מצלמות אבטחה חכמות - מצלמות למעקב סמוי, יעילות וזולות [2020]

מצלמות אבטחה חכמות – מצלמות למעקב סמוי, יעילות, מתקדמות וזולות (מידע חדש וראשוני)

Emza מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות

 

מצלמות אבטחה חכמות

 

מצלמות אבטחה ביתיות ולמשרדים נמכרות היום במחירים של פחות מ-200 דולרים. בעלי בתים וגם מנהלי עסקים מתלבטים בשאלות:

 

✅ לאן הולך תחום השימוש במצלמות האבטחה ובמה כדאי ורצוי להשקיע?

 

✅ מהם החידושים בתחום מצלמות אבטחה חכמות ונסתרות (למעקב סמוי) המתאימות לצרכי הבית והעסק שלי?

 

✅ מה הייחוד והיתרונות של מצלמות אבטחה של Emza (מקבוצת Himax)?

 

 

לזהות אנשים, לספור אותם, להבין מה הם עושים ועם זאת להישאר קטן ואלגנטי – חיישן התנועה החדש של  Emza Visual Sense– חברה ישראלית, שמרכז הפיתוח שלה נמצא בגבעתיים (מקבוצת Himax Technologies  הטייוואנית), מצליח להיות (כטענת המפתחים), אביזר (גאדג'ט) המעקב הנאה ביותר בשוק, שמתאים במיוחד לצרכים של מצלמות אבטחה אלחוטיות נסתרות, למעקב סמוי (ככל הניתן).

Emza השיקה לאחרונה (ב-CES – ינואר 2018) בשת"פ עם Himax, CEVA הישראלית ו-DSP Group הישראלית, את חיישן התנועה המתקדם בעולם, שלא יפריע לאיש, כי הוא גם חכם וגם נסתר (בגלל גודלו ועיצובו). היות והמוצר טרם מופץ בשוק, מחירו עדיין לא ידוע.

 

Emza-1 מצלמות אבטחה לקיר פנימי

 

ההתקדמות המהירה בתחום מצלמות אבטחה בעולם, מספקת פתרונות מתקדמים בפחות מ-200 דולרים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן ללא עזרת מומחים. מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות לדגמים משופרים וחכמים, שמנצלים את החיבור לסמארטפון וחיישנים חכמים ועם אפשרות חיבור לשירותי ענן (לצורך אגירת הצילומים וניתוחם).

 

מה החידוש בתחום מצלמות אבטחה נסתרות המספקות יכולת למעקב סמוי?

Emza, חברה העוסקת בפיתוח טכנולוגיית זיהוי תנועה, השיקה חיישן, שעוצב במטרה אחת: לא להיראות כמו אביזר מעקב.

דוד קלר, מנכ"ל Prime, החברה, שעיצבה את המוצר החדש של Emza: "למרות שהטכנולוגיה, בה אנו עוסקים, אמורה לנטר את המרחב, הדרישה המרכזית של הלקוח הייתה להצניע את העובדה, שמדובר, בסופו של דבר, במצלמה ולעצב אביזר, שישתלב בסביבה מבלי ליצור התנגדות או תחושה של אי נוחות בקרב מי שנכנס לחדר או למשרד".

המדובר בחיישן קטן, ללא חיבור לחשמל או לרשת, שההתקנה היחידה שלו היא הדבקה שלו לקיר וחיבור לרשת האלחוטית. באביזר מותקן חיישן מבוסס מצלמה והוא חסכוני במיוחד באנרגיה.

"לא מדובר במצלמת מעקב פשוטה", מסביר קלר. "יש כאן טכנולוגיה המספקת לך בדיוק את המידע שצריך – האם מישהו נכנס לחדר? האם זה אדם, או סתם עכבר, שמופיע מול החלון? האם מדובר בכמה אנשים, ואפילו מהו סוג התנועה, שהם מבצעים. המסקנות האלו חוסכות אזעקות שווא ומאפשרות להתריע במדויק ובזמן".

ניתוח הנתונים מתבצע ברובו בתוך החיישן (במערכת חכמה המכונה בשם הטכנולוגי AI –Artificial Intelligence  – "בינה מלאכותית") והמסקנות נשלחות החוצה בצורה רציפה אך לא כצילום וידאו רציף. בשיטה זו החיישן אינו זקוק לאספקת מתח גדולה, והוא יכול להסתפק בסוללה הקטנה המוטמנת בתוכו.

Emza נבנתה כך, שתוכל לתת מענה לסדרה של צרכים בתחום הביטחון, בהם ניהול הרשאות גישה לאזורים ספציפיים והתראה על פעילות לא מורשית. כ"כ, מאפשרת Emza ניהול חכם של משאבים בהם צריכת חשמל, תאורה ומערכות מיזוג בסביבות עבודה. כדי לעמוד בצרכים הללו נדרשו ב-Emza לעיצוב, שלא יצור תחושת מעקב וכך יאפשר שליטה מלאה בנעשה במרחב ללא חשש גילוי מצד הנעקבים.

הפתרון, שכאמור נחשף לאחרונה ב-CES של Emza, הוא של חיישן חזותי חיצוני ייעודי וזול בשם WiseEye, שהוא חיישן IoT (ר"ת: Internet of Things), שמנטר, מנתח ומתריע על אירועים חשודים. ניתן להשתמש במוצר הזה באתרים קטנים כהתקן עצמאי וזול.

 

Emza מצלמות אבטחה חכמות

 

מהם היתרונות והשימושים של מצלמות אבטחה נסתרות למעקב סמוי דוגמת Emza?

החיישן מבית Emza מספק מידע בזמן אמת בכל הקשור לזיהוי תנועה ותפיסה של חללים במרחב ציבורי. כלומר, ניתן להשתמש בו בבתים, במשרדים, בבתי מלון ובעצם בכל מקום ציבורי בו מידע על "תפיסת החלל" יכול להיות מתורגם, למשל, לשיפור ניצול האנרגיה או האבטחה. החיישן יכול לנטר את כמות האנשים הנמצאים בחלל מסוים ובהתאם לכך להפחית / להגביר או לכבות את התאורה או המיזוג בחדר, מה שכמובן עשוי לחסוך לא מעט כסף לכל אחד ובמיוחד לעסקים ולארגונים.

בנוסף, בשל היכולת לנטר אנשים, החיישן יכול להתריע בפני תורים גדולים במרכזי שירות, קופות-חולים, מועדונים או אצטדיונים, כדי שהמארגנים יוכלו לתגבר את הצוות בהתאם.

החיישן הקטן לא דורש חיבור לחשמל או לרשת (עובד על סוללות נטענות), וההתקנה שלו מסתכמת בהדבקתו לקיר וחיבורו לרשת האלחוטית. כמו כן, הוא חסכוני באנרגיה ופועל על מתח נמוך פי 3 מהמקובל, ולכן הסוללות שלו יכולות להחזיק שנים, גם כשמהמכשיר פועל באופן רציף. הסיבה לכך היא, שניתוח הנתונים הוויזואליים מתבצע ברובו בתוך החיישן והתובנות נשלחות החוצה בצורה רציפה, אך לא כצילום וידאו רציף. המשמעות היא, שהחיישן מעביר רק את התובנות הרלוונטיות המצדיקות התייחסות, מה שתורם לאספקת מתח נמוכה.

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה חכמות – השאירו פרטים כאן

השילוב של החיסכון באנרגיה ו"הניתוח הפנימי" הופכים את החיישן לאטרקטיבי מאוד בעיקר עבור מכשירי IoT, "בתים חכמים", "עסקים חכמים" ואביזרים לבישים. הוא יכול להשתלב בהם בתור מצלמה אינטליגנטית לצורך זיהוי תנועה וניתוח המרחב סביבו באופן תמידי ולאורך זמן.

במקור, Emza נבנה כך, שיוכל לתת מענה לסדרה של צרכים בתחום הביטחון ובגופים ממשלתיים, בהם ניהול הרשאות גישה לאזורים ספציפיים והתראה על פעילות לא מורשית. כאמור, הייחוד של החיישן החדש בא לידי ביטוי בעיצוב הלא מאיים שלו, בשונה מחיישנים ומצלמות מעקב אחרים המצויים בשוק.

יחד עם זאת, לא מעט משקי בית ואנשים פרטיים ישמחו לחיישן כזה בביתם, שיתריע האם מישהו נכנס לחדר או לבית, ואם כן – האם מדובר באדם – או סתם חתול המטייל על אדן החלון? האם מדובר בכמה אנשים, ואפילו מהו סוג התנועה, שהם מבצעים (פוסעים בשקט או מתרוצצים במהירות)? הרעיון הוא, שבעזרת החיישן ניתן יהיה לחסוך אזעקות שווא, ולהתריע לגורמים רלבנטיים באופן מדויק ובזמן.

 

‏‏EMZA -2 מצלמות אבטחה לראיית לילה

 

לאן הולך תחום מצלמות האבטחה החכמות בווידיאו?

תחום מצלמות אבטחה בווידיאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל) מתפתח במהירות, במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ופתרונות IoT.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידיאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים) מה שמכונה בשם Video Doorbell בחנויות מקוונות דוגמת אמזון ואליאקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים גם בפחות מ-100 דולרים.

בנוסף, הפתרונות החכמים של היום משלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידיאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידיאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה). כך, תחום ה- Video Doorbellופתרונות מעקב בווידיאו הפכו לנגישים (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידיאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 

מי מתחרה בתחום של "בתים ועסקים חכמים" עם מצלמות אבטחה חכמות?

השוק הזה מלא מתחרים. אחד מתחרים החזקים, שנכנסו לאחרונה לשוק זה, הוא חברת

מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית) והגנת סייבר מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. המחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

יודגש שכיום, אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות, עם תמיכה ב-IP וברמת HD לפחות (יש כבר ביקושים ערים למצלמות 4K), כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט מהמצלמה בחיבור סלולרי (ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי). כ"כ, יש לקחת בחשבון, שיש עלות נוספת על שימוש באחסון בענן וביצוע ניתוחים מתקדמים של הצילומים הנאגרים בענן.

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Nest (מבית גוגל), Ring Video Doorbell Pro ו- Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), Circle 2 (פתרון חדש מבית Logitech) ועוד.

מצלמות אבטחה אלחוטיות חכמות

הטרנדים החמים בתחום מצלמות אבטחה נסתרות ושאינן נסתרות בשוק:

 • תחום מצלמות האבטחה מכל הסוגים התקדם, כאמור, במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססות IP ובאיכות עד 4K ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן ומכילות בתוכן "חוכמה" (אנליטיקה) ואבטחה מובנית, בגישת "הכל כלול" – All-In-One.
 • כמעט כל המצלמות הנמכרות כיום בשוק מבוססות על תקשורת IP. לכן, ניתן לחבר אותן לאינטרנט ולכל מכשיר קצה ולצפות בהן (מי שמקבל הרשאות צפייה), בכל מקום בעולם ומכל מכשיר קצה.
 • כמעט כל מצלמות האבטחה החדשות, שנכנסו לשוק, מסוגלות לקבל מתח – זרם ב-PoE (ר"ת: Power over Ethernet) והן מסוגלות להתחבר לרשת ב-WiFi (או בסלולר).
 • המחירים של מצלמות אבטחה ברמת רזולוציה הגבוהה ביותר 4K יורדים כל העת ומתקרבים למחירים של מצלמות HD, שהן כיום הסטנדרט המקובל בשוק. מצלמות עם רזולוציה נמוכה מסוג SD מתחילות לצאת מהשוק.
 • רמות המחירים כיום בשוק מאפשרות לכל בית ולכל עסק, בכל סדר גודל, לרכוש ולהתקין לעצמו (לבד) מצלמות אבטחה חכמות.
 • נכנסות לשוק מצלמות אבטחה המסוגלות לגלות אש ועשן ולספק התראה, בנוסף או במקום גלאי אש ועשן.
 • נכנסו לשוק מצלמות לצרכים מיוחדים דוגמת: מצלמות מוגנות פיצוץ לפעילות במצבים קשים, מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, מצלמות ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי ומצלמות טרמיות עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים לצילום בתנאי תאורה קשים במיוחד ולמקומות עבודה קשים.
 • החל מעבר לשימוש בתקן 265 (שמחליף בהדרגה את תקן H.264) להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת 4K בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס.
 • מצלמות אבטחה הופכות ל"מצלמות חכמות" עם יכולת מובנית של ניתוח ואנליטיקה (AI) המצויה כבר בתוך המצלמה, דוגמת: זיהוי פנים ואיתור חשודים, מעקב אחרי חשודים, ספירת אנשים (נכנסים או יוצאים או הנמצאים בשטח מוגדר), זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה (למשל עקב רוח), מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים, איתור חפצים חשודים ופעילויות חשודות בשטח נתון ועוד.
 • שילוב הקלטות וניתוח הקלטות (ללא מגבלת היקף ההקלטות והניתוחים) בענן.
 • שילוב מצלמות אבטחה במערכות "בית ועסק חכם" הפך לנורמה.
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע, שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשו בשנה האחרונה בעולם, דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה, שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל).

 

מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מצלמות האבטחה הנסתרות למעקב סמוי, לפני הרכישה לבית למשרד שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות, וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

מצלמות אבטחה MOBOTIX חכמות

שורה תחתונה בתחום מצלמות אבטחה חכמות ונסתרות למעקב סמוי דוגמת Emza:

 

בבחירת ספק מצלמות אבטחה חכמות מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K), יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית או העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי הבית, העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (ONVIF), כי מערכת של מצלמות אבטחה לבית או למשרד רוכשים רק אחת לכמה שנים.

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון. הצרכים של בית או עסק בבית משותף אינם דומים לצרכים של בית או עסק בבית בודד.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בבית או עסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מצלמות אבטחה חכמות ונסתרות למעקב סמוי?

 אם אתה כבר משתמש במערכת מצלמות אבטחה חכמות ונסתרות, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות התקשורת והאבטחה של הבית או העסק שלך ולהתייעל, ע"י שימוש בפתרון של מצלמות אבטחה חכמות, זולות ונסתרות (למעקב סמוי), פתרון המתאים בדיוק לצרכיך?

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי מצלמות אבטחה IP חכמות – "הכל כלול" בחינם לחץ כאן!

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מצלמות אבטחה חכמות – השאירו פרטים כאן

 

 CES 2020 is All About IoT

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים