נתב שיחות למוקד טלפוני לניתוב תקדם - חידושים מבזק עסקים

נתב שיחות למוקד טלפוני לזיהוי וניתוב מתקדמים – חידושים מבזק עסקים (טיפים מוכחים)

נתב שיחות במוקד טלפוני IVR בזק

נתב שיחות למוקד טלפוני לזיהוי וניתוב מתקדמים – חידושים מבזק עסקים

 

נתב שיחות למוקד טלפוני

בזק היא "מובילת שוק" בתחום נתב שיחות למוקד טלפוני עסקי. מה בזק מציעה ללקוחותיה?

 

האם ניתן לשפר את התקשורת עם העסק במעבר לשירותי ניתוב מבוססי זיהוי קולי המנוהל בענן?

 

מהם החידושים בעולם פתרונות ניתוב שיחה ולאן התחום הזה הולך?

 

בזק, מזה שנים רבות, היא "מובילת שוק" בתחום "נתב שיחות למוקד טלפוני". בשנים האחרונות החלה תחרות בתחום זה מכל ספקיות התקשורת, כשהמתחרה הגדולה דווקא אינה ספק תקשורת אלא זו אודיוקודס, עם נתב שיחות מתקדם מבוסס זיהוי קולי המופעל בענן.

 

נתב שיחות במוקד טלפוני IVR בזק

 

מה בזק מציעה בתחום שירות "נתב שיחות למוקד טלפוני"?

הפתרונות של בזק עסקים בתחום "נתבי השיחות" מבוססים על העקרונות של שירותי ה-IVR הוותיקים והמוכרים, שמסביבם נבנתה מעטפת חדשה של שירותים משלימים.

הפתרון הבסיסי הוא מענה טלפוני אוטומטי עבור המתקשרים לעסק, הששלב פתיח עסקי ויכולות ניתוב מתקדמות, באמצעות תפריט קולי חכם והשמעת מידע מוקלט. השירות מספק גמישות לעסקים קטנים וגדולים, מסונפים או מרוכזים. העקרונות של שירותי הנתב של בזק:

 • שדרוג השירות ללקוחות ע"י קיצור זמני המתנה, ניתוב יעיל של השיחות בזמני עומס, הפחתת שיחות שלא נענו, הגעה מהירה לכל יעד מבוקש בעסק בהקשת הספרות המתאימות.
 • שיפור תדמית העסק הזעיר ע"י מיצוב עסקים קטנים, עסקים העובדים מהבית או בעלי סניפים קטנים, כעסקים גדולים ומבוססים יותר.
 • חיסכון בעלויות החודשיות, בתשלום חודשי נמוך ללא צורך ברכישה, התקנה ואחזקה של ציוד ייעודי יקר. מדובר בשירות של רשת הטלפוניה של בזק.
 • תפעול פשוט ונוח: חיבור מספר סניפים תחת תפריט קולי מאוחד וניהול הנתב באמצעות ממשק פשוט וידידותי.

השירותים הנוספים, שבזק חיברה לנתב השיחות שלה:

 • שילוב השירות עם שירותים נוספים של בזק עסקים: אפשרות לשלב את שירותי המספור המגוונים (1800/1700/כוכבית 4 ספרות), עם נתב השיחות העסקי, לפתרון מלא לשיחות הנכנסות לעסק בכל מספר.
 • קבלת פקסים ללא שינוי מספר (טלפקס). זאת, ע"י זיהוי שיחות פקס נכנסות למספר הראשי של העסק והעברה אוטומטית לתיבת פקס ייעודית.
 • גמישות: התאמה אישית וגמישה של נתב השיחות לפי צורכי העסק ושעות הפעילות.
 • שילוב ג'ינגל לעסק: אפשרות להטמעת קריינות ומוסיקה מקורית לעסק (ג'ינגל) בנתב השיחות (שירות המסופק ע"י בזק בעלות אטרקטיבית).
 • מערכת הניהול מאפשרת להגדיר את הנתב לפי צורכי העסק עם מגוון אפשרויות (הקונפיגורציה נעשית בפורטל אינטרנטי של בזק המותאם לכל לקוח):
  • בניית עץ תפריטים.
  • הטמעת הקלטות אישיות.
  • הזנת מספרי טלפון לניתוב.
  • הגדרת שיחות המשך בתפוס.
  • ניתוב מיידי לשלוחות נבחרות באמצעות הקשת קוד.
  • הגדרות ניתובי שיחה לפי שעות פעילות העסק.
  • השמעת מוסיקה בהמתנה.
 • ניתן לשלב את הנתב בשירותים משלימים נוספים של בזק עסקים דוגמת: מרכזיה וירטואלית, מרכזיה בענן, BizNet – רשת אלחוטית ואינטרנט מהיר, Boffice – חיבור של שירותי אינטרנט למרכזיה, Fax2Mail, Bezeq Free Cloud, Bphone, Bcam, BSMS, Bdirect (מגוון כלים פרסומיים), "בית ועסק חכם – Bhome" ושירותי הגנת סייבר (Bcyber).

 

האם הפתרון של נתב שיחות למוקד טלפוני בגישת תפריטי ה-IVR הוותיקים, הוא הפתרון המומלץ כיום לעסקים?

 

בעידן, שבו כולם (מנהלים, עובדים, לקוחות, ספקים, שותפים וכיו"ב) עברו לסמארטפונים, טכנולוגיית נתב השיחות אמורה לעבור שדרוג והיא יכולה להיות אחד הכלים החזקים ביותר בהנגשת שירותים עצמיים וכלי דיגיטל לכולם. נתב שיחות מתקדם, שמתוכנן היטב, מאפשר ללקוחות לפתור במהירות ובקלות נושאים שגרתיים. שינויים קלים בנתב השיחות יכולים להפוך את הנתב לשימושי יותר עבור הלקוחות, להעלות את שביעות הרצון שלהם ולצמצם פניות למוקד השירות והתמיכה.

אין זה סוד, שלקוחות קיימים או פוטנציאליים מחפשים שירות פשוט ומהיר ואינם אוהבים את השימוש בנתב השיחות הישן, במיוחד זה המבוסס על עקרונות ה-IVR הישנים, של הקשת מספרים כדי להתקדם למוקדן המבוקש.

תשומת לב, שיש הבדלים בעלויות בין נתב שיחות רגיל (דוגמת זה של בזק) לשירות חדש יותר, שניתן כיום בענן. לדוגמה: מחיר בסיסי של חבילת נתב שיחות עסקי + מספר פרימיום 1-700 אחד הוא 89 ₪ בחודש. ניתן לרכוש מבזק את כל סוגי המספרים, הכוכביות והחיוג המקוצר (1-599, 1-700, 1-800, 1-900, כוכביות ומספר מקוצר) וניתן לשלב אותם בנתב השיחות העסקי.

המחירון המלא של שירותי בזק לעסקים מצוי כאן.

פתרון, שנכנס לאחרונה לשוק, הוא מערכת IVR חדשנית מבית אוויה (באינטגרציה של מיטווך), פתרון מסוג AVAYA Aura Experience Portal, שכולל יכולות מתקדמות לביצוע חיוג חוזר לפונים למוקד ושיפור "חווית הלקוח", באמצעות שילוב מגוון רחב של שירותים דיגיטליים מתקדמים.

יחד עם זאת, רצוי לבחון את הפתרונות הללו מול הפתרונות המתחרים ,במיוחד של Voicenter – נתב שיחות אצלה מתחיל ב-49.90 ₪ לחודש ל-5 שלוחות, כחצי מהעלות בבזק, הפתרונות החדשים לניתוב שיחה מבוסס ראייה (של התפריטים בסמארטפון) מסוג של Visual IVR מבית Jacada: להפעלת מערכת ה-Visual IVR יש יתרון עצום מבחינת העלות לפעולה: $0.03 מול ה-IVR הרגיל – $0.50 (פי 16 יותר יקר), פער המוביל לחיסכון כספי מאוד משמעותי, פתרונות מתחרים של: הוט ,סלקום ,בינת ,Triple C ,תדיראן טלקום ,פרטנר ועוד, כדי לקבל החלטה מושכלת. הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות ויש לנצל את התחרות בשוק להשגת הפתרון המתאים ביותר לצרכי העסק ולתקציביו.

 

מי המתחרה הגדולה של בזק בשוק נתבי השיחות החכמים בישראל?

המדובר בפתרונות של חברת אודיוקודס, השוכנת בקרית שדה התעופה. מערכת AC Voca (שהיא חלק מהמשפחה, שצמחה בתחום "זיהוי דיבור" מבית אודיוקודס, כמפורט בהמשך), הותקנה למשל במספר לא קטן של מרכזים רפואיים בארץ ובעולם וביניהם: בי"ח רמב"ם, בי"ח שיבא, בי"ח אסותא, בי"ח הילל יפה, מכוני מור ועוד.

המטרה המרכזית של השדרוג: העצמת המרכז הרפואי באמצעות ניתוב שיחות קולי ויצירת חוויית תקשורת חדשנית תוך הפחתת עלויות תפעוליות למרכז הרפואי, עם טכנולוגיית זיהוי קולי חדישות.

מה הייחוד במערכות זיהוי דיבור (Voice Recognition) מבית אודיוקודס לנתב שיחות עסקי?

הסיפור המרכזי הוא של שירות ,VocaNOM שנולד בסוף העשור הקודם, ומדובר בסיפור ענק של הצלחה עבור אודיוקודס ולקוחותיה.

נתב שיחות IVR

בעקבות ההצלחה הזו נולדו לה שירותי המשך:

1) שירות הנקרא VocaONE, שמיועד בעיקר לארגונים מבוזרים עם שלוחות מבוזרות ברחבי הארץ או בעולם. מדובר בניתוב שיחות חכם לכל השלוחות (ללא תלות במיקומן, בארץ או ברחבי העולם), עם מספר נכנס אחד, ללא IVR.

2) שירות הנקרא AC Voca. זה השירות המוביל כיום בעולם לארגונים גדולים ובמיוחד לארגונים הנתונים תחת רגולציות מורכבות, למתן פתרון פנימי וחיצוני לכל סוגי התקשורת הארגונית (פנימה והחוצה), עם צורך בתמיכה בריבוי שפות.

העיקרון ב-3 השירותים זהה: ניתוב השיחות לעסקים עפ"י פקודות בקולו של הדובר, תוך "זיהוי הדיבור" של המתקשר. אין צורך להשתמש במקשים (IVR). זה מצוין לעידן, שבו כולם מתקשרים מהסמארטפון שלהם.

בנוסף, ניתן "לתפור" פתרון ספציפי לארגון מסוים לפי צרכים ספציפיים שלו, על בסיס הטכנולוגיות הללו, עם הבטחה, שהמערכת המפותחת עבור הארגון תגיע למעל 95% דיוק של זיהוי הפקודות הקוליות של המשתמשים במערכת, בכל שפה נפוצה בעולם. המערכות הללו מתממשקות לכל מרכזיה נפוצה הקיימת בעולם ולכל מערכת CRM ו-ERP נפוצה הקיימת בעולם.

בד"כ מומלץ להתקין את מערכת "זיהוי קולי" בארגון ביחד עם מערכת מתקדמת ל"הגנת סייבר והגנת הטלפוניה" מבית אודיוקודס דוגמת: Mediant 500 SBC.

המערכת, שמבוססת על "זיהוי דיבור", נמצאת בענן (לפי בחירת הלקוח) ותומכת בעברית ובמבחר שופת נוספות לפי צרכי הלקוח. המערכת היא מבית אודיוקודס, ששוכן באזור התעשייה ליד נתב"ג, וכוללת סדרת פתרונות בתחום זיהוי דיבור וניתוב שיחות אוטומטי לעסקים וארגונים.

אפשר להתנסות במערכת לזמן קצוב ללא עלות ולהתרשם מיכולותיה בטרם קבלת החלטה על רכישתה. מדובר במערכת עם מנוע זיהוי דיבור בפיתוח עצמאי, עם המתמחות מיוחדת בשמות אנשי-קשר, מחלקות, פונקציות ארגוניות וסניפים, ברמת דיוק מאוד גבוהה.

יש למערכת כבר מעל ל-300 לקוחות בישראל ובעולם מכל השווקים ובכל הגדלים. בין הלקוחות ניתן למנות את: טבע, אוסם, פלאפון, ישכר, עיריית תל-אביב, עיריית אשדוד, הטכניון, אגד, אינטל, מוטורולה, ארנסט אנד יאנג ועוד. למעשה, המערכת הזו מתאימה לכל עסק המפעיל אצלו IVR (וכמעט כל העסקים והארגונים בישראל מכל סדר גודל, מפעילים IVR).

למערכת יכולת אינטגרציה פשוטה ומידית מול כל מרכזיה אנלוגית או IP וחיבור לכל שירותי AC Voca ומול כל מערכת  IVRאם קיימת כבר בעסק.

המערכת יכולה להיות מותקנת בענן (למשל בענן של אמזון), או בהתקנה בענן מקומי פרטי, או בהתקנה מקומית – On-Premise בתוך העסק, רצוי עם AudioCodes SBC להגנה על התקשורת בעסק, מניעת גניבת שיחות, מניעת האזנה לשיחות ומניעת התקפות סייבר מכל סוג.

נתב שיחות למוקד טלפוני - נתב שיחות IVR

מה התחדש במערכת ניתוב השיחות מבוססת "זיהוי קולי" הזו בשנה האחרונה?

כיום, מהאפליקציה על הסמארטפון לא רק שאפשר לחייג ולהגיע ליעד באמירת השם של היעד בקול, אלא גם לשלוח מסרי ווטסאפ (WhatsApp), מסרונים רגילים (לרבות SMS ו-MMS), דוא"ל ועוד. למעשה, המערכת הפכה למערכת המשלבת יכולות של "עבודה קבוצתית" ו"תקשורת אחודה", עם יכולות של רשתות חברתיות.

כך, המערכות הללו של אודיוקודס מתפתחות כל הזמן לאור הצרכים המשתנים של העסקים בישראל. בנוסף, ניתן לשפר ROI של קמפיינים שיווקיים באמצעות שימוש בכלי ה-BI המסופקים עם המערכת.

חידוש נוסף, כאמור לעיל, הוא בשירות בשם VocaONE, שירות חדש יחסית, שהוא שירות מבוסס זיהוי קול, שנולד, כאמור, לאור הצרכים, שעלו מהלקוחות בהמשך של VocaNOM, שירות, שמבצע ניתוב קולי לכל סניף ממספר טלפון נכנס אחד (כך נחסך הצורך להתקין מרכזיה לשיחות נכנסות בכל סניף שלוחה, ברחבי הארץ או ברחבי העולם). המדובר במותג יחסית חדש עבור השירות של אודיוקודס לניתוב לקוחות לסניפים בזיהוי דיבור, בעיקר עבור רשתות קמעונאות, ערים ורשויות מקומיות, עם מספר נכנס אחד, ללא IVR.

מדובר ב-3 המערכות הללו (VocaNOM, AC Voca ו-VocaONE) בחיסכון של עד 75% בזמן ההמתנה למתקשרים, עם דיוק של 95% בזיהוי הדיבור של המתקשר. מהניסיון שנצבר, מדובר בחיסכון של כ-50 ₪ לחודש לפחות, לכל עובד ומנהל בעסק.

החיסכון בכוח אדם תלוי בהיקף השימוש בניתוב שיחות ידני או ב-IVR, שיש בעסק לפני השדרוג לזיהוי קולי. בחברת ישקר, למשל, נחסכו 10 משרות במעבר לשירות הזיהוי הקולי.

יש כבר לא מעט "סיפורי הצלחה" נוספים לשירות VocaONE היחסית חדש דוגמת: רשת אופטיקנה, רשת יינות ביתן, רשת אופיר טורס, פלאפון, סופרגז ועוד. כיום, השירות מתחיל לתפוס תאוצה ברשויות המקומיות ורשויות אחרות בישראל, בהן יש חשיבות לניתוב המקומי של השיחה עם מספר נכנס אחד מוביל.

תחום זיהוי קולי מזמן יצא מהמשבצת של "Personal Assistance" ("עוזר/ת אישי/ת"), שהחלה לפרוץ לתודעה של הציבור בשירות Siri במכשירי הסמארטפון של אפל. כיום, אפשר למצוא את השירותים הללו בתחומים עסקיים רבים, שמתפתחים כל הזמן, בגלל התחרות, שנפתחה בתחום זה ע"י ענקיות דוגמת אמזון וגוגל.

בעוד מרבית מנועי זיהוי הדיבור הציגו יכולות דיוק של כ-95% כבר לפני כמה שנים, רק לאחרונה (ובעיקר הודות לטכנולוגיות Machine Learning למיניהן), המנועים הפופולריים עושים דרכם לעבר רמת דיוק של 99%. בכך, הטכנולוגיה הזו קיבלה יכולות להמריא ולהיכנס גם למגזר העסקי והארגוני. השירותים הללו מסופקים בד"כ בגישת שירות ענן.

 

איך עוברים מנתב שיחות ישן מבוסס IVR לנתב שיחות מתקדם שיכול לעבור לענן?

השאלה שבעלי עסקים ומנהלים שואלים את עצמם היא: כיצד אפשר להקל על הלקוחות של העסק ולענות לדרישותיהם ע"י שינוי שמבוסס על מהלך של מעבר לשימוש בנתב השיחות מתקדם? איך ניתן להפוך את הנתב לשימושי וידידותי יותר?

אספנו עבורכם 13 טיפים שימושיים, שמצאנו כאפקטיביים למוקדים הטלפוניים העסקיים הקיימים בעסקים בישראל, כדי לקדם אותם כך שיתנו מענה לצרכים של היום ומחר:

 1. למדוד הכל. פשוט למדוד ממש הכל. לא ניתן לבצע שום שיפור אם לא מודדים ממש את הכל.
 2. להפוך ליוזם – פרואקטיבי במקום מגיב – ריאקטיבי. המשמעות: לא להמתין לתלונות. הבסיס למעבר לגישה הפרואקטיבית היא הניתוח של הממצאים של המדידה (הטיפ מהסעיף הראשון).
 3. הנגשת השירותים העצמיים ישירות לנייד. שילחו הודעת SMS לנייד של הלקוח. בעת כניסת הלקוח לנתב השיחות, שילחו לפונה הודעת SMS המנגישה לו את השירותים העצמאיים באתר האינטרנט. כך, היא יקפוץ משירות טלפוני לשירות מקוון באינטרנט בעזרת כלים מתקדמים.
 4. Mobile First. העדיפו משלוח לינק מותאם Mobile לשירות עצמי באתר האינטרנט. הדף המותאם, להבדיל מהורדת אפליקציה ייעודית, פונה לקהל רחב יותר. רוב המשתמשים כבר "מפוצצים" מאפליקציות עסקיות ולא יהיו מעוניינים בעוד אפליקציה, שתעמיס על הסמארטפון שלהם. לכן, גישת "האתר הרספונסיבי" היא המועדפת כיום.
 5. המוקד סגור? למה שלא תאפשרו ללקוח לבצע שירותים עצמיים? הכי ברור מאליו ו… ברוב המקרים שוכחים לממשו… שירותי עצמיים הם צורת השירות הזולה ביותר לעסק.
 6. איך לבחור את השירותים העצמיים? בצעו מיפוי של סוגי הפניות למוקד (כחלק מאיסוף המידע למדידה ,שבטיפ הראשון), בחרו 1-2 סוגים עם היקף שיחות גדול ובצעו בחינה האם ניתן לממש שירותים עצמיים עבורם.
 7. שירותים עצמיים ב"זיהוי דיבור"? תלוי בסוג היישום. ישנם יישומים עבורם שימוש בטכנולוגיה זו הוא אידיאלי, בייחוד במקרים בהם כמות המילים המנתבות גבוהה כדוגמת ניתוב פרסונלי לעובד/למחלקה, אמירת שם היעד אליו מעוניינים להגיע כגון: "שם מחלקה", "שם המדינה", "שם סניף" לצורך מידע על שעות פעילות של סניף.
 8. הכל או כלום? לא ולא. במקרה בו נמצא בעסק נתב שיחות ישן, אפשר להשאיר את הנתב הישן כרגיל, ובמיקום מסוים בעץ הניתוב ניתן להוסיף שירותים עצמיים. אין צורך לחכות ל"פרויקט בניית נתב חדש".
 9. זיהוי דיבור בעברית? – יכולת זיהוי הדיבור בשפה העברית היא יכולת ותיקה ומוכחת. כן, זה עובד ברמה טובה מאוד. תשאלו את הלקוחות המשתמשים בנתבי שיחות בעברית (למשל הנתבים של אודיוקודס).
 10. יש לכם נציגי צ'ט? שירות מול הלקוח ב – SMS? השימוש בתקשורת כתובה מול הלקוחות הופך בשנים האחרונות למבוקש ובכך ניתן לאפשר ללקוח לפנות בדרך המתאימה לו ובזמן המתאים לו. ניתן לשלוח הודעה לנייד עם לינק לשירות הצ'ט. בדף ההמתנה לשיחת הצ'ט ניתן להכניס כפתורים המאפשרים גישה ל"שירותים עצמיים".
 11. מה עם האפליקציה של העסק (אם יש אחת כזו)? – אתרו נקודה מתאימה בנתב השיחות בה מתאים לשלוח ללקוח הודעה (במסרון) המציעה הורדה של האפליקציה. אל תשכחו שלא כל לקוח שש להוריד עוד אפליקציה.
 12. Callback – כן או לא? אם החוק אינו מחייב אתכם, יש לבחון: האם הכנסת Callback תסייע? האם ניתן לחזור אל הלקוח לאחר שעות השיא במוקד? למעט חברות המחויבות ב-Callback ברגולציה קשוחה (למשל חברות בתחומי: התקשורת, הפיננסים והביטוח), ה-Callback הוא כלי, שלא הוכיח את עצמו כיעיל, אלא אם מפעילים אותו בחוכמה (ויש בשוק פתרונות חכמים גם בתחום זה, היודעים מתי בדיוק נוח ללקוח לקבל את השיחה, ומה מציק לו).
 13. It's all about words – הקפידו, שהתפריטים וההודעות בנתב יהיו ברורים ובניסוחים שיווקיים מתאימים. המתקשרים לא אוהבים לשמוע "מוזיקת מעליות" ופרסומות מעצבנות החוזרות על עצמן, בעת שהם ממתינים למענה והם לחוצים בזמן.

 

נתב שיחות

 

שורה תחתונה בתחום נתב שיחות למוקד טלפוני:

הלקוחות, שמתקשרים כיום לעסקים ולארגונים, עושים זאת מהסמארטפון הקיים בידם. לכן, זה מעצבן אותם כשהם נדרשים להקיש ספרות בגישת ה-IVR המיושנת, שהתאימה לעידן מכשיר הטלפון הישן עם כפתורי מספרים  גדולים, שלוחצים עליהם לפי תפריט ההנחיות הקולי של נתב השיחות.

הפתרונות של זיהוי דיבור בענן (ובמיוחד כאלו המבוססים על טכנולוגיות זיהוי דיבור), זוכים כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם התחלה די יפה בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל ביישומים החדשים, שמספקים יתרונות עסקיים ברורים.

 

השוק של הטלפוניה הניידת רווי מתחרים והכוח מצוי בידי הצרכנים. לכן, אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. מומלץ, בכל מקרה, לדרוש מהספק הסכם SLA (הסכם רמת שירות). יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

מכאן, אתה כמנהל או בעל עסק אמור לשאול את עצמך כמה שאלות:

מה הבעיה כי גדולה בעסק, שניתן לקדם אותה באמצעות ביטול ה-IVR ומעבר לנתב שיחות מתקדם (ובענן)?

אם אתה כבר משתמש בנתב שיחות למוקד טלפוני מתקדם בענן, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך בתחום בחירת מערכת לניתוב שיחות מתקדמת המתאימה לצרכיך?

 

לקבלת הצעות מחיר עבור נתב שיחות למוקד טלפוני לעסקים בחינם לחץ כאן!

מרכזיות IP לעסקים קטנים – מדריכי רכש מפורטים

סרטון: נתב שיחות למוקד טלפוני [בזק] – סרטון הדרכה

השאר תגובה

פוסטים נוספים