מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי - מה יגרום לך להזמין מערכת "בית עסק חכם"?

מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי, למשרד ולעסק – מה יגרום לך להזמין ולהתקין אצלך מערכת "בית \ עסק חכם"?

מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי

תקציר:

 

 • איך בוחרים ספק מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי מתקדמת הכוללת WiFi?

   

 • פתרונות "בית \ עסק חכם", שכוללים מצלמות אבטחה ואזעקה איכותיות, עם קישוריות מעל לרשת ה-WiFi האלחוטית, נמכרים היום בעולם במחירים של פחות מ-200 דולרים, ולעיתים אף פחות מ-100 דולרים.

   

 • מהם החידושים הכי טריים שיש בתחום הזה? מה מציעה חברת ויסוניק?

   

 • לאן הולך תחום "בית \ עסק חכם" ובמה כדאי ורצוי להשקיע כיום?

 

עולם מערכות האזעקה הוותיקות, שכללו קופסה, שאליה מחוברים בחוטים סנסורים והמפעילה בעת חדירה לעסק או למשרד צופר אזעקה ו\או מחייגת להזעיק את מי שנקבע במערכת שיש להזעיק, הולך ונעלם. התחליף הוא מערכות חכמות והעיקר: מצלמות אבטחה חכמות, עם סנסורים, מיקרופון ורמקול, עם יכולות מתקדמות הכוללות "אינטליגנציה מלאכותית" – AI (ר"ת: Artificial Intelligence).

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות אזעקה, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

 

מה החידושים של חברת ויסוניק בתחום מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי ולעסק?

 

חברת ויסוניק מתל-אביב, מספקת, מתקינה ומתחזקת מגוון רחב של מערכות אבטחה לבתים, משרדים ולעסקים.

אחד החידושים, שהפך פופולרי בעולם וכעת גם בישראל, הוא מערכות אזעקה בגישת "הבית \ העסק החכם" (כלומר: מחובר לאינטרנט ונשלט מהסמארטפון גם מרחוק), מבוססות אלחוט. בד"כ מקובל, שחיבורי האלחוט יהיו מבוססי WiFi, אך ניתן להשתמש גם בחיבורי סלולר, שדורשים SIM ועלות חודשית של קו Data סלולרי, בעוד שרשת ה-WiFi מתחברת לנתב האינטרנט של הבית \ המשרד \ העסק, ללא כל עלות נוספת.

קו הפתרונות מבית ויסוניק מבוסס על מוצרי Tyco, כיום חלק מתאגיד Johnson Controls, קו בשם המותג PowerG, שכולל מגוון רחב של מוצרים, כולם בעלי יכולות WiFi. ניתן להזמין למקומות, בהם יש בעיה עם ה-WiFi, מוצרים זהים אך עם חיבורים קוויים – אתרנט או סלולר.

ניתן לרכוש כל מוצר בנפרד ולחבר אותו למערכת קיימת (בזכות החיבור התקני של WiFi), או לרכוש מערכת מלאה. מחירי המערכות תלויים בכמות הסנסורים האלחוטיים המותקנים וביכולות של המרכזיה האלחוטית של המערכת, ונעים בין 300$ עד 500$. ניתן להתקין את המערכת לבד ע"י מי שיש לו מיומנות טכנית בסיסית.

בגלל שכל המוצרים אינם מחוברים לחשמל, יש בהם סוללה היכולה להחזיק בתנאים סבירים עד 5 שנים. כשהסוללה נגמרת, או שטוענים אותה (אם היא סוללה נטענת) או שמחליפים אותה.

ניתן לחבר את המערכת למוקד השליטה של ויסוניק ולזכות במחיר די נמוך לפיקוח מרחוק על הבית \ העסק, כולל אזעקת כוח סיור של מאבטחים ו\או משטרה. למשל, במקרה ומתגלית פריצה לבית \ לעסק.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

מה קורה בתחום מצלמות האבטחה האלחוטיות החכמות?

 

תחום מצלמות אבטחה בווידאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל ויותר) מתפתח במהירות במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ו"המשרד החכם" ופתרונות IoT (ר"ת: Internet of Things) המבוססים על סנסורים אלחוטיים חכמים המותקנים בכל מוצר קצה, כמעט לכל מטרה, לרבות במצלמות אבטחה.

משתמשים פרטיים, כמו גם עסקים וארגונים רבים, מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך הבית או העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק, תיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו, מעקב אחרי אנשים (לרבות השגחה על תינוקות, חולים וקשישים), מעקב אחרי פעילויות חריגות ועוד.

בד"כ, כשבאים לרכוש מצלמות אבטחה, רבים שוכחים את הדבר החשוב ביותר: למצלמות אבטחה יש תקנים בינלאומיים מקובלים, שמתוקננים ע"י ארגון ONVIF.

 

מצלמה, שעונה לתקן, קל להחליף אותה (אם היא נגנבת, נשברת או מתקלקלת) עם כל מצלמה אחרת, שעונה לתקן, מכל יצרן מצלמות אבטחה בעולם. כך, אין כל בעיות תאימות במערכת בעת החלפת מצלמות או הוספת מצלמות.

 

התקן הנפוץ ביותר בעולם מצלמות האבטחה הוא ONVIF G, וניתן להתקדם לתקנים יותר חדישים בשוק הזה דוגמת ONVIF Q, ONVIF S ו-ONVIF T המתקדם, שהחליף לאחרונה את תקן ONVIF S.

 

כיום, מומלץ לחפש ולרכוש מצלמות אבטחה העומדות בתקן ONIF T ולא פחות מרמת ONVIF G.

 

כ"כ, לא מקובל כיום ולא מומלץ לרכוש מצלמות אבטחה, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן, יכולות ניתוח חכם, חיבור לטכנולוגיות IoT של בית ועסק חכם ועוד.

 

הכיוון הנכון והמומלץ הוא בחירה במצלמות באיכות של 4K, מצלמות הנתמכות בענן (בתוספת הקלטה מקומית על כרטיס זיכרון, למרה שהקישור לענן מתנתק), מצלמות בעלות מיקרופון ורמקול איכותיים, הבנויים כבר בתוך המערכת.

 

מי מוביל בעולם בתחום מערכות "בית חכם"?

 

בעולם, התחרות המרכזית היא בין אמזון לגוגל. המוצר המבוקש ביותר מבין המוצרים של "בית חכם" הוא ה"עוזרת החכמה" המגיעה גם בתצורה של Smart Speaker.

שתי המובילות העולמיות הן אמזון וגוגל, בפער ניכר לפני כל השאר (בעיקר יצרנים וספקים סיניים, וגם אפל).

 

מי מוביל בישראל בתחום מערכות "בית \ משרד חכם"?

 

אין נתונים מדויקים על ההתפלגות של המכירות בשוק הישראלי, אך נראה, שבזק עם פתרון הבית החכם שלה, היא מובילת שוק, בפתרון המתחיל ב-19.90 ₪ לחודש, ואחריה נמצאות כמה חברות עם נתחי שוק יותר קטנים, דוגמת שיאומי.

בזק מקדמת את תחום "האזעקה לבתים, משרדים ועסקים" ב-2 סוגי פתרונות המשתלבים זה בזה:

 

א. "עסק חכם", שמשמעו ניטור, מדידה והתראה בזמן אמת על ניסיון פריצה ל משרד \ לעסק, הפסקת חשמל, חשד להצפה או שריפה, חריגות בטמפרטורות בכל המכשירים המצויים בעסק (מקררים, מקפיאים, חדר מחשב, מיזוג וכיו"ב), שליטה על שקעים ועוד. הכל נשלט מרחוק דרך הסמארטפון, בגישת ה-IoT ("אינטרנט של החפצים"), פתרון המשתלב בפתרונות "עיר חכמה" של בזק. עלות פתרון " משרד \ עסק חכם" של בזק מתחיל ב-112 ₪ (ללא מע"מ) לחודש, והמחיר הסופי תלוי בכמות הסנסורים המותקנים בעסק ובהיקף ההקלטות והגיבוי הנדרשים בשירות לעסק הספציפי המזמין ומתקין את המערכת.

ב. "Bcam" פתרון הכולל מבחר מצלמות IP מתקדמות In/Out Door המותקנות בצורה פשוטה של Plug & Play, ומגיעות עם אפליקציה המאפשרת צפייה On-line, עם חבילת ימי הקלטה המותאמת לדרישות העסקה הכוללת רישיון הקלטה בענן. ההקלטה מאובטחת ונשמרת בחוות השרתים של בזק עסקים ללא צורך ב-DVR (מקליט וידיאו ממצלמות אבטחה), בתוספת שירות מקיף, שכולל מערכת ניהול מתקדמת בעברית, עם אפשרות קבלת התראות ישירות למייל או ב-SMS, עם התאמה אישית לפי תנועה, מיקום וזמנים בהתאם למיקום המצלמה. פתרון Bcam יכול להיות חלק בלתי נפרד מפתרון "עסק חכם" ומומלץ לעסקים ולמשרדים בכל סדר גודל, לשלב בין 2 הפתרונות הללו.

החידושים האחרונים מאפשרים להתקין מערכות של מצלמות אבטחה חכמות, שלא מחוברות לחשמל (ניזונות מסוללות ו\או מפאנל סולארי) ולא מחוברות בחוטים בכלל (אלא מעבירות את המידע לרשת באלחוט – WiFi). השליטה על המערכות המתקדמות הללו עברה מזמן לסמארטפונים והמידע נשמר ומנותח בענן.

כאמור לעיל, לא רק בזק נכנסה לתחום הזה, גם החברות הכי גדולות בעולם, דוגמת אמזון (קו מוצרי Alexa) וגוגל (קו מוצרי Nest), מספקות פתרונות מתקדמים ומאוד זולים בתחום הזה, פתרונות שניתן לרכוש ברשת האינטרנט, לייבא ולהתקין לבד. יש כבר ספקים ישראלים המציעים את הפתרונות הללו לשוק הישראלי (כך שאין צורך בייבוא וניתן לקבל התקנה ותמיכה בישראל), ספקים שניתן למצוא אותם באינטרנט, דוגמת חברת CTI.

מתחרה נוספת שמתחילה לצבור תאוצה בשוק הישראלי היא חברת שיאומי. המטרה המרכזית של חברת שיאומי (Xiaomi) היא להפוך כל בית לבית חכם וכל משרד למשרד חכם. חברת שיאומי מיוצגת בישראל ע"י קבוצת המילטון, שהשיקה ערכת "בית חכם", שמתחרה "ראש בראש" בפתרונות המובילים הנמצאים כבר בשוק "בית חכם" בישראל, דוגמת הפתרון המצליח של בזק. ערכת ה- MI Smart Sensor מבית שיאומי נמכרת ב-399 ש"ח בלבד, כולל מע"מ (עלות חד פעמית, מול המודל של תשלום חודשי אצל בזק). בהחלט מחיר אטרקטיבי למערכת כזו חכמה.

ניתן לרכוש מוצרים משלימים למערכת הזו, גם כן במחירים מגוחכים, דוגמת מנורות חכמות הנשלטות מהסמארטפון, נתב אלחוטי חכם, מצלמת אבטחה חכמה, ועוד.

הערכה החדשה ל"בית חכם" קלה לתפעול וכוללת רכזת חכמה וחיישנים המקושרים אלחוטית ומאפשרים יצירת מערכת "בית חכם" מלאה הנשלטת באמצעות יישומוןMi Home  הנטען על כל סמארטפון.

ערכת ה-MI Smart Sensor כוללת חיישני חלון ודלת, חיישני תנועה ומפסק אלחוטי, שמקושרים לרכזת באמצעות פרוטוקול אלחוטי מסוג ZigBee. חיישני דלת וחלון מתריעים כאשר החלון או הדלת נפתחים, בהתקנה פשוטה וקלה ומאפשרים הפעלת מוצרים חכמים אחרים, כגון תאורה או מטהר אוויר, בעת כניסה לחדר במגוון אפשרויות רחב.

 

מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי

 

מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. למה תחום מערכות האזעקה הביתיות התמזג לתוך מערכת "בית \ משרד חכם"?

טכנולוגיית "הבית, המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על הבית \ המשרד \ העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על תינוקות, ילדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד ובמחירים מאוד אטרקטיביים.

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים), מה שמכונה בשם Video Doorbell, בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, איביי או אלי-אקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים (אך פחות מומלצים) גם בפחות מ-100 דולרים.

ההתקדמות המהירה בתחום טכנולוגיות מצלמות אבטחה ומערכות החומרה והתוכנה של מוצרי "בית חכם" והתחרות העצומה, שהתפתחה בשוק, מספקות פתרונות מתקדמים וזולים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן לבד, ללא עזרת מומחים.

מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות כיום לדגמים משופרים וחכמים, ברמה של 4K לפחות (K8 כבר נכנס לשוק העולמי), דגמים המנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים, מערכות שליטה ובקרה מרחוק וחיבור לשירותי ענן מתקדמים.

חשוב לציין, שהקלטה ב-NVR (הקלטה ברשת המקומית על גבי מכשיר הקלטה) או ב-DVR (מכשירי הקלטה מהדור הישן של מצלמות אבטחה), לא אפקטיבית היות והגנבים לוקחים אתם את המכשיר בפריצה, או מנטרלים אותו מרחוק, מה שלא ניתן לבצע בשירותי ענן. גם אם מקליטים עם מכשיר NVR, צריך פתרון של הקלטה בכרטיס זיכרון במצלמה עצמה לפחות (כגיבוי ראשוני) או בענן. כיום, ההמלצה היא לאפשר הקלטה גם בכרטיס זיכרון במצלמה וגם בענן.

 

 1. איך מחברים את מערכת האזעקה והאבטחה החכמה אל בעלי הבית או העסק?

בנוסף להחלטה על סוג מצלמות האבטחה ו\ או מערכות האזעקה שרוכשים, אחת הבעיות החמורות, שבעלי בתים נתקלים בה בעת התקנת המצלמות \ מערכות האזעקה, היא הצורך ליצור ולבצע חיווט כפול אל המצלמות. חיווט כפול (אחד להעברת ה-Data של המצלמה ואחד להעברת החשמל אל המצלמה \ מערכת האזעקה) הוא בזבוז כסף, תחזוקה כפולה ולרוב: כיעור של חוטים על הקירות. בנוסף, חיווט כפול חשוף לתקלות, פריצות וחיתוך החוטים.

 

הפתרונות המקובלים ליצירת חיבור בחיווט אחד למערכות אזעקה ו"בית \ משרד חכם" הם בעיקר סביב:

 

א. חיבורי PoE (ר"ת: Power Over Ethernet), דהיינו: מבצעים חיבור אחד למצלמה ע"י סלילת קו של חיווט אתרנט, שמעביר עליו גם את ה-Data (כלומר הווידיאו, השליטה והפקודות למצלמה ומהמצלמה) וגם את המתח החשמלי.

יש פתרונות PoE גם על כבלי קואקס, במקום שיש חיווט של חוטי קואקס בקירות. יש גם פתרונות על חוטי הנחושת (קווי בזק). תשומת לב, שאין אפשרות פשוטה לבצע PoE על תשתיות סיבים אופטיים.

ב. חיבור WiFi. דהיינו: יש כבר חיבור מתח למצלמת האבטחה וה-Data מועבר באוויר בחיבור אלחוטי מסוג WiFi. זו התצורה מומלצת כיום. היא אינה דורשת חיווט ל-Data והיא פשוטה להתקנה ולתפעול.

ג. חיבור סלולרי. במקום שאין WiFi או יש בעיה בקליטת רשת ה-WiFi בגלל המיקום של המצלמה, מומלץ לבחור מצלמות עם חיבור סלולרי, ולחבר את המצלמה לספק סלולר, שיש לו כיסוי טוב למקום בו מותקנת המצלמה. החיסרון: יש לשלם על קו סלולרי מידי חודש, לספק הסלולר.

ד. חיבורי PLV NVR (ר"ת: Power Line Communications Network Video Recorder), כלומר: פתרון רשת וידיאו על רשת החשמל. השיטה כאן מאוד פשוטה: אין צורך בכל חיווט חדש למצלמה באשר היא, בתנאי שיש שקע חשמלי במרחק סביר מהמצלמה. ה-Data עובר על קווי החשמל, בין השקעים הקיימים לחשמל. מדובר במשפחה טכנולוגית, ששמה PLC (ר"ת: Power Line Communications), שכוללת מתאמי PLC לשקעי החשמל ומצלמות אבטחה תואמות ל-PLC. על חוטי החשמל ניתן להעביר וידיאו באיכות HD ומעלה, בקידוד H.264 דו-כיווני. זה מאפשר חיבור נוח של הווידיאו לשירותי ענן (דרך שרת הווידיאו או ישירות לענן דרך הנתב הביתי או העסקי). הקונפיגורציה היא אוטומטית ללא צורך בכל ידע או איזו פעולה מצד המשתמשים: השרת מוצא לבד את מצלמות האבטחה על רשת החשמל. החיסרון המרכזי של הפתרון הזה, שהוא לא עובד אם החשמל מתנתק. במקומות, שיש בהם חשש, שפורצים ינתקו את החשמל, או שיש בו הפסקות חשמל מכל סיבה שהיא, מומלץ לתכנן מערכת גיבוי נסתרת בעת הפסקת חשמל, דוגמת חיבור ב-WiFi המבוסס על הזנת סוללות, או מהזנה של אל-פסק. פתרון גיבוי כזה ברור, שהוא קצר מועד, כי הוא תלוי בסוללות או באל-פסק, שלא יחזיקו הרבה זמן מעמד בהעברת וידיאו באיכות מכל המצלמות אל מוקד השליטה ו\או שרת הווידיאו המקומי או שבענן.

 

בגלל שהפתרון של מצלמה עם פאנל סולארי וחיבור WiFi הוא מאוד פופולרי, המחירים של מצלמות אבטחה כאלו די נמוכים ולא יקרים בהרבה ממחירי מצלמות אבטחה ללא פאנל סולארי.

 

 1. לאן הולך עולם מצלמות האבטחה משולבות עם מערכות אזעקה ביתיות ועסקיות?

מערכות של מצלמות אבטחה משולבות כיום עם מערכות אינטרקום, אזעקה ובקרת כניסה, ועם מערכות נוספות דוגמת מרכזיות וסמארטפונים.

מצלמות אבטחה הן ,אמנם, מערכות צילום ותקשורת פשוטות למדי, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

 

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה או במשרד – מערכת מצלמות האבטחה ובמיוחד אם הן משולבות עם מערכות האינטרקום, האזעקה ובקרת הכניסה, מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת מצלמות האבטחה והאינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה המוכרת, ניתן למצוא מצלמות אבטחה ואינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (כיום ברמת 4K), שמחוברות לטלפון בבית, ואפילו מצלמות אבטחה עם אפליקציה סלולרית (לצפייה מרחוק ושליטה מרחוק), שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

 

ברכישת והתקנת מצלמות אבטחה יש לקחת בחשבון את הכיוון של השוק של היום, שהוא כאמור לעיל, לכיוון מצלמות ברמת K4, חיבורי אלחוט (WiFi) במקום חיבורים קווים, הזנת זרם על חיבור הרשת (PoE), לרבות מערכות משולבות דוגמת מצלמות המשולבות ממש בתוך האינטרקום, במערכת האזעקה ומערכות בקרת כניסה, עם חידושים רבים הקיימים בשוק ושחקנים רבים הנמצאים בשוק הזה מהארץ ומהעולם.

 

החלק החשוב הוא השילוב של המערכות הללו במערכות קיימות אחרות בבית או בעסק ובכלל זה: סמארטפונים וטאבלטים, מערכות ביומטריות, מערכות זיהוי פנים, מרכזיה טלפונית, מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן ועוד.

 

בנוסף, תחום ה-AI ("אינטליגנציה מלאכותית") נכנס וייכנס לכל המערכות של מצלמות אבטחה, בכל הרבדים, כולל בשילוב של מערכות אינטרקום ובקרת כניסה. זאת, בעיקר בתחום ניתוח המדיה (תמונה, וידיאו, קול, מסמכים), מדיה העוברת בכל ערוצי התקשורת, לרבות ובמיוחד בסמארטפונים, כולל שילוב AI בתחומי "העבודה הקבוצתית" ו"התקשורת האחודה". הטכנולוגיה של הדור הבא, ששמה "למידת מכונה" (ML – Machine Learning), כבר נמצאת בפתח ויש ספקים המיישמים כבר את הטכנולוגיה הזו במערכות החדשות, שהם מספקים לשוק. מומלץ לבדוק, אם אתה רוכש פתרון חדש, אם יש בו יכולות של AI או ML.

למעשה, בעתיד הדי קרוב (ויש מערכות כאלו כבר בשוק), המשתמש: אדם פרטי, לקוח, מנהל או עובד, לא ידע ולא ירגיש, שהוא מדבר עם מחשב ולא עם בן אנוש, מחשב הנותן פקודות קוליות למצלמת האבטחה והמצלמה וגם יודע לענות לו בקול ולספק לו מידע ותשובות לשאלות, בכל הנוגע למה שמצולם ומוקלט במצלמת האבטחה. זו גם הסיבה, שמצלמות האבטחה אמורות לכלול מיקרופון ורמקול.

 

כמעט כל המוצרים והשירותים, שאנו משתמשים בהם כיום בחיי היום יום, במיוחד באמצעות הסמארטפון שלנו, מבוססים של תשתיות ענן ושירותי ענן, בצורה הכי שקופה שיש. בנוסף, השימוש בהם קל, מהיר, עם חוויית שימוש טובה ואף ממכרת. לכן, זה הוריד את החשש משימוש בשירותי ענן ותשתיות ענן גם בבית וגם במקום העבודה. לכן, ההמלצה היא, שגם בתחום מצלמות האבטחה ייעשה השימוש שלהם בתשתיות ענן.

 

אין דרך קלה ומהירה עבורך, לבחירת מערכת מצלמות אבטחה, לרבות כאלו המשולבות באינטרקום, מערכת אזעקה ובקרת כניסה, שמתאימה לדרישות של הבית או העסק שלך, במחירים המתאימים לתקציב שלך, שניתן למצוא בשוק. התחרות העזה ושפע המוצרים יכולים לבלבל כל אחד. אם אתה מעוניין בפתרון תקשורת מתקדם לבית או לעסק שלך באמצעות ספק אמין ושירות איכותי, אבל לא יודע על מי לסמוך, בשביל זה יש למצוא את היועץ המתאים – שיעמוד לרשותך ולימינך.

 

מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי

 

 1. מה יש לקחת בחשבון בעת בחירת מצלמות אבטחה חכמות למערכת אזעקה אלחוטית?

הפתרונות החכמים של היום נעשים במצלמות 4K ומשלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה), אם הפתרון הזה הוא לא חלק מהערכה, כמו שיש למשל בפתרונות של שיאומי, שהמידע נשמר ללא עלות (במגבלות מסוימות) בענן של שיאומי. כך, תחום ה- Video Doorbell ופתרונות מעקב בווידאו הפכו לנגישים (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה הביתית וגם העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה.

לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 

 1. מי עוד מתחרה בתחום של "בתים, משרדים ועסקים חכמים" עם מצלמות אבטחה חכמות, במערכת אזעקה אלחוטית?

השוק הזה מלא מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות, בגלל ריבוי המתחרים בשוק זה.

 

אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית), מגיעות עם יכולות AI בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת ההזנק FST הישראלית, וכן המצלמות הללו מכילות הגנת סייבר מובנית מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. לטענת גטר, מחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

 

יודגש, שכיום אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות ותומכות ב-IP ורמת המצלמות מומלצת שתהיה 4K, כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט (WiFi) או ברשת מקומית (אתרנט).

 

פתרון חדש נוסף שנכנס לשוק הישראלי הוא פתרון בשם SwitchBee, שמרכז המו"פ שלה נמצא בנתניה. SwitchBee היא חברת הייטק בעלת פטנט מאושר ורשום על טכנולוגיה פורצת דרך, אשר נועדה להפוך את הבית החכם למוצר נגיש לכל ובמחיר הוגן.

חברת SwitchBee פיתחה מערכת בית ומשרד חכם המורכבת ממגוון רחב של אביזרים, מוצרים ובקרים לבית ולמשרד החכם, שמאפשרים לשלוט על רשת החשמל החכם בצורה נוחה ויעילה, מכל מקום בעולם ובכל זמן, באמצעות הסמארטפון או הטאבלט וגם באמצעות מגע ידני בעזרת אפליקציית הבית החכם של SwitchBee. בכל מוצרי הבית והמשרד החכם הושקעו משאבים רבים וחשיבה מעמיקה על מנת להקפיד על איכות, פונקציונאליות ועיצוב ייחודי.

בין המוצרים לבית ולמשרד חכם ניתן למצוא מתגי תאורה חכמים, מתגים לדוד חשמל חכמים, מתגי תריסים חכמים, שקעים חכמים, מתגי מדבקה מחליפים, חדר ישיבות חכם, מערכת אזעקה חכמה ועוד. כל אלו מגיעים במגוון רחב של סגנונות ועיצובים מרהיבים, המשדרגים את המתגים הקיימים ומעניקים לבית ולעסק – מראה יוקרתי וחדשני.

הספקים המתחרים הנוספים המובילים בשוק: כאמור לעיל – ויסוניק, ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, Arlo, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Ring Video Doorbell Pro ו-Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), MindoLife (פתרון ישראלי), "מוקד 301", Octopus, עולם המיגון והאבטחה, ALSEC, "אביגדורי עודד ואילנה", "עידן מערכות תקשורת", "מוקד אמון", Advice, מצלמות אבטחה מבית אמזון – Alexa, מצלמות אבטחה מבית Nest של גוגל, שיאומי, FOUTEC Digital Technology, מערכת Nelysis (הישראלית) להגנה על רכיבי הקצה של מערכות ביטחון, מתח נמוך ומצלמות, ועוד.

 

 1. האם יש חובה, שמצלמת האבטחה \ מערכת האזעקה תכיל חיבור אלחוטי –WiFi ?

לא, אבל רצוי להחליט על תצורת החיבור: WiFi או אתרנט או חיבור קווי אחר דוגמת כבל קואקס) , כבל נחושת או סיב אופטי, בטרם מזמינים את המצלמה, בתלות המיקום שלה בבית או בעסק.

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט (או האתרנט) מהמצלמה בחיבור סלולרי ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי.

 

כ"כ, יש לקחת בחשבון, שיש עלות נוספת על שימוש באחסון בענן וביצוע ניתוחים מתקדמים של הצילומים הנאגרים בענן. החיבור לענן נעשה דרך הנתב הביתי או העסקי או דרך ספק הסלולר.

 

 1. מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מערכת אזעקה אלחוטית ובענן, לפני הרכישה לבית \ לעסק שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית \ בעל העסק אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

 

השאלה החשובה ביותר, שבעל הבית \ העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

 

שורה תחתונה בתחום מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי, למשרדים ולעסקים:

 

בבחירת ספק מערכות אבטחה חכמות מתקדמות, המשולבות גם עם מערכות אזעקה אלחוטיות, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל הבית הפרטי \ בעל המשרד \ בעל או מנהל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי בעלי הבית (או בעלי המשרד \ העסק).

 

ליצירת קשר עם מהנדס תקשורת מומחה לקבלת יעוץ בתחום מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי – לחץ כאן.

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

 

 Visonic's PowerMaster Intrusion alarm systems
מערכת אזעקה אלחוטית לבית פרטי

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים