מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות - מצלמות ללא חיבור לחשמל [2020]

מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות – מצלמות ללא חיבור לחשמל, יעילות וזולות (מידע חדש)

מצלמות אבטחה חכמות לצילום בלילה באיכות HD

מצלמות אבטחה אלחוטיות

מצלמות אבטחה אלחוטיות חדישות נמכרות היום במחירים מפתיעים. בעלי בתים וגם מנהלי עסקים מתלבטים בשאלות:

 

✅  לאן הולך תחום השימוש במצלמות האבטחה ובמה כדאי ורצוי להשקיע?

 

✅  מהם החידושים בתחום מצלמות אבטחה חכמות המתאימות לצרכי הבית והעסק שלי?

 

✅  מה הייחוד והיתרונות של מצלמת Circle 2 (מבית Logitech)?

 

 

ההתקדמות המהירה בתחום מצלמות אבטחה מספקת פתרונות מתקדמים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן ללא עזרת מומחים. מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות לדגמים משופרים וחכמים, שמנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים וחיבור לשירותי ענן.

"המילה האחרונה" בשוק היא מערכת בשם Circle 2 מבית לוג'יטק (Logitech), שמשווקת בישראל גם ע"י ספקי תקשורת דוגמת פרטנר, וגם ניתן לקנות אותה באינטרנט.

המערכת הזו מגיעה במספר גרסאות: עם חיבור חוטי לרשת, או עם חיבור אלחוטי (דוגמת WiFi) לרשת וברמות איכות שונות, עם אביזרים נלווים רבים, בטווחי מחירים של 170 דולרים עד 500 דולרים, לפי צרכי הלקוח.

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות ואיכותיות – הירשמו כאן!

 

מה היתרונות של מצלמות אבטחה אלחוטיות מסדרת Circle 2?

 

לוג'יטק טוענת, שהמערכת החדשה מצטיינת ומובילה בשוק העולמי בנקודות הבאות:

  • מערכת, שהיא גם Indoor וגם Outdoor. כלומר: המערכת הזו מוגנת מפני פגעי הטבע דוגמת גשם.
  • גם בחיבור חוטי וגם בחיבור אלחוטי מקבלים איכות של 1080p – HD.
  • יכולת ראיית לילה מובנית לטווחים עד 5 מטרים.
  • זווית צילום של 180 מעלות.
  • התקנה הלוקחת שניות. חיבור מהיר לאפליקציה מתקדמת, שניתן להפעיל על כל מחשב או סמארטפון.
  • ניתן לשמור את הסרטונים על גבי הסמארטפון לצפייה מאוחרת יותר או לשיתוף. כמו כן, ניתן לבצע צילומי סטילס בלחיצת כפתור דרך האפליקציה. בנוסף, ניתן לאגור המידע ולנתח אותו בענן.
  • תאימות מלאה לפקודות קוליות של כל מכשירי ה-Personal Assistance המובילים בשוק לרבות: אמזון Alexa, אפל HomeKit, גוגל Assistant.

היתרון של Circle 2 הוא היכולת לעבוד איתה בצורה אלחוטית. המצלמה בגרסה האלחוטית כוללת סוללה נטענת, שאמורה להחזיק 3 חודשים (בזכות מצב צריכת חשמל נמוכה). אומנם, ניתן לעבוד איתה גם שהיא מחוברת לחשמל, בלי מגבלת הסוללה, אבל היכולת להניח אותה בבית במקום נטול שקע חשמל, הופכת את השימוש בה להרבה יותר יעיל.

ניתן להחביא את המצלמה בארון הספרים, בצמחייה, בחצר (המצלמה עמידה לגשם), או בכל מקום, שרוצים לבצע מעקב אחריו. כל עוד הרשת האלחוטית בבית מגיעה אליה, המצלמה תדע להתמודד. ישנם גם מספר אביזרים, שלוג'יטק מוכרת, כמו מתלה לחלון, עבור שימוש במקומות נדרשים בבית או במשרד.

כל התעבורה מהמצלמה מוצפנת בגישת ה-SSL. כ"כ, ניתן לחבר כמה מצלמות בבית או במשרד במערכת אחת תחת שליטה של אפליקציה אחת.

המערכת כוללת מיקרופון ורמקול. לכן, למערכת הזו יש גם מצב אינטרקום אלחוטי, שמאפשר לשוחח עם האנשים בבית בלחיצת כפתור באפליקציה. מדובר בתכונה מועילה, שמאפשרת לדבר עם הילדים או בן / בת הזוג, כאשר מחליטים להסתכל על דבר המתרחש באותו רגע בבית.

באפליקציה של המערכת ניתן לקבל תקציר אירועי היום החשובים ב-30 שניות. בלחיצה בודדת באפליקציה, מקבלים סרטון ערוך של 24 השעות האחרונות. ניתן לדלג במהירות דרך האפליקציה על אירועים, שנקלטו בעדשת המצלמה עפ"י שעות. ניתן גם לקבוע באמצעות האפליקציה התראות, שתפעלנה בעת זיהוי פעילות חריגה.

לוג'יטק מציעה, למי שרוכש את המערכת, מנוי בשם Circle Safe. המנוי החינמי, שמגיע עם המצלמה, כולל אחסון של התוכן בענן ל-24 שעות. אולם, מנוי עבור אחסון לשבועיים עומד על 14 ₪ לחודש (4 דולרים), או 35 ₪ לחודש (10 דולרים) לאחסון ל-31 ימים. למכשיר עצמו אין נפח אחסון פנימי או אפשרות לשילוב כרטיס זיכרון עבור הקלטה.

מנויים המשלמים לשירות היקר ביותר, מקבלים מלבד אחסון ארוך בענן, גם תכונות נוספות, שהמצלמה יכולה להציע להם. למשל: זיהוי אדם או בעל חיים והתראה על כך (לא זיהוי שם האדם ברמה הפרסונלית), התאמת ההתראות לפי סיווגים והפעלת זיהוי תנועה באזורים מסוימים. למשל, חלק מסוים בסלון.

מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות

לאן הולך תחום מצלמות האבטחה החכמות בווידיאו?

תחום מצלמות אבטחה בווידיאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל) מתפתח במהירות, במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ופתרונות IoT.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידיאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים) מה שמכונה בשם Video Doorbell בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים גם בפחות מ-100 דולרים.

בנוסף, הפתרונות החכמים של היום משלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידיאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידיאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה). כך, תחום ה- Video  Doorbell ופתרונות מעקב בווידיאו הפכו לנגישים (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידיאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.


מי מתחרה בתחום של "בתים ועסקים חכמים" עם מצלמות אבטחה אלחוטיות?

 

השוק הזה מלא מתחרים. אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לאחרונה לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית) והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

יודגש, שכיום אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט מהמצלמה בחיבור סלולרי (ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי). כ"כ, יש לקחת בחשבון, שיש עלות נוספת על שימוש באחסון בענן וביצוע ניתוחים מתקדמים של הצילומים הנאגרים בענן.

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam Video Doorbell Solution, טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Nest

(מבית גוגל), Ring Video Doorbell Pro ו- Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), Emaze (פתרון ישראלי חדש) ועוד.

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מצלמות אבטחה אלחוטיות בענן, לפני הרכישה לבית שלי?

 

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות וללא חיבור לחשמל דוגמת Circle 2:

 

בבחירת ספק מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי הבית, העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (ONVIF) כי מערכת של מצלמות אבטחה לבית או למשרד רוכשים רק אחת לכמה שנים.

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון. הצרכים של בית או עסק בבית משותף אינם דומים לצרכים של בית או עסק בבית בודד.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

📌 מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בבית או עסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מצלמות אבטחה חכמות ומתקדמות (שאינן מחוברות לחשמל)?

📌  אם אתה כבר משתמש במערכת מצלמות אבטחה חכמות וללא חיבור לחשמל, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

📌 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת והאבטחה של הבית או העסק שלך ולהתייעל, ע"י שימוש בפתרון של מצלמות אבטחה חכמות, זולות ומתקדמות, פתרון המתאים בדיוק לצרכיך?

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות ואיכותיות – הירשמו כאן! 

מצלמות אבטחה אלחוטיות
Meet Logitech Circle 2

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים