מחפש פתרון למערכת אחות - חולה מבוססת IP? אתה חייב לקרוא את הכתבה הזו!

מחפש פתרון למערכת אחות – חולה מבוססת IP? אתה חייב לקרוא את הכתבה הזו!

מערכת אחות - חולה

 

 

תקציר:

 • מערכות קריאת אחות – חולה התקדמו לעידן ה-IP.

   

 • מה נדרש ממערכת מצוקה לקשישים (לרבות מערכת אחות-חולה)?

   

 • מי מספק פתרונות למערכות מצוקה וקריאת אחות – חולה לקשישים ולחולים?

 

רקע תחום מערכות קריאת מצוקה לרבות מערכת קריאת אחות – חולה:

העלייה בתוחלת החיים מובילה לעלייה בהיקף הקשישים ובמקביל למספר הקשישים המאושפזים במוסדות רפואיים, החל מבתי חולים, דרך מרפאות מכל סוג, וכלה במוסדות סיעודיים, דיור מוגן ושאר סוגי המוסדות המטפלים בחולים מכל הסוגים ובקשישים בכל הגילאים.

מערכות מצוקה כמו גם מערכות קריאת אחות – חולה נדרשות לרמה גבוהה מאוד של אמינות, כיוון שבמקרים מסוימים הקשר המבוסס עליהן בין חדר האחיות ובין חדרי החולים הוא קריטי ועלול גם להציל חיים בסיטואציות כלשהן, או לסכן חיים בסיטואציות אחרות. לכן, כאשר המידע הקריטי ומצוקות החולים עוברים בינם ובין האחיות באמצעות מערכות קריאת אחות, נדרשת רמת אמינות חסרת פשרות.

מערכות אחות – חולה של הדור החדש כוללות כמה יכולות ובכללן:

 

 • מערכות מבוססות IP. כך, שהן מתממשקות למערכות IP מקבילות דוגמת: מרכזיות IP, מצלמות אבטחה, מערכות "בית חכם" ועוד. המילה האחרונה היא מערכות מבוססות זיהוי קולי ושיחה קולית עם מערכות רובוטיות.
 • האחות או המוקדן יכולים לדבר עם החולה או הקשיש בכל מקום בו הוא נמצא ומעל לכל מכשיר קצה (כולל מעל לסמארטפון) ובכך לחסוך זמן קריטי במצבי חירום.
 • מערכת כזו אמורה לתת בידי האחות \ המטפל \ המוקדן לקבוע בזמן אמת מהו הסיוע הנדרש לחולה או לקשיש, והמערכת הזו אמורה לספק תקשורת ברורה ודו-כיוונית בין החולה או הקשיש, לבין האחיות או המוקדן.
 • הצוות הרפואי מקבל מידע (שגם מתועד, מנותח ונצבר) לגבי הסיוע הרפואי הנדרש והטיפול הנדרש במצבים שונים לגבי אותו חולה (פרסונליזציה של הטיפול).
 • המערכת אמורה לספק מענה של כפתורי מצוקה במקומות ,שבהם החולה או הקשיש נמצאים לפרקי זמן יחסית קצרים ,דוגמת שירותים ומקלחת.
 • במוסדות רפואיים או סמי-רפואיים דוגמת מחלקות סיעודיות בדיור מוגן, המערכות אמורות לענות גם על התקנים של עולם הרפואה, מבחינת שמירה על פרטיות, שמירה על סודיות המידע הרפואי, בטיחות המערכת, שרידות המערכת, הגנה על המערכת מפני התקפות סייבר ושאר מפגעים, אי הפרעה למכשור רפואי אחר המצוי בסביבה, עיצוב המתאים לפונקציונלית ולתפעול של המוסד הרפואי ועוד.
 • במקרה של חולים או קשישים בסיכון, יש צורך באמצעי התראה נוספים דוגמת מנורות סימון מהבהבות במסדרון, צופר אזעקה, מערכת התראה לפייג'רים הקיימים על החגורה של הצוות הרפואי או הסיעודי (או לסמארטפון שלהם), כדי להגדיל את תשומת הלב לרמת הסיכון הקיימת אצל אותו חולה או קשיש הנמצאים במצוקה.

מערכת אחות - חולה

לקבלת הצעת מחיר למערכת קריאה אחות חולה ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

מה מציעה חברת Essence בתחום זה לשוק הישראלי?

 

קבוצת Essence היא חברה בינלאומית (עם מעל ל-600 עובדים) ותיקה, שהמרכז שלה בהרצליה, חברה המספקת פתרונות בעולם ה-IoT (ר"ת: Internet of Things), שכוללים מגוון רחב של פתרונות ל"חיים מקושרים" (Connected-Living) ו"בית חכם". כל הפתרונות מקושרים ועובדים בענן.

החברה מפתחת ומספקת פתרונות חדשניים בתחום "הבית המחובר" ועד היום הטמיעה מעל 25 מיליון מערכות ברחבי העולם. טכנולוגיות החברה מתאימות לספקי שירות מתחומים שונים: ביטחון, תקשורת ובריאות, שמציעים ללקוחותיהם פלטפורמת ניהול "בית חכם" ואורח חיים ללא דאגות מיותרות. בישראל, ניתנים שירותי [email protected], בין היתר, על ידי חברת נטלי הנחשבת למובילה בארץ לשירותי חירום רפואיים.

שירותי [email protected] מאפשרים ליצור סביבה בטוחה לקשיש או לחולה בכל מקום, גם בביתו, או בדיור מוגן. זו מערכת מסוג Enhanced Telecare Services Platform מתקדמת ביותר ומספקת אפשרות להפעלה שלה רק באמצעות הסמארטפון, במערכת משלימה בשם Umbrella, שכוללת בנוסף לתוכנה על הסמארטפון, גם צמיד או תליון מצוקה לחולה או לקשיש.

המערכת הזו עברה בתחילת 2019 שדרוג וקיבלה יכולות מתקדמות, בעיקר בתחום הזיהוי הקולי והשיחה עם רובוט בענן. פותחה גם גרסה, שניתן לתלות אותה על הקיר בכל מקום, מלווה בצמיד. כך, שניתן לאתר נפילה או חשש לנפילה, או כל מצב מצוקה אחר, בעת שהחולה או הקשיש מסתובבים בטווח הקליטה של המכשיר. מחוץ לבית או לבית החולים, הצמיד מתחבר לסמארטפון במערכת Umbrella.

הפתרון של אסנס בענן מכונה בשם Essence Cloud Services Platform ומיועד לספקים של שירותי השגחה וניטור מרחוק (בתי חולים, בתי אבות, פנימיות, בתי ספר, גני ילדים, קשישים במסגרות שונות כולל בבתים, וכיו"ב).

תרשים הפתרון של Essence:

מערכת אחות - חולה

הפתרון המוביל של קבוצת Essence ל"בית החכם" מכונה בשם [email protected], מערכת חדשה הנמכרת דרך אינטגרטורים וספקי תקשורת ושירותי IoT (למשל באירופה) במחיר של 199 יורו (למערכת הבסיסית). החברה פועלת במודל עסקי של B2B2C ומוצריה הנמכרים לגופי OEM עוברים התאמה לקהלי היעד והלקוחות, החל מרמת האפליקציות, דרך השפה ועד לאריזות המוצרים.

לב המערכת נקרא [email protected] Hub והוא מסוגל לחבר אליו עד 64 מכשירי קצה בבית או במוסד הרפואי (כל עוד הם נמצאים בטווח השידור והקליטה של המכשיר). השליטה בכל המכשירים הללו נעשית באפליקציה בסמארטפון.

מדובר במערכת המגיעה כיום ב-4 תצורות להתקנה בבית או במוסד הרפואי (ניתן להתקין לבד, מאוד בקלות), מערכת המגיעה עם מצלמה, חיישנים, רמקול, מיקרופון וחיבור לאפליקציה סלולרית המותקנת על הסמארטפון.

4 התצורות נקראות בשמות: [email protected] PERS+ ,[email protected] Family [email protected] Pro ,[email protected] Active. זאת, לפי השימושים העיקריים שיש למערכת בבית. לכל תצורה מתלווים מוצרים מתאימים, לפי השימושים הנדרשים, שמחוברים באלחוט למערכת. דוגמה: "כפתורי מצוקה" בתצורות שונות לקשישים ולילדים, שיש להשגיח עליהם מרחוק.

הפתרון הזה קצת מזכיר את הפתרון של בזק ל"בית חכם" בשם Bhome. גם כאן, המערכת מבוססת על תקשורת בטכנולוגיה בשם Z-Wave, אותה "טכנולוגיה פתוחה", שגם בזק משתמשת בה. כך, המערכת הזו תומכת בכל מוצר בתקן Z-Wave הנמצא בשוק (לרבות במוצרים, שבזק עצמה מוכרת ללקוחותיה).

אחד המאפיינים החשובים במערכות האבטחה וניהול הבית החכם, שמפתחים באסנס, הוא היכולת להבחין בין בני אדם לבין חיות מחמד, שבדרך כלל נמצאות בבית גם כשהוא ריק מאדם.

בשונה מהמערכת של בזק, בלב המערכת של Essence הותקנה הטכנולוגיה של "זיהוי דיבור" של גוגל בשם Google Assistant. המשמעות: המערכת מופעלת בקולו של המחזיק במערכת ואין צורך בתפריטים או בלחיצה על כפתורים כלשהם. לכן, המערכת הזו תואמת לכל קו המוצרים של גוגל לבית החכם בשם Google Home. מדובר בפתרון ראשון בישראל המשלב את Google Assistant (התומך גם בעברית) בפתרון "בית חכם" מתוצרת "כחול לבן".

כמו כן, המערכת תואמת לקו מוצרי Nest (חברת בת של גוגל). כך, שמוצרים, שיוצרו עבור Nest דוגמת: טרמומטר (לפיקוח על המזגן ודוד החימום), תאורה חכמה ומנורות חכמות, מצלמות חכמות מכל סוג, מערכת שליטה על הכניסה לבית (Doorbell), מערכות אזעקה חכמות, גלאי עשן, גלאי גז ועוד, כולם מופעלים בקול וניתנים לחיבור למערכת שלEssence בצורה קלה וידידותית ונשלטים ע"י האפליקציה הסלולרית של Essence.

מכאן, שהמערכת של Essence תומכת בחיבור כמות עצומה של מוצרי IoT (עם שימושים מאוד מגוונים לכל מטרה) לפתרון "בית החכם", יכולת, שאין כרגע לשום מתחרה בשוק. כל מוצר, שנכנס למערכת מכל יצרן, מופעל בקול ומקבל את ההגדרות של המשתמש במערכת (לדוגמה: מתי יופעל החשמל, מתי יופעל דוד החימום, מי מורשה להיכנס לבית וכיו"ב).

תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. האם יש מתחרים בתחום מערכות קריאת חולה – אחות?

בהחלט, יש מתחרים רבים דוגמת: ו.כ. מערכות תקשורת, נח מערכות, רמיד, אפקון, Z.B.M., רם-טל, נט-יארד, ביזנסקום, ביו-קומבה, גל קול מערכות, אור-קול מערכות חכמות, סייבר מיינד, Wib Systems, דומאון ועוד.

הבחירה בין המתחרים חייבת להיעשות רק אחרי ניתוח צרכים מדוקדק של בעל העסק או הארגון המזמין את המערכת.  ש להכין מפרט של הפתרון הרצוי ולא להסס לתחר בין המתחרים.

 1. יש פתרון לדתיים ולחרדים "שומרי שבת"?

בהחלט. מכון "צומת" פיתח פתרונות טכנולוגיים לבעיה ההלכתית הזו, מחשש של חילול שבת. כך, שמי שמעוניין במערכת, שאין בה חשש לחילול שבת, יבדוק ,שמהערכת עברה הסמכה של מכון צומת או לרכוש מערכת ישירות מהמכון.

 1. איך עובדת מערכת קריאת אחות – חולה?

מערכות קריאת אחות בגרסאות הישנות שלה עובדות בצורה הבאה: בכל חדר חולים, ליד כל מיטה מותקן אמצעי קריאה. זה יכול להיות כפתור שיש ללחוץ עליו, או כבל שיש למשוך אותו, אולם השיטה הפופולרית בגישות הוותיקות היא יחידה שעליה מורכב כפתור קריאה לאחות, ויחידה זו מחוברת בכבל המאפשר לשמור עליה בהישג יד של כל אחד בכל העת. כל חדר ממוספר ע"י המערכת, וכל מיטה יכולה אף היא להיות ממוספרת.

כאשר אחד החולים לוחץ על כפתור הקריאה, בצג הבקרה של המערכת בחדר האחיות מסומן להן מאיזה חדר הקריאה ומאיזו מיטה. ישנן מערכות קריאת אחות משוכללות יותר, הכוללות גם אינטרקום באמצעותו יכולים החולים ליצור קשר ולשוחח עם האחות, האחות יכולה ליצור קשר עם כל אחד מהחולים באופן יזום, לשוחח אתו ולהעביר אליו מידע חיוני. ישנן מערכות קריאת אחות ותיקות הכוללות אינטרקום באמצעותו יכולות האחיות ליצור קשר עם כל החולים גם יחד, כדי להעביר הודעות לכלל המחלקה, וכמובן שישנה אפשרות לחבר למערכות אלו מספר חדרי שליטה, לדוגמא בחדר האחיות וגם בחדר מנהל המחלקה, או בעמדה נוספת וכד'.

כיום הכיוון הוא שילוב מערכת איתות מסורתית עם יכולת דיבור VoIP רב-ערוצית, כלומר: המערכת כולה מבוססת IP. ניתן להוסיף למערכת כזו, בגלל היותה מבוססת IP, יכולות מכל סוג, למשל: ערוצי מוסיקה לשירות החולים, טלפוניה, שיחות וידיאו, רשתות חברתיות ובקרת פעולת הציוד הרפואי. זה כולל בד"כ מחשוב מלא (המנוהל בד"כ מהענן), תיעוד היסטורי של כל הקריאות ומתן שירות ואחזקה מרחוק דרך החיבור לאינטרנט.

 

מערכת אחות - חולה

שורה תחתונה בתחום פתרון למערכת אחות – חולה מבוססת IP:

רכישת פתרון דוגמת מערכת אחות – חולה, כמו כל רכישה, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים. בנוסף, מומלץ לבחון חלופות למערכות ישנות, שאינן מבוססות IP, לאור ההתקדמות הטכנולוגית המהירה, שמשלבת יכולות חדשות בתחום זיהוי דיבור.

הפתרונות של זיהוי דיבור בענן (ובמיוחד כאלה המבוססים על טכנולוגיות זיהוי דיבור) תוך שימוש בסמארטפונים ומוצרים חכמים נוספים, זוכים כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם להתחלה די יפה בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל ביישומים החדשים, שמספקים יתרונות עסקיים ברורים.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרון, שנמצא בענן. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

.

לקבלת הצעות מחיר מספקי מערכות לקריאת אחות – חולה – לחץ כאן!

 

 

לקבלת הצעת מחיר למערכת קריאה אחות חולה ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

 .

סרטון: מערכת קריאת אחות חולה

.

השאר תגובה

פוסטים נוספים