מחפש פתרון מתקדם למערכת קריאה אחות חולה? (מידע חדש וטיפים מוכחים)

מחפש פתרון מתקדם למערכת קריאה אחות חולה? (מידע חדש וטיפים)

מערכת קריאה אחות חולה

 

 

תקציר:

 

  ✅ מערכות קריאה אחות חולה הנמצאים במוסד פרטי \ ציבורי התקדמו לעידן ה-IP.

 

  ✅ מה התחדש בתחום זה בשנה האחרונה?

 

  ✅ מה נדרש ממערכת סיוע ומצוקה לקשישים ולחולים?

 

  ✅ מי מספק פתרונות לקשישים ולחולים?

 

מערכות סיוע מתקדמות לקשישים ולחולים, לרבות "מערכת קריאה אחות חולה", עברו מהפכה של ממש בשנים האחרונות.

 

לא רק שהמערכות הללו התקדמו לעולם ה-IP (ר"ת: Internet Protocol) ובכך אפשרו התממשקות של המערכות הללו לכל מערכות התקשורת והטלפוניה מבוססות IP, הן התקדמו צעד אחד ענק קדימה ונכנסו לתוך מערכות רובוטיות, לרבות רובוטים אנושיים המדברים בשפה טבעית עם הקשיש או החולה ומסייעים לו במטלות רבות וגם משמשים לקשיש או לחולה כמסייע אישי לכל דבר ועניין, בדיוק כמו מטפל/ת אנושי/ת.

 

 

נציג כאן מקצת מהחידושים בתחום מערכת קריאה אחות – חולה:

 

א. הרובוט האישי Robotemi מתחיל לתפוס נתחי שוק מהירים, גם באירופה:

Robotemi – חברת הרובוטיקה הישראלית מדווחת, שהיא תחל לשווק את temi – הרובוט האישי באירופה. החברה חתמה על הסכם הפצה עם חברת Zorabots לשיווק הרובוט במדינות מובילות דוגמת: גרמניה, בריטניה, צרפת, בלגיה, הולנד, איטליה וספרד. המטה העולמי של temi ממוקם בניו יורק, מעבדת מו"פ בתל-אביב והייצור נעשה בעיר שנזן שבסין.

כך, חברת Robotemi הישראלית, מודיעה על תחילת פעילותה באירופה, שתעשה זאת באמצעות הסכם הפצה בלעדי שחתמה עם חברת Zorabots,זמן קצר לאחר השקת הרובוט temi ב-CES לאס וגאס (בתחילת ינואר 2019), ובכך החברה נוקטת צעד נוסף אל תוך השוק הצרכני ותחילתו עם הסכם למכירת כ-10,000 רובוטים באירופה.

יון רוזנברג, סמנכ"ל פיתוח עסקי temi: "החל ממרץ 2019, ניתן להיכנס ל'סלפרידג'ס' בלונדון, 'דה ביינקורף' באמסטרדם, 'פרינטמפס' בפריז ו'קה. דה. ווה' בברלין, ולחזות בקסם של temi. הרובוט מוצע במחיר של 1,999 יורו, ויישלח עד לבית הלקוח בחודש יוני של השנה – 2019. התחלנו כבר לקחת הזמנות מראש".

פבריס גופין, מייסד ומנכ"ל Zorabots: "כחברת ההפצה העולמית הראשית של Softbank Robotics, Zorabots תמיד הייתה בחוד החנית של חברות הרובוטיקה באירופה, עם אלפי יחידות רובוטיות, שנמכרו באמצעות שרשרת מפיצים ב-22 מדינות.

אנו מאמינים, ש-temi הוא הרובוט לו כולם מחכים ואנו שמחים להיות אלה האמונים על הובלת הפצת המותג באירופה".

טומי דבליק, מנכ"ל משותף ומייסד Zorabots: "נוסף להפצה, Zorabots גם תשפר את השימושיות של temi ע"י מינוף הניסיון שלנו בפיתוח מיומנויות. כך, שב-temi ישתמשו גם בחנויות, חינוך, בתי מלון, טלה-רפואה ונדל"ן. אנו שמחים להביא את 5 שנות הניסיון בשטח, שיש לנו עם רובוטים אישיים, אל temi. אנו במים, וגלי ה-AI והרובוטיקה מגיעים. מוזמנים לבוא לגלוש אתנו".

temi נמכרת כבר כיום ב-15 נקודות מכירה ברחבי ארה"ב בנוסף למכירה ישירה באתר החברה. ב-CES לאס וגאס, בינואר 2019 הכריזה החברה על התחייבותה לשלב את Alexa של אמזון ולייצר חווית Echo Show-like ברובוט האישי.

החיבור של הרובוט ל-Alexa ירחיב את יכולות הרובוט ויהפוך אותו לחלוץ בעידן החדש של רובוטים עוזרים. עם  Zorabots יתווספו ל-temi גם פונקציות ושפות חדשות.

הניידות של temi, התנועות האוטונומיות שלו ומאפייני האינטראקציה האנושית-רובוטית מאפשרים יישומים מרתקים רבים. בעזרת אפליקציית temi יכולים המשתמשים להניע את הרובוט מכל מקום בעולם ברחבי הבית ועל ידי כך לנהל שיחות וידאו ללא שימוש בידיים, לעזור במה שצריך בבית, להעביר שיעורים פרטיים מרחוק, להשגיח על הילדים כשההורים לא נמצאים, לעשות קניות דרך האינטרנט, לסייע לרופא לבקר חולים, שנמצאים בביתם, וגם פשוט לראות מה שלום כולם.

יוסי וולף, מנכ"ל Robotemi: "temi משלב טכנולוגיה, שאין שניה לה, במחיר נגיש, מה שהופך אותו לדרך האולטימטיבית עבור אנשים לתקשר בעידן האינטרנט במהירות של 5G. דבר, שישנה באופן דרמטי את הדרכים בהן נעשה עסקים ונתקשר עם אהובנו מרחוק".

לקבלת הצעת מחיר למערכת קריאה אחות חולה ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

 

מערכת קריאה אחות חולה

 

 

ב. טיפול בבעיות זיכרון להורה \ בן זוג \ קשיש \ חולה:

 

הפתרון מגיע בתצורה של אפליקציה ממיזם ישראלי בשם MemoApp, שמספק גם עדכונים למשמשים במערכת בפייסבוק.

המדובר באפליקציית מסך (מסך מחשב, יכול לפעול גם על טאבלט או סמארטפון, אך מומלץ מסך מחשב בגלל גודלו), ושיטת "ממואפ" המאפשרת לאנשי מקצוע ולבני משפחה לתמוך באופן רצוף וקבוע באנשים, שחלה אצלם ירידה קוגניטיבית, אלצהיימר, דמנציה ובעיות זיכרון ולעזור להם בעצמאות תפקודית.

המסך מותקן אצל האדם הסובל למשל מאלצהיימר, דמנציה ובעיות זיכרון ומציג מידע עדכני המסייע בחיי היום-יום. המסך לא מצריך תפעול בכלל ומיועד לאנשים, שלא מסוגלים לתפעל מכשירים אלקטרוניים.

מסך ממואפ בגרסה הכי בסיסית שלו הוא מסך טלוויזיה רגיל מסוג Led32 בגודל 74-48 ס"מ. המסך פועל 24/7 והתכנה יודעת להתגבר על ניתוקים ותקלות אחרות ומציגה מידע רציף לאורך כל היום. בערב המידע מתחלף ומוצג מסך 'לילה טוב' שעוזר לאנשים הסובלים מנדודי שינה ואינם יודעים אם עכשיו לילה או בוקר.

המסך מציג באופן רציף וקבוע תזכורות ומידע מגוון המסייעים לקשיש להמשיך בעצמאות תפקודית. מתי לקחת תרופות, מי בא לבקר, מתי ללכת למועדון הגמלאים, מה מזג האוויר היום, איפה הארנק שלי, דרישות שלום, תמונות וקטעי וידאו ועוד.

למי שהוא כבד ראיה, לצורך קריאה ניתן להשתמש ב"אורקם" – מצלמה זעירה המולבשת על המשקפיים ומסייעת ללקויי ראיה לקרוא מהמסך ללא כל קושי.

שיטת ממואפ מספקת עצמאות תפקודית למשתמשים בה. זו שיטה ייחודית, שנועדה לעזור בתפקוד של אנשים הסובלים מדמנציה ובעיות זיכרון שאותה פיתחו בהדרגה ושנוסתה בהצלחה במשך מספר שנים אצל מספר משפחות ומשתמשים בישראל.

כאמור, השיטה נעזרת במסך מידע בכדי לתמוך במשתמש ולעזור לו להגיע לעצמאות תפקודית, שמאוד חשובה בשמירה על הבריאות הכללית והנפשית. שיטת הסיוע החדשה מיועדת לבני משפחה הרוצים לקחת על עצמם את הטיפול באדם הסובל מדמנציה ובעיות זיכרון וגם למטפלים גרנטולוגיים \ מקצועיים המתמחים בטיפול באנשים הסובלים דמנציה ובעיות זיכרון.

השיטה אינה מסובכת וקל מאוד להבין ולהטמיע אותה כדי להקל על המשתמש. התוצאות מהירות ומרשימות וצריך להקדיש לכך רק כמה דקות ביום, מבלי להגיע פיזית לביתו של המשתמש. ניתן לשלוח למשתמשים במסך תמונות ודרישות שלום וגם סרטוני וידאו עם מסרים נחמדים וכל מה שיגרום להם לשמחה ופחות להיות בודדים.

 

ג. צמיד ותליון שישמשו כ״כפתור מצוקה״ למצבי חירום ואבטחה אישית 24/7:

חברת אסנס –  Essence מהרצליה השיקה מוצר שיחולק בבתי ספר ומקומות עבודה, כדי להבטיח את שלום המשתמשים, במסגרת מה שמכונה: "מטריית הגנה". אסנס היא ספקית של טכנולוגיות IoT (ר"ת: Internet of Things) מבוססי סנסורים חכמים ופתרונות לחיים מקושריםConnected-living) ) לתחומי האבטחה, הבית החכם והבריאות הדיגיטלית.

טכנולוגיות החברה מתאימות לספקי שירות מתחומים שונים: ביטחון, תקשורת ובריאות, שמציעים ללקוחותיהם פלטפורמת ניהול "בית חכם" ואורח חיים ללא דאגות מיותרות. בישראל, ניתנים שירותי [email protected], בין היתר, ע"י חברת נטלי הנחשבת למובילה בארץ לשירותי חירום רפואיים.

שירותי [email protected] מאפשרים ליצור סביבה בטוחה לקשיש או לחולה בכל מקום, גם בביתו, או בדיור מוגן. זו מערכת מסוג Enhanced Telecare Services Platform מתקדמת ביותר ומספקת אפשרות להפעלה שלה רק באמצעות הסמארטפון, במערכת המשלימה בשם Umbrella, שכוללת בנוסף לתוכנה על הסמארטפון, גם צמיד או תליון מצוקה לחולה או לקשיש.

המערכת הזו עברה בתחילת 2019 שדרוג וקיבלה יכולות מתקדמות, בעיקר בתחום הזיהוי הקולי והשיחה עם רובוט בענן. פותחה גם גרסה, שניתן לתלות אותה על הקיר בכל מקום, מלווה בצמיד. כך, שניתן לאתר נפילה או חשש לנפילה, או כל מצב מצוקה אחר, בעת שהחולה או הקשיש מסתובבים בטווח הקליטה של המכשיר. מחוץ לבית או לבית החולים, הצמיד מתחבר לסמארטפון במערכת Umbrella.

״מטריית ההגנה״ החדישה היא מערכת אבטחה עצמאית, אישית, הכוללת צמיד לביש או תליון, שמתחברים לאפליקציה ייעודית בסמארטפון. לחיצה על הכפתור בצמיד/תליון פותחת ערוץ שיחה למוקד חירום, מסמנת את מיקומו של הנפגע ויכולה להציל את חייו.

"כפתור מצוקה" משולב בצמיד לביש, או בתליון לצוואר. הפתרון בשם Essence Umbrella, שפועל 24/7/365 מתוכנן לשמירה על שלומם וביטחונם של תלמידים וסטודנטים במוסדות לימוד, כמו גם על עובדים במגוון מקומות עבודה ׳רגישים׳, דוגמת בתי חולים ובתי משפט, שם עלולים העובדים להיקלע לעימותים עם קהל, שיכולים לסכנם.

׳מטריית ההגנה׳ של אסנס, מצטרפת ל-Essence Smart Care, קו המוצרים הקיים של החברה המיועד לשמירה על שלומם של בני הגיל השלישי.

פירוט הפתרון: ״מטריית ההגנה״ היא, כאמור לעיל, מערכת אבטחה עצמאית, אישית, הכוללת צמיד לביש דמוי שעון, או תליון (לפי בחירה) שמחוברים לאפליקציה בסמארטפון. במקרה חירום, כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על ה׳כפתור׳ בתליון/צמיד. הלחיצה פותחת מיידית את האפליקציה וערוץ תקשורת דו-כיווני למוקד אבטחה ולמערך האבטחה הבית ספרי, או ארגוני.

התליון/צמיד מספקים מיקום בזמן אמת (גם במקומות סגורים) ומענה מידי ע"י שירות הניטור (אליו יש להירשם מראש). המערכת אמורה להיות מחולקת ע"י הארגונים והמוסדות השונים, ביניהם בתי ספר ואוניברסיטאות, לעובדים, תלמידים וסטודנטים, שעלולים להימצא בסיכון, כמו גם עובדים בסיכון גבוה, או לצוותי עבודה הנשלחים למיקומים מרוחקים מבסיס האם, חולים וקשישים.

הפתרון החדש של אסנס יוצע בחודשים הקרובים לספקי שירות מובילים ברחבי העולם, כאשר ניתן יהיה להזמינו גם בתצורת תכשיטים לבישים.

יניב אמיר, נשיא אסנס ארה״ב. ״המטרייה החדשה שלנו אידיאלית לא רק עבור תלמידים וסטודנטים, אלא גם עבור ארגונים פרטיים וגופי ממשל, שמפעילים צוותי עבודה באתרים מרוחקים, או כאלה העובדים אחרי שעות העבודה המקובלות, כדי להבטיח את שלומם. מסתבר, שכ-22% מהעובדים עובדים לבדם. אם הם נפצעים הם יודעים שמישהו יסייע להם וכבר בדרך אליהם, במקום לחכות שמישהו יבוא לחפש אותם בסוף המשמרת. באופן דומה, מורים ותלמידים, שלעתים מוצאים עצמם בסיטואציות מסוכנות (ירי מחבלים) יכולים מיד להזעיק עזרה״.

 

מערכת קריאה אחות חולה – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

  1. מדוע תחום מערכת קריאה אחות חולה עולה כעת לסדר היום והופך להיות להיט?

העלייה בתוחלת החיים מובילה לעלייה בהיקף הקשישים ובמקביל למספר הקשישים המאושפזים במוסדות רפואיים, החל מבתי חולים, דרך מרפאות מכל סוג, וכלה במוסדות סיעודיים, דיור מוגן ושאר סוגי המוסדות המטפלים בחולים מכל הסוגים ובקשישים בכל הגילאים.

 

מערכות מצוקה כמו גם מערכות קריאת אחות – חולה נדרשות לרמה גבוהה מאוד של אמינות, כיוון שבמקרים מסוימים הקשר המבוסס עליהן בין חדר האחיות ובין חדרי החולים הוא קריטי ועלול גם להציל חיים בסיטואציות כלשהן, או לסכן חיים בסיטואציות אחרות. לכן, כאשר המידע הקריטי ומצוקות החולים עוברים בינם ובין האחיות באמצעות מערכות קריאת אחות, נדרשת רמת אמינות חסרת פשרות.

 

מערכות קריאה אחות – חולה של הדור החדש כוללות כמה יכולות ובכללן:

 

  • מערכות מבוססות IP. כך, שהן מתממשקות למערכות IP מקבילות דוגמת: מרכזיות IP, מצלמות אבטחה, מערכות "בית חכם" ועוד. המילה האחרונה היא מערכות מבוססות זיהוי קולי ושיחה קולית עם מערכות רובוטיות.
  • האחות או המוקדן יכולים לדבר עם החולה או הקשיש בכל מקום בו הוא נמצא ומעל לכל מכשיר קצה (כולל מעל לסמארטפון) ובכך לחסוך זמן קריטי במצבי חירום.
  • מערכת כזו אמורה לתת בידי האחות \ המטפל \ המוקדן לקבוע בזמן אמת מהו הסיוע הנדרש לחולה או לקשיש, והמערכת הזו אמורה לספק תקשורת ברורה ודו-כיוונית בין החולה או הקשיש, לבין האחיות או המוקדן.
  • הצוות הרפואי מקבל מידע (שגם מתועד, מנותח ונצבר) לגבי הסיוע הרפואי הנדרש והטיפול הנדרש במצבים שונים לגבי אותו חולה (פרסונליזציה של הטיפול).
  • המערכת אמורה לספק מענה של כפתורי מצוקה במקומות, שבהם החולה או הקשיש נמצאים לפרקי זמן יחסית קצרים, דוגמת שירותים ומקלחת.
  • במוסדות רפואיים או סמי-רפואיים דוגמת מחלקות סיעודיות בדיור מוגן, המערכות אמורות לענות גם על התקנים של עולם הרפואה, מבחינת שמירה על פרטיות, שמירה על סודיות המידע הרפואי, בטיחות המערכת, שרידות המערכת, הגנה על המערכת מפני התקפות סייבר ושאר מפגעים, אי הפרעה למכשור רפואי אחר המצוי בסביבה, עיצוב המתאים לפונקציונלית ולתפעול של המוסד הרפואי ועוד.
  • במקרה של חולים או קשישים בסיכון, יש צורך באמצעי התראה נוספים דוגמת מנורות סימון מהבהבות במסדרון, צופר אזעקה, מערכת התראה לפייג'רים הקיימים על החגורה של הצוות הרפואי או הסיעודי (או לסמארטפון שלהם), כדי להגדיל את תשומת הלב לרמת הסיכון הקיימת אצל אותו חולה או קשיש הנמצאים במצוקה.

 

  1. האם יש מתחרים בתחום מערכות חכמות לטיפול בקשישים ובחולים?

בהחלט, יש מתחרים רבים דוגמת: ו.כ. מערכות תקשורת, נח מערכות, רמיד, אפקון, Z.B.M., רם-טל, נט-יארד, ביזנסקום, ביו-קומבה, גל קול מערכות, אור-קול מערכות חכמות, סייבר מיינד, Wib Systems, דומאון ועוד.

 

הבחירה בין המתחרים חייבת להיעשות רק אחרי ניתוח צרכים מדוקדק של האדם, או בעל העסק, או הארגון המזמין את המערכת. מומלץ להכין מפרט של הפתרון הרצוי ולא להסס לתחר בין המתחרים.

 

מערכת קריאה אחות חולה

 

שורה תחתונה בתחום פתרון מערכת קריאה אחות חולה:

 

רכישת פתרון מתקדם לקשיש או חולה (בביתו או במוסד), כמו כל רכישה, צריכה להיעשות רק לאחר בחינת צרכי המשתמשים. בנוסף, מומלץ לבחון חלופות למערכות ישנות, שאינן מבוססות IP, לאור ההתקדמות הטכנולוגית המהירה, שמשלבת יכולות חדשות בתחום זיהוי דיבור.

הפתרונות של זיהוי דיבור בענן (ובמיוחד כאלה המבוססים על טכנולוגיות זיהוי דיבור) תוך שימוש בסמארטפונים ומוצרים חכמים נוספים, זוכים כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם להתחלה די יפה בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל ביישומים החדשים, שמספקים יתרונות עסקיים ברורים.

מומלץ לבצע תהליך מושכל של בחירת פתרון, שנמצא בענן. אין להסתנוור רק מהמחיר ומהיכולות הטכניות של הספק. יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה הזה.

 

לקבלת הצעות מחיר למערכת קריאה אחות חולה מספקי מערכות לקשישים ולחולים – לחץ כאן!

 

לקבלת הצעת מחיר למערכת קריאה אחות חולה ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

סרטון: temi – Be Anywhere

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים