בית חכם ללא תשתית- מה יגרום לך להזמין מערכת מתקדמת?

בית חכם ללא תשתית- מה יגרום לך להזמין מערכת "בית \ משרד חכם" איכותית ומתקדמת?

בית חכם ללא תשתית- SmartHome

בית חכם ללא תשתית

 • האם בית (או משרד) ללא כל תשתיות, יכול להפוך ל"בית \ משרד חכם"?

   

 • איך בוחרים ספק מערכת "בית \ משרד חכם", שכוללת מצלמה חכמה?

   

 • פתרונות "בית חכם", שכוללים מצלמות אבטחה ואזעקה איכותיות, עם קישוריות גם מעל לרשת ה-WiFi האלחוטית, נמכרים היום בעולם במחירים סבירים.

   

 • לאן הולך תחום "בית חכם" ובמה כדאי ורצוי להשקיע כיום? כמה טיפים מעשיים.

   

 • עם מי אפשר להתייעץ בנושא רכישת "מערכת חכמה" לבית, למשרד, או לעסק שלי?

 

התחום המכונה בשם "בית חכם", או "משרד חכם", או עסק חכם" הפך ללהיט (טרנד, שהחל בארה"ב וכיום נפוץ בכל העולם, גם בישראל). הפיכת בית או משרד רגיל, גם ללא כל תשתיות קודמות, לבית \ משרד חכם, היא פשוטה ביותר ותפורט בהמשך.

בארה"ב בוצעה השוואה (כאן) בין כל הפתרונות הקיימים שם (וניתן להזמין אותם ולהתקין לבד בישראל), ונבחרו 13 הפתרונות הטובים ביותר בתחום "בית חכם".

תזכורת: אך בשנת 2018 היו בסך הכל מספר קטן של מתחרים בתחום הספציפי הזה (דוגמת: Amazon Alexa & Google Assistant), תחום, שפרץ לשוק ב-2016 והוא צומח במהירות רבה.

 

אלה הם 13 הפתרונות המובילים לבית ומשרד חכם (בארה"ב):
 • Amazon Alexa. קו מוצרים "מוביל שוק", עם אינטגרציה לכ-20 אלף מוצרי קצה של יצרנים מכל העולם ובכל התחומים, שניתן להעלות על הדעת, ולכל צורך של בית ומשרד חכם, החל מתרמוסטט: Ecobee4 וכלה בשידורי טלוויזיה: Fire TV. מוצרים רבים מיצרנים מתחרים מכל העולם אימצו אף הם את הקו של אלכסה והם תואמים למערכת הזו לרבות: Philips, Samsung, Nest, Schlage.
 • Google Assistant. קו מוצרים מתחרה באמזון אלכסה, אם כי נמצא בפער מבחינת פופולריות מול אלכסה. מוצרים רבים מיצרנים מתחרים, אימצו אף הם את הקו של גוגל והם תואמים למערכת הזו לרבות: Philips, Belkin, August, Nest.
 • Wink Hub 2. מדובר בנתב חכם השולט על מכשירים וסנסורים בבית, כמעט מכל היצרנים ותואם כמעט לכל המערכות של מיטב היצרנים שיש בשוק. החיבורים יכולים להיעשות במגוון פרוטוקולי תקשורת אלחוטית: Bluetooth LE, Kidde, Lutron ClearConnect, WiFi, Z-Wave.
 • Samsung SmartThings Hub. מדובר בנתב חכם לחיבור מכשירים וסנסורים בכל רחבי הבית, מבוסס בעיקר על חיבורי WiFi. תואם לכל מכשירי הקצה החכמים מבית סמסונג, כולל נורות חכמות, מצלמות חכמות וכיו"ב.
 • Amazon Echo (2nd Generation). המערכת של אמזון אלכסה עם הרמקולים הטובים ביותר הקיימים בשוק.
 • Philips Hue. קו המנורות החכמות הטוב בשוק.
 • TP-Link HS200. קו מתגי התאורה המוביל בשוק. שולט על כל הסנסורים המצויים בבית.
 • Ecobee4. התרמוסטט החכם הטוב בשוק.
 • NetGear Arlo Q. מערכת ההגנה והאזעקה הביתית המובילה בשוק.
 • Char-Broil Digital Electric Smoker with SmartChef Technology. מערכת גריל חכם לבישול מזון במהירות.
 • Perfect Bake Pro. מערכת חכמה לבישול ואפיה.
 • Ecovacs Deebot N79S. רובוט חכם לניקוי הבית.
 • LG Smart TV. טלוויזיה חכמה עם מערכת שליטה בקול בשם AI ThinQ. מגיעה עם תאימות ל: Alexa & .Google Assistant

 

לקבלת הצעת מחיר עבור התקנת בית חכם ללא תשתית – השאירו פרטים כאן

איך הגענו ממערכת אזעקה טיפשה של העבר לבית חכם של היום והמחר?

 

מערכות אזעקה משולבות כיום באפליקציה על הסמארטפון ומחוברת דרך רשת האינטרנט, אפליקציה המאפשרת לא רק שליטה מרחוק, אלא גם קבלת התראות בזמן אמת על כל דבר חריג או חשוד. מערכות האזעקה של היום תומכות במגוון רחב של מוצרי קצה ואביזרים נלווים, בעיקר סנסורים חכמים, כולל גלאים (דוגמת גלאי נפח, גלאי אש ועשן, גלאי גז, גלאי פתיחה), צופרים, תאורה, שליטה על הכניסות והפתחים (אינטרקום) ועוד.

 מערכת האזעקה של העבר הפכו בשנים האחרונות למערכות חכמות, שמותקנות בעיקר בתוך מצלמות אבטחה חכמות ומהוות חלק מפתרון "בית \ משרד חכם".

הכיוון, שהתפתח בשוק, הוא: מצלמות האבטחה, שהפכו לחכמות עם אפשרויות חיבור למערכת "בית ועסק חכם" גם ללא חשמל וללא כל תשתית (המצלמה ניזונה מסוללות או מפאנל סולרי) וללא חיבור חוטי – התקשורת נעשית על גבי רשת WiFi או סלולר (או בטכנולוגיות תקשורת אחרות דוגמת בלוטוס', ZigBee, Z-Wave ועוד). כיום, כל "מערכת בית ועסק חכם" כוללת מצלמות חכמות. זו מערכת האזעקה האלחוטית של היום ומחר.

יש בשוק מצלמות אבטחה חכמות לבית, למשרד ולעסק. יש ביניהן מצלמות מעקב זעירות כגון מצלמה נסתרת למטפלת (או לגן הילדים, או למעון סיעודי) המספקות שקט נפשי לדעת מה קורה עם בני המשפחה. מצלמת אבטחה נסתרת כגון מצלמת כפתור תסייע בשמירה על רכוש. מצלמה סמויה על הגוף מתאימה לאיסוף מידע, צילום פגישה בסתר, תיעוד פגישות ומסייעת באיסוף מידע והוכחות.

לרוב, מערכות האזעקה בדגמים החדשים נמכרות במחירים מאוד זולים. טווח המחירים נע בין 400 ₪ ל-2,500 ₪, בתלות בתכונות של מערכת האזעקה, במיוחד איכות המצלמה, גודלה, שיטת ההתקנה או ההסלקה שלה, גודל הזיכרון (בתלות בשאלה כמה זמן הקלטה צריך לשמור מקומית על המצלמה לפני העברת המידע לענן, או למערכת הקלטה, שאינה בענן), איכות המיקרופון (אם יש, מאוד מומלץ), האם יש בה חיישני תנועה, האם היא פועלת גם בחושך מוחלט, האם יש לה יכולת לפעול ללא חיבור לחשמל ולפעול ללא חיבור חוטי, דהיינו: שיש בה חיבור WiFi, או טכנולוגיית אלחוט אחרת דוגמת בלוטוס', או חיבור סלולרי. יודגש, שניתן לרכוש את המצלמות הללו באינטרנט ולהתקין אותן לבד.

מצלמות אבטחה אלחוטיות, גלויות או נסתרות עם חיישן תנועה, הן אפקטיביות במקומות בהם אין צורך בצילום רציף, מאריכות את הזמן בין טעינה לטעינה וחוסכות מקום בכרטיס הזיכרון המקומי בתוך המצלמה (לפני העבר המידע לענן על רשת האלחוט).

המצלמות היותר יקרות הן, כאמור, המצלמות המשדרות מידע ללא חוטים. מצלמות אלחוטיות גלויות או נסתרות על בסיס חיבורי WiFi הן הנפוצות ביותר בשוק והן, למעשה, מצלמות בשידור ישיר מכל מקום ובכל זמן ומאפשרות צפייה מקוונת בזמן אמת, דרך מגוון מכשירים ברשת האינטרנט כגון: סמארטפונים, אייפונים, טאבלטים ומחשבים.

ניתן לצפות במתרחש עם מצלמה אלחוטית אונליין – מצלמה בשידור חי, בתוספת יכולות ניתוח של מה שמצולם. למשל: מצלמות לצפייה ישירה דרך האינטרנט מאפשרות להשגיח על בני משפחה בכל רגע נתון ולקבל התראה על כל חריגה מהנורמה. מצלמה חכמה בעסק יכולה להבדיל בן אנשים מורשים לחשודים בטכנולוגיות זיהוי פנים.

יש טכנולוגיה נוספת, שנקראת "מצלמת סלולר" או מצלמה עם סים, לצפייה ישירה מהסלולרי (מחייב חשבון אצל ספק הסלולר).

מצלמות אלחוטיות מסוג זה (סלולר אוWiFi , או שילוב של 2 השיטות גם יחד, לגיבוי החיבור במקרה, שחיבור אחד נופל), מספקות מידע ותיעוד בזמן אמת בשידור ישיר. כך, שניתן לטפל בעניין מיידית, ככל שיש צורך (לרבות אזעקת המשטרה, או סייר אבטחה).

 

איך עולם מצלמות האבטחה ומערכות האזעקה השתנה בשנים האחרונות?

 

עולם מערכות האזעקה הוותיקות, שכללו קופסה, שאליה מחוברים בחוטים סנסורים, והמפעילה בעת חדירה לעסק או למשרד צופר אזעקה ו\או מחייגת להזעיק את מי שנקבע במערכת, שיש להזעיק, הולך ונעלם.

כאמור לעיל, התחליף הוא מערכות חכמות והעיקר: מצלמות אבטחה חכמות, עם סנסורים מגוונים, מיקרופון ורמקול, עם יכולות מתקדמות הכוללות "אינטליגנציה מלאכותית" – AI (ר"ת: Artificial Intelligence).

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות אזעקה, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

ניתן לרכוש כל מוצר בנפרד ולחבר אותו למערכת קיימת (בזכות החיבור התקני של WiFi), או לרכוש מערכת מלאה. מחירי המערכות המלאות תלויים בכמות הסנסורים האלחוטיים המותקנים וביכולות של המרכזיה האלחוטית של המערכת, ונעים בין 100$ עד 500$. ניתן להתקין את המערכת לבד, ע"י מי שיש לו מיומנות טכנית בסיסית.

 

מה קורה בתחום מצלמות האבטחה החכמות?

 

תחום מצלמות אבטחה בווידאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל ויותר) מתפתח במהירות במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ו"המשרד החכם" ופתרונות IoT (ר"ת: Internet of Things) המבוססים על סנסורים אלחוטיים חכמים המותקנים בכל מוצר קצה, כמעט לכל מטרה, לרבות במצלמות אבטחה.

משתמשים פרטיים, כמו גם עסקים וארגונים רבים, מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך הבית או העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק, תיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו, מעקב אחרי אנשים (לרבות השגחה על תינוקות, חולים וקשישים), מעקב אחרי פעילויות חריגות ועוד.

בד"כ, כשבאים לרכוש מצלמות אבטחה, רבים שוכחים את הדבר החשוב ביותר: למצלמות אבטחה יש תקנים בינלאומיים מקובלים, שמתוקננים ע"י ארגון ONVIF.

מצלמה, שעונה לתקן, קל להחליף אותה (אם היא נגנבת, נשברת או מתקלקלת) עם כל מצלמה אחרת, שעונה לתקן, מכל יצרן מצלמות אבטחה בעולם. כך, אין כל בעיות תאימות במערכת בעת החלפת מצלמות או הוספת מצלמות.

כ"כ, לא מקובל כיום ולא מומלץ לרכוש מצלמות אבטחה, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן, יכולות ניתוח חכם, חיבור לטכנולוגיות IoT של בית ועסק חכם ועוד.

 הכיוון הנכון והמומלץ הוא בחירה במצלמות באיכות של 4K, מצלמות הנתמכות בענן (בתוספת הקלטה מקומית על כרטיס זיכרון, למרה שהקישור לענן מתנתק), מצלמות בעלות מיקרופון ורמקול איכותיים, הבנויים כבר בתוך המערכת.

 

מי מוביל בעולם בתחום מערכות "בית חכם"?

 

בעולם, כאמור לעיל, התחרות המרכזית היא בין אמזון לגוגל. המוצר המבוקש ביותר מבין המוצרים של "בית חכם" הוא ה"עוזרת החכמה" המגיעה גם בתצורה של Smart Speaker.

שתי המובילות העולמיות הן אמזון וגוגל, בפער ניכר לפני כל השאר (בעיקר יצרנים וספקים סיניים, וגם אפל).

 

מי מוביל בישראל בתחום מערכות "בית \ משרד חכם"?

 

אין נתונים מדויקים על ההתפלגות של המכירות בשוק הישראלי, אך נראה, שבזק עם פתרון הבית החכם שלה, היא מובילת שוק, בפתרון המתחיל ב-19.90 ₪ לחודש, ואחריה נמצאות כמה חברות עם נתחי שוק יותר קטנים, דוגמת שיאומי.

 

בזק מקדמת את תחום "האזעקה לבתים, משרדים ועסקים" ב-2 סוגי פתרונות המשתלבים זה בזה:

א. "עסק חכם", שמשמעו ניטור, מדידה והתראה בזמן אמת על ניסיון פריצה ל משרד \ לעסק, הפסקת חשמל, חשד להצפה או שריפה, חריגות בטמפרטורות בכל המכשירים המצויים בעסק (מקררים, מקפיאים, חדר מחשב, מיזוג וכיו"ב), שליטה על שקעים ועוד. הכל נשלט מרחוק דרך הסמארטפון, בגישת ה-IoT ("אינטרנט של החפצים"), פתרון המשתלב בפתרונות "עיר חכמה" של בזק.

עלות פתרון " משרד \ עסק חכם" של בזק מתחיל ב-112 ₪ (ללא מע"מ) לחודש, והמחיר הסופי תלוי בכמות הסנסורים המותקנים בעסק ובהיקף ההקלטות והגיבוי הנדרשים בשירות לעסק הספציפי המזמין ומתקין את המערכת.

ב. "Bcam" פתרון הכולל מבחר מצלמות IP מתקדמות In/Out Door המותקנות בצורה פשוטה של Plug & Play, ומגיעות עם אפליקציה המאפשרת צפייה On-line, עם חבילת ימי הקלטה המותאמת לדרישות העסקה הכוללת רישיון הקלטה בענן. ההקלטה מאובטחת ונשמרת בחוות השרתים של בזק עסקים ללא צורך ב-DVR (מקליט וידיאו ממצלמות אבטחה), בתוספת שירות מקיף, שכולל מערכת ניהול מתקדמת בעברית, עם אפשרות קבלת התראות ישירות למייל או ב-SMS, עם התאמה אישית לפי תנועה, מיקום וזמנים בהתאם למיקום המצלמה. פתרון Bcam יכול להיות חלק בלתי נפרד מפתרון "עסק חכם" ומומלץ לעסקים ולמשרדים בכל סדר גודל, לשלב בין 2 הפתרונות הללו.

כאמור לעיל, לא רק בזק נכנסה לתחום הזה, גם החברות הכי גדולות בעולם, דוגמת אמזון (קו מוצרי Alexa) וגוגל (קו מוצרי Nest), מספקות פתרונות מתקדמים ומאוד זולים בתחום הזה, פתרונות שניתן לרכוש ברשת האינטרנט, לייבא ולהתקין לבד. יש כבר ספקים ישראלים המציעים את הפתרונות הללו לשוק הישראלי (כך שאין צורך בייבוא וניתן לקבל התקנה ותמיכה בישראל), ספקים שניתן למצוא אותם באינטרנט, דוגמת חברת CTI.

מתחרה נוספת, שמתחילה לצבור תאוצה בשוק הישראלי, היא חברת שיאומי (Xiaomi). המטרה המרכזית של חברת שיאומי היא להפוך כל בית לבית חכם וכל משרד למשרד חכם. חברת שיאומי מיוצגת בישראל ע"י קבוצת המילטון, שהשיקה ערכת "בית חכם ללא תשתית", שמתחרה "ראש בראש" בפתרונות המובילים הנמצאים כבר בשוק "בית חכם" בישראל, דוגמת הפתרון המצליח של בזק. ערכת ה-MI Smart Sensor  מבית שיאומי נמכרת ב-399 ש"ח בלבד, כולל מע"מ (עלות חד פעמית, מול המודל של תשלום חודשי אצל בזק). בהחלט מחיר אטרקטיבי למערכת כזו חכמה.

ניתן לרכוש מוצרים משלימים למערכת הזו, גם כן במחירים מגוחכים, דוגמת מנורות חכמות הנשלטות מהסמארטפון, נתב אלחוטי חכם, מצלמת אבטחה חכמה ועוד.

הערכה החדשה ל"בית חכם ללא תשתית" של שיאומי קלה לתפעול וכוללת רכזת חכמה וחיישנים המקושרים אלחוטית ומאפשרים יצירת מערכת "בית חכם" מלאה הנשלטת באמצעות יישומוןMi Home  הנטען על כל סמארטפון.

ערכת ה-MI Smart Sensor כוללת חיישני חלון ודלת, חיישני תנועה ומפסק אלחוטי, שמקושרים לרכזת באמצעות פרוטוקול אלחוטי מסוג ZigBee. חיישני דלת וחלון מתריעים בהתקנה פשוטה וקלה כאשר החלון או הדלת נפתחים, ומאפשרים הפעלת מוצרים חכמים אחרים, כגון תאורה או מטהר אוויר, בעת כניסה לחדר במגוון אפשרויות רחב.

 

בית חכם ללא תשתית- SmartHome

 

בית חכם ללא תשתית – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. למה תחום מערכות האזעקה הביתיות התמזג לתוך מערכת "בית \ משרד חכם"?

טכנולוגיית "הבית, המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על הבית \ המשרד \ העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על תינוקות, ילדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד ובמחירים מאוד אטרקטיביים.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים), מה שמכונה בשם Video Doorbell, בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, איביי או אלי-אקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים (אך פחות מומלצים) גם בפחות מ-100 דולרים.

ההתקדמות המהירה בתחום טכנולוגיות מצלמות אבטחה ומערכות החומרה והתוכנה של מוצרי "בית חכם" והתחרות העצומה, שהתפתחה בשוק, מספקות פתרונות מתקדמים וזולים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן לבד, ללא עזרת מומחים.

מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות כיום לדגמים משופרים וחכמים, ברמה של 4K לפחות (K8 כבר נכנס לשוק העולמי), דגמים המנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים, מערכות שליטה ובקרה מרחוק וחיבור לשירותי ענן מתקדמים.

חשוב לציין, שהקלטה ב-NVR (הקלטה ברשת המקומית על גבי מכשיר הקלטה) או ב-DVR (מכשירי הקלטה מהדור הישן של מצלמות אבטחה), לא אפקטיבית היות והגנבים לוקחים אתם את המכשיר בפריצה, או מנטרלים אותו מרחוק, מה שלא ניתן לבצע בשירותי ענן. גם אם מקליטים עם מכשיר NVR, צריך פתרון של הקלטה בכרטיס זיכרון במצלמה עצמה לפחות (כגיבוי ראשוני) או בענן. כיום, ההמלצה היא לאפשר הקלטה גם בכרטיס זיכרון במצלמה וגם בענן.

מערכות של מצלמות אבטחה משולבות כיום עם מערכות אינטרקום, אזעקה ובקרת כניסה, ועם מערכות נוספות דוגמת מרכזיות וסמארטפונים.

מצלמות אבטחה הן ,אמנם, מערכות צילום ותקשורת פשוטות למדי, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה או במשרד – מערכת מצלמות האבטחה ובמיוחד אם הן משולבות עם מערכות האינטרקום, האזעקה ובקרת הכניסה, מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת מצלמות האבטחה והאינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה המוכרת, ניתן למצוא מצלמות אבטחה ואינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (כיום ברמת 4K), שמחוברות לטלפון בבית, ואפילו מצלמות אבטחה עם אפליקציה סלולרית (לצפייה מרחוק ושליטה מרחוק), שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

 

 1. לאן מתפתח תחום מערכות בית חכם לבית ללא תשתית?

החלק החשוב הוא השילוב של המערכות הללו במערכות קיימות אחרות בבית או בעסק ובכלל זה: סמארטפונים וטאבלטים, מערכות ביומטריות, מערכות זיהוי פנים, מרכזיה טלפונית, מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן ועוד.

בנוסף, תחום ה-AI ("אינטליגנציה מלאכותית") נכנס וייכנס לכל המערכות של מצלמות אבטחה, בכל הרבדים, כולל בשילוב של מערכות אינטרקום ובקרת כניסה. זאת, בעיקר בתחום ניתוח המדיה (תמונה, וידיאו, קול, מסמכים), מדיה העוברת בכל ערוצי התקשורת, לרבות ובמיוחד בסמארטפונים, כולל שילוב AI בתחומי "העבודה הקבוצתית" ו"התקשורת האחודה". הטכנולוגיה של הדור הבא, ששמה "למידת מכונה" (ML – Machine Learning), כבר נמצאת בפתח ויש ספקים המיישמים כבר את הטכנולוגיה הזו במערכות החדשות, שהם מספקים לשוק. מומלץ לבדוק, אם אתה רוכש פתרון חדש, אם יש בו יכולות של AI או ML.

למעשה, בעתיד הדי קרוב (ויש מערכות כאלו כבר בשוק), המשתמש: אדם פרטי, לקוח, מנהל או עובד, לא ידע ולא ירגיש, שהוא מדבר עם מחשב ולא עם בן אנוש, מחשב הנותן פקודות קוליות למצלמת האבטחה והמצלמה וגם יודע לענות לו בקול ולספק לו מידע ותשובות לשאלות, בכל הנוגע למה שמצולם ומוקלט במצלמת האבטחה. זו גם הסיבה, שמצלמות האבטחה אמורות לכלול מיקרופון ורמקול.

כמעט כל המוצרים והשירותים, שאנו משתמשים בהם כיום בחיי היום יום, במיוחד באמצעות הסמארטפון שלנו, מבוססים של תשתיות ענן ושירותי ענן, בצורה הכי שקופה שיש. בנוסף, השימוש בהם קל, מהיר, עם חוויית שימוש טובה ואף ממכרת. לכן, זה הוריד את החשש משימוש בשירותי ענן ותשתיות ענן גם בבית וגם במקום העבודה. לכן, ההמלצה היא, שגם בתחום מצלמות האבטחה ייעשה השימוש שלהם בתשתיות ענן.

תוך פחות מ-5 שנים, טכנולוגיות קוליות תהפוכנה את המקלדות למיותרות וכל מגע בין האדם עם סביבתו (החל מהמכונית וכלה בטוסטר) יהיה בקולו של האדם ובתנועות ידיים ("מחוות"). בדיוק כמו התקשורת האנושית הבין-אישית, שבני האדם לומדים ומטמיעים, החל מינקותם.

תוך פחות מ-5 שנים, לא רק שהמקלדת המוכרת לנו תיעלם, גם המקלדת הווירטואלית המצויה בסמארטפון שלנו, ובכל טאבלט, תיעלם. מדובר בשינוי עצום ומהפכני בחוויית המשתמש. אנו כבר מצויים בתוך המהפכה הזו.

זה יקרה גם בתחום המגע שלנו עם מערכת האזעקה והמצלמות החכמות. השר שלנו למערכות הללו ייעשה בקולנו ובמחוות של הידיים והפנים.

היום, חברות ענק כמו אמזון וגוגל שולטות בתחום הקול (הזיהוי הקולי) ו"הבית והעסק החכם". אמזון מציעה למשתמשים את העוזרת הקולית אלכסה, שזמינה היום ביותר מ-20 אלף מוצרים מחברות שונות. בתחילת השנה אמזון הצהירה, כי 100 מיליון מוצרים תומכי אלכסה נמכרו עד היום. אמזון מוכרת גם את הרמקולים החכמים תחת המותג אמזון אקו, שמתבססים על אלכסה, ואילו גוגל מציעה את העוזרת הקולית גוגל אסיסטנט ואת הרמקולים החכמים של גוגל הום. גם פייסבוק הודיעה, שהיא מפתחת עוזרת קולית משלה ונכנסת לתחום. למיקרוסופט יש מערכת משלה בשם קורטנה, שיש גם לה נתח שוק לא קטן. מי שהמציאה את השוק הזה: סירי של אפל, גם לה יש נתח שוק מסוים בתחום הזה.

לפי חברת המחקר Juniper Research, ב-2018 נעשה שימוש בעוזרות קוליות בעזרת 2.5 מיליארד מכשירים, והמספר צפוי להאמיר ל-8 מיליארד מכשירים עד 2023. כלומר: כמעט בכל בית ומשרד בעולם, כבר ב-2023 ייעשה שימוש יום-יומי במוצר אחד לפחות המבוסס על זיהוי קולי.

 אין דרך קלה ומהירה עבורך, לבחירת מערכת אזעקה לרבות מצלמות אבטחה, לרבות כאלו המשולבות באינטרקום, בחירת מערכת אזעקה ובקרת כניסה מתקדמת ואלחוטית, שמתאימה לדרישות של הבית או העסק שלך, במחירים המתאימים לתקציב שלך. התחרות העזה ושפע המוצרים יכולים לבלבל כל אחד. אם אתה מעוניין בפתרון תקשורת מתקדם לבית או לעסק שלך באמצעות ספק אמין ושירות איכותי, אבל לא יודע על מי לסמוך, בשביל זה יש למצוא את היועץ המתאים – שיעמוד לרשותך ולימינך.

 

בית חכם ללא תשתית- SmartHome

 

 1. מי עוד מתחרה בתחום של "בתים, משרדים ועסקים חכמים" כולל מצלמות אבטחה חכמות, מצלמות אבטחה נסתרות, לרבות פתרונות בתחום מערכות אזעקה אלחוטיות?

השוק הזה מלא מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות, בגלל ריבוי המתחרים בשוק זה.

אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית), מגיעות עם יכולות AI בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת ההזנק FST הישראלית, וכן המצלמות הללו מכילות הגנת סייבר מובנית מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66).

 הספקים המתחרים הנוספים הנמצאים בשוק: ויסוניק, ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, Arlo, ריסקו – Risco, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Ring Video Doorbell Pro ו-Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), MindoLife (פתרון ישראלי), "מוקד 301", Octopus, עולם המיגון והאבטחה, ALSEC, "אביגדורי עודד ואילנה", "עידן מערכות תקשורת", "מוקד אמון", Advice, מצלמות אבטחה מבית אמזון – Alexa, מצלמות אבטחה מבית Nest של גוגל, שיאומי, FOUTEC Digital Technology, מערכת Nelysis (הישראלית) להגנה על רכיבי הקצה של מערכות ביטחון, מתח נמוך ומצלמות,  SwitchBeeועוד.

 

 1. מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מערכת בית חכם לרבות אזעקה אלחוטית ובענן, לפני הרכישה לבית \ לעסק שלישאין בו תשתית?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית \ בעל העסק אין ידע בתחום מערכות "בית \ משרד חכם" ומצלמות אבטחה חכמות, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית \ העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

 

שורה תחתונה בתחום מערכת "בית חכם" לבתים, למשרדים ולעסקים ללא תשתית:

 

בבחירת ספק מערכת אזעקה, מבוססת מצלמות חכמות מתקדמות, המשולבות גם עם מערכות אזעקה גלויות או נסתרות, לרבות מצלמות אלחוטיות נסתרות וסנסורים, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית הפרטי \ בעל המשרד \ בעל או מנהל העסק.

יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי בעלי הבית (או בעלי המשרד \ העסק).

חשוב, שכל פתרון שייבחר, יסופק עם הסכם SLA ("הסכם רמת שירות") מחייב וברור ומומלץ שייענה על התקנים שיש בשוק ובמיוחד להקפיד (אם יש צורך כזה) על תאימות MSA בתחום חיבורי הרשת, תקן IP66 להגנה מפני פגעי טבע ותקן ONVIF בתחום מצלמות האבטחה (התקנים הללו בד"כ לא יעניינו משתמשים פרטיים ועסקים זעירים).

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, רשות מקומית, משרד של סוכני ביטוח ופיננסים, או משרד של רואי חשבון.

 

ליצירת קשר עם מהנדס תקשורת מומחה לקבלת יעוץ בתחום תכנון ובחירת מערכות אזעקה ומצלמות אבטחה חכמות לבית ולמשרד שלך (גם שאין בו תשתית) – לחץ כאן.

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור התקנת בית חכם ללא תשתית ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

 The BEST Smart Home Tech Setup Tour

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים