מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים - מהם החידושים?

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים – האם ניתן להגדיל את התמונה בעת שיחה פי 10❓

חדר ישיבות חכם אינטראקטיבי

 

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים

המעבר לשימוש בכלי עבודה לעבודה קבוצתית משולבים במערכות ווידיאו מתקדמות, הופכות כל חדר בעסק לחדר ישיבות חכם.

 

✅ מה התחדש בחדרי ישיבות חכמים?

 

✅ איך משלבים מערכות אודיו ווידאו חדישות, לרבות סמארטפונים, בחדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי?

 

✅ מהם הפתרונות החדשים, שנכנסו לשוק, והאם הם מתאימים ומומלצים לעסק שלך?

 

 

התחום של הפיכת חדרי ישיבות ל"חדרי ישיבות חכמים" מתקדם מהר ביותר בזכות ההתקדמות הטכנולוגית. נדגים זאת בעזרת 3 מוצרים (מתוך קו מוצרים ענק מבית לוגיטק):

א. PTZ Pro 2: מדובר במצלמה איכותית (Full HD) לחדרי ישיבות המגיעה עם שנתיים אחריות. ה-PTZ Pro מציגה יכולות וידאו מרשימות מאוד, שנועדו לספק מענה איכותי גם עבור חללים גדולים וקבוצות גדולות. מדובר במצלמת פרימיום עם יכולות "שליטה מרחוק" על זום, צידוד הגבהה/הנמכה (תכונה הקרויה PTZ). המצלמה אידיאלית לחדרי ישיבות גדולים ומתחברת בקלות ובמהירות באמצעות כבל USB והיא תומכת בכל תוכנות ה-VC המוכרות. כך, שהשימוש בה נועד להיות קל ופשוט גם עם תוכנות קיימות: Cisco,Webex, Skype for Business, Vidyo, ZOOM ועוד. הן רק חלק קטן מתוכנות ה-VC התואמות ל-PTZ Pro 2. למצלמה יכולת זום מרשימה: מגדילה את התמונה פי 10 ללא פגיעה בפרטים או בחדות התמונה, תכונה המאפשרת להתמקד בהצגת פרטים קטנים בעת שיחה, שיתוף עיצובים, למידה משותפת, קריאת מצגת מן העבר השני של השיחה ועוד.

 

מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים

 

ב. Group. מדובר במערכת המכילה בתוכה את המצלמה מהסעיף הקודם עם מערכות משלימות המאפשרות "עבודה קבוצתית" בכל חדר.

מדובר בפתרון מלא לחדרי ישיבות בגודל בינוני-גדול. הערכה הזו משלבת את מצלמת ה-PTZ PRO יחד עם עמדת VC בעלת צג דיגיטלי, רמקול ומיקרופון מובנה, כל אלה יבטיחו, ששיחות הוועידה תהיינה אפקטיביות, איכותיות ובשליטה מלאה. המערכת מיועדת לשיחות של עד 14 משתתפים בחדר אחד, ה-GROUP מציגה יכולות צילום מרשימות ומגוונות,

יחד עם סאונד (קול) נקי וברור לכל חברי הקבוצה. עבור חדרי ישיבות גדולים במיוחד ניתן לחבר ל-GROUP כמוצר משלים, מיקרופונים נוספים.

GROUP תומכת בכל תוכנות ה-VC הקיימות ועם חיבור USB פשוט וקל להתחבר אליה עם כל מחשב ולהתחיל בשיחת הוועידה תוך מספר רגעים. יכולת זום מרשימה מגדילה את התמונה פי 10 ללא פגיעה בפרטים או בחדות התמונה, תכונה המאפשרת להתמקד בהצגת פרטים קטנים בעת שיחה, שיתוף עיצובים, למידה משותפת, קריאת מצגת מן העבר השני של השיחה ועוד, במערכת מיקרופונים רב-כיווניים כדי להתמקד במי שמדבר באותו רגע סביב השולחן. המערכת מגיעה גם כן עם שנתיים אחריות.

 

Group מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים

 

ג. CONNECT. מערכת זו  היא עמדת All-in-One קומפקטית וניידת המיועדת לשיחות ועידה של עד 6 אנשים. ה-CONNECT מיועדת לחללים קטנים וחדרי Huddle room, שאינם מצוידים עבור שיחות ועידה. התקנת המערכת ותחילת שיחת הוועידה נעשות בזמן אפסי כי הכל Plug & Play.

תכונות כמו זווית צילום רחבה, צלילים היקפיים, זום דיגיטלי 4x וצילום באיכות Full HD מבטיחים, שלמרות היותה עמדה ניידת, ה-CONNECT תספק מענה איכותי וחסר פשרות בכל חדר בו יחברו אותה. ה-CONNECT מצוידת בסוללה נטענת המאפשרת עד 3 שעות שיחת וידאו רציפה או 15 שעות שיחה קולית ברצף, כאשר תמיכה ברוב תוכנות ה-VC מאפשרת לעשות זאת בקלות וללא התקנות מיוחדות.

חיבור ה-CONNECT יכול להתבצע באמצעות USB, Bluetooth או טכנולוגיית NFC למכשירים תומכים. ניתן להציג תכנים ממכשירים התומכים בטכנולוגיית Miracast (של מיקרוסופט ומסופקת ונתמכת ע"י חברות ויצרנים רבים בשוק, טכנולוגיה התומכת גם ב-WiFi). יש במכשיר רמקול מובנה ומיקרופונים רב כיווניים לצליל איכותי מכל כיוון בטווח של

עד 3 מטרים מהמכשיר. גם מערכת זו מסופקת עם שנתיים אחריות.

 

logitech-connect מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים

 

למה יש צורך להפוך כל חדר ישיבות ל"חדר ישיבות חכם" עם "מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות"?

עסקים מגלים את היתרונות בהכנסת מערכות אודיו ווידאו מתקדמות לחדרי ישיבות ומעבר לשיטות "עבודה קבוצתית". לכל עסק וארגון, קטן כגדול, יש לפחות חדר ישיבות אחד, והצורך של העסק לייצר מפגשים איכותיים ובעלי משמעות עסקית לכל המשתתפים בישיבות בחדרי הישיבות הוא ממשי ואף אקוטי.

עולם התקשורת והטלפוניה העסקית מתפתח מהר והלקוחות לא מוכנים להסתפק היום בטלפוניה הישנה ובמערכות הישנות, כשביד יש להם סמארטפונים מתקדמים, עם יכולות מולטימדיה מתקדמות ואיכותיות.

לכן, חדרי ישיבות, כולל משרדים קטנים וגדולים, שמשמשים אף הם כ"חדרי ישיבות" לכל עניין וצורך, מקבלים שדרוג והופכים ל"חדרי ישיבות חכמים" עם מערכות AV (אודיו וידאו), שמשלבות שירותי מולטימדיה בענן ושירותי תצוגה על מסכים, עם יכולת גישה איכותית מכל מכשיר קצה, מכל מקום, גם ממנהלים ועובדים הנמצאים בנסיעה בדרכים או בחו"ל.

חדר ישיבות חכם ואינטראקטיבי משנה את כל שיטת העבודה בעסק, משנה את התצוגה של מצגות, מסמכים, סרטונים וכל מידע בחדר הישיבות. כך, "עבודה שיתופית" ויעילה הופכת לדבר קל, פשוט וגם מהנה.

ההתקדמות הטכנולוגית הפכה את היכולת לשתף אנשים בישיבות גם באופן וירטואלי לדבר ממשי ומוחשי וכבר כיום יש יכולת לשלב משתתפים במערכות וירטואליות תלת-מימדיות הקרויות VR – Virtual Reality. בשוק העולמי יש פתרונות מלהיבים לא מעטים בתחום הזה, דוגמת שירות ,Facebook Spaces שיצא לדרך אך לאחרונה, עם פוטנציאל לשימושים עסקיים רבים, שטרם פותחו.

על פי מחקר של ZK Research, בממוצע כ-15 דקות הראשונות של כל ישיבה בחדר הישיבות מתבזבזות ע"י עיסוק בבעיות טכניות שונות הקשורות בהפעלת האביזרים השונים המצויים בחדר, החל מהמקרן, דרך המחשב וכלה במסך. כך, במקום לעבוד ולדון בנושא, שלמענו התכנסו כל המשתתפים בחדר הישיבות, הם מתעסקים במציאת הכבל הנכון לחיבור המחשב למקרן, מנסים לפתור את הבעיה למה התמונה לא מוצגת נכון על המסך, למה אין חיבור לאינטרנט, או למה אין קול בסרטון המוצג על המסך. לכן, מנהלים ובעלי עסקים בכל העולם מחפשים פתרונות של Plug & Play, שבהם הכל מופעל מיידית, בקלות וללא כל עיכובים טכניים.

 

אילו פתרונות חדשים יש כיום בתחום מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות?

התחום הזה נע מאוד מהר קדימה והשוק מוצף בפתרונות חדשים, גם מהעולם וגם פרי פיתוח ישראלי. נפרט הפעם את הפתרונות החדשים, שהוצגו בתחילת הכתבה, פתרונות פופולריים מהעולם:

 

מערכות Logitech VC (ר"ת: Video Collaboration Logitech):

חברת Logitech  (חברת ענק, שנוסדה בשוויץ, וכיום המטה העולמי שלה בארה"ב. מיוצגת בישראל ע"י חברת Benda מנתניה), מפתחת, מייצרת ומספקת מגוון רחב ביותר של פתרונות לעולמות: המולטימדיה, המחשוב, הבית והעסק החכם ולאבטחה של בתים ועסקים. בין היתר, החברה השיקה פתרון בשם Logitech VC, שנועד להפוך כל חדר ישיבות (וכל חדר מכל סוג) ל"חדר ישיבות חכם".

זה נעשה בשילוב מצלמות, מסכים, מיקרופונים, רמקולים, מערכות תקשורת, כבלים ותוכנות, כל מה שנדרש להפוך את החדר ל"חדר ישיבות חכם" וקל לתפעול.

הדגש בפתרונות הללו הוא על המילה .Collaboration כלומר: על היכולת לבצע שת"פ ו"עבודה קבוצתית" בצורה הכי ידידותית שאפשר. זאת, כדי לספק יכולת עבודה משותפת למשתתפי הדיון הישיבה, בין אם הם נמצאים פיזית בחדר הישיבות ובין אם הם מחוברים לדיון באמצעות רשת האינטרנט, או כל רשת אחרת, מכל מכשיר קצה הנמצא בידם.

הפתרון של Logitech מספק את הפתרון לקיום חדר ישיבות בסביבת עבודה חדשנית, שמאפשרת לכל משתמש בארגון או מחוצה לו, שמשתתף בדיון, לנהל שיחת וידאו ללא כל עזרה טכנית, עם דגש על Plug & play, ויכולת שימוש ב-USB או בבלוטוס' (כך, שאין צורך להביא מחשב או לפטופ לדיון). ניתן לחבר כל סמארטפון למערכת, להציג מצגות ולקיים "שיחות ועידה" ו"עבודה קבוצתית" – ישירות מהסמארטפון.

בקו המוצרים יש פתרונות בכל רמת איכות צילום עד 4K, במחירים שווים לכל כיס. קיימים פתרונות נייחים וניידים כולל כאלה, שכל משתמש עסקי יכול לקחת עימו ולקיים שיחת ועידה איכותית בדרכים ומכל מקום בעולם (כל עוד יש לו חיבור לאינטרנט).

החזון של לוג'יטק לעולם ועידות הווידאו הוא פשטות וידידותיות למשתמש. יתרון נוסף הוא המחיר. עלותה של מערכת "וידאו קונפרנס" מבית לוג'יטק שווה לכל כיס ומאפשרת להנגיש מגוון חדרים בארגון לשירותי וידאו ו"עבודה קבוצתית".

דגש נוסף הוא על ההתאמה של הציוד לכל פלטפורמות הווידאו הקיימות בשוק. כך, שהפתרון הזה מאפשר לארגון לבחור בכל פלטפורמה העונה על צרכיו, גם אם הציוד מגיע מספקים שונים (או שיש כבר ציוד מולטימדיה בעסק מספקים שונים).

איך משלבים מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים?

הכנסת פתרונות מולטימדיה מבוססות מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות יכולה להיות יקרה מאוד, אם בוחרים להכניס לחדר ישיבות מוצרי מולטימדיה מתקדמים דוגמת:

  • מסכי לד ענקיים, איכותיים וקעורים, עם מסך מגע, ברמת רזולוציה 4K.
  • מצלמות HD ברמת 4K, מצלמות מתכווננות (PTZ) לפי הדוברים.
  • מערכות קול רגישות המופעלות אוטומטית, ברמת איכות HD.
  • תשתיות תקשורת מהירה מבוססת סיבים אופטיים (או תשתיות HDMI) להעברת תמונה איכותית של 4K לכל נקודת קצה.
  • מערכות שליטה ובקרה מתקדמות לכל צורך שלא יהיה.

לכן, מי שלא מעוניין להשקיע מאות אלפי ₪ (ועד מיליוני ₪) במערכות מולטימדיה יקרות, שדורשות גם תחזוקה מתמדת ויקרה וביטוח הציוד, יכול לקבל תוצאה לא פחות טובה, במערכות מאוד פשוטות ודי זולות הקיימות כיום בשוק, במיוחד על בסיס מערכות הנמצאות בענן של ספק השירות.

ניתן לוותר על כל הגימיקים היקרים ולהסתפק במערכת המופעלת על מחשב נייד, או טאבלט ואו על הסמארטפונים של המשתתפים בדיון בחדר הישיבות, במערכת המבצעת אינטגרציה של הכל – בענן.

הפתרונות, שסקרנו (ואחרים, שלא נסקרו כאן), מתאימים לכל עסק, החל ממשרד בודד של חדר אחד וכלה בעסק עם עשרות משרדים או חדרי לימוד. המערכות החדשות מותקנות בענן אבל גם יכולות להיות מותקנות מקומית – On-Premise, למי שמבקש זאת.

כיום, הנטייה בשוק מערכת תקשורת אודיו / וידאו בחדרי ישיבות חכמים, לעבור באופן חלקי או מלא לשירותי ענן, בגלל מגוון היכולות, שניתן לקבל בענן (דוגמת הקלטות, גיבוי, שילוב משתמשי הסמארטפונים בחיבור בסלולר ועוד) ובגלל היכולת להוזיל את עלות השירותים ולהיות תחרותיים ויעילים כדי לענות על הצרכים של הלקוחות.

 

מי עוד מספק מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות חכמים?

רוב העסקים יעדיפו לקבל שירות מלא "קצה לקצה" כולל התקנת כל האביזרים הנלווים בחדר הישיבות החכם (כולל מסכים, רשת אלחוטית, חשמל, תוכנות שליטה על המקרן וכיו"ב), מספק אינטגרטור אחד, שמספק פתרון All-In-One.

מתחרים נוספים בשוק הזה: Polycom Pano, Cisco Spark Board, קרמר (Kramer) מירושלים – נחשבת ל"מובילת שוק", DM (Dedicated Micros), קרסטון (Crestron), לדיקו-בוש, גטר-טק, Oricon, CSP, Avcom, לוגיטק, Surf Communications, גרינוייר טכנולוגיות, Skype Room System, אודיוקודס, גולדטופ, סוני, ריסקו, בינת מערכות יישום, יורוקום – פנסוניק ועוד.

חדרי ישיבות חכמים

שורה תחתונה בתחום מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדרי ישיבות:

רכישת פתרונות מסוג של מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדרי ישיבות חכמים, כמו כל רכישה בעסק, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים בעסק.

עולם התקשורת נע מהר קדימה, והלקוחות העסקיים מחפשים פתרונות, שיוזילו להם את עלויות התקשורת, יהדקו את הקשר עם הלקוחות ויביאו להם תועלת עסקית.

קיום ישיבות של "עבודה קבוצתית" בחדרי ישיבות חכמים, בהן משתפים בדיון את כל מי שיכול לתרום למערכת קבלת ההחלטות בישיבה ולא משנה מיקומו ומכשיר הקצה הנמצא בידו, מוביל לבחירת מערכות תקשורת משולבות של אודיו ווידאו בענן.

הצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק או של משרד רואי חשבון.

בנוסף, יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית".

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הכי גדולה הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מעבר למערכת תקשורת משולבת של אודיו / וידאו, מערכת שיחות ועידה בווידאו לחדר ישיבות חכם?

 

 אם אתה כבר משתמש במערכת מערכת תקשורת אודיו / וידאו לחדר ישיבות חכם, ממה אתה לא מרוצה מפתרון הזה? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך במערכת תקשורת אודיו / וידאו, שתהפוך כל משרד לחדר ישיבות חכם, מערכת המתאימה לצרכיך?

 

 

לקבלת הצעת מחיר מספקי מרכזיות טלפון לעסקים לחץ כאן!

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת שיחות ועידה בווידאו – השאירו פרטים כאן

Evaluation of the Logitech GROUP Solution

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים