פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת ☎ 077-8123111

פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת – משולבים בפתרונות זיהוי חזקים ויעילים (מידע חדש וטיפים)

פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת

פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת – משולבים בפתרונות זיהוי יעילים

 

פתיחת שער חשמלי

✅ איך בוחרים בספק פתרונות לפתיחת שערים חשמליים, דלתות כניסה, או מחסומים, בחיבור ביומטרי או סלולרי (או אלחוטי), שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לבית (או לעסק) ועונה לצרכי הבית או העסק, לשליטה על הפתחים \ שערים?

 

✅ האם הפתרונות של Areashell מתאימים לעסק ולמשרד שלי?

 

אילו שירותים חדשים כדאי ורצוי להפעיל במשרד חדש \ עסק חדש (בין אם עובדים למשרד \ עסק חדש או משפצים משרד \ עסק קיים)? יש לתכנן זאת מראש, כדי שפריסת רשת הכבילה במשרד \ בעסק תכסה גם את המוצרים והשירותים החדשים הקיימים כיום ולהימנע מקדיחות מיותרות ותעלות חיבור וחוטים חדשים ומיותרים על הקירות, אם נזכרים בהתקנות החדשות אחרי פתיחת המשרד \ העסק, במקום לפניו. בכלל זה יש לשקול התקנת:

1) מצלמות אבטחה ומעקב פנימיות וחיצוניות, רצוי מצלמות חכמות מבוססותAI ("אינטליגנציה מלאכותית") וברזולוציה גבוהה (כיום מקובל – 4K).

2) מערכות אינטרקום ובקרת כניסה, בקרת פתחים ושערים מתקדמת, לרבות מערכות ביומטריות ו"כרטיסים חכמים" לזיהוי.

3) מערכת בקרת וניהול עובדים. יש להתחשב ברגולציה החלה על מגזר העובדים בעסק, בתחום רישום נוכחות עובדים.

4) רשת אלחוטית WiFi (מומלץ בתקן הכי עדכני: 802.11ac Wave 2).

5) רשת "משרד חכם" וסנסורים של "משרד חכם" (IoT). מומלץ להתקין רשת IoT במשרד המבוססת רק על תקנים בינ"ל מוכרים (דוגמת בלוטוס', WiFi, RFID, או Z-Wave, שהוא המומלץ ביותר מבין התקנים הללו).

6) מערכות תקשורת מיוחדות דוגמת מערכות לשיחות ועידה בקול ו\או בווידיאו.

7) התקנות הנדרשות לחדר ישיבות (לרבות מערכות הקרנה ומסכים), אם יש צורך כזה כיום או בעתיד הנראה לעין.

כאן נתרכז במרכיב חשוב מהרשימה הזו: פתיחת שער הכניסה – שער חשמלי, כדי שניתן יהיה לשלוט בשער גם מרחוק (וגם מכל סמארטפון מורשה).

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

 

פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת

 

לקבלת הצעת מחיר למערכת פתיחת שער חשמלי – השאירו פרטים כאן

למה צריך מערכת אינטרקום עבור פתיחת שער חשמלי?

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה, בשער הכניסה, או בפתח המשרד \ העסק – מערכת פתיחת הכניסה (האינטרקום ובקרת הכניסה) מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו).

הטכנולוגיה של מערכת בקרת הכניסה התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), שמחובר לטלפון בבית, ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית – "אינטרקום סלולרי", שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק שמומלץ כיום לכולם.

ניתן לשלב את המערכות הללו (לבקרת כניסה) במערכות קיימות אחרות בעסק ובכלל זה: מערכות ביומטריות, מצלמות אבטחה, מערכות זיהוי פנים וזיהוי מצבים, מרכזיה טלפונית, מערכת "בית ומשרד חכם", מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות סלולריות, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן, ניתוח מידע חכם בענן או מקומית (בכלי AI – "בינה מלאכותית") ועוד.

 מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הן אמנם מערכות תקשורת פשוטות יחסית, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בבתים ובעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות, הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת \ שער \ מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב-,WiFi אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: NFC, RFID, Z-Wave ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית \ עסק חכם" או כפתרון עצמאי לשליטה קלה ונוחה על שער חשמלי. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין את המערכות לבד (Do it Yourself).

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ). המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי GSM עם SIM). חלק מהמוצרים במשבצת הזו ניתן לרכוש באינטרנט ולהתקין לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום ובקרת כניסה לשערים חשמליים. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית או המשרד, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi . השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה. לכן יש לחשוב על חלופות דוגמת הסלולר או חיבור פיזי בכבל.

לכן, הפתרון האפשרי, למי שרוצה להתקין אינטרקום עם שליטה על שער חשמלי מרוחק, אך המחובר לאינטרנט וחושש מבעיות בקליטה בגלל המרחק או המיקום של השער החשמלי, הוא לחבר כבל רשת מהאינטרקום שבשער לתוך הראוטר (נתב) שבמשרד. אמנם, הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. כמובן, שהכי קל והכי מהיר זה לחבר את המערכת לרשת הסלולר. זה לא דורש סלילת קווי חוטים דרך הקירות או על הקירות.

 

מהם הפתרונות לבקרת כניסה של חברת Areashell (המיוצגת בישראל ע"י ETGAR)?

 

חברת Areashell האמריקאית (מיוצגת בישראל ע"י חברת ETGAR), מפתחת, מייצרת ומפיצה פתרונות לתשתיות בקרה ואבטחה לעסקים וארגונים, מרמת המשרד הבודד ועד ארגון ענק, מסוג Integrated Security Platform, מבוססי ענן – Web, שכוללים את המרכיבים העיקריים הבאים:

 • בקרת כניסה. כולל את כל מרכיבי החומרה והתוכנה לבקרה ושליטה כל כניסות מכל סוג, לרבות שערים חשמליים.
 • שירותים מבוססי מיקום. כולל מעקב אחרי אנשים, כלי רכב, סחורה, מוצרים, במפות דינמיות ושליטה בתנועה שלהם.
 • שירותי נוכחות ושעוני נוכחות. שירותים היכולים לעמוד בפני עצמם או להשתלב כחלק מפתרון בקרת כניסה.
 • שירותי בקרת חנייה וחניונים.
 • שירותי IoT. בעיקר מעקב ושליטה אחרי סנסורים של חשמל, מים, גז, טמפרטורה, לחות, לחץ ועוד.
 • עיבוד נתונים אנלוגיים ודיגיטליים. כולל המרות אותות אנלוגיים מסנסורים וממכשירי קצה ישנים, לנתונים דיגיטליים.

היתרון העיקרי של השירותים מבית Areashell: הכל (כל סוגי השירותים, סוגי המידע, המערכות, סוגי המדיניות המופעלת על המערכות מכל סוג, המפות, הגרפים, אמצעי השליטה, כלי הדיווח, כלי הניתוח וכיו"ב), נמצא במעטפת אחת של דפדפן, שנמצא בענן השירות.

כמובן, שניתן לגשת לפורטל גם באמצעות מכשירי קצה ניידים דוגמת טאבלטים וסמארטפונים (באמצעות אפליקציה סלולרית).

מוצרי הקצה החכמים כוללים מגוון רחב של תצורות חומרה המתאימות לכל צורך, עם מערכת הפעלה פנימית מבוססת לינוקס, מוגנת ושרידה. התקשורת בכל המערכות והרכיבים היא כולה מבוססת IP, בתעבורה מוצפנת.

יחידת שליטה אחת יכולה לשלוט על עד ל-40 מוצרי קצה. הזנת החשמל לכל מוצרי הקצה אפשרית באמצעות PoE (ר"ת: Power over Ethernet), מה שחוסך התקנת שקע חשמל ליד כל מוצר קצה.

המערכות תומכות בכל סוגי החיבור, כאשר בכל מוצר קצה יש כבר RFID, בעיקר כדי לקרוא כרטיסי RFID לזיהוי הקיים בידי הנכנסים. ניתן להוסיף יכולות תקשורת לפי הצורך. מערכת בקרת הכניסה משתלבת בכל מערכת אחרת המצויה בעסק לרבות ב-LDAP \ Active Directory.

קיימים API לחיבור בגישת ה-REST לכל מערכת, שכבר יש בעסק. הפרסונליזציה כאן היא מלאה, כולל נתונים מלאים על כל משתמש, כולל למשל חגים: האם עובד מסוים עובד בחג, אם לאו. כל אדם יכול לקבל הרשאות כניסה ייחודיות, למשל: צורך בהקשת סיסמה בנוסף לכרטיס זיהוי, צורך באימות ביומטרי מסוג, שהותקן בכניסה (דוגמת: טביעת אצבע, טביעת כף יד, זיהוי פנים, זיהוי קול, או זיהוי עיניים) ועוד.

כל מי שנמצא בשטח המבוקר ע"י המערכת מופיע על מפה של אותו שטח באופן דינמי. כל חריג מדווח מידית למי שנקבע, שיקבל דיווחים. ניתן לקבל במפה כמה אנשים נמצאים בכל חדר \ משרד \ חניון והיכן (מזוהים במדויק ע"י הסמארטפון שלהם), ע"י שימוש ב-Beacons (בסיס שידור בלוטוס') המותקן באותו חדר \ משרד \ חניון, או שימוש בבסיס שידור WiFi המותקן באותו אזור.

שירותי ה-IoT של המערכת מתבססים על סנסורים ומערכות מבית ASN הדרום קוריאנית. המדובר במגוון רחב של מוצרים ופתרונות לכל צורך הנדרש ע"י כל עסק, בכל תחום. ניתן לשלוט בכל סנסור ולקבל מידע ולנתח אותו מכל סנסור ולהציג זאת ע"ג המפה של המיקום בו נמצא הסנסור.

זה כולל גם סנסורים בתצורה של שעון יד אלקטרוני קטן, שמיועדים למשל לזיהוי מיקום ע"ג מפה של קשישים, פעוטות, ילדים וחולים ויש על השעון הזה גם "כפתור מצוקה". אפשר לקבוע כללים ,שבהם תתקבל אזעקה, גם אם המחזיק בשען היד הזה לא מדווח על איזו בעיה, למשל אם קשיש, או ילד, או חולה, יצא מהתחום שנקבע, שהוא אמור להיות בו.

 

הפתרונות של Areashell לבקרת חניונים כוללות את המרכיבים הבאים:

 • סנסורים לזיהוי מקום חניה פנוי: מעל או לצד כל מקום חניה מוצב סנסור המדווח אם המקום הזה פנוי או תפוס. זה מסומן על גבי הסנסור במנורה צבעונית (ירוק או אדום) עבור מי שמחפש חניה.
 • המידע הזה נאסף במערכת השליטה ומנותח (דוגמת: כמה מקומות פנויים ובאיזו קומה או אזור בחניון), ומוצג על גבי מפתח החניון. המידע הזה גם מדווח לאלה המתקרבים לחניון (באפליקציה), או בשילוט למי שמגיע לפתח החניון.
 • נאסף מידע לגבי כמויות החניה לפי סוגי כלי הרכב, לצרכי מעקב של ההכנסות מהחניה (אם החניה עולה כסף).
 • בתוספת מצלמות אבטחה, מבוצע מעקב אחרי הבטיחות בחניון (מפני גניבות, ופריצות, זיהוי שריפות, הצפות, תאונות וכיו"ב).
 • המערכת מפיקה דו"חות מאירי עיניים, גם בזמן אמת וגם במצטבר (יומי, שבועי, דו-שבועי, חודשי, שנתי), לפי כל חתך הנדרש ע"י בעלי העסק \ החניון.
 • המערכת יכולה לספק מערכת גבייה משל עצמה לחניון, כולל שליטה בתעריפים לפי: זמנים במהלך היום, ימי השבוע, מועדים מיוחדים, ביקושים ועומסים על פי היסטוריית השימוש והחלטות שיווקיות.
 • המערכת מחוברת ל"ענן החניון" (Areashell Cloud Parking Services), שיכול להיות מותקן מקומית (בשרת "פיצה" מקומי), בענן פרטי, בענן ציבורי או בענן היברידי, לפי רצון בעלי החניון. בכל מקרה, בשימוש באפליקציה הסלולרית לצרכי החניון, מציאת מקומות חניה ו\או תשלום על החניה, האפליקציה הסלולרית הזו מופעלת מהענן של Areashell.

 

פתיחת שער חשמלי ובקרת כניסה לפתיחת דלת

 

האם לבחור באינטרקום סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

בהחלט. מאוד מומלץ לשקול את האופציה הזו. הסיבה הראשונה והחשובה ביותר: לכולם יש סמארטפונים ביד. הסמארטפון יודע לבצע הרבה משימות, אז ניתן ורצוי, שיבצע עוד משימה: לפתוח שער חשמלי.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום ושער חשמלי מכל סוג ובכל מקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, תוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת \ שער.

האפליקציה הזו טובה לכל שימוש, בעיקר להורים, שהילדים שלהם לבד בבית, בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

 

היתרונות המרכזיים של מערכת לפתיחת דלת \ שער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי:

 • ידידותית למשתמש. לכל אחד יש סמארטפון והוא יודע איך לתפעל אותו.
 • אין צורך להתקין מכשור כלשהו בדירות, בשערים או בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות בבית או במשרד כדי להפעיל את המערכת (כל עוד נמצאים בכיסוי סלולרי עם הסמארטפון עליו מותקנת האפליקציה דוגמת ControlCam).
 • המערכת מותקנת בכניסה לבית \ לבניין \ לשער \ בכניסה למגרש החנייה, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי בתוך הבית או העסק. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת, שמותקנת בכניסה \ בשער החיצוני.
 • כמות הדיירים, העובדים וכלי הרכב בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לקבל כל מספר ולקבל עדכונים מרחוק (ממי שמנהל את המערכת ומורשה להזין אותה בנתונים). יש כאן חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות, עם רמה גבוהה של בקרת כניסה.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת:
  • אינטרקום דיבור חופשי.
  • אינטרקום טלוויזיה (צילום בעינית בצבע), עם שידור הווידאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים (או סמארטפונים), שבידי הדיירים או העובדים.
  • שילוב במערכת של מצלמות אבטחה IP רגילות (אם יש בבית או בעסק).
  • פתרון אינטרקום דיגיטלי, אנטי-ונדלי, ו \ או המוגן מפגעי מזג האוויר.
  • שדרוג מערכות קיימות והפיכתן לאינטרקום טלוויזיה ללא שפופרת.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב בקודנים (הנכנס צריך גם להקליט קוד כניסה), או קודנים עם "קוראי קרבה". כלומר: כדי להיכנס, האדם צריך לקרב "כרטיס קרבה", שיכול להגיע בתצורות רבות דוגמת: כרטיס אשראי, מטבע, מחזיק מפתחות, צ'יפ זעיר, מדבקה, צמיד, או כפתור. הקודנים מקבלים את האות בתדר מורשה (למשל 125 קילוהרץ), או בטכנולוגיות קרבה אחרות דוגמת: NFC, RF, WiFi, RFID, בלוטוס', Z-Wave. יש קודנים מגוונים לטכנולוגיות השונות לפי צרכי העסק. יש קודנים לפנים הבניין, או מחוץ לבניין עם הגנת אנטי-ונדליזם ועוד הגנות (למשל מפני גשם). בקודנים ניתן להטעין בין 1,000 ל-2,000 משתמשים, תלוי בסוג הקודן שנבחר.
  • יכולת להגברת רמת הזיהוי בכניסה ע"י שילוב "בקרת כניסה ביומטרית": המערכות הבסיסיות הן מערכות עצמאיות המכילות קודן + קורא טביעות אצבע (או זיהוי פנים, או זיהוי רשתית העין, או זיהוי כף יד). הקודן יכול להיות קודן עם "קורא קרבה". כך, שאפשר לשלב את הגברת רמת הזיהוי של הנכנס באחת או יותר מהשיטות: טביעת אצבע (או זיהוי פנים), או הקשת קוד, או קריאת "כרטיסון קרבה".
 • שילוב מערכות משרדיות ועסקיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות IP בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (סוג של קודן), קודנים עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC, RFID, Z-Wave ובלוטוס' חדשים, מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית, לחניון או למשרד, שילוב עם פתרונות "בית \ עסק חכם".

 

האם יש פתרונות מתחרים בתחום בקרת הכניסה באמצעות טלפון סלולרי (או חיבור אלחוטי – WiFi)?

 

בהחלט, יש לא מעט, למשל: סינריון, מקור טכנולוגיות, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Netvill, Essence, סדרת מוצרי Alexa (אלכסה) של אמזון, CSP, טופ אודיו, IDP, הומיסמרט (HomiSmart), Somfy ועוד.

בקרוב נראה בישראל את הפתרונות של חברת NEST, חברת בת של גוגל, פתרון הדומה לפתרון הישראלי SpotCam, כולל מצלמות מתקדמות עם זיהוי פנים, כאשר הפתרון של NEST מכיל בתוכו את המערכת המתקדמת בשם Google Assistance. כלומר: ניתן לדבר עם המערכת והיא מבינה אותנו ויודעת לזהות מי מורשה לתת לה פקודות בקולו.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת מערכת בקרת כניסה חכמה לשערים חשמליים:  

בבחירת ספק פתרון ביומטרי, אלחוטי או סלולרי לפתיחת דלת ושער חשמלי, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית, המשרד או העסק.

קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת סלולרית (התצורה המומלצת כיום לעסקים. מלבד רשת הסלולר החלופה המקובלת בד"כ היא WiFi, או לחילופין: RFID, בלוטוס', או Z-Wave), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. מאוד רצוי לחפש פתרונות של מערכת המופעלת בעברית, אם כי זה אינו תנאי הכרחי. כך, שכל אחד יוכל די בקלות לתפעל אותה (בהרשאות המתאימות).

כ"כ מומלץ לבחור בפתרון הנמצא בענן ונגיש לכל סמארטפון (בעל הרשאת גישה).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת אצלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מערכת פתיחת שער חשמלי?

 

 אם יש לך כבר מערכת פתיחת שער חשמלי, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת כניסה חכמה לשער חשמלי בגישה המתאימה לצרכיך ולתקציב שלך?

לקבלת הצעת מחיר למערכת פתיחת שער חשמלי – השאירו פרטים כאן

 

גלו את מנוע השער הנגרר של סומפי ויתרונותיו הרבים

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים