מערכת אזעקה לעסק משולבת מצלמות אבטחה חכמות - במה לבחור?

מערכת אזעקה לעסק משולבת מצלמות אבטחה חכמות – במה לבחור?

מערכת אזעקה משולבת מצלמות אבטחה

מערכת אזעקה לעסק – תקציר:

 • איך בוחרים ספק מערכת אזעקה לעסק מתקדמת אלחוטית הכוללת WiFi?

   

 • לאן הולך תחום "עסק ומשרד חכם" ובמה כדאי ורצוי להשקיע כיום?

   

 • האם הפתרונות של חברת CSP מפתח-תקווה מתאימים לצרכי המשרד שלי?

 

משתמשים פרטיים כמו גם עסקים וארגונים רבים מפעילים מצלמות אבטחה מסוגים שונים הן בתוך הבית או העסק והן סביבו (כולל בחניה), כדי להיעזר במצלמות הללו לצרכי אבטחה, מניעת גניבות (פנימיות וחיצוניות), ייעול התפעול של העסק, שליטה מרחוק בנעשה בעסק, תיעוד התרחשויות בעסק ובסביבתו, מעקב אחרי אנשים (לרבות השגחה על תינוקות, חולים וקשישים), מעקב אחרי פעילויות חריגות ועוד.

תחום מצלמות אבטחה בווידאו (באיכות של עד 5 או אף 6 מגה פיקסל ויותר) מתפתח במהירות, במקביל להתפתחות כל תחום "הבית החכם" ו"המשרד החכם" ופתרונות IoT (ר"ת: Internet of Things) המבוססים של סנסורים אלחוטיים חכמים המותקנים בכל מוצר קצה, כמעט לכל מטרה, לרבות במצלמות אבטחה.

בד"כ, כשבאים לרכוש מצלמות אבטחה, רבים שוכחים את הדבר החשוב ביותר: למצלמות אבטחה יש תקנים בינלאומיים מקובלים, שמתוקננים ע"י ארגון ONIF.

מצלמה, שעונה לתקן, קל להחליף אותה (אם היא נגנבת, נשברת או מתקלקלת) עם כל מצלמה אחרת, שעונה לתקן, מכל יצרן מצלמות אבטחה בעולם. כך, אין כל בעיות תאימות במערכת בעת החלפת מצלמות או הוספת מצלמות.

התקן הנפוץ ביותר בעולם מצלמות האבטחה הוא ONVIF G, וניתן להתקדם לתקנים יותר חדישים בשוק הזה דוגמת ONIF Q, ONIF S ו-ONIF T המתקדם, שהחליף לאחרונה את תקן ONIF S. כיום, מומלץ לחפש מצלמות אבטחה לעסק העומדות בתקן ONIF T ולא פחות מרמת ONIF G.

כ"כ, לא מקובל כיום ולא מומלץ לרכוש מצלמות אבטחה לעסק, שאינן מצלמות IP, משום שמצלמות IP מספקות יכולות, שאין במצלמות אנלוגיות, דוגמת יכולת לחיבור למרכזיה עסקית, יכולת לשליטה מרחוק, יכולת צפייה מרחוק בווידיאו בסמארטפון, שליטה באמצעות דפדפן, יכולות ניתוח חכם, חיבור לטכנולוגיות IoT של בית ועסק חכם ועוד.

 

מערכת אזעקה לעסק – אילו סוגים יש כיום בשוק?

 

מצלמות אבטחה באות בתצורות רבות:

 • מצלמות גוף (יחסית קומפקטיות ומתקדמות),
 • מצלמות כיפה בגדלים שונים (בד"כ להתקנה על קירות או תקרה),
 • מצלמות צינור בגדלים שונים (המתאימות לכל מקום),
 • מצלמות PTZ (מסתובבות לכל כיוון) בצורות מגוונות,
 • מצלמות פיקוד עם PTZ,
 • מצלמות ממוגנות לצרכים מגוונים ולמקומות קשים (עם הגנות מפני אש וחום, מים ולחות, עשן, מכות, ברקים, וכיו"ב). נכנסו לשוק מצלמות לצרכים מיוחדים דוגמת: מצלמות מוגנות פיצוץ לפעילות במצבים קשים, מצלמות אבטחה המסוגלות לגלות אש ועשן ולספק התראה, בנוסף או במקום גלאי אש ועשן, מצלמות "אור כוכבים" לצילומי לילה ברורים, מצלמות ללא אינפרה-אדום הניתן לגילוי, מצלמות טרמיות עם ביצועים אנליטיים חדשים ומתקדמים לצילום בתנאי תאורה קשים במיוחד ולמקומות עבודה קשים, ועוד,
 • מצלמות גוף זעירות מוסוות (למרגלים, לשוטרים ולבלשים פרטיים),
 • מצלמות לכלי רכב, מצלמות למעקב תנועה ואכיפה בדרכים,
 • מצלמות אבטחה מעופפות ב-Drones (רחפנים),
 • מערכות אינטרקום ובקרת כניסה משולבות במצלמות,
 • מערכות של מצלמות המותאמות לבית חכם (Smart Home), ולמשרד חכם, עם סנסורים וחיישנים מסוג IoT (ר"ת: Internet of Things), כולל זיהוי תנועה בבית ומצבים חריגים, הכל בשליטה מרחוק מהסמארטפון.
 • מצלמות אבטחה, שהופכות למצלמות חכמות עם יכולת מובנית של ניתוח ואנליטיקה המצויה כבר בתוך המצלמה, דוגמת: זיהוי פנים ואיתור חשודים, מעקב אחרי חשודים, ספירת אנשים (נכנסים או יוצאים או הנמצאים בשטח מוגדר), זיהוי מספרי מכוניות, ספירת מכוניות, זיהוי חניות, זיהוי נהגים, צילום וניתוח בתנאי צילום קשים, פיצוי על רעידות מצלמה (למשל עקב רוח), מצבי עקיבה והתראות, סימון אזורים רגישים, איתור חפצים חשודים ופעילויות חשודות בשטח נתון, זיהוי קונים והרגלי הקנייה שלהם בתוך חנות, הרגלי תנועה של אנשים במשרדים ציבוריים ועוד.
 • בנוסף, מסביב למצלמות יש: מערכות שרתי הקלטה וניתוח, אפליקציות לצפייה ולניהול מצלמות מקומיות או בענן, אפליקציות על מחשבים וגם סמארטפונים וטאבלטים, אביזרים נלווים ומערכות תומכות, מגדילי טווח ומפצלים ועוד. יש מצלמות אבטחה, שלא זקוקות לחשמל כי יש להן מערכת אנרגיה משלהן (למשל פאנלים סולריים ו\או מצבר). בנוסף. בד"כ, נדרשת תמיכה מלאה של המצלמות ב-PoE ובשידורי .4K כיום יש מעבר לשימוש בתקן H.265 (שמחליף בהדרגה את תקן H.264) להעברת הווידיאו מהמצלמות, מה שמאפשר שימוש במצלמות עד רמת K4 בחיסכון של כ-50% ברוחב הפס. מומלץ, שבכל המצלמות יהיה לפחות מיקרופון אחד ורמקול אחד, מובנים ומוגנים, ולכל מצלמה שתהיה יכולת אגירה פנימית של הצילומים. כך, שגם אם מנתקים את הקשר (מכל סיבה, כולל ניתוק בזדון) של המצלמה לרשת האינטרנט, או לרשת העסקית, המצלמה ממשיכה לצלם ואוגרת את התמונות בזיכרון הפנימי שלה, עד שמתחדש הקשר.
 • שילוב מערכות הגנה מפני סייבר במצלמות האבטחה, כדי להגן על המצלמות עצמן ועל המידע, שהן מפיקות ומשדרות. לא מעט התקפות סייבר נעשו בשנים האחרונות בעולם דרך חדירה של ההאקרים למצלמות אבטחה, שלא היו מוגנות אלא בסיסמת כניסה פשוטה (אם בכלל).

 

טכנולוגיית "המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על המשרד \ העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על תינוקות, ילדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד.

כיום, אין טעם להתפתות ולקנות מצלמות אבטחה ברמה ירודה ובמחיר אפסי, שמביאים סוחרים מעודפים מהמזרח הרחוק. המצלמות הללו תקלקלנה מהר ויכולת תיקון שלהן – לא קיימת. הכיוון הנכון והמומלץ הוא בחירה במצלמות באיכות של 4K, מצלמות הנתמכות בענן (או בהקלטה מקומית על כרטיס זיכרון), מצלמות בעלות מיקרופון ורמקול איכותיים.

 

כיום ניתן, למשל, להשיג מוצרי וידאו לשליטה על כניסות (לבתים, משרדים ועסקים), מה שמכונה בשם Video Doorbell, בחנויות מקוונות דוגמת אמזון, איביי או אלי-אקספרס, בפחות מ-200 דולרים, ויש מוצרים די טובים (אך פחות מומלצים) גם בפחות מ-100 דולרים.

ההתקדמות המהירה בתחום טכנולוגיות מצלמות אבטחה והתחרות העצומה, שהתפתחה בשוק, מספקות פתרונות מתקדמים וזולים, וניתן להתקין אותן ולהפעיל אותן לבד, ללא עזרת מומחים. מצלמות האבטחה הפשוטות של העבר זוכות כיום לדגמים משופרים וחכמים, ברמה של 4K לפחות (K8 כבר נכנס לשוק העולמי), דגמים המנצלים את החיבור לסמארטפון, חיישנים חכמים, מערכות שליטה ובקרה מרחוק וחיבור לשירותי ענן מתקדמים.

חשוב לציין, שהקלטה ב-NVR (הקלטה ברשת המקומית על גבי מכשיר הקלטה) או ב-DVR (מכשירי הקלטה מהדור הישן של מצלמות אבטחה), לא אפקטיבית היות והגנבים לוקחים אתם את המכשיר בפריצה, או מנטרלים אותו מרחוק, מה שלא ניתן לבצע בשירותי ענן. גם אם מקליטים עם מכשיר NVR, צריך פתרון של הקלטה בכרטיס זיכרון במצלמה עצמה לפחות (כגיבוי ראשוני) או בענן. כיום, ההמלצה היא לאפשר הקלטה גם בכרטיס זיכרון במצלמה וגם בענן.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אזעקה לעסק למייל – השאירו פרטים כאן

איך מחברים את מצלמות האבטחה אל בעלי הבית או העסק?

בנוסף להחלטה על סוג מצלמות האבטחה ו\ או מערכת אזעקה לעסק שרוכשים, אחת הבעיות החמורות, שבעלי עסקים נתקלים בה בעת התקנת המצלמות \ מערכת אזעקה לעסק, היא הצורך ליצור ולבצע חיווט כפול אל המצלמות. חיווט כפול (אחד להעברת ה-Data של המצלמה ואחד להעברת החשמל אל המצלמה \ מערכת אזעקה לעסק) הוא בזבוז כסף, תחזוקה כפולה ולרוב: כיעור של חוטים על הקירות. בנוסף, חיווט כפול חשוף לתקלות, פריצות וחיתוך החוטים.

הפתרונות המקובלים ליצירת חיבור בחיווט אחד הם בעיקר סביב:

א. חיבורי PoE (ר"ת: Power Over Ethernet), דהיינו: מבצעים חיבור אחד למצלמה ע"י סלילת קו של חיווט אתרנט, שמעביר עליו גם את ה-Data (כלומר הווידיאו, השליטה והפקודות למצלמה ומהמצלמה) וגם את המתח החשמלי.

יש פתרונות PoE גם על כבלי קואקס, במקום שיש חיווט של חוטי קואקס בקירות. יש גם פתרונות על חוטי הנחושת (קווי בזק). תשומת לב, שאין אפשרות פשוטה לבצע PoE על תשתיות סיבים אופטיים.

ב. חיבור WiFi. דהיינו: יש כבר חיבור מתח למצלמת האבטחה וה-Data מועבר באוויר בחיבור אלחוטי מסוג WiFi. זו התצורה מומלצת כיום. היא אינה דורשת חיווט ל-Data והיא פשוטה להתקנה ולתפעול.

ג. חיבור סלולרי. במקום שאין WiFi או יש בעיה בקליטת רשת ה-WiFi בגלל המיקום של המצלמה, מומלץ לבחור מצלמות עם חיבור סלולרי, ולחבר את המצלמה לספק סלולר, שיש לו כיסוי טוב למקום בו מותקנת המצלמה. החיסרון: יש לשלם על קו סלולרי מידי חודש. לספק הסלולר.

ד. חיבורי PLV NVR (ר"ת: Power Line Communications Network Video Recorder), כלומר: פתרון רשת וידיאו על רשת החשמל. השיטה כאן מאוד פשוטה: אין צורך בכל חיווט חדש למצלמה באשר היא, בתנאי שיש שקע חשמלי במרחק סביר מהמצלמה. ה-Data עובר על קווי החשמל, בין השקעים הקיימים לחשמל. מדובר במשפחה טכנולוגית, ששמה PLC (ר"ת: Power Line Communications), שכוללת מתאמי PLC לשקעי החשמל ומצלמות אבטחה תואמות ל-PLC. על חוטי החשמל ניתן להעביר וידיאו באיכות HD ומעלה, בקידוד H.264 דו-כיווני. זה מאפשר חיבור נוח של הווידיאו לשירותי ענן (דרך שרת הווידיאו או ישירות לענן דרך הנתב הביתי או העסקי). הקונפיגורציה היא אוטומטית ללא צורך בכל ידע או איזו פעולה מצד המשתמשים: השרת מוצא לבד את מצלמות האבטחה על רשת החשמל. החיסרון המרכזי של הפתרון הזה, שהוא לא עובד אם החשמל מתנתק. במקומות, שיש בהם חשש, שפורצים ינתקו את החשמל, או שיש בו הפסקות חשמל מכל סיבה שהיא, מומלץ לתכנן מערכת גיבוי נסתרת בעת הפסקת חשמל, דוגמת חיבור ב-WiFi המבוסס על הזנת סוללות, או מהזנה של אל-פסק. פתרון גיבוי כזה ברור, שהוא קצר מועד, כי הוא תלוי בסוללות או באל-פסק, שלא יחזיקו הרבה זמן מעמד בהעברת וידיאו באיכות מכל המצלמות אל מוקד השליטה ו\או שרת הווידיאו המקומי או שבענן.

בגלל שהפתרון של מצלמה עם פאנל סולארי וחיבור WiFi הוא מאוד פופולרי, המחירים של מצלמות אבטחה כאלו די נמוכים ולא יקרים בהרבה ממחירי מצלמות אבטחה ללא פאנל סולארי.

 

מערכת אזעקה משולבת מצלמות אבטחה

 

מה מציעה חברת CSP מפתח-תקווה?

 

חברת CSP מציגה לשוק מגוון רחב מאוד של מצלמות המשווקות והמותקנות ע"י CSP, ברמות איכות שונות ולצרכים שונים, מיצרנים מובילים בשוק העולמי כולל יצרנים ישראלים מובילים, שהן מצלמות אבטחה משולבות במערכות אבטחה ואזעקה ולרוב גם מחוברות למוקד אבטחה מאויש 24X7.

 

תשומת לב, שרוב המצלמות שלCSP  הן מצלמות של עד 2 מגה-פיקסל (דהיינו: HD ולא 4K), ויש לחברה מעט דגמי מצלמות של 3 מגה פיקסל, שזו רמת ביניים ביןHD  לבין 4K, שמכונה לעיתים בשם Full HD. לכן, מומלץ לבחור מצלמות ברמת האיכות הגבוהה יותר, ההפרש במחיר הוא לעיתים מזערי.

 

ל-CSP  יש כמה סוגים חדשים של מערכת אזעקה לעסק משולבת מצלמות אבטחה:

 

א. מצלמות ללא צורך בחיווט וללא צורך בחיבור חשמל:

המצלמות מכילות מצבר קטן (למעשה 2 מצברים) והן נטענות בפאנל סולרי הנמצא על החלק העליון של המצלמה ונטען מאור השמש. החיבור לרשת הוא (כמובן) ב-WiFi. יש כאן 2 דגמים חדשים:

 1. :CSIP- SB200 בעלות של 340 דולרים מקבלים מצלמה עצמאית היכולה להיות מותקנת בכל מקום (שיש בו שמש), עם 2 סוללות היכולות להחזיק עד 4 או 5 חודשים ללא טעינה. היא מכילה כרטיס זיכרון מקומי של עד 64 גיגה-בתים, חיבור אלחוטי, צילום ל-10 מטרה, זווית ראייה 110 מעלות, ראיית לילה, הגנה מלאה מגשם ומוונדליזם, מיקרופון ורמקול איכותיים, זיהוי תנועה עצמאי, איכות של 2 מגה-פיקסל.
 2. CSIP- SB130: מצלמה דומה רק באיכות של 1.3 מגה פיקסל ובמחיר של 330 דולרים.
ב. מצלמות ללא צורך בחיווט וחשמל לכניסה לבתים או משרדים:

המצלמות מכילות מצבר קטן (למעשה, 2 מצברים) המחזיקים מעמד 6-8 חודשים ואז צריך להחליף את המצברים. החיבור לרשת הוא (כמובן) ב-WiFi. יש כאן לא מעט דגמים כולל חדשים.

המחירים נעים בין 150 דולרים ל-250 דולרים, בתלות באיכות המערכת, גודל הזיכרון ואיכות המצלמה. יש בתחום הזה הרבה מערכות חדשות ובתצורות שונות מיצרנים רבים, תחת קו מוצרי Doorbell Camera, עם זיכרונות של 16 גיגה-בתים לפחות ואיכות מצלמות של 1.3 מגה-פיקסל.

ג. מצלמות "פנורמה" (מתכווננות לכיוונים שונים לפי הצורך, בזווית צילום רחבה):

מדובר במצלמות הנמכרות במחירי מבצע של 40 עד 60 דולרים (ברוב המצלמות) ועד 120 דולרים במצלמות המתקדמות. אלו מצלמות מאוז זולות, אם כי במפרט די מתקדם, בדיוק כמו המצלמות מהסוגים האחרים, באיכות של עד 2 מגה פיקסל, כאשר הייחוד כאן הוא, שהמצלמה מגיעה עם יכולת סיבוב של המצלמה ב-180 מעלות.

ד. מצלמות "מנורה" (כלומר: נראות כמו מנורה רגילה ונכנסות לתוך שקע רגיל של מנורה, ממנו הן מקבלות את החשמל):

מדובר בקו רחב של מצלמות הנראות כמו מנורות תאורה רגילות, אבל יש בהן מצלמת אבטחה. הן ניזונות מרשת החשמל הרגילה ע"י כך, שהן מוברגות לשקעי מנורות רגילות. הקישור לרשת הוא WiFi.

המחירים כאן נעים בין 100 ל-200 דולרים, בתלות באיכות המצלמה, גודל הזיכרון והיכולות של המצלמה. יש מצלמות עם זווית צילום של 180 מעלות, עם זיהוי תנועה עצמאי, זיכרון פנימי גדול, מיקרופון ורמקול איכותיים ועוד. האיכויות של המצלמות הן עד 3 מגה פיקסל.

ד. מצלמות "פנורמיות" עם "עין דג".

מדובר במצלמות מתקדמות יותר מהמצלמות הפנורמיות הרגילות בכך, שיש למצלמה גם יכולת סיבוב כמו "עין הדג" לכל הכיוונים. המחירים נעים בין 80 ל-120 דולרים.

בתחום הזה יש מגוון של מצלמות באיכות של עד 2 מגה פיקסל, כולל מצלמות "מנורה" עם "עין דג" באיכויות של עד 5 מגה פיקסל, שזה כבר ברמת איכות של 4K (המומלץ לרכישה). לדוגמה: דגם CSIP-LB500X – מצלמת אבטחה מסוג "מנורה" עם "עין דג", עולה 208 דולרים, עם מפרט די מתקדם. אותה מצלמה בדיוק אך באיכות 3 מגה פיקסל (Full HD) עולה 137 דולרים.

 

לאן הולך עולם מצלמות האבטחה משולבות עם מערכת אזעקה לעסק?

 

מערכות של מצלמות אבטחה המשולבות כיום עם מערכות אינטרקום, אזעקה ובקרת כניסה, ועם מערכות נוספות דוגמת מרכזיות וסמארטפונים. מצלמות אבטחה לעסק הן ,אמנם, מערכות צילום ותקשורת פשוטות למדי, אך זה לא הפריע להן להפוך בשנים האחרונות למוצרים פופולריים ביותר ולחובה בעסקים רבים. המערכות הללו החלו להשתלב בטרנד של "בית ועסק חכם".

בבית הפרטי, בבניין, במגרש החנייה או במשרד – מערכת מצלמות האבטחה ובמיוחד אם הן משולבות עם מערכות האינטרקום, האזעקה ובקרת הכניסה, מאפשרת לנו לזהות מי נמצא בחוץ ולהחליט האם אנו רוצים, שהוא ייכנס או לא (לרבות עם רכבו). הטכנולוגיה של מערכת מצלמות האבטחה והאינטרקום התקדמה עם השנים והיום, מעבר למערכת הפשוטה המוכרת, ניתן למצוא מצלמות אבטחה ואינטרקום אלחוטי עם טלוויזיה ומצלמות איכותיות (כיום ברמת 4K), שמחוברות לטלפון בבית, ואפילו מצלמות אבטחה עם אפליקציה סלולרית (לצפייה מרחוק ושליטה מרחוק), שזה הלהיט הכי פופולרי בשוק.

ברכישת והתקנת מצלמות אבטחה יש לקחת בחשבון את הכיוון של השוק של היום, שהוא כאמור לעיל, לכיוון מצלמות ברמת K4, חיבורי אלחוט (WiFi) במקום חיבורים קווים, הזנת זרם על חיבור הרשת (PoE), לרבות מערכות משולבות דוגמת מצלמות המשולבות ממש בתוך האינטרקום, במערכת אזעקה לעסק ומערכות בקרת כניסה, עם חידושים רבים הקיימים בשוק ושחקנים רבים הנמצאים בשוק הזה מהארץ ומהעולם.

החלק החשוב הוא השילוב של המערכות הללו במערכות קיימות אחרות בבית או בעסק ובכלל זה: סמארטפונים וטאבלטים, מערכות ביומטריות, מערכות זיהוי פנים, מרכזיה טלפונית, מערכת אבטחה פיזית, מערכת לגילוי אש ועשן, מערכות אלחוטיות, מערכות מולטימדיה, מערכות IoT, הגנה על מקומות רגישים, גיבוי ושליטה בענן ועוד.

בנוסף, תחום ה-AI ("אינטליגנציה מלאכותית") נכנס וייכנס לכל המערכות של מצלמות אבטחה, בכל הרבדים, כולל בשילוב של מערכות אינטרקום ובקרת כניסה. זאת, בעיקר בתחום ניתוח המדיה (תמונה, וידיאו, קול, מסמכים), מדיה העוברת בכל ערוצי התקשורת, לרבות ובמיוחד בסמארטפונים, כולל שילוב AI בתחומי "העבודה הקבוצתית" ו"התקשורת האחודה". הטכנולוגיה של הדור הבא, ששמה "למידת מכונה" (ML – Machine Learning), כבר נמצאת בפתח ויש ספקים המיישמים כבר את הטכנולוגיה הזו במערכות החדשות שהם מספקים לשוק. מומלץ לבדוק, אם אתה רוכש פתרון חדש, אם יש בו יכולות של AI או ML.

למעשה, בעתיד הדי קרוב (ויש מערכות כאלו כבר בשוק), המשתמש: לקוח, מנהל או עובד, לא ידע ולא ירגיש, שהוא מדבר עם מחשב ולא עם בן אנוש, מחשב הנותן פקודות קוליות למצלמת האבטחה והמצלמה וגם יודע לענות לו בקול ולספק לו מידע ותשובות לשאלות, בכל הנוגע למה שמצולם ומוקלט במצלמת האבטחה. זו גם הסיבה, שמצלמות האבטחה אמורות לכלול מיקרופון ורמקול.

כמעט כל המוצרים והשירותים, שאנו משתמשים בהם כיום בחיי היום יום, במיוחד באמצעות הסמארטפון שלנו, מבוססים של תשתיות ענן ושירותי ענן, בצורה הכי שקופה שיש. בנוסף, השימוש בהם קל, מהיר, עם חוויית שימוש טובה ואף ממכרת. לכן, זה הוריד את החשש משימוש בשירותי ענן ותשתיות ענן גם בבית וגם במקום העבודה. לכן, ההמלצה היא, שגם בתחום מצלמות האבטחה ייעשה השימוש שלהם בתשתיות ענן.

 אין דרך קלה ומהירה עבורך, לבחירת מערכת מצלמות אבטחה לעסק, לרבות כאלו המשולבות באינטרקום, מערכת אזעקה לעסק ובקרת כניסה, שמתאימה לדרישות של הבית או העסק שלך, במחירים המתאימים לתקציב שלך, שניתן למצוא בשוק. התחרות העזה ושפע המוצרים יכולים לבלבל כל אחד. אם אתה מעוניין בפתרון תקשורת מתקדם לבית או לעסק שלך באמצעות ספק אמין ושירות איכותי, אבל לא יודע על מי לסמוך, בשביל זה יש למצוא את היועץ המתאים – שיעמוד לרשותך ולימינך.

טבלת השוואה של מצלמות האבטחה הטובות ביותר שיש בשוק (בארה"ב) נכון לשנת 2018 ניתן לראות בניתוח של PC Magazine.

 

מערכת אזעקה משולבת מצלמות אבטחה

 

מערכת אזעקה לעסק משולבת מצלמות אבטחה – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. מה יש לקחת בחשבון בעת בחירת מצלמות אבטחה חכמות?

הפתרונות החכמים של היום נעשים במצלמות 4K ומשלבים שמירה ואגירה (וגם יכולת ניתוח) של הווידאו המצולם בענן, ויש עוד תשלום סמלי עבור השמירה של הווידאו בענן (עד כ-30 דולרים לשנה). כך, תחום ה- Video Doorbell ופתרונות מעקב בווידאו הפכו לנגישים (גם מבחינה כלכלית) לכל אחד.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את הבתים, המשרדים והעסקים, מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" למשפחה, לעובדים, לספקים, לשותפים, לאורחים ולרכביהם.

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה העסקית ובמיוחד בסביבת העבודה. לכן, שילוב של פתרונות חכמים דוגמת טביעת אצבע או זיהוי פנים, עם או בלי שילוב של צילום בווידאו איכותי בצבע, הופכים להיות מקובלים, והמערכות האלו יכולות לשמש גם למטרות נוספות, או כחלק ממערכת "בית חכם", "עסק חכם", או מערכת אבטחה מקפת לבית, לעסק, לעובדיו ולנכסיו.

 

 1. מי עוד מתחרה בתחום של "משרדים ועסקים חכמים" עם מצלמות אבטחה חכמות?

השוק הזה מלא מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות, בגלל ריבוי המתחרים בשוק זה.

אחד המתחרים החזקים, שנכנסו לשוק זה, הוא חברת מובוטיקס (שבסיסה בגרמניה, הפיתוח והייצור בגרמניה, ייצוג בישראל ע"י גטר), שנחשבת לחברה מובילה בעולם בתחום המצלמות החכמות (עם איכות צילום ברמה של 5 מגה-פיקסל ומעלה. רוב המצלמות החדשות הן ברמה של 6 מגה-פיקסל), עם אנליטיקה מובנית (אין צורך בטעינת תוכנה חיצונית), מגיעות עם יכולות AI בשילוב עם פתרון זיהוי פנים של חברת ההזנק FST הישראלית, וכן המצלמות הללו מכילות הגנת סייבר מובנית מפני חדירות למצלמות. כל המצלמות ניתנות לשליטה מכל מקום, גם מסמארטפונים. כל המצלמות לשימוש חיצוני מוגנות בפני כל פגעי הטבע (בתקן עד רמת IP66). כל זאת, במחירים המתאימים גם לשוק ה-SMB וה-SME. לטענת גטר, מחירים של מובוטיקס זולים בכ-60% מהמתחרה הכי קרוב אליהם, באותו קו ורמה של מוצרים.

 

יודגש, שכיום אין יותר רכישת מצלמות אבטחה, שאינן דיגיטליות ותומכות ב-IP ורמת המצלמות מומלצת שתהיה 4K, כאשר חיבורי החשמל למצלמות נעשים בגישת ה-PoE והחיבורים המקובלים ביותר של המצלמות לעסק הם באלחוט או ברשת מקומית (אתרנט).

 

הספקים המתחרים המובילים בשוק: ארגוקום, סינריון (Synerion), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, בזק, Avcom, Milesight, Arlo, ריסקו, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (הישראלית), DM – Dedicated Micros, קרסטון (Crestron), iCATCH, HIKVISION, Provision (הישראלית), B-Eye, Foutec Digital, מקור טכנולוגיות, SpotCam (Video Doorbell Solution), טופ אודיו, NeoCam, תדאור טכנולוגיות, CSP, מקור טכנולוגיות, ,One1SaMBa מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום, Ring Video Doorbell Pro ו-Ring Video Doorbell 2 המשלבים יכולות של Alexa מבית אמזון (מוצרים מאוד מבוקשים בארה"ב), MindoLife (פתרון ישראלי), "מוקד 301", Octopus, עולם המיגון והאבטחה, ALSEC, "אביגדורי עודד ואילנה", "עידן מערכות תקשורת", "מוקד אמון", Advice, מצלמות אבטחה מבית אמזון – Alexa, מצלמות אבטחה מבית Nest של גוגל, שיאומי, FOUTEC Digital Technology, ועוד.

 

 1. האם יש חובה שמצלמת האבטחה תכיל חיבור אלחוטי –WiFi ?

לא, אבל רצוי להחליט על תצורת החיבור: WiFi או אתרנט או חיבור קווי אחר דוגמת כבל קואקס) , כבל נחושת או סיב אופטי, בטרם מזמינים את המצלמה, בתלות המיקום שלה בבית או בעסק.

לפי צרכי המזמין, ניתן להחליף את חיבור האלחוט (או האתרנט) מהמצלמה בחיבור סלולרי ואז יש עלות של חשבון סלולרי חודשי.

 

כ"כ, יש לקחת בחשבון, שיש עלות נוספת על שימוש באחסון בענן וביצוע ניתוחים מתקדמים של הצילומים הנאגרים בענן. החיבור לענן נעשה דרך הנתב הביתי או העסקי או דרך ספק הסלולר.

 

 1. האם חיבור מערכת הקלטה בענן מספקת תועלת עסקית?

בהחלט. "עלות בעלות כוללת" – TCO בענן שונה לחלוטין מהקלטות מקומיות. היכולת לשמור את הווידיאו ולטפל בו בענן, בין בענן פרטי ובין בענן ציבורי, או ענן היברידי, מורידה את ה-TCO מול הפתרון האנלוגי הקודם, שדרש ציוד חומרה מקומי די יקר, שדורש תחזוקה מתמדת ויכולותיו די מוגבלות.

התחום של Cloud DVR הוא תחום המתפתח מהר בעולם וגם בישראל, וגם ספקי שירותי הטלוויזיה עוברים בהמוניהם לגישה הזו. זאת, משום שביצוע הקלטות מקומיות על הממירים בבתי הלקוחות יקרים יותר (גם ללקוחות וגם לחברת התקשורת הרב-ערוצית). בנוסף, היכולות הנלוות לשמירת ההקלטות בענן מספקות תכונות חדשות ומלהיבות ללקוחות (דוגמת AI), מה שלא ניתן לביצוע ולמימוש במכשיר הקלטה מקומי.

 

"החזר ההשקעה" (ROI) במעבר לענן הוא מיידי, בגלל ההפרש העצום בעלויות והיכולות הנרחבות הנוספות המצויות רק בהקלטות בענן.

 

 1. מהן השאלות, שאני צריך לשאול את ספק מצלמות האבטחה באלחוט ובענן, לפני הרכישה לעסק שלי?

מדובר במשא ומתן עסקי – מקצועי לכל דבר, שרצוי שייעשה ע"י מומחים לתחום הזה. אם לבעל הבית אין ידע בתחום מצלמות אבטחה, קל יהיה "לעבוד עליו" ולשכנע אותו לרכוש מה שטוב רק לכיס של ספק הפתרון.

 

השאלה החשובה ביותר, שבעל העסק יכול לשאול בעצמו (גם ללא ייעוץ מקצועי) את ספק המערכת היא: מה העלות הכוללת של הרכישה, עלות הכוללת הכל: התקנה, נפח התקשורת ואחסון המידע בענן, הביטוח, התחזוקה, רישיונות (אם יש), תוכנות וכיו"ב. כך, ניתן להשוות בקלות בין ספקים ולחשב את העלות הכוללת (TCO) של כל פתרון.

 

שורה תחתונה בתחום מערכת אזעקה לעסק:

 

בבחירת ספק מערכת אזעקה לעסק או למצלמות אבטחה לעסק חכמות מתקדמות ובמיוחד ברזולוציות גבוהות (HD עד 4K, עם המלצה לבחור ב-4K), שמשולבות גם עם מערכות אזעקה, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת מצלמות אבטחה המופעלת בענן (התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת, שמתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

מאוד מומלץ לרכוש רק ציוד העונה על התקנים החדשים הקיימים בתחום הזה (ONVIF), כי מערכת של מצלמות אבטחה לעסק או למשרד, רוכשים רק אחת לכמה שנים.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בהגנת העסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת פתרון של מערכת אזעקה לעסק?

 

אם אתה כבר משתמש במערכת אזעקה לעסק מבוססת WiFi, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור בפתרון של מערכת אזעקה לעסק משולבות במצלמות אבטחה חכמות, מצלמות אמינות ומתקדמות מבוססות WiFi, פתרון המתאים בדיוק לצרכיך?

 

ליצירת קשר עם מהנדס תקשורת מומחה לקבלת יעוץ בתחום תכנון מערכת אזעקה לעסק ומצלמות אבטחה חכמות ואלחוטיות  לחץ כאן.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת אזעקה לעסק ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 My Top 5 Security Cameras !

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים