בקרת כניסה לעסק - סיבות להזמין מערכת מתקדמת ואיכותית

בקרת כניסה לעסק – מה יגרום לך להזמין מערכת לעסק \ משרד חכם, מתקדמת ואיכותית?

בקרת כניסה לעסק

בקרת כניסה לעסק – תקציר:

 • האם אני זקוק למערכת בקרת כניסה לעסק משולבת מצלמות אבטחה, והאם אני יכול להפוך את העסק / המשרד באמצעות המערכת הזו?

   

 • איך בוחרים ספק מערכת בקרת כניסה לעסק, מערכת הכוללת מצלמות אבטחה חכמות?

   

 • פתרונות בקרת כניסה איכותיות, עם קישוריות גם מעל לרשת ה-WiFi, נמכרים היום בעולם מיצרנים וספקים רבים, והן המומלצות.

   

 • לאן הולך תחום בקרת כניסה לעסקים ובמה כדאי ורצוי להשקיע כיום? כמה טיפים מעשיים.

   

 • עם מי אפשר להתייעץ בנושא רכישת "מערכת בקרת כניסה" למשרד, או לעסק שלי?

 

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה, בשער הכניסה, או בפתח המשרד \ העסק – מערכת בקרת הכניסה: פתיחת הכניסה (האינטרקום ובקרת הכניסה), מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו).

הטכנולוגיה של מערכות בקרת הכניסה התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה עם הלחצן, ניתן למצוא אינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (HD), שמחובר לטלפון בבית, ואפילו אינטרקום עם אפליקציה סלולרית – "אינטרקום סלולרי", שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק המומלץ כיום לכולם.

ניתן לשלב את המערכות הללו (לבקרת כניסה) במערכות קיימות אחרות בעסק ובכלל זה: מערכות ביומטריות, מצלמות אבטחה, מערכות זיהוי פנים וזיהוי מצבים, מרכזיה טלפונית, מערכת "בית ומשרד חכם", מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות סלולריות, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT (בעיקר סנסורים מכל סוג), הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן, ניתוח מידע חכם בענן או מקומית (בכלי AI – "בינה מלאכותית") ועוד.

מערכות אינטרקום ובקרת כניסה הן אמנם מערכות תקשורת פשוטות יחסית, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בבתים ובעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

הדרך להתקין מערכת אינטרקום לפתיחת דלת, מחסום או שער חשמלי (או כל סוג של שער חכם), בלי מערכות החוטים הישנות, הפכה לקלה וזולה ביותר. הפתיחה של הדלת \ שער \ מחסום נעשית באמצעות הסלולר (או האלחוט, בד"כ ב- WiFi, אך גם בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: NFC ,RFID ,Z-Wave ובלוטוס'). מדובר בפתרון, שאפשר לשלב אותו במה שמכונה כיום: "בית \ עסק חכם" או כפתרון עצמאי לשליטה קלה ונוחה על שער חשמלי. הפתרונות המצויים בשוק מאשרים להתקין את המערכות לבד (Do it Yourself).

זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל בית וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור בבית או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין, אין צורך להיות בבית או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל בניין ועסק, בד"כ עם אחריות לשנתיים (אם רוכשים את הפתרון בארץ). המחירים בישראל נעים בין כמה מאות ₪ ועד כ-2,500 ₪ (לא כולל עלות התקנת הרשת האלחוטית – עלות חד-פעמית ועלות תחזוקה של המערכת, או תשלום חודשי עבור החיבור הסלולרי באמצעות מודם סלולרי GSM עם SIM). חלק מהמוצרים במשבצת הזו ניתן לרכוש באינטרנט ולהתקין לבד.

כיום, אינטרקום אלחוטי משולב WiFi הוא המוצר החדש ביותר בתחום מערכות האינטרקום ובקרת כניסה לשערים חשמליים. האינטרקום האלחוטי מחובר, למעשה, לרשת האלחוטית של הבית או המשרד, שמאפשרת למערכת להעביר נתונים באמצעות ה-WiFi .

השימוש ב- WiFi חוסך את הצורך בחיווט, ודורש, למעשה, רק מקור חשמל עבור הפאנל החיצוני של האינטרקום. החיסרון המרכזי שלו הוא, שרשת ה-WiFi מוגבלת בטווח שלה, ולכן, אם למשל, השער רחוק מעט מהבית, ייתכנו שיבושים והקליטה לא תהיה טובה. לכן יש לחשוב על חלופות דוגמת הסלולר, או חיבור פיזי בכבל.

לכן, הפתרון האפשרי, למי שרוצה להתקין אינטרקום עם שליטה על שער חשמלי מרוחק, אך המחובר לאינטרנט וחושש מבעיות בקליטה בגלל המרחק או המיקום של השער החשמלי, הוא לחבר כבל רשת מהאינטרקום שבשער לתוך הראוטר (נתב) שבמשרד. אמנם, הפתרון הזה מצריך חיווט ולכן פוגם באפשרות האלחוטית, אך הוא מונע בעיות קליטה ומאפשר חיבור תקין לאינטרנט ותפקוד תקין של מערכת האינטרקום. כמובן, שהכי קל והכי מהיר זה לחבר את המערכת לרשת הסלולר. זה לא דורש סלילת קווי חוטים דרך הקירות או על הקירות.

 

למה לשלב "מצלמות אבטחה חכמות" בתחום בקרת כניסה לעסק?

הכיוון שמוביל כיום בשוק העולמי וגם בישראל, בתחום בקרת הכניסה, הוא שילוב של מצלמות אבטחה בבקרת הכניסה.

 מצלמות האבטחה משולבות כיום באפליקציה על הסמארטפון ומחוברות דרך רשת האינטרנט, אפליקציה המאפשרת לא רק שליטה מרחוק, אלא גם קבלת התראות בזמן אמת על כל דבר חריג או חשוד. במצלמות הללו מקובל כיום להוסיף רמקול ומיקרופון.

מצלמות האבטחה ומערכות האזעקה של היום תומכות במגוון רחב של מוצרי קצה ואביזרים נלווים, בעיקר סנסורים חכמים, כולל גלאים (דוגמת גלאי נפח, גלאי אש ועשן, גלאי גז, גלאי פתיחה), צופרים, תאורה, שליטה על הכניסות והפתחים (אינטרקום) ועוד.

 מערכת האזעקה של העבר הפכו בשנים האחרונות למערכות חכמות, שמותקנות בעיקר בתוך מצלמות אבטחה חכמות ומהוות חלק מפתרון "בית \ משרד \ עסק חכם".

הכיוון, שהתפתח בשוק, הוא: מצלמות האבטחה, שהפכו לחכמות עם אפשרויות חיבור למערכת "בית ועסק חכם" גם ללא חשמל וללא כל תשתית (המצלמה ניזונה מסוללות או מפאנל סולרי) וללא חיבור חוטי – התקשורת נעשית על גבי רשת WiFi או סלולר (או בטכנולוגיות תקשורת אחרות דוגמת: בלוטוס', ZigBee, Z-Wave ועוד). כיום, כל "מערכת בית ועסק חכם" כוללת מצלמות חכמות. זו מערכת האזעקה האלחוטית ובקרת הכניסה של היום ומחר.

יש בשוק מצלמות אבטחה חכמות לבית, למשרד ולעסק מסוגים ויצרנים רבים. לרוב, מערכות האזעקה בדגמים החדשים נמכרות במחירים נוחים. טווח המחירים נע בין 400 ₪ ל-2,500 ₪, בתלות בתכונות של מערכת האזעקה, במיוחד איכות המצלמה, גודלה, שיטת ההתקנה או ההסלקה שלה, גודל הזיכרון (בתלות בשאלה כמה זמן הקלטה צריך לשמור מקומית על המצלמה לפני העברת המידע לענן, או למערכת הקלטה, שאינה בענן), איכות המיקרופון (אם יש, מאוד מומלץ), האם יש בה חיישני תנועה, האם היא פועלת גם בחושך מוחלט, האם יש לה יכולת לפעול ללא חיבור לחשמל ולפעול ללא חיבור חוטי, דהיינו: שיש בה חיבור WiFi, או טכנולוגיית אלחוט אחרת דוגמת בלוטוס', או חיבור סלולרי.

גם במערכות המאוד זולות, ניתן לזהות מי נמצא בצילומים ולאחזר צילומים לפי שמות של האנשים, שזוהו בצילומים הללו.

אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה חכמות עם אחריות מקומית ותחזוקה מקומית (מה שספק מסין, שרוכשים ממנו דרך האינטרנט, לא יכול לספק בישראל), אזי מומלץ לרכוש את מצלמות האבטחה הללו מאחד מהספקים הישראלים (רשימת הספקים – בהמשך).

לצפיה בבקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

 

לקבלת הצעת מחיר למערכת בקרת כניסה לעסק ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

איך התחום של מצלמות אבטחה חכמות ובקרת כניסה לעסק התפתח לתחום "בית \ משרד \ עסק חכם"?

 

התחום המכונה בשם "בית חכם", או "משרד חכם", או עסק חכם" הפך ללהיט (טרנד, שהחל בארה"ב וכיום נפוץ בכל העולם, גם בישראל). הפיכת בית או משרד רגיל, גם ללא כל תשתיות קודמות, לבית \ משרד \ עסק חכם, היא פשוטה ביותר ותפורט בהמשך.

בארה"ב בוצעה השוואה (כאן) בין כל הפתרונות הקיימים שם (וניתן להזמין אותם ולהתקין לבד בישראל), ונבחרו 13 הפתרונות הטובים ביותר לשנת 2019 בתחום "בית \ משרד חכם".

תזכורת: אך בשנת 2018 היו בסך הכל מספר קטן של מתחרים בתחום הספציפי הזה (דוגמת: Amazon Alexa & Google Assistant), תחום, שפרץ לשוק ב-2016 והוא צומח במהירות רבה, בכל העולם וגם בישראל.

מצלמות אבטחה אלחוטיות, גלויות או נסתרות עם חיישן תנועה, הן אפקטיביות במקומות בהם אין צורך בצילום רציף, מאריכות את הזמן בין טעינה לטעינה וחוסכות מקום בכרטיס הזיכרון המקומי בתוך המצלמה (לפני העבר המידע לענן על רשת האלחוט).

המצלמות היותר יקרות הן המצלמות המשדרות מידע ללא חוטים. מצלמות אלחוטיות גלויות או נסתרות על בסיס חיבורי WiFi הן הנפוצות ביותר בשוק והן, למעשה, מצלמות בשידור ישיר מכל מקום ובכל זמן ומאפשרות צפייה מקוונת בזמן אמת, דרך מגוון מכשירים ברשת האינטרנט כגון: סמארטפונים, אייפונים, טאבלטים ומחשבים.

ניתן לצפות במתרחש עם מצלמה אלחוטית אונליין – מצלמה בשידור חי, בתוספת יכולות ניתוח של מה שמצולם. למשל: מצלמות לצפייה ישירה דרך האינטרנט מאפשרות להשגיח על בני משפחה בכל רגע נתון ולקבל התראה על כל חריגה מהנורמה. מצלמה חכמה בעסק יכולה להבדיל בן אנשים מורשים לחשודים בטכנולוגיות זיהוי פנים.

יש טכנולוגיה נוספת, שנקראת "מצלמת סלולר" או מצלמה עם סים, לצפייה ישירה מהסלולרי (מחייב חשבון אצל ספק הסלולר).

מצלמות אלחוטיות מסוג זה (סלולר אוWiFi , או שילוב של 2 השיטות גם יחד, לגיבוי החיבור במקרה, שחיבור אחד נופל), מספקות מידע ותיעוד בזמן אמת בשידור ישיר. כך, שניתן לטפל בעניין מיידית, ככל שיש צורך (לרבות אזעקת המשטרה, או סייר אבטחה), אם מתגלה מצב חשוד, למשל ניסיון כניסה של אדם לא מורשה לא מוכר.

 

איך עולם מצלמות האבטחה ומערכות האזעקה השתנה בשנים האחרונות?

 

עולם מערכות האזעקה הוותיקות, שכללו קופסה, שאליה מחוברים בחוטים סנסורים, והמפעילה בעת חדירה לעסק או למשרד צופר אזעקה ו\או מחייגת להזעיק את מי שנקבע במערכת, שיש להזעיק, הולך ונעלם.

כאמור לעיל, התחליף הוא מערכות חכמות והעיקר: מצלמות אבטחה חכמות, עם סנסורים מגוונים, מיקרופון ורמקול, עם יכולות מתקדמות הכוללות "אינטליגנציה מלאכותית" – AI (ר"ת: Artificial Intelligence).

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות אזעקה, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

ניתן לרכוש כל מוצר בנפרד ולחבר אותו למערכת קיימת (בזכות החיבור התקני של WiFi), או לרכוש מערכת מלאה. מחירי המערכות המלאות תלויים בכמות הסנסורים האלחוטיים המותקנים וביכולות של המרכזיה האלחוטית של המערכת, ונעים בין 100$ עד 500$. ניתן להתקין את המערכת לבד, ע"י מי שיש לו מיומנות טכנית בסיסית.

 

לאן מתפתח תחום מצלמות האבטחה החכמות לעסקים ולמשרדים?

 

תחום מצלמות אבטחה בווידאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל ויותר, יש כבר בשוק מצלמות של 8 מגה פיקסל) מתפתח במהירות במקביל להתפתחות כל תחום "המשרד \ העסק החכם" ופתרונות IoT (ר"ת: Internet of Things) המבוססים על סנסורים אלחוטיים חכמים המותקנים בכל מוצר קצה, כמעט לכל מטרה, לרבות במצלמות אבטחה.

משתמשים פרטיים, כמו גם עסקים וארגונים רבים, מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך הבית או העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק, תיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו, מעקב אחרי אנשים (לרבות השגחה על תינוקות, חולים וקשישים), מעקב אחרי פעילויות חריגות ועוד.

בד"כ, כשבאים לרכוש מצלמות אבטחה, רבים שוכחים את הדבר החשוב ביותר: למצלמות אבטחה יש תקנים בינלאומיים מקובלים, שמתוקננים ע"י ארגון ONVIF.

 מצלמה, שעונה לתקן, קל להחליף אותה (אם היא נגנבת, נשברת או מתקלקלת) עם כל מצלמה אחרת, שעונה לתקן, מכל יצרן מצלמות אבטחה בעולם. כך, אין כל בעיות תאימות במערכת בעת החלפת מצלמות או הוספת מצלמות.

כ"כ, לא מקובל כיום ולא מומלץ לרכוש מצלמות אבטחה, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן, יכולות ניתוח חכם, חיבור לטכנולוגיות IoT של בית ועסק חכם ועוד.

 הכיוון הנכון והמומלץ הוא בחירה במצלמות באיכות של 4K, מצלמות הנתמכות בענן (בתוספת הקלטה מקומית על כרטיס זיכרון, למרה שהקישור לענן מתנתק), מצלמות בעלות מיקרופון ורמקול איכותיים, שבנויים כבר בתוך המערכת.

בנוסף, תחום מצלמות האבטחה נכנס לתחומים חדשים לגמרי, דוגמת שילוב של מצלמות אבטחה חכמות בתוך רחפנים (Drones), להיט שהחל במגזר הביתי ונכנס בשנה האחרונה לתחום העסקי. יש חברות שכבר מציעות את התחום הזה כשירות לבתים, משרדים ועסקים, דוגמת חברת "מוקד אמון", שמציעה דרך חדשה להילחם בפריצות לשכונות, בתים, בתי עסק ומוסדות ציבור, באמצעות מזל”ט (מטוס זעיר ללא טייס, או בשמו הנוסף, רחפן).

הרחפן של "מוקד האבטחה", שמופעל ע"י חברת Flying Production (חברה בבעלות אלביט מערכות), בשיתוף צמוד עם "מוקד אמון", מופעל על פי התראה – כאשר מתקבלת קריאה במוקד המבצעי על חשד לפורצים, צוות מיומן מזניק את הרחפן לאוויר. מצלמת הרחפן התרמית, שמותאמת לראיית לילה ויום, פותחת ערוץ צפייה במוניטור של צוות הבקרה העוקב אחר האירוע ובמקביל מזעיק ומכוון את ניידות הסיור והמשטרה למיקום המדויק, ומשם עד התפיסה הדרך קצרה. עלות ההפעלה ללילה היא כמה אלפי ש"ח שהיא זולה יחסית מול עלות הפעלת מסוק משטרתי העומד על עשרות אלפי ש"ח ללילה. במשטרה מברכים על היוזמה ומשתפים פעולה עם מוקד אמון. השירות מופעל בשיתוף עם הרשות המקומית, יחידת האבטחה המקומית ומשטרת ישראל.

באמצעות פיתוח חדשני זה, ניתן לעכב ולעצור את הגנבים, במיוחד במקומות כמו אזורי מסחר ותעשייה ושכונות מגורים גדולות. לפורצים קל לעבור מבית לבית ומעסק לעסק מבלי להיתפס. גם אם הם לא מצליחים לבצע את זממם בבית או בעסק אחד, הם עוברים ומנסים בבית או בעסק הבא.

הרחפן מאפשר מעקב אחר חשודים במשך זמן רב ממעוף הציפור, בזכות המצלמות המתקדמות המותקנות בו. גם אם החשוד מתחיל ללכת, הרחפן ממשיך לעקוב אחריו. המשטרה מקבלת נקודת הכוונה ויכולה להגיע בדיוק למקום בו החשוד נמצא. מטרת השימוש ברחפן, מעבר לתפיסת הגנבים, היא גם להרתיע. בעתיד הלא רחוק יידעו הפורצים, שיש מישהו העוקב אחריהם מלמעלה ויכול גם לתפוס אותם בשעת מעשה.

בעתיד הקרוב נראה את השירות הזה מתפשט לחברות שירות נוספות, ואת המחירים יורדים. כך, שיהיו אטרקטיביים לכל בית עסק ומשרד.

 

מי מוביל בישראל בתחום מערכות בקרה "לעסק \ משרד חכם"?

 

אין נתונים מדויקים על ההתפלגות של המכירות בשוק הישראלי, אך נראה, שבזק היא מובילת שוק, בפתרון המתחיל ב-19.90 ₪ לחודש, ואחריה נמצאות כמה חברות עם נתחי שוק יותר קטנים, דוגמת שיאומי.

בזק מקדמת את תחום "האזעקה לבתים, משרדים ועסקים" ב-2 סוגי פתרונות המשתלבים זה בזה:

א. "עסק חכם", שמשמעו ניטור, מדידה והתראה בזמן אמת על ניסיון פריצה ל משרד \ לעסק, הפסקת חשמל, חשד להצפה או שריפה, חריגות בטמפרטורות בכל המכשירים המצויים בעסק (מקררים, מקפיאים, חדר מחשב, מיזוג וכיו"ב), שליטה על שקעים ועוד. הכל נשלט מרחוק דרך הסמארטפון, בגישת ה-IoT ("אינטרנט של החפצים"), פתרון המשתלב בפתרונות "עיר חכמה" של בזק.

עלות פתרון " משרד \ עסק חכם" של בזק מתחיל ב-112 ₪ (ללא מע"מ) לחודש, והמחיר הסופי תלוי בכמות הסנסורים המותקנים בעסק ובהיקף ההקלטות והגיבוי הנדרשים בשירות לעסק הספציפי המזמין ומתקין את המערכת.

ב. "Bcam" פתרון הכולל מבחר מצלמות IP מתקדמות In/Out Door המותקנות בצורה פשוטה של Plug & Play, ומגיעות עם אפליקציה המאפשרת צפייה On-line, עם חבילת ימי הקלטה המותאמת לדרישות העסקה הכוללת רישיון הקלטה בענן. ההקלטה מאובטחת ונשמרת בחוות השרתים של בזק עסקים ללא צורך ב-DVR (מקליט וידיאו ממצלמות אבטחה), בתוספת שירות מקיף, שכולל מערכת ניהול מתקדמת בעברית, עם אפשרות קבלת התראות ישירות למייל או ב-SMS, עם התאמה אישית לפי תנועה, מיקום וזמנים בהתאם למיקום המצלמה. פתרון Bcam יכול להיות חלק בלתי נפרד מפתרון "עסק חכם" ומומלץ לעסקים ולמשרדים בכל סדר גודל, לשלב בין 2 הפתרונות הללו.

לא רק בזק נכנסה לתחום הזה, גם החברות הכי גדולות בעולם, דוגמת אמזון (קו מוצרי Alexa) וגוגל (קו מוצרי Nest), מספקות פתרונות מתקדמים ומאוד זולים בתחום הזה, פתרונות שניתן לרכוש ברשת האינטרנט, לייבא ולהתקין לבד. יש כבר ספקים ישראלים המציעים את הפתרונות הללו לשוק הישראלי (כך, שאין צורך בייבוא וניתן לקבל התקנה ותמיכה בישראל), ספקים, שניתן למצוא אותם באינטרנט, דוגמת חברת CTI.

מתחרה נוספת, שמתחילה לצבור תאוצה בשוק הישראלי, היא חברת שיאומי (Xiaomi). המטרה המרכזית של חברת שיאומי היא להפוך כל בית לבית חכם וכל משרד למשרד חכם. חברת שיאומי מיוצגת בישראל ע"י קבוצת המילטון, שהשיקה ערכת "בית חכם", שמתחרה "ראש בראש" בפתרונות המובילים הנמצאים כבר בשוק "בית חכם" בישראל, דוגמת הפתרון המצליח של בזק.

ניתן לרכוש מוצרים משלימים למערכת הזו, גם כן במחירים מגוחכים, דוגמת מנורות חכמות הנשלטות מהסמארטפון, נתב אלחוטי חכם, מצלמת אבטחה חכמה ועוד.

הערכה החדשה ל"בית חכם" של שיאומי קלה לתפעול וכוללת רכזת חכמה וחיישנים המקושרים אלחוטית ומאפשרים יצירת מערכת "בית חכם" מלאה הנשלטת באמצעות יישומוןMi Home  הנטען על כל סמארטפון.

 

ערכת ה-MI Smart Sensor כוללת חיישני חלון ודלת, חיישני תנועה ומפסק אלחוטי, שמקושרים לרכזת באמצעות פרוטוקול אלחוטי מסוג ZigBee. חיישני דלת וחלון מתריעים בהתקנה פשוטה וקלה כאשר החלון או הדלת נפתחים, ומאפשרים הפעלת מוצרים חכמים אחרים, כגון תאורה או מטהר אוויר, בעת כניסה לחדר במגוון אפשרויות רחב.

 

בקרת כניסה לעסק

 

בקרת כניסה לעסק – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. למה תחום בקרת הכניסה ומערכות האזעקה התמזג לתוך תחום "בית \ משרד חכם"?

טכנולוגיית "הבית, המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על הבית \ המשרד \ העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על תינוקות, ילדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד ובמחירים מאוד אטרקטיביים.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים), מה שמכונה בשם Video Doorbell, בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, איביי או אלי-אקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים (אך פחות מומלצים) גם בפחות מזה, אם כי האיכות לא תמיד ברורה במוצרים הזולים הללו ולכן הם לא מומלצים.

ההתקדמות המהירה בתחום טכנולוגיות מצלמות אבטחה ומערכות החומרה והתוכנה של מוצרי "בית חכם" והתחרות העצומה, שהתפתחה בשוק, מספקות פתרונות מתקדמים וזולים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן לבד, ללא עזרת מומחים.

מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות כיום לדגמים משופרים וחכמים, ברמה של 4K לפחות (K8 כבר נכנס לשוק העולמי), דגמים המנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים, מערכות שליטה ובקרה מרחוק וחיבור לשירותי ענן מתקדמים.

חשוב לציין, שהקלטה ב-NVR (הקלטה ברשת המקומית על גבי מכשיר הקלטה) או ב-DVR (מכשירי הקלטה מהדור הישן של מצלמות אבטחה), לא אפקטיבית היות והגנבים לוקחים אתם את המכשיר בפריצה, או מנטרלים אותו מרחוק, מה שלא ניתן לבצע בשירותי ענן. גם אם מקליטים עם מכשיר NVR, צריך פתרון של הקלטה בכרטיס זיכרון במצלמה עצמה לפחות (כגיבוי ראשוני) או בענן. כיום, ההמלצה היא לאפשר הקלטה גם בכרטיס זיכרון במצלמה וגם בענן.

מערכות של מצלמות אבטחה משולבות כיום עם מערכות אינטרקום, אזעקה ובקרת כניסה, ועם מערכות נוספות דוגמת מרכזיות וסמארטפונים.

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה או במשרד – מערכת מצלמות האבטחה ובמיוחד אם הן משולבות עם מערכות האינטרקום, האזעקה ובקרת הכניסה, מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת מצלמות האבטחה והאינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה המוכרת, ניתן למצוא מצלמות אבטחה ואינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (כיום ברמת 4K), שמחוברות לטלפון בבית, ואפילו מצלמות אבטחה עם אפליקציה סלולרית (לצפייה מרחוק ושליטה מרחוק), שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

 

 1. לאן מתפתח תחום מערכות עסק חכם לבית משולבות בקרת כניסה?

החלק החשוב הוא השילוב של המערכות הללו במערכות קיימות אחרות במשרד או בעסק ובכלל זה: סמארטפונים וטאבלטים, מערכות ביומטריות, מערכות זיהוי פנים, מרכזיה טלפונית, מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן ועוד.

בנוסף, תחום ה-AI ("אינטליגנציה מלאכותית") נכנס וייכנס לכל המערכות של מצלמות אבטחה, בכל הרבדים, כולל בשילוב של מערכות אינטרקום ובקרת כניסה. זאת, בעיקר בתחום ניתוח המדיה (תמונה, וידיאו, קול, מסמכים), מדיה העוברת בכל ערוצי התקשורת, לרבות ובמיוחד בסמארטפונים, כולל שילוב AI בתחומי "העבודה הקבוצתית" ו"התקשורת האחודה". הטכנולוגיה של הדור הבא, ששמה "למידת מכונה" (ML – Machine Learning), כבר נמצאת בפתח ויש ספקים המיישמים כבר את הטכנולוגיה הזו במערכות החדשות, שהם מספקים לשוק. מומלץ לבדוק, אם אתה רוכש פתרון חדש, אם יש בו יכולות של AI או ML.

למעשה, בעתיד הדי קרוב (ויש מערכות כאלו כבר בשוק), המשתמש: אדם פרטי, לקוח, מנהל או עובד, לא ידע ולא ירגיש, שהוא מדבר עם מחשב ולא עם בן אנוש, מחשב הנותן פקודות קוליות למצלמת האבטחה והמצלמה וגם יודע לענות לו בקול ולספק לו מידע ותשובות לשאלות, בכל הנוגע למה שמצולם ומוקלט במצלמת האבטחה. זו גם הסיבה, שמצלמות האבטחה אמורות לכלול מיקרופון ורמקול.

כמעט כל המוצרים והשירותים, שאנו משתמשים בהם כיום בחיי היום יום, במיוחד באמצעות הסמארטפון שלנו, מבוססים של תשתיות ענן ושירותי ענן, בצורה הכי שקופה שיש. בנוסף, השימוש בהם קל, מהיר, עם חוויית שימוש טובה ואף ממכרת. לכן, זה הוריד את החשש משימוש בשירותי ענן ותשתיות ענן גם בבית וגם במקום העבודה. לכן, ההמלצה היא, שגם בתחום מצלמות האבטחה ייעשה השימוש שלהם בתשתיות ענן.

 תוך פחות מ-5 שנים, טכנולוגיות קוליות תהפוכנה את המקלדות למיותרות וכל מגע בין האדם עם סביבתו (החל מהמכונית וכלה בטוסטר) יהיה בקולו של האדם ובתנועות ידיים ("מחוות"). בדיוק כמו התקשורת האנושית הבין-אישית, שבני האדם לומדים ומטמיעים, החל מינקותם.

תוך פחות מ-5 שנים, לא רק שהמקלדת המוכרת לנו תיעלם, גם המקלדת הווירטואלית המצויה בסמארטפון שלנו, ובכל טאבלט, תיעלם. מדובר בשינוי עצום ומהפכני בחוויית המשתמש. אנו כבר מצויים בתוך המהפכה הזו.

זה יקרה גם בתחום המגע שלנו עם מערכת האזעקה והמצלמות החכמות. השר שלנו למערכות הללו ייעשה בקולנו ובמחוות של הידיים והפנים.

היום, חברות ענק כמו אמזון וגוגל שולטות בתחום הקול (הזיהוי הקולי) ו"הבית והעסק החכם". אמזון מציעה למשתמשים את העוזרת הקולית אלכסה, שזמינה היום ביותר מ-20 אלף מוצרים מחברות שונות. בתחילת השנה (2019) אמזון הצהירה, כי 100 מיליון מוצרים תומכי אלכסה נמכרו עד היום. אמזון מוכרת גם את הרמקולים החכמים תחת המותג אמזון אקו, שמתבססים על אלכסה, ואילו גוגל מציעה את העוזרת הקולית גוגל אסיסטנט ואת הרמקולים החכמים של גוגל הום. גם פייסבוק הודיעה, שהיא מפתחת עוזרת קולית משלה ונכנסת לתחום. למיקרוסופט יש מערכת משלה בשם קורטנה (Cortana), שיש גם לה נתח שוק לא קטן. מי שהמציאה את השוק הזה: סירי של אפל, גם לה יש נתח שוק מסוים בתחום הזה.

לפי חברת המחקר Juniper Research, ב-2018 נעשה שימוש בעוזרות קוליות בעזרת 2.5 מיליארד מכשירים, והמספר צפוי להאמיר ל-8 מיליארד מכשירים עד 2023. כלומר: כמעט בכל בית ומשרד בעולם, כבר ב-2023 ייעשה שימוש יום-יומי במוצר אחד לפחות, המבוסס על זיהוי קולי.

 אין דרך קלה ומהירה עבורך, לבחירת מערכת מצלמות אבטחה, לרבות כאלו המשולבות באינטרקום, בחירת מערכת אזעקה ובקרת כניסה לעסק מתקדמת ואלחוטית, שמתאימה לדרישות של הבית או העסק שלך, במחירים המתאימים לתקציב שלך. התחרות העזה ושפע המוצרים יכולים לבלבל כל אחד. אם אתה מעוניין בפתרון תקשורת מתקדם לבית או לעסק שלך באמצעות ספק אמין ושירות איכותי, אבל לא יודע על מי לסמוך, בשביל זה יש למצוא את היועץ המתאים – שיעמוד לרשותך ולימינך.

 

 1. האם מומלץ לבחור במערכת בקרת כניסה לעסק סלולרית לפתיחת דלת ושער חשמלי באמצעות טלפון סלולרי?

בהחלט. מאוד מומלץ לשקול את האופציה הזו. הסיבה הראשונה והחשובה ביותר: לכולם יש סמארטפונים ביד. הסמארטפון יודע לבצע הרבה משימות, אז ניתן ורצוי, שיבצע עוד משימה: לפתוח דלת ושער חשמלי.

הפיצ'ר המגניב באמת באינטרקום ושער חשמלי מכל סוג ובכל מקום, שמחובר לרשת האינטרנט, הוא האפליקציה לסמארטפון. ברגע שמתקבלת קריאה באינטרקום, היא מגיעה למסך בבית וגם לסמארטפון הפרטי שלכם. כך, תוכלו לראות את האדם הנמצא מחוץ לבית \ לעסק, לשוחח אתו ואף לפתוח לו את הדלת \ שער.

האפליקציה הזו טובה לכל שימוש, בכך, שהיא מאפשרת להם לפקח על כל מי שנמצא בקרבת הבית \ העסק ומבקש להיכנס אליו. את התמונות או הווידיאו ניתן לשמור בענן (למקרה של צורך לשחזר מי נכנס לבית ומתי).

 

jבקרת כניסה לעסק

 

 1. מי עוד מתחרה בתחום בקרת כניסה של "משרדים ועסקים חכמים" כולל מצלמות אבטחה חכמות, מצלמות אבטחה נסתרות, לרבות פתרונות בתחום מערכות אזעקה אלחוטיות?

השוק הזה מלא מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות, בגלל ריבוי המתחרים בשוק זה.

אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית), מגיעות עם יכולות AI בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת ההזנק FST הישראלית, וכן המצלמות הללו מכילות הגנת סייבר מובנית מפני חדירות למצלמות.

 הספקים המתחרים הנוספים הנמצאים בשוק: ויסוניק, ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, Arlo, ריסקו – Risco, Essence, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (ישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, Somfy, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Ring Video Doorbell Pro ו-Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), MindoLife (פתרון ישראלי), "מוקד 301", Octopus, עולם המיגון והאבטחה, ALSEC, "אביגדורי עודד ואילנה", "עידן מערכות תקשורת", "מוקד אמון", Advice, מצלמות אבטחה מבית אמזון – Alexa, מצלמות אבטחה מבית Nest של גוגל, שיאומי, FOUTEC Digital Technology, מערכת Nelysis (ישראלית) להגנה על רכיבי הקצה של מערכות ביטחון, מתח נמוך ומצלמות, ETGAR (מייצגת את Areashell), ,SwitchBee ועוד.

 

5 מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מערכת בקרת כניסה לעסק, לרבות אזעקה אלחוטית ובענן, לפני הרכישה גם כשאין בו תשתית?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית \ בעל העסק אין ידע בתחום מערכות "בקרת כניסה \ בית \ משרד \ עסק חכם" ומצלמות אבטחה חכמות, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

 השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית \ המשרד \ העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

 

שורה תחתונה בתחום מערכת "בקרת כניסה" למשרדים ולעסקים:

בבחירת ספק מערכת בקרת כניסה לעסק שמבוססת, בין השאר, על מצלמות חכמות ומתקדמות, שמשולבות גם עם מערכות אזעקה גלויות או נסתרות, לרבות מצלמות אלחוטיות נסתרות וסנסורים, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל המשרד \ בעל או מנהל העסק.

יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי בעלי המשרד \ העסק.

חשוב, שכל פתרון שייבחר, יסופק עם הסכם SLA ("הסכם רמת שירות") מחייב וברור ומומלץ שייענה על התקנים שיש בשוק ובמיוחד להקפיד (אם יש צורך כזה) על תאימות MSA בתחום חיבורי הרשת, תקן IP66 להגנה מפני פגעי טבע ותקן ONVIF בתחום מצלמות האבטחה (התקנים הללו בד"כ לא יעניינו משתמשים פרטיים ועסקים זעירים).

 

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, רשות מקומית, משרד של סוכני ביטוח ופיננסים, או משרד של רואי חשבון.

 

ליצירת קשר עם מהנדס תקשורת מומחה לקבלת יעוץ בתחום תכנון ובחירת מערכות של בקרת כניסה לעסק ומצלמות אבטחה חכמות – לחץ כאן.

 

 

לקבלת הצעת מחיר למערכת בקרת כניסה לעסק ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

 איך לבחור מערכת בקרת כניסה לעסק, למשרד ולבית פרטי מכל סוג?

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים