מהם חיבורי MPLS ומה כדאי ומומלץ לעסקים ברמת ה-SMB? (מידע חדש וטיפים)

מהם חיבורי MPLS ומה כדאי ומומלץ לעסקים ברמת ה-SMB? (מידע חדש וטיפים)

שירותי אינטרנט לעסקים תשתית + ספק

מהם חיבורי MPLS ומה כדאי ומומלץ לעסקים ברמת ה-SMB? 

 

 

עולם התקשורת והטלפוניה מתקדם במהירות לפתרונות של שירותי ענן ודרישות תעבורת המידע מזנקות לשחקים. לא רק לעסקים ולארגונים גדולים יש צרכי תקשורת וטלפוניה מגוונים ומתקדמים. גם לעסקים קטנים ובינוניים יש צרכים ורצון לחסוך בהוצאות, מבלי להתפשר על רמת הביצועים והיכולות העסקיות שלהם.

 

איך בוחרים את פתרון חיבורי התקשורת מסוג MPLS (ר"ת: MultiProtocol Label Switching) המתאימים לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME מבלי לפשוט את הרגל?

 

האם הפתרונות של פרטנר הם הפתרונות המועדפים והמומלצים בשוק הזה?

 

כיום, ההמלצה לרוב העסקים מרמת העסקים הקטנים ביותר עד רמת העסקים הגדולים היא להשתמש באחד משני החיבורים של רשתות תקשורת של ספקיות תקשורת: IPVPN (ר"ת: (Internet Protocol Virtual Private Network) ו-MPLS. אין הבדלים משמעותיים בין שני הסוגים. זאת, משום שכמעט כל הספקים בישראל מממשים את שירות ה-IPVPN שלהם על בסיס פרוטוקול MPLS. כך, שזה היינו הך. ברוב המקרים זה אותו סוג של חיבור מאוחד (ואז החיבור נקרא VPRN) ולעיתים לא, תלוי בתצורת השירות של הספק. אצל רוב מוחלט של הספקים בישראל שירות IPVPN הוא גם שירות MPLS.

חיבורים עסקיים מסוג זה הם עד 10 גיגה (בבזק) או פחות מזה אצל הספקים המתחרים בבזק. מדובר בשירות תשתית תקשורת המותאם ביותר לצרכי עסקים קטנים עד בינוניים, במחירים של מאות ₪ ועד אלפי ₪ לחודש, תלוי ברוחבי הפס, באיכות החיבור ובטופולוגיית החיבורים.

עסקים גדולים יותר וכאלה שיש חשיבות מיוחדת אצלם לרמת השרידות ורוחבי הפס של החיבור, ייטו לקחת חיבורי מטרו אתרנט (רשת טבעות סיבים של ספקי התקשורת הגדולים, מבוססות על פרוטוקול אתרנט), במיוחד אם יש צורך בחיבורים של ג'יגות בהיקף ניכר. כאן החיבורים מגיעים עד ל-100 גיגה (ויש אפשרויות אף לכפול ויותר מזה. בבזק הגיעו כבר לחיבורים של 400 גיגה לכמה ארגונים גדולים דוגמת בנקים).

לפרטנר (ולעוד כמה ספקים) יש גם שיטה חיבור נוספת ומעט שונה: IPVPN עם MPLS, אבל לא ברשת סגורה על רשת המטרו אתרנט של ספק התקשורת, אלא על רשת האינטרנט הציבורית (רשת אינטרנט, שיכולה לנוע גם על רשת המטרו אתרנט הסגורה, אבל גם לא). שירות זה נקרא אצל פרטנר בשם VPDN (ר"ת: Virtual Private Dial-up Network) והוא יותר זול ללקוחות הקצה.

יש אינטגרטורים וספקי אינטרנט נוספים המציעים חיבורי MPLS, שזה למעשה VPDN (דהיינו: חיבור וירטואלי על רשת האינטרנט הציבורית), על רשתות, שאינן מטרו אתרנט סגורות של ספק תקשורת, אלא ממש על רשת האינטרנט הציבורית העולמית (שנעה בין ספקי האינטרנט – ISP העצמאיים והציבוריים).

 

למה בכלל עסקים צריכים תקשורת מסוג IPVPN ו-MPLS?

תשתית תקשורת א-סימטרית (כלומר: שרוחב הפס של הערוץ היורד גדול משמעותית מרוחב הפס של הערוץ העולה), מה שמקובל במגזר הפרטי וב"שוק הסיטונאי", אינה מתאימה לעסקים ולארגונים מכל סוג.

בנוסף, תקשורת א-סימטרית מסוג החיבור הבסיסי לאינטרנט הקיים בישראל (לרבות במסגרת מה שמכונה חיבורי "השוק הסיטונאי"), היא בחיבור לא יציב ולא מובטח (כל החברות מתחייבות רק למינימום של 0.01 מגה, וללא כל אבטחה). מדובר בבדיחה של רמת שירות של חיבור תקשורת, שאינה מתאימה בכלל לעסקים, שעסקיהם תלויים בחיבורים יציבים, שרידים ומאובטחים.

זאת, למעט חיבורי IPVPN (עם או בלי MPLS), שהם אמנם חיבורים א-סימטריים עסקיים, אבל עם SLA ("הסכם רמת שירות") המבטיח רמת שירות ושרידות ברמות שונות (לפי רצון וצרכי הלקוחות), עם רמת אבטחה די טובה, מה שאין בחיבורים הא-סימטריים הפרטיים וב"שוק הסיטונאי".

לכן, תקשורת סימטרית (שבה רוחב הפס בערוץ היורד זהה לרוחב הפס של הערוץ העולה), היא סוג תשתית התקשורת המומלץ לעסקים התלויים לפרנסתם וניהול עסקיהם בתשתיות תקשורת יציבות, שרידות ומאובטחות.

כתוצאה מהמעבר המהיר של עסקים וארגונים בישראל כמו בכל העולם לשירותי ענן, הערוץ העולה קיבל חשיבות מיוחדת וקריטית, כי הוא הערוץ של החיבור של העסק לענן (כלומר: החיבור ל-Data Center של ספק שירותי הענן בישראל או בכל מקום בעולם). כיום, עסקים עוברים ל"תקשורת אחודה" ויש חשיבות רבה לבחירת תשתיות החיבור המתאימות לסוג כזה של פעילות עסקית.

כל ספקי החיבורים הסימטריים והא-סימטריים לעסקים בישראל מבטיחים (ברמה כזו או אחרת), רמת יציבות, שרידות והגנה, ברמה הנדרשת לעסקים וכן מענה לרגולציות החלות על חלקים נרחבים בשוק העסקי, דוגמת הצורך בהגנה על הפרטיות, חובה רגולטורית, שהחמירה מאוד בשנה האחרונה, גם במקביל לרגולציית ה-GDPR המחמירה, שהחלה במחצית 2018 וחלה על כל מי שיש לו עסקים באירופה. מדובר ברגולציה, שחלה על כל מי שיש לו בסיס נתונים כלשהו של בני אדם, החל מלקוחות וכלה בשותפים ואפילו רשימות כוח אדם ושכר של העסק עצמו. בישראל יש חוקים מקבילים, חדשים ודי נוקשים, בתחום ההגנה על המידע ושמירה על הפרטיות. לכן, חיבורים עסקיים מאובטחים, שרידים ומוגנים, הם "צו השעה" לכל עסק בכל סדר גודל.

יצוין, שתחום תשתיות התקשורת לעסקים נמצא כיום במהלך של מהפכה מאוד מהירה. מצד אחד מבוצע מעבר לתשתיות מבוססות סיבים עם פתרונות חדשים דוגמת פתרונות מתקדמים המכונים בשם המקצועי SD-WAN (ר"ת: Software Defines WAN), לרבות הגישה החדש של NaaS – Network as a Service שהוצג ע"י Meta Networks הישראלית, אמורים להחליף בהדרגה את גישת ה-MPLS, שירותים שמסופקים כבר בישראל, למשל, ע"י בינת עסקים, בזק בינ"ל ופרטנר, ומצד שני, פתרונות אלחוטיים, שכוללים פתרונות סלולר רחב פס, פתרונות של רשתות אלחוט WiFi ולאחרונה הלהיט בשוק הישראלי – חיבורים אלחוטיים בגלים מילימטריים (בתחום ה-60 – 70 גיגהרץ), עם רוחבי פס באוויר עד ל-10 גיגה ויותר, ולמרחקים של מאות מטרים עד כמה קילומטרים. פתרונות כאלו יש כבר בשוק הישראלי משני ספקים.

בשנה הבאה (2019) נתחיל להכיר את חיבורי הסלולר רחב הפס ב-5G, שכבר קיים ברחבי העולם, ברוחבי פס מצוינים (עד 10 גיגה), לבתים ולעסקים קטנים עד בינוניים.

במקביל, נכיר את התפתחות שירותי הרשת של אנלימיטד (Unlimited, שם המותג של חברת IBC), הפעם בבעלות של קבוצת סלקום ואחזקות מיעוט של חברת החשמל (וייתכן מאוד שעוד ספקיות תקשורת תצטרפנה בקרוב לשירותי אנלימיטד), שירותי רשת בסיבים עד הבית, המשרד והעסק, לרבות שירותים עסקיים מגוונים, שכולם מבוססים על חיבורים סימטריים וא-סימטריים יציבים, שרידים ומאובטחים, ברוחבי פס של 1 גיגה עד 10 גיגה.

יודגש שחיבורי VPN לשירותי התקשורת, המחשוב, האירוח והאחסון שבענן, אפשריים לביצוע גם באמצעות ציוד הקצה, שבידי הלקוח העסקי, ואין צורך לשלם על חיבורים כאלה מחירים מופקעים לספק האינטרנט \ התקשורת \ האינטגרטור. בכלל, אפשר להתחבר למרכזי האחסון על רשתות האינטרנט ובזול ב"פתרונות זמינים מהמדף" וזה הדבר המומלץ ברוב המקרים לרוב העסקים הקטנים עד הבינוניים.

מכאן, שאין כל טעם כלכלי, טכנולוגי, עסקי או אחר, להישאר עם ההסכמים הישנים בהסכמי חיבורים עסקיים ישנים ויקרים, שנעשים בטכנולוגיות ישנות שעבר זמנן, שיש בהם התחייבויות ארוכות טווח ו"קנסות יציאה" דרקוניות, עם תלות בתחזוקה וברישיונות מספק אחד מסוים, ואין בהם יתרון תחרותי ממשי בשוק הדינמי בו אנו חיים ופועלים.

 

חיבורי MPLS

 

מה מציעה פרטנר למגזר העסקי לרבות פתרונות חיבורי תקשורת מסוג MPLS?

קבוצת פרטנר מציעה מגוון רחב ביותר של פתרונות לעסקים בכל סדר גודל ושלל ההצעות שלה מתחלק על פני כמה סוגים, תחת המוטו, שניתן לקבל את כל השירותים הנחוצים לכל עסק וארגון תחת קורת גג אחת ותחת חשבונית אחת, מה שאין, למשל, בבזק, בגלל "ההפרדה המבנית", שהרגולציה הטילה עליה.

זה כולל, בין היתר:

 • פתרונות סלולר מגוונים, כולל מענה לכל הצרכים הכי עדכניים דוגמת שירותי IoT (כולל: משרד ועסק חכם, בקרת טפטפות, קריאת מוני חשמל, בקרת תצרוכת חשמל, בקרת רכב, קריאת שעוני מים ועוד).
 • פתרונות חיבורי אינטרנט לכל צורך. זאת, כולל כל השירותים הנלווים (דוגמת: איזון עומסים, CDN, IP Roaming, Hosting, קישוריות מבוססת IP, קישוריות אלחוטית מאובטחת ועוד).
 • פתרונות עסקיים במגוון רחב של תצורות. הלהיט הכי טרי: חיבורי SD-WAN עם NFV, בשת"פ של פרטנר עם חברת הענק VMware ביחד עם חברת Cloudify הישראלית.
 • פתרונות טלפוניה קווית במגוון רחב של תצורות, החל ממרכזיות פיזיות בעסק וכלה בשירותי מרכזיות טלפוניה מתקדמות בענן.
 • תקשורת בינלאומית במגוון שירותים, מבוססת תשתיות סיבים אופטיים ברחבי המדינה, לאורך חופי המדינה (בים על קו החוף) ו-2 כבלים תת-ימיים המחוברים מישראל לאירופה (ומשם לכל העולם).
 • פתרונות טלוויזיה רב-ערוצית ושירותי וידיאו לכל צורך, גם לעסקים וארגונים.
 • פתרונות חיבורי תשתית בסיבים, כשהלהיט הטרי והכי מבוקש כיום: חיבורים בסיבים ברוחב פס של 1 גיגה (חיבור א-סימטרי) במסגרת שירות "פרטנר פייבר".
 • שירותי ערך מוסף לכל צורך ובראשם שירותים מאוד מבוקשים דוגמת סייבר, גיבוי בענן (קרוי בפרטנר: CloudUp360), אירוח שרתים ואתרים, שירותי פקס, שירותי ניהול עובדים, שירותי תקשורת מנוהלים ועוד.
 • שירותי אינטגרציה, תכנון, הקמה, תפעול, תחזוקה, ניטור, שליטה ובקרה ועוד. הפתרון הכי חדיש קרוי: V-Net – לניהול תשתיות התקשורת בענן.
 • שירותי תמיכה ושירות, לרבות באתר הלקוח 24X7. התחייבות (SLA) ל-4 שעות לטיפול בתקלה מרגע הדיווח על התקלה.

 

מה חברת פרטנר מציעה בתחום חיבורי ה-MPLS?

לחברת פרטנר יש Data Center יחסית חדש ומודרני בראש העין (שהחליף, בין היתר, את ה-Data Center הוותיק של 012-סמייל, שהיה בפתח-תקווה), ופרטנר מציעה בו, בין היתר, שירותי גיבויים בענן לכל סוגי העסקים, רשת פרטית מאובטחת בשם VPDN (מבוססת פרוטוקול MPLS), שירותי אבטחה במגוון תצורות, שירותי אירוח ואחסון ועוד.

שירות VPDN של פרטנר:

זו רשת פרטית מאובטחת, במגוון רוחבי פס ופתרונות גיבוי, על מנת להבטיח המשכיות ורציפות לזמינות העסק. מדובר בקישור סניפי העסק באמצעות רשת תקשורת וריטואלית פרטית.

התשתית מאפשרת לעסק לתקשר בין סניפיו ברשת מאובטחת וסגורה ללא גישה לאינטרנט הציבורי וללא חשיפה לפריצות. תעבורת ה-VPDN הפרטית מופרדת לחלוטין מהמידע הציבורי. גמישות הרשת מאפשרת להגדיל ולשדרג את מספר הסניפים המחוברים בהתאם לשינויים הקורים במהלך חיי העסק.

הרשת מאפשרת ללקוח העסקי להיות זמין תמיד ללא כל הגבלה של נפח העברת נתונים ברשת ומוקמת על ידי חברת פרטנר בהתאם למאפיינים, הדרישות והצרכים הספציפיים של כל עסק.

קיימת בפרטנר אופציה נוספת לשירות VPDN, והיא:

רשת VPDN על גבי תשתית מתקדמת סלולרית – LTE.

ללקוחות בעלי ריבוי סניפים מציעה חברת פרטנר לרכוש רשת עסקית סגורה המקשרת בין הסניפים, מגובה מקצה לקצה עם רמת אבטחה גבוהה. התשתית בכל סניף מגובה באופן מלא על גבי רשת "דור רביעי" סלולרי בטכנולוגיית LTE, כך שבעת תקלה, התשתית הראשית מגובה בזמן אמת ומיד מתחיל טיפול מרחוק בתקלה. כל זאת בזמן שקו הגיבוי עובד כבר ושומר על רציפות פעילות הסניפים השונים של העסק.

היתרונות של רשת VPDN בפרטנר לעסק:

 • תקשורת מאובטחת – פרוטוקול MPLS מאפשר הפרדה מלאה בין רשתות פרטיות לבין רשתות תקשורת אחרות בעולם.
 • רשת מהירה ואיכותית – שדרוג של מהירות העברת נתונים ואיכות התקשורת.
 • שדרוג ושינוי מהיר של מבנה הרשת – פריסה גאוגרפית מקיפה המאפשרת שינויים מהירים.
 • "המשכיות עסקית" ורציפות תפקודית באמצעות פתרון גיבוי לקווים נייחים.
 • השירות כולו מבוסס על ציוד עסקי מתקדם, שכולל רמות אחריות ותחזוקה מגוונות.
 • יכולת שימוש בטכנולוגיות אלחוטיות המאפשרות להגיע לאזורים ללא פריסה קרקעית.
 • יכולת שילוב במגוון פתרונות תשתית וחיבור אינטרנטי לעסק בהתאמה מדויקת לצרכי הלקוח, עם שילוב בין פתרונות התשתית לפתרונות אינטגרציה ושירותי ערך מוסף במגוון תצורות של תקשורת, על מנת להגדיל את הערך והתמורה לעסק. במסגרת השירות הלקוח העסקי מקבל קו תמסורת פרטי המאפשר קישוריות בקצבים גבוהים, רוחב פס מובטח במגוון קצבים סימטריים וא-סימטריים, לפי צרכיו.
 • התאמה מלאה לצורכי העסק של תצורת התשתית, על ידי מומחי התקשורת של פרטנר.
 • תמיכה מלאה קצה לקצה ע"י מוקד התמיכה לעסקים בפרטנר. פרטנר מחויבת לאמנת שירות (SLA) המבוססת על נהלי בקרה קפדניים: איכות תקשורת גבוהה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ואמינה; המספקת ללקוחות בקרה, שירות ותחזוקה 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה.

 

 

לאן מתפתח שוק החיבורים הסימטריים והא-סימטריים לרבות חיבורי MPLS בישראל?

השוק הזה נמצא לפני מהפכה גדולה בגלל כניסתה הקרובה אנלימיטד לשוק הזה, הפעם בבעלות סלקום.

עד היום, בזק היא מובילת שוק. הבעיה של בזק בתחרות הזו: המחירון שלה גלוי (כאן), בעיקר בגלל הרגולציה, שחלה על בזק, וגם מתוך מסורת רבת שנים המחירונים של בזק הם גלויים. לכן, כל מתחרותיה של בזק, משתמשות במחירון הזה כבסיס להצעת הצעות לשוק, שכוללות הנחה במחיר מול המחירון של בזק.

כך, שלקוחות רבים מעדיפים את ההוזלה במחיר, שמבטיחות החברות המתחרות בבזק. יחד עם זאת, יש לזכור, שהמחיר הוא רק אחד הפרמטרים שיש לקחת בחשבון. פרמטרים נוספים הם, למשל: רמת האמינות המעשית של רשת התקשורת ורמת השירות הניתנת ללקוחות החברה, שמספקת את השירות, אחרי שרכשו את השירות ממנה.

על פי נתונים רשמיים של משרד התקשורת, רמת השירות של בזק (וגם של בזק בינלאומי) היא מובילה בפער ניכר, מזה מספר שנים, הרבה לפני כל המתחרים.

בנוסף, לדעת כמה מומחים, רמת האמינות, השרידות והאבטחה של שירותים מסוג VPDN על רשת האינטרנט הציבורי, הגם שהיא מבוצעת באופן מוצפן ומופרד מהרשת הציבורית, במקום על רשת המטרו אתרנט הפנימית של ספק תשתיות תקשורת, היא פחותה. לכן, מומלץ לבדוק זאת בטרם בחירת בספק השירות. יש לשקול היטב את נושא המחיר מול האיכות והשרידות של החיבור.

תשומת לב, שפרטנר מנהלת כעת מו"מ עם סלקום כדי להיכנס בשותפות עמה על תשתית אנלימיטד. אם המו"מ הזה ייעלה יפה, בשנה הקרובה (2019) אנלימיטד תציע ללקוחות השוק הפרטי וגם העסקי מגוון רחב וחדש של הצעות במחירון, שטרם ידוע, של שירותים במגוון רוחבי פס סימטריים וא-סימטריים.

כך, שבהחלט יש צורך לשקול, אם כדאי להמתין עד שאנלימיטד תצא לשוק עם ההצעות החדשות שלה, לפני שבוחרים בפתרון קיים, שהוא יהיה אולי יותר ישן ויותר ויקר, מפרטנר, או מכל ספק מתחרה אחר.

בנוסף, בשנה הקרובה נראה חיבורים אלחוטיים וסלולריים ברוחבי פס טובים (עד 10 גיגה), שיתחרו בחיבורים הקוויים הקיימים כיום. כך, שייתכן שכדאי להמתין בתהליך קבלת ההחלטות  (אלא אם זה צורך אקוטי ומידי של העסק).

בכל מקרה, מומלץ מאוד בטרם בחירת ספק שירות לחיבורי תשתית סימטריים (וגם לא סימטריים) מסוג MPLS, לבצע תיחור מקצועי בין ספקי השירות ולשקלל לא רק את המחיר, אלא גם את רמת השירות, ה-SLA  המובטח ואת יכולת ההתאמה האישית והגמישות של ספק השירות מול צרכי הלקוח.

מכאן, ש"צרכנות נבונה" היא שם המשחק, כי הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות העסקיים.

 

טיפים בתחום חיבורים עסקיים מסוג MPLS:

בבחירת ספק שירותי MPLS יש לקחת בחשבון פרמטר חשוב והוא: נושא אבטחת המידע, שהוא הנושא החשוב ביותר לספקי שירותי תקשורת בענן (וגם לא בענן). ברור, שכל התעבורה לענן ובחזרה אמורה להיות מוצפנת ומאובטחת. מפתחות ההצפנה של מערכות האבטחה אמורים להיות רק אצל הלקוח של השירות.

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל העסק אין ידע בתחום שירותי MPLS בשילוב שירותי אבטחת מידע ו-DRP, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון, או אפילו למכור לו שירותי תקשורת ישנים או יקרים, במסווה של שירותים חדשים ומתקדמים.

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת לעסק, עלות הכוללת הכל: עלות הרכישה והרישיונות לכל השימושים, עלויות התקנה, עלויות הביטוח, עלויות התחזוקה, תוכנות נדרשות, מכשירי קצה נדרשים וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון. נקודה נוספת לא פחות חשובה: מהם זמני התגובה לגיבוי מלא במקרה של נפילה.

לכן, מומלץ לנקוט באחת מ-2 הדרכים הבאות (או לשלב ביניהן):

 • Best of breed. כלומר: מי הספק המספק את פתרון ה-MPLS הטוב ביותר מבחינת ביצועים, שירות, יכולות, תכונות, נוחות השימוש, גמישות הפעלה, יכולת התמיכה של הספק, "הסכם רמת שירות" – SLA מתאים, וכך הלאה.
 • המחיר הטוב ביותר (בד"כ הכוונה למחיר הזול ביותר).

מדובר בתהליך מקצועי, שיש לבצע בלי "ליפול במלכודת" של אנשי שיווק ממולחים מחברות התקשורת והאינטגרציה, שמסוגלים "למכור קרח לאסקימוסים".

 

שורה תחתונה בתחום בחירת שירותי MPLS לעסקים:  

בבחירת ספק שירותי MPLS, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת המופעלת על רשת סגורה של ספק התקשורת, במערכת המופעלת ברשת האינטרנט הציבורית, או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

בטרם בחירת פתרון של שירותי MPLS, יש לנתח את צרכי העסק בראייה רב שנתית ולבחון האם העסק בכלל צריך חיבורי MPLS. חשוב להימנע מנפילה לטעויות בתהליכי קבלת ההחלטות, בגלל מבצע זמני של ספק זה או אחר, או שמפתים למבצעים אטרקטיביים של פתרונות MPLS \ VPDN.

לכן, בחינה מקצועית של כל צרכי העסק ותיחור בין הספקים, נדרשת בטרם קבלת החלטה במי לבחור.

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, רשות מקומית, חברת הייטק, משרד מומחי ביטוח ופיננסים, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתקשורת של העסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות רכישת פתרון MPLS?

 אם יש לך כבר שירותי MPLS, ממה אתה לא מרוצה מהשירות? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק שירותי MPLS המתאים לצרכיך?

 

 SD-WAN and MPLS: Myth vs. Truth

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים