קווי תקשורת בינלאומיים – השוואת פתרונות חדשים של ספקי תקשורת לעסקים!

קווי תקשורת בינלאומיים – השוואת פתרונות חדשים של ספקי תקשורת לעסקים!

קווי תקשורת בינלאומיים

 

תקציר:

 

 • ✅ עסקים בכל העולם עוברים לשירותי ענן, לרבות גיבוי בענן. אולם, תשתיות התקשורת לענן ובענן אינן מאובטחות תמיד ברמה מספקת ולעיתים לא עונות על הרגולציות וההנחיות החדשות, שנוגעות לעסקים מכל הסוגים ומכל סדר גודל.

   

 • ✅ איך בוחרים את פתרון התקשורת הבינלאומית המתאים לעסקים ברמת ה-SMB וה-SME מבלי לפשוט את הרגל מחד, ומאידך לשמור על רמת הגנה ושרידות עסקית של הרשת ונכסי המידע של העסק בענן ובתקשורת לענן?

   

 • ✅ מהם הפתרונות החדשים בתחום קווי תקשורת בינלאומיים המתאימים לעסק שלי, היום ומחר?

   

 • ✅ ממי אני אמור ויכול לקבל ייעוץ לבחירת ספק או ספקים לקווי תקשורת בינ"ל המתאימים לצרכי העסק שלי?

 

בנובמבר 1990, הונח (ע"י בזק) הכבל התת-ימי הראשון בישראל, שנקרא EMOS-1, שמחבר את ישראל עם טורקיה, יוון ואיטליה. מאז, הונחו כבלים נוספים המספקים תקשורת רחבה יותר בין ישראל לחו"ל.

כך, ניתן לחבר רשתות תקשורת מישראל לכל מקום בעולם בחיבורי סיבים אופטיים, שהם תשתית התקשורת הטובה, האמינה והמהירה ביותר הקיימת כיום.

 

כיום יש כמה ספקי חיבורי כבלים ימיים לחו"ל והגדולים בהם הם:

א. חברת Sparkle (לשעבר חלק מטלקום איטליה וקודם לכן המערכת הזו נקראה מד-נאוטילוס – MedNautilus). החל מ-2001 ועד היום, פרושה בישראל תשתית תקשורת של סיבים אופטיים בשם IC-1, בין ערים מרכזיות ואזורי תעשייה. תשתית זו הוקמה ע"י מד נאוטילוס ומאז 2005 היא בעלות חברת פרטנר. אליה מחוברים ספקי גישה לאינטרנט וגופים שונים. רשת זו כוללת כבל תת-ימי המחבר ערים לאורך מישור החוף בין נהריה לאשקלון. ב- 2001 מד נאוטילוס פרסה בין ישראל לאירופה וארצות הברית צמד כבלים תת-ימיים, שדרכם מועבר חלק גדול מתעבורת האינטרנט של מדינת ישראל, מכיוון שלישראל אין חיבור כבלים יבשתי להעברת תעבורת האינטרנט דרך המדינות הסמוכות לה, מסיבות פוליטיות. צמד הכבלים במבנה טבעתי מחובר ישירות לכמה מדינות בים התיכון דוגמת יוון, קפריסין, תורכיה ואיטליה (ומאיטליה נעשה החיבור למערב אירופה ולאמריקה).

ב. בזק בינלאומי. בזק בינלאומי היא החברה היחידה בישראל בעלת תשתית בינלאומית עצמאית לחלוטין, שמחברת את ישראל לשדרת האינטרנט הבינלאומית. הכבל התת ימי מוגדר כיום כתשתית קריטית לאומית למדינת ישראל ואחראי לתעבורה של כ-40% מהקיבולת האינטרנט של ישראל ומחובר אל שדרת האינטרנט העולמית. פריסת הכבל היא מישראל לבארי שבאיטליה (כ-2,300 ק"מ) ומשם לרחבי העולם והוא מספק קיבולת של TB 12.2, פי 4 מהיכולות, שהיו קיימות בישראל עד פריסת הכבל של בזק בינלאומי.

ג. חברת טמרס טלקום. פרסה ב-2011 כבל לקפריסין ומשם הוא מחובר לצרפת ומשם לגרמניה ולבריטניה ומשם לכל רחבי העולם, בדגש על חיבור למתקני העננים הגדולים בעולם של: אמזון, גוגל ומיקרוסופט. כמהISP  מחוברים לעולם דרך טמרס טלקום ויש ארגונים ועסקים לא מעטים הרוכשים חיבור דרך טמרס טלקום, כגיבוי לחיבורים הבינלאומיים האחרים (בזק בינלאומי ו\או Sparkle).

מעבר לחיבורים הללו של קווי תקשורת בינלאומיים בסיבים אופטיים יש חלופה זמינה לחיבור לווייני לכל העולם דרך כמה ספקי חיבורי לוויינים ישראלים ובינלאומיים.

הספקים הלווייניים הבינלאומיים הישראליים המובילים הם:

 • גילת רשתות לוויין,
 • חברת חלל תקשורת (לווייני "עמוס"),
 • חברת MX1 – לשעבר RRmedia וקודם לכן RRsat של בזק, עם חוות לוויינים גדולה בעמק האלה ועוד כמה חוות לוויינים קטנות.

בנוסף אליהם, יש עוד כמה ספקים קטנים וכן נציגויות של ספקי חיבורי לוויינים של חברות בינלאומיות, שפתחו סניף שיווק ומכירות בישראל.

אולם, השימוש העיקרי לחיבורי לוויינים בישראל הוא לשידורי טלוויזיה ורדיו ולצרכים עסקיים ספציפיים (למשל: למידה מרחוק, שיחות ועידה, קישור למקומות, שאין בהם תשתיות סיבים אופטיים וכיו"ב).

עסקים וארגונים מעטים בישראל רוכשים חיבורי לוויינים לצרכי Data וטלפוניה, בעיקר הם עושים זאת לצרכי גיבוי, אם במקרה החיבור בסיבים ימיים לחו"ל מתנתק באופן מוחלט מאיזו סיבה. במציאות זה טרם קרה עד היום בהיסטוריה של חיבורי הסיבים לקווי תקשורת בינלאומיים מישראל.

לקבלת הצעת מחיר עבור קווי תקשורת בינלאומיים ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

איך בוחרים ספק קווי תקשורת בינלאומיים?

הבעיה המרכזית, שכל בעל עסק קטן עד בינוני אמור להשיב עליה, היא: האם לרכוש את החיבור של קווי התקשורת הבינלאומיים ישירות מאחד מספקי התקשורת בסיבים אופטיים (מעטים העסקים הנזקקים לחיבור לווייני), או לרכוש זאת מצד ג', מאחד מספקי התקשורת (ISP, או בעלי "רישיון אחוד", יש 16 ספקים כאלה בישראל. בזק בינלאומי שונה ממתחרותיה בעניין זה, כי היא גם ISP וגם ספקית חיבורי סיבים אופטיים לחו"ל).

בד"כ, ספק קווי תקשורת בינלאומיים צד ג' דוגמת ISP (כולל ISP בינלאומיים בעלי נציגות בישראל, דוגמת: Vonage ו-AT&T), יציע לעסק לא רק חיבור תקשורת בינלאומי, אלא גם שירותים נלווים רבים תחת מעטפת שירות אחת (דוגמת: טלפוניה, שירותי CDN או Proxy, שירותי דומיינים, שירותי אתרים, שירותי הגנת סייבר, שירותי ענן מכל הסוגים, שירותי התאוששות מאסון – DR והמשכיות עסקית ועוד).

התשובה לשאלה זו (של חיבור ישיר לספק חיבור בינלאומי, או לקבל את החיבור דרך ה-ISP), אינה פשוטה ודורשת ניתוח מדויק של הצרכים של העסק, עם ניתוח מקצועי של הצרכים לפחות ל-5 שנים קדימה. לכן מוצע, שתבוצע התייעצות מקצועית עם מומחים לתחום הזה.

מכאן, ש"צרכנות נבונה" היא שם המשחק כי הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות העסקיים.

 

קווי תקשורת בינלאומיים

 

 

מהם החידושים בתחום החיבורים וקווי התקשורת הבינלאומיים?

 

החידוש המרכזי נקרא בשם הטכנולוגי SD-WAN, שיפורט להלן, שירות חדשני המחליף בהדרגה את שיטת ה-MPLS, שמאוד מקובלת בחיבורים של קווי תקשורת בינלאומיים.

היתרון במעבר ל-SD-WAN הוא לא רק במהירות החיבור, קלות הפריסה והוזלה משמעותית של עלויות התקשורת, אלא בכך, שהכול הופך לווירטואלי, גם ה-WAN. הכל מבוסס תוכנה. בכך, "עוקפים בסיבוב" את ספקי החומרה ובזק, ששלטו עד היום ובמשך שנים רבות בתחום ה-WAN.

פתרונות SD-WAN (שהם פתרונות מבוססי תוכנה) הם הלהיט הנוכחי והעתידי. הפתרונות הללו ניתנים למימוש בצורה המיטבית על חיבורים מבוססי אתרנט קצה לקצה (כלומר: גם ב-LAN וגם ב-WAN). פתרונות החיבור הישנים, שמבוססים על פרוטוקולים דוגמת MPLS, מוחלפים בפתרון מהיר יותר, גמיש יותר וזול הרבה יותר.

ניתן גם לקבל "שרידות" ו"המשכיות עסקית" טובות הרבה יותר כשמחברים את תשתיות ה-SD-WAN בתקשורת הקווית עם חיבורי אלחוטיים ו \ או סלולריים. כך, שאם החיבור הקווי נופל, התקשורת עוברת אוטומטית לרשת הסלולרית או האלחוטית.

בנוסף, טכנולוגיית "הבית, המשרד והעסק החכם" היא אחד התחומים הצומחים בעולם כיום והיא מביאה איתה פתרונות טובים לצרכים בסיסיים ומהותיים לצרכן כגון: הגדלת השליטה, האבטחה והביטחון, גם מרחוק, שליטה על הבית \ המשרד \ העסק וצפייה על הנעשה בו מרחוק, פיקוח מרחוק על פעוטות, ילדים וקשישים (גם בבית וגם במוסדות) וכמובן חיסכון בעלויות. למעשה, הפתרון הזה מתאים לכל בית, לכל עסק ולכל משרד ובמחירים מאוד אטרקטיביים. חיבורי SD-WAN משתלבים היטב במגמה הזו.

 

קווי תקשורת בינלאומיים  –טיפ ואזהרה:

אין להתבלבל בין המונח MPLS ל- SDH\Metro. יש כמה אנשי שיווק ומכירות המבלבלים את הלקוחות העסקיים בתחום הזה. MPLS זו צורה של ניתוב ברשת ולא תצורת הרשת עצמה. אפשר להפעיל ניתוב MPLS מעל לכל סוג של רשת. מכאן, שחשוב לבדוק האם הרשת היא SDH ישנה אוMetro  חדשה, לפני שבוחרים את תצורת הניתוב, דוגמת MPLS, שהוא אחד הסוגים הנפוצים והמומלצים כיום לחיבורי VPN \ IP-VPN. כך, מקבלים רשת VPN פרטית, מאובטחת ווירטואלית, שמוגדרת על פי הצרכים והיישומים של העסק ללא תלות במיקום הפיזי של האתרים. מחירי חיבורי MPLS נמצאים בירידה, בעיקר בגלל כניסת התחרות מצד חיבורי SD-WAN, שהם העתיד של חיבורי תקשורת עסקיים.

 

תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. למה צריך גיבוי מנוהל בענן ואבטחת מידע וסייבר בענן ובדרך לענן, שנמצא בחו"ל?

כל מי שמשתמש בסמארטפון לצרכים עסקיים נמצא כבר 100% בענן, כי כל האפליקציות בסמארטפון מנוהלות בענן, והמידע שנצבר שוכן בעננים שונים (לפי ספקי האפליקציות והשירותים הקיימים בסמארטפון, שירותים המשמשים לצרכים עסקיים).

על פי ממצאי סקר, שערכה חברת IDG צפוי, שב-2019, 9 מכל 10 חברות וארגונים בארה"ב (90%), חלק מהאפליקציות או מהתשתיות שלהם – יהיה בשירותי ענן. עד 2021, 100% מהעסקים ומהארגונים יפעילו את התשתיות ואפליקציות שלהם (במלואם או בחלקם) מהענן.

כך, שנת 2018 הייתה שנת מפנה של העסקים והארגונים וב-2018, 73% מהעסקים והארגונים דיווחו במחקר, שיש להם לפחות אפליקציה ארגונית אחת (או תשתית עסקית אחת, מלאה או חלקית) המופעלת בענן. 17% דיווחו, שהם מתכוונים לעשות כך תוך פחות משנה.

אלה נתונים ממש מטורפים (אבל מבוססים היטב), שמקדימים את כל התחזיות, שהיו לגבי התפשטות שירותי הענן בעולם העסקי והארגוני במדינות המערב. זה קורה גם בישראל. על פי כל הנתונים הנבדקים בישראל, אנו נמצאים בארץ בדיוק באותו כיוון, עם איחור קל בלבד, מול הנתונים של ארה"ב. 

יש פלחי שוק בעולם העסקים והארגונים בישראל, שבהם יש כבר מצב של 100% בענן. כלומר, שכל התשתיות והאפליקציות העסקיות נמצאות בענן, דוגמת שוקי חברות ההזנק וחברות ההייטק הישראליות וכל החברות התומכות מסביב (מעל ל-25 אלף עסקים, חברות וארגונים).

 העסקים והארגונים בעולם עברו מזמן לשירותי מחשוב, תקשורת וטלפוניה בענן ולחיבורי סיבים אופטיים לתשתיות האינטרנט הללו. קרוב ל-90% מכל ההתקנות החדשות של תשתיות תקשורת וטלפוניה בעסקים בארה"ב וברוב מדינות העולם המערבי הן בענן (ענן פרטי, ציבורי או היברידי, כשבשנה האחרונה עולה חשיבותו ותפוצתו של שירות הענן ההיברידי בתצורה החדשה המובילה: Multi-Cloud – "ריבוי עננים").

רשת האינטרנט הפכה להיות רשת התקשורת, הטלפוניה והמחשוב המרכזית של העסק המודרני, גם בישראל.

אך באפריל 2019, רשות התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה סיימה תהליך הערכה ומיפוי כהערכות להעברת שירותי הממשלה לענן. המעבר של המערכות הממשלתיות (שכבר חלקן הגדול בענן) וגופי הסמך הממשלתיים לשירותי ענן מלאים יהיה מהיר מאוד ומפורט כאן. זה ישפיע על כל הגופים העושים עסקים עם הממשלה או מושפעים משירותי הממשלה.

אולם, התקשורת לענן אינה מאובטחת בקווי התקשורת מבוססי אינטרנט ציבורי. לכן, חייבים לאבטחה לא רק את הענן עצמו אלא גם את התקשורת הבינלאומית שמובילה אל הענן.

 

 1. מה התחדש בקווי תקשורת מאובטחת בינלאומית לגיבוי לענן ובענן?

יצוין, שתחום תשתיות התקשורת לעסקים נמצא כיום במהלך של מהפכה מאוד מהירה. מבוצע מעבר לתשתיות מבוססות סיבים עם פתרונות חדשים, דוגמת פתרונות מתקדמים המכונים בשם המקצועי SD-WAN (ר"ת: Software Defined WAN), שמסופקים, למשל, ע"י קבוצת בינת, בזק בינ"ל ופרטנר (מובילת שוק).

לאחרונה, חברת הענק הבינלאומית VMware דיווחה, שיש לה בישראל כבר מעל ל-250 לקוחות בחיבורי SD-WAN (חלקם הגדול חוברו לרשת באינטגרציה ע"י פרטנר). זאת, תוך פחות משנתיים מאז שהחלה להציע את השירות הקווי החדש הזה בשוק הישראלי. בהחלט התפתחות מהירה ביותר של חיבורים קווים חלופיים לעסקים, שמתחרים "ראש בראש" בפתרונות של קבוצת בזק. כך, הפכה VMware למובילת שוק בתחום זה בעולם, כמו גם בישראל.

המעבר של השוק לכיוון SD-WAN מביא טכנולוגיה חדשה, שמשנה את כל מה שהכרנו עד היום בתחום התקשורת. הפיכת הרשתות לווירטואליות גם בתחום ה-WAN (הרשת המרחבית שמחוץ לעסק) זו מהפכה של ממש. אין יותר צורך בחיבורי ה-WAN היקרים מאוד והמסורבלים של העבר.

 

על פי חברת המחקר IDC, היקף המעבר של עסקים וארגונים לחיבורי SD-WAN בארצות המערב נמצא בעלייה מסחררת של כ-70% בכל שנה וזה יימשך כך לכל אורך העשור הקרוב. המחירים האטרקטיביים, החיסכון בהוצאות, פשטות ההתקנה, קלות ההפעלה ורמת האבטחה המשופרת, כל אלה דוחפים את המנהלים ובעלי העסקים בכל העולם וגם בישראל, לזנוח את הטכנולוגיות הישנות ולעבור ל-SD-WAN.

כיום מוסיפים למערכות ה-SD-WAN יכולות אנליטיות (AI, "אינטליגנציה מלאכותית") ויכולות "למידת מכונה" (ML- Machine Learning). כך, שמדובר בפתרונות המתקדמים ביותר מבחינה טכנולוגית בשוק ה-ICT.

ב-2020 או לכל המאוחר ב-2021 נתחיל להכיר גם בישראל, די באיחור, את חיבורי הסלולר רחב הפס ב-5G, שכבר קיים ברחבי העולם, ברוחבי פס מצוינים (עד 10 גיגה), לבתים ולעסקים קטנים עד בינוניים. יצוין, שרשתות SD-WAN וגם רשתות IoT (אינטרנט של הדברים, דהיינו: בעיקר סנסורים מכל סוג ופתרונות "בית ועסק חכם") המתחילות להתפשט בעסקים רבים בארץ, רשתות שהן חלק בלתי נפרד מרשתות התקשורת של ההווה והעתיד, תוכננו לפעול גם על רשתות 5G של עולם הסלולר, וגם על רשתות האלחוט בגלים מילימטריים.

 

 1. איך מספקים בישראל שירות לקווי תקשורת בינלאומיים במערכת מאובטחת לגיבוי לענן בגישת ה-SD-WAN?

דוגמה לפתרון כזה היא בקבוצת פרטנר, אחת מספקי הפתרונות הללו, שמובילה כרגע בשוק. פרטנר מתחרה "ראש בראש" בקבוצת בינת, במיוחד באינטרנט בינת, בתחום הספציפי הזה, גם בפתרונות דל טכנולוגיות וגם בבזק בינלאומי.

פרטנר מציעה פתרונות עסקיים במגוון רחב של תצורות. הלהיט הטרי ביותר, כאמור לעיל: חיבורי SD-WAN עם NFV (ניהול וירטואלי של היישומים בענן, יישומים ואפליקציות של שירותי התקשורת). זאת, בשת"פ הדוק של פרטנר עם חברת הענק VMware ביחד עם חברת ההזנק Cloudify הישראלית. זה משולב עם פתרונות טלפוניה קווית במגוון רחב של תצורות, החל ממרכזיות פיזיות בעסק וכלה במרכזיות בענן ומגון פתרונות משלימים בכל תחום, החל מסייבר, דרך מולטימדיה וטלוויזיה וכלה בתקשורת בינלאומית. זאת, בתוספת שירותי ערך מוסף לכל צורך ובראשם שירותים מאוד מבוקשים דוגמת גיבוי בענן (קרוי בפרטנר: CloudUp360), אירוח שרתים ואתרים ועוד. זה כולל שירותי אינטגרציה, תכנון, הקמה, תפעול, תחזוקה, ניטור, שליטה ובקרה ועוד, לכל חיבורי הענן. הפתרון החדיש ביותר קרוי: V-Net – לניהול תשתיות התקשורת בענן. פרטנר מציעה שירותי תמיכה ושירות לרבות באתר הלקוח 24X7. התחייבות (SLA) ל-4 שעות לטיפול בתקלה מרגע הדיווח על התקלה.

בכל מקרה, מומלץ מאוד בטרם בחירת ספק שירות לבצע תיחור מקצועי בין ספקי השירות ולשקלל לא רק את המחיר, אלא גם את רמת השירות, ה-SLA המובטח ואת יכולת ההתאמה האישית והגמישות של ספק השירות מול צרכי הלקוח העסקי. 

 

 1. איך עוברים לקווי התקשורת הבינלאומיים וגיבוי לעסקים בענן ב-SD-WAN?

חיסכון בהוצאות (ובמיוחד בהוצאות התקשורת והמחשוב) הוא "צו השעה" בכל עסק וארגון.

כל התהליכים הללו מחייבים מנהלים ובעלי עסקים לשקול החלפה או שדרוג של רשתות התקשורת הפנימיות – LAN, או החיצוניות – WAN. אם אפשר, להחליף הכל בו זמנית וב"מכה אחת".

התשתיות הוותיקות בעסקים בישראל, ברוב המקרים, מבוססות על טכנולוגיות אנלוגיות וטכנולוגיות ISDN המכונות בישראל בשם PRI, או טכנולוגיות נל"ן ישנות אחרות (דוגמת SDH). גם חיבורי IP-PRI הם למעשה אמולציות של ISDN, ולא Pure IP קצה לקצה. כדי לקבל את כל היתרונות של עולם ה-IP והיכולות הקיימות בשירותי הענן, יש צורך, שמערכות ה-IP תהיינה Pure IP "קצה לקצה".

 המגמה היום היא, שהכול דיגיטלי, והגבולות הטכנולוגיים בין ה-LAN וה-WAN מיטשטשים. לכן, ספקי התקשורת המובילים בכל העולם מתקדמים ועוברים לטכנולוגיות וירטואליות, SD-WAN, שמשמעותן: מהענן הנמצא ב-Data Center אי שם בעולם ועד לפורט המחשב או הטלפוניה בתוך העסק בכל פינה של העסק, הכל אותו דבר, עם אותם פרוטוקולים, יכולות והגנות, "קצה לקצה".

המעבר לשיטת SD-WAN מייתר את כל שיטות החיבור הקודמות ובכללן את חיבורי ה-MPLS וה-IP-VPN היקרים למינם. זה ייקח זמן עד שהשיטה הזו תתפשט בכל רשתות התקשורת בישראל. אולם, המהפכה כבר החלה ומומלץ לכל עסק לבחון כבר היום הצטרפות למהפכה הזו, שמובילה לצד חיסכון אדיר בהוצאות, גם לשיפור משמעותי ביכולות של הרשת העסקית.

אם עוברים לאתרנט קצה לקצה, ניתן לשלב ממש הכל "קצה לקצה" בתשתית אחודה כולל: תשתיות המחשוב, הטלפוניה, הווידיאו (למשל ממצלמות אבטחה), ה-WiFi, מערכות "עסק חכם", מערכות חיבור לסלולר, שירותי אינטרנט, אבטחת סייבר ועוד.

 מי שרוכש כיום מרכזיה מבוססת IP (ותקשורת SIP) מבטיח לעצמו תאימות מלאה למתגי התקשורת של ספק התקשורת שלו, לטלפוני ה-IP שלו ולכל המוצרים האחרים המתחברים למרכזיה. זאת, משום שכל מרכזייתIP , מקומית או בענן, דורשת חיבור לספק תקשורת לפחות אחד, כדי לצאת לרשתות התקשורת הוותיקות (הנייחות והניידות) בארץ ובעולם, בד"כ בחיבור מסוג SIP, שמאחד את כל המוצרים התומכים בתקן זה.

 

 1. אילו תשתיות צריך להכין מי שמעוניין לעבור לשירותי תקשורת בינלאומיים וגיבוי עסקית בענן בגישת ה-SD-WAN?

הכיוון של השוק הוא: Unified Infrastructure, "תשתית אחודה" לכל צורך. מכנים זאת בשם: xTTx, "תשתית לכל", החל ממתח נמוך דרך האינטרנט, כולל הזנת חשמל. כל מי שדורש להעביר ביטים של מידע לכל צורך ולכל מקום, יכול העביר את הביטים הללו על כבל יחיד ללא הצורך, שהיה עד היום, לסלול לכל מערכת רשת נפרדת של תשתיות חיווט וכבלים בעסקים. זה נגמר.

"שיטוח" הרשת הפנימית בפתרון אתרנט "קצה לקצה" מוביל ליתרונות נוספים: כך, מבטלים את הצורך לרשתות נפרדות והיררכיה של רשתות לשימושים השונים. כל הרשת נעשית "שטוחה" באמצעות מתג בטכנולוגיית Campus Fabric (מתג רשת).

כך, כל הרשת מנוהלת במערכת אחת וקל לבצע בה שינויים והתאמות לפי הצרכים המתפתחים בעסק ללא צורך בטכנאי ומהנדסי רשת לכל שינוי. ה-TCO (עלות הבעלות הכוללת) של הרשת מוזל בעד 75% במעבר ל"רשת שטוחה".

 

קווי תקשורת בינלאומיים

 

 

טיפ: ניתן ומומלץ להשתמש בכמה עננים במקביל ולאחסן מידע במקביל בכמה ספקי שירותי אחסון בענן, שכל אחד שייך לחברה אחרת וממוקם במתקן Data Center שונה ברחבי העולם. זאת, כי רובם חינמיים, קלים מאוד להפעלה ומגיעים עם נפחי אחסון די גדולים, שנוחים לשימושים עסקיים שונים.  

השימוש בכמה עננים במקביל גם מסייע להפרדה בין סוגי מידע (למשל הפרדה בין המידע של הנהלת חשבונות, למידע של שיווק ומכירות, למידע הנצבר בסמארטפונים של המנהלים והעובדים). זאת, עם הרשאות גישה שונות לבעלי התפקידים בעסק. העיקר: כדי למנוע נפילה ואבדן מידע דרסטי לעסק, אם שירות ענן אחד אינו זמין או נפגע מכל סיבה שהיא (דבר נדיר ביותר, אבל אפשרי).

 כך, שמומלץ שלא כל המידע של העסק יהיה מרוכז במתקן אחסון מידע של ספק אחסון אחד בלבד – בענן.   

 

שורה תחתונה בתחום בחירת ספק קווי תקשורת בינלאומיים:

 

בבחירת ספק שירותי תקשורת בינלאומיים לעסק ובמיוחד לעסק המקושר לענן, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים במערכת המופעלת ב"ענן מרובה" (Multi-Cloud – התצורה המומלצת כיום), או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

 

יודגש שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, רשות מקומית, משרד סוכני ביטוח ופיננסים, או של משרד רואי חשבון.

 

נמאס לך לבזבז כל כך הרבה כסף על הקמת רשת תקשורת מחשבים ו\או טלפוניה עם גיבויים לענן בקווי תקשורת בינלאומיים, שאינה מאובטחת "קצה לקצה"? – לחץ כאן.

 

 

לקבלת הצעת מחיר עבור קווי תקשורת בינלאומיים ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 קווי תקשורת בינלאומיים – מה מתאים לעסק שלך?
(טיפים חדשים לעסקים)

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים