אינטרקום סלולרי: מערכת לפתיחת דלת ושער חשמלי סלולרית [2020]

אינטרקום סלולרי: מערכת לפתיחת דלת ושער חשמלי סלולרית או אלחוטית (טיפים מוכחים)

מערכת אינטרקום עם מצלמה

אינטרקום סלולרי

✅  ניתן כיום לפתוח דלת, מחסום, או שער מרחוק, זאת, באמצעות רשת הסלולר (אינטרקום סלולרי).

✅  ניתן לבצע את פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה.

✅  איך בוחרים ספק פתרון לפתיחת שער בחיבור סלולרי, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

האם יש דרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב- WiFi , אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת RFID ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית עסק חכם".

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים. המחירים נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי עם SIM). בחלק מהמוצרים במשבצת הזו, ניתן לרכוש את המוצר באינטרנט ולהתקין אותו לבד.

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אינטרקום סלולרי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

אינטרקום סלולרי: מערכת לפתיחת דלת ושער חשמלי

 

דוגמאות לפתרון החדש לפתיחת שער חשמלי מרחוק באמצעות טלפון סלולרי, או חיבור אלחוטי:

 

א. פתרון אינטרקום סלולרי של חברת Netvill:

דגמי 2C-IP משווקים בישראל על ידי חברת נטוויל (Netvill) מיהוד, שהיא בין המובילות את תחום האינטרקום בישראל וכן מתמחה בפתרונות תקשורת אודיו ווידאו על גבי רשת האינטרנט.

המדובר בפאנל של אינטרקום משולב מצלמה (צבעונית) לצפייה מהסמארטפון, באמצעות אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון.

המכשיר מסופק עם וידאו HD רחב זווית, וגישה דרך כל סמארטפון. זה כאילו אתה בבית גם כשאתה לא. אתה כמשתמש לא צריך לארגן את החיים שלך סביב לוח הזמנים של משלוח חבילה אליך לבית או לעסק. תמיד תדע מתי החבילה שלך מגיעה, גם אם אתה למעלה בקומה אחרת או בצד השני של העיר.

לעתים קרובות מתרחש מצב, שבו מערכת בקרת גישה חיצונית היא הכרחית. בין אם מדובר בבדיקת זהותו של המנקה, האפשרות לאשר גישה למישהו המספק חבילה, או פשוט לתת לאורחים להיכנס בדלת הקדמית במהלך מסיבת גן. אין צורך לתהות אם משהו קורה מחוץ לבית שלך: תראה בעצמך. הפתרון הזה  נותן לך שקט נפשי כאשר אתה נמצא הרחק.

המוצר הזה מספק רמה חדשה של אבטחה: המערכת תודיע לך כאשר מישהו מצלצל בדלת הכניסה שלך ומאפשרת לך לראות ולדבר עם כל אחד מבלי להגיע לדלת. תארו לעצמכם להיות בבית לבד בלילה, ולפתוח את הדלת בבטיחות ונוחות מלאה מבלי לקום מהמיטה.

כך, ניתן לקבל התראות מידיות באמצעות האפליקציה כאשר מישהו מצלצל בדלת. ניתן לראות ולדבר עם מבקרים מכל מקום באמצעות הסמארטפון שלך, ולצפות בקטעים מוקלטים בכל עת עם ענן הקלטה. ניתן לענות מהמיטה, מהגינה, מהעבודה, אפילו בחופשה בחו"ל. תשכח מלקום כדי לפתוח את השער, הסמארטפון בד"כ בהישג ידך. זאת, בצלצול בו זמני בעד 8 סמארטפונים, (טאבלט/ אייפד), פתרון הנותן מענה מושלם ונוח לא משנה היכן אתה נמצא: עם 2C-IP אתה תמיד בשליטה.

 

כדי להשתמש בסמארטפון שלך כמערכת וידאו-אינטרקום סלולרי, תצטרך את המרכיבים הבאים:

1) מערכת רשת וידאו-אינטרקום 2CIP הפועלת על  WiFi או כבל רשת, או סלולר, לפי בחירתך.
2) אפליקציית ControlCAM להורדה ושימוש בחינם עבור iPhone, iPad או כל מכשירי אנדרואיד.
3) מנעול אלקטרוני או דלת תפס (כדי שתוכל לפתוח את הדלת שלך מרחוק).

 2C-IP מוצע בגימור אלומיניום משולב קודן, מגע מואר בכחול וכיתוב שם. ניתן להתקנה על הטיח או מתחת לטיח, מוגן מים ושמש, מתאים לבתים ומשרדים. יש מגוון רחב של מוצרים לפי הצרכים הספציפיים של כל בית ועסק, כולל אפשרות להוסיף מוניטורים בבית או בעסק לצפייה מרחוק. המחיר של מערכת נע סביב ה-2,500 ₪, כמו המחיר של רוב המוצרים בתחום הזה בשוק.

 

אינטרקום סלולרי: מערכת לפתיחת דלת ושער חשמלי

 

ב. פתרון אינטרקום סלולרי של חברת CSP מפתח-תקווה:

מציגה פתרון בשם GSM Gate Opener. המערכת עובדת על כל רשתות הסלולר הקיימות בישראל וכוללת בעיקרון 2 רכיבים מרכזיים:

 1. אפליקציה לסמארטפון (אנדרואיד או אייפון), שמשדרת את ההודעות ליחידת הבקרה המותקנת בשער. המערכת שולחת את הפקודות ע"י מסרון -SMS לבקר בשער, או ע"י חיוג וניתוק. כך, שהפקודה יכולה לעבור מהסמארטפון לשער (בשיטות הקישור הללו), גם אם אין קישור של הבקר בשער – לאינטרנט.
 2. יחידת בקרה המותקנת בשער, ניזונה ממתח של 12 וולט ומכילה בתוכה מודול סלולרי, זיכרון לעד אלף מספרים (היכולים לפתוח את השער), עם אחריות לשנתיים.

יחידת הבקרה, שפותחת או סוגרת את השער (לרבות מחסום, דלת חשמלית, או כל דבר הנע בפקודה חשמלית), מקבלת פקודות רק ממספרי טלפון הנמצאים בזיכרון של המכשיר.

היתרונות של מערכות אינטרקום סלולרי:

 • שליטה בשער מכל מקום באמצעות הסמארטפון ללא תלות במרחק.
 • בעל המערכת יכול להוסיף ולהוריד משתמשים מרחוק דרך האפליקציה בסמארטפון (למשל אם מגיע אורח). בסמארטפון ניתן לנהל עד 3,000 מספרי טלפון (מהם עד 1,000 ניתן לטעון בבקרה שבשער).
 • ניתן לחבר את הסמארטפון לסנסורים, שידווחו על פתיחה או סגירה של שער, חלון או כל פתח, שרוצים לקבל דיווח על מצבו.
 • מערכת מאובטחת ומוגנת מפני פריצות של האקרים.
 • גם אם יש ניתוק חשמל, המערכת (יחידת הבקרה) ממשיכה לעבוד על סוללות, או כל מערכת גיבוי דוגמת אל פסק, שמחברים למערכת.
ג. פתרון אינטרקום סלולרי של מקור טכנולוגיות:

מדובר באינטרקום וידאו אלחוטי – I, משולב קודן מואר ואפליקציה לטלפון החכם (אנדרואיד / אייפון), המאפשרת צפייה ופתיחת הדלת ישירות מהסמארטפון, גם כאשר אינכם בבית. הפאנל משולב במצלמת וידאו HD רחבת זווית באיכות גבוה.

פאנל האינטרקום בחיצוני מאפשר גישת WiFi ישירות לראוטר אלחוטי, או במידת הצורך, חיבור כבל רשת ישירות לראוטר. ניתן להוריד את אפליקציית ControlCam למכשירי אנדרואיד, אייפון ואייפד. ניתן לחבר עד 8 טלפונים חכמים לפאנל אחד.

מאפיינים עיקריים של אינטרקום סלולרי / WIFI אלחוטי משולב אפליקציה לטלפון:

 • פאנל וידאו משולב קודן מואר.
 • אפשרות שיחה דו כיוונית.
 • תאורת שם כחולה.
 • חיבור לראוטר בעזרת WiFi או כבל רשת.
 • מצלמת HD CMOS, דחיסת וידאו H.264.
 • צבע כסף.
 • אפשרות פתיחת הדלת בעזרת קוד אישי.
 • אפשרות צפייה מרחוק דרך האינטרנט ואפליקציה.
 • ניתן לשמור צילומי מסך דרך הטלפון.
 • אפשרות חיבור עד 8 סמארטפונים לפאנל אחד.
 • שלדה מתכתית אנטי ונדלית.
 • עמיד בתנאי חוץ.
 • התקנה על הטיח. מידות: 210x105x38 מ"מ. מתח: 12 וולט.

האפליקציה של המכשיר מותקנת בסמארטפון ורצה ברקע ללא הפרעה. כאשר אורח מצלצל באינטרקום, הקריאה מתקבלת בסמארטפון וניתן לראות ולשוחח עם האורח ובמידת הצורך לפתוח את הדלת.

 

מדוע פתרונות של אינטרקום אלחוטי עם שליטה באמצעות הסמארטפון מצליחים בשוק?

הסיבה די ברורה: הפתרון הוא פשוט ביותר. מערכת סלולרית המקושרת לטלפון סלולרי של הדייר בעל העסק מי שמפקח על הכניסה. אפשר גם להשתמש ברשת WiFi או RFID ולחסוך את העלויות של מודם סלולר וחשבון סלולרי, אם הדלת או השער בחניון מכוסה ברשת WiFi RFID של העסק.

כך, מערכות ניידות (סלולריות או אלחוטיות) מאפשרות פתיחה בטוחה של הדלת או השער החשמלי (או שער של החניה) בקלות. ניתן לשלב אותן בכל פתרון של בית חכם, או עסק חכם. זאת, באמצעות לחיצת כפתור בלבד (בסמארטפון זו לחיצה על כפתור וירטואלי על המסך), ובכך הן חוסכות את הצורך להגיע לדלת לשער. בנוסף, ניתן להתקין את יחידת הבקרה או האינטרקום בכל מקום בבית או בעסק, בחניה שלו או בכל מקום, שעליו רוצים לפקח מבחינת הנכנסים (או היוצאים), בלי תלות בחיווט.

אינטרקום דלת פנסוניק דורסוניק DoorSonic.

היתרונות של מערכת אינטרקום סלולרית (או אלחוטית), עם בקר לפתיחת שער חשמלי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבניין בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל (מערכת הבקרה יכולה, כאמור, לקלוט עד אלף מורשים). המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה.
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, בלוטוס'. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית עסק חכם".

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת אינטרקום סלולרי, לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי, בתקשורת סלולרית או אלחוטית:

 

בבחירת ספק פתרון אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים היא WiFi או לחילופין RFID), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

📌  מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום מערכת לפתיחת דלת או שער חשמלי מרחוק, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות פתרון סלולרי (או אלחוטי)?

📌  מה אתה יודע על ההבדלים בין פתרון סלולרי לפתרון אלחוטי – WiFi בפתיחת שער מרחוק? מה סוג המערכת המתאימה לצרכים שלך?  

📌  אם יש לך כבר מערכת לפתיחת שער סלולרית אלחוטית, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו. 

📌  איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת לפתיחת דלת או שער חשמלי בגישה סלולרית או אלחוטית המתאימה לצרכיך?

 

נמאס לך לחפש מערכת אינטרקום מתאימה עבורך?

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אינטרקום סלולרי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

סרטון: אינטרקום סלולרי עם סים

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים