תכנון מערכות מתח נמוך ולמה זה אמור לעניין מנהלים ובעלי עסקים! (מידע חדש)

תכנון מערכות מתח נמוך ולמה זה אמור לעניין מנהלים ובעלי עסקים! (מידע חדש וטיפים)

תכנון מערכות מתח נמוך

 

תקציר:

 

 • עסקים קטנים ובינוניים זקוקים למערכת מחשוב, תקשורת, שירות, שיווק ומכירות, עם יכולות שיש לעסקים גדולים, אבל בעלות המתאימה לעסק זעיר \ קטן וקלות הפעלה המתאימה לעסק הקטן.

   

 • לכן, פתרונות של מתח נמוך הם חלק בלתי נפרד מהפתרון העסקי.

   

 • מערכות מתח נמוך דורשות תכנון, והעיקר: יש צורך להגן עליהן גם מפני התקפות סייבר.

   

 • האם פתרון הגנה והסייבר של Nelysis למערכות מתח נמוך הוא הפתרון המתאים לעסק שלי?

 

שנת 2018 הייתה שנת מפנה של העסקים והארגונים וב-2018 73% מהעסקים והארגונים דיווחו במחקר, שערכה חברת IDG, שיש להם לפחות אפליקציה ארגונית אחת (או תשתית עסקית אחת, מלאה או חלקית) שמופעלת במסגרת שירותי ענן. 17% דיווחו, שהם מתכוונים לעשות כך תוך פחות משנה.

כלומר, על פי ממצאי הסקר, בסיום 2019 צפוי, ש-9 מכל 10 חברות וארגונים בארה"ב (90%), חלק מהאפליקציות או מהתשתיות שלהם – יהיה בענן. עד שנת 2021, 100% מהעסקים ומהארגונים יפעילו את התשתיות ואפליקציות שלהם (במלואם או בחלקם) בשירותי הענן.

38% מהנסקרים דיווחו, שכבר 100% מהתשתיות והאפליקציות שלהם היגרו (או יהגרו ממש בקרוב) ונמצאות או תימצאנה ממש בקרוב – בענן.

אלה נתונים ממש מטורפים (אבל מבוססים היטב), שמקדימים את כל התחזיות, שהיו לגבי התפשטות שירותי הענן בעולם העסקי והארגוני במדינות המערב.  

זה קורה גם בישראל. על פי כל הנתונים הנבדקים בישראל, אנו נמצאים בארץ בדיוק באותו כיוון, עם איחור קל בלבד, מול הנתונים של ארה"ב. אך באפריל 2019, רשות התקשוב הממשלתי במשרד ראש הממשלה סיימה תהליך הערכה ומיפוי כהיערכות להעברת שירותי הממשלה לענן. המעבר של המערכות הממשלתיות (שכבר חלקן הגדול בענן) וגופי הסמך הממשלתיים לשירותי ענן מלאים יהיה מהיר מאוד ומפורט כאן.

 

יש פלחי שוק בעולם העסקים והארגונים בישראל, שבהם יש כבר מצב של 100% בענן. כלומר, שכל התשתיות והאפליקציות העסקיות נמצאות בעולם שירותי הענן, דוגמת שוקי חברות ההזנק וחברות ההייטק הישראליות (מעל ל-15 אלף עסקים, חברות וארגונים).

 

כדי לעבור לשירותי ענן, יש צורך, שהרשת העסקית תהיה אחודה (רשת אחת במקום כמה רשתות קיימות, דוגמת: רשת LAN, רשת מתח נמוך ורשת טלפוניה) ויש צורך לעבור ל"תקשורת אחודה".

 

מערכות מתח נמוך הפכו להיות חלק בלתי נפרד מתפיסת העולם של "בית, משרד ועסק חכם": הכל נשלט מרחוק באפליקציה ניידת ומחובר לאינטרנט. זה כולל: מצלמות אבטחה חכמות, מערכות בקרת כניסה, מערכות בקרת עובדים, מערכות מיזוג אויר, מערכות אזעקה, מערכות כיבוי אש וגילוי עשן, מערכות וידיאו, מערכות תצוגה, מערכות כריזה, מערכות טלפוניה ותקשורת במתח נמוך, מערכות סליקה, סנסורים מכל הסוגים ועוד.

 

לכן, גם מערכות המתח הנמוך חייבות להיות מוכנות לעידן הענן. גם הן מחוברות לענן.

 

מהם הסיכונים במערכות מתח נמוך ומה מציעה חברת Nelysis?

חברת Nelysis שמרכזה והמו"פ שלה שוכנים ברחובות, פיתחה ומציעה מערכות הגנה וסייבר להגנה מפני תקיפות ופגיעות במערכות ביטחון ומתח נמוך. המערכת המרכזית נקראת Vanguard, שמגינה על כל מוצרי הקצה מפני כל איום.

המערכת מאפשרת גילוי מוקדם של איומים מכל סוג ובמיוחד איומי סייבר על כל מוצרי הקצה ברשת המתח הנמוך, ניסיונות פגיעה ברשת עצמה וברכיבי הניהול של הרשת וניטור ופיקוח על ההתנהלות של כל מה שיש ברשת המתח הנמוך.

המערכת מבצעת ניתוח מעמק של כל מה שנע על הרשת ומזהה אם משהו אינו תקין או חורג מפרופיל ההתנהלות הנורמלי של הרשת. המערכת אינה פוגעת בביצועי הרשת ואינה מפריעה לתפעול השוטף של רכיבי הרשת.

המערכת מספקת התראות בזמן אמת, מבצעת ניתוחים בזמן אמת ושומרת את כל הניתוחים לצרכי למידת לקחים לעתיד. המערכת מתממשקת למערכות השליטה. כך, שניתן לנטרל כל מכשיר קצה אם יש חשד, שהוא נפגע או שהוא מתנהג באופן בעייתי וחשוד. המערכת מבוססת על "למידה עמוקה" (Deep Learning) ומזהה בעצמה את כל רכיבי הרשת, ממפה לבד את הרשת ומזהה כיצד כל רכיבי הרשת מתנהגים במצב רגיל. המערכת מסוגלת לזהות ולנטרל את כל סוגי ההתקפות הישנות והחדשות הקיימות בעולם הסייבר. למשתמשי הקצה יש לוח תצוגה – Dashboard, שבו הם יכולים לקבל תמונה בזמן אמת על כל מה שיש ברשת ומהם הסיכונים בכל רגע נתון.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת מתח נמוך לעסק ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

טיפים והמלצות של Nelysis לבעלי עסקים המתפעלים רשת של מתח נמוך:

 • מערכת ההפעלה של כל רכיב חייבת להיות הכי מעודכנת.
 • בנוסף למערכת ההגנה של Nelysis מומלץ להתקין בחיבור לרשת האינטרנט "חומת אש" נוספת ותוכנת אנטי-וירוס למערכת ההפעלה, כדי לנסות ולחסום איומים שגרתיים כבר בכניסה לעסק מרשת האינטרנט, עוד לפני הכניסה לרשת המתח הנמוך.
 • יש להצפין את הרשת האלחוטית ויש לשנות אחת לתקופה (לפחות אחת לשנה) את סיסמת הכניסה של כל מכשירי הקצה ואין להשאיר שום מכשיר קצה במצב של שם וסיסמת כניסה של ברירת המחדל.
 • יש להגביל את הגישה למשאבים, קבצים ורכיבים. כך, שרק מי שמורשה יוכל לגשת אליהם.
 • יש להגביל התקנות ועדכונים, שייעשו רק ע"י מי שמורשה ספציפית לכך.
 • הגישה לאינטרנט והעלאת מידע לענן חייבות להיות מוגנות קצה לקצה.
 • יציאות USB אמורות להיות מנוטרלות כברירת מחדל.
 • יש לקבוע מדיניות קשוחה של סיסמאות ולא להסתפק בסיסמאות קלות.
 • ככל הניתן יש להצפין כוננים, קבצים ותיקיות (זה אפשרי לביצוע, למשל, במערכת ההפעלה חלונות, גם ללא כל תוכנה חיצונית).
 • אין לתת גישה ל-Bios של המערכת.
 • רכיבי הקצה לא יהיו מחוברים ישירות לאינטרנט אלא דרך מערכות ההגנה.
 • יש לחסום יציאות רשת, שאין בהן שימוש.
 • יש לשנות לפחות אחת לשנה את הגדרות המשתמשים וסיסמת הגישה שלהם.
 • יש להפריד בין הרשתות ולתת לכל רשת VLAN נפרד.

 

תכנון מערכות מתח נמוך

 

תכנון מערכות מתח נמוך – תשובות קצרות לשאלות נפוצות:

 

 1. מה זו "תקשורת אחודה" (UCaaS)?

מדובר בתחום המקבל תאוצה בשנה האחרונה בכל העולם המערבי וגם בישראל: UCaaS (ר"ת: Unified Communications as a Service) – "תקשורת אחודה כשירות".

"תקשורת אחודה" (UC) החלה להיות מיושמת בתחילת העשור הנוכחי במערכות תקשורת ומחשוב מקומיות. ברגע שהתקשורת האחודה עברה לענן, במודלים של "תשלום לפי צריכה" (בדומה לצריכה של שירותי מחשוב ותוכנה בענן – SaaS), ולא בתשלום חודשי קבוע + רישיונות ושאר הוצאות נלוות, התקשורת הזו הפכה ל"תקשורת אחודה כשירות", או באנגלית UCaaS.

 

המשמעות: חיבור כל מכשירי הקצה בכל הפלטפורמות ובכל ערוצי התקשורת במעטפת אחת. כך, כל מכשיר קצה יכול לגשת מכל מקום ומעל לכל רשת לאפליקציות העסקיות (הנמצאות בענן).

 

ברשימת השירותים המנוהלים בענן אצל הספקים הישראליים אפשר למצוא ממש הכל: גיבוי בענן, התאוששות מאסון, המשכיות עסקית, אחסון בענן, מכונות וירטואליות, שירותי דואר בענן, שירותי וידיאו ואודיו לרבות שיחות ועידה בענן, מצלמות אבטחה בענן, שירותי טלפוניה, שירותי מוקדי שירות, תפעול מוקדי שירות ותמיכה, שירותי עבודה קבוצתית, שירותי פקס בענן, שירותי הקלטת שיחות בענן, מגוון עצום של שירותי אבטחת מידע והגנת סייבר (הרבה שירותים שונים), שירותי רשתות אלחוט, שירותי פורטלים, שירותי CDN, שירותי דומיינים, שירותי איזון עומסים ועוד.

 

בעבר, מערכות "תקשורת אחודה" – UC (ר"ת: Unified Communications) היו מיועדות לארגונים גדולים, ולכן גם תומחרו בעלויות גבוהות. כל זה נחלת העבר. ה-UC, כמו כלים ארגוניים ועסקיים רבים, וגם בגלל מהפכת הענן והווירטואליזציה, התאים את עצמו לדרישות ולצרכים של עסקים ברמת ה-SMB וה-SME.

 

במעבר לענן, גם עסקים קטנים מקבלים יכולות של Data Mining (כלומר: יכולות ניתוח מתקדמות של מידע הקיים בעסק) ו-BI (ר"ת: Business Intelligence -"בינה מלאכותית"). השלב הבא ב"בינה מלאכותית" בשם AI (ר"ת: Artificial Intelligence) כבר נכנס למערכות הללו, מלווה ביכולות מתקדמות ביותר נוספות דוגמת "מציאות משולבת" (AVR = AR+VR).

אלו יכולות, שכבר אינן עולות הון עתק ומסופקות כחלק מפתרון ,UCaaS שמשווק במחירים המתאימים לעסקים קטנים עד בינוניים.

כפי שכבר הודגש על ידינו לא אחת, הדרך היעילה והאפקטיבית ביותר לחסוך בהוצאות התקשורת והטלפוניה היא להפוך את כל ה-CAPEX ל-OPEX.

דהיינו: מומלץ להיפטר מציוד, תוכנות, תפעול, שדרוג ותחזוקה ע"י בעלי העסק. הייעוד והמיקוד של עסקים זה לעסוק בעסקים, במכירות ובשירות, לא בתקשורת ובציוד תקשורת וטלפוניה. לכן, את נושא התקשורת והטלפוניה אפשר להעביר באופן מלא ל"מיקור חוץ", לספק שירותי תקשורת בענן, שמספק את הכל כחלק בלתי נפרד מהשירות שלו (בד"כ בעלות מזערית, מול כל חלופה אפשרית).

 

 1. למה לבחור בחיבורי סיבים אופטיים לרשת העסקית ומה החלופות לחיבורי סיבים?

ספקי השירות הוותיקים בישראל מעוניינים להנציח את המצב, שבו לעסק יש לפחות 2 תשתיות (למחשוב וטלפוניה). כך, העסק ממשיך להיות "פרה חולבת" עבור הספקים הללו.

ספק, שאינו מציע לעסק לעבור לתשתית אחת אחודה, אינו ראוי להיות הספק של העסק. זאת, כי טובת העסק כלל לא עומדת מול עיניו, מעניין אותו רק זרם ההכנסות, שהוא יכול להמשיך לקבל לנצח מהעסק.

ההתקדמות המהירה של מערכות המחשוב והתקשורת לתצורות של רשתות שירותי ענן, יוצרת קושי בעסקים ובארגונים רבים, שלא ברור להם כיצד ניתן לשדרג את תשתיות התקשורת הוותיקות לתשתיות IP מלאות "קצה לקצה" ולפעול בגישת "התקשורת האחודה". המהפכה בתחום שירותי המחשוב והטלפוניה הפכה לעובדה קיימת גם בישראל.

המציאות היא, שבעסקים רבים בישראל יש עדיין 2 רשתות קוויות (בד"כ רשת תקשורת קווית על בסיס אתרנט ורשת טלפוניה של חוטי הטלפון של בזק, או לעיתים על חוטי הקואקס של הוט).

לעיתים קרובות יש בעסק 3 רשתות ואף 4 רשתות נוספות, סה"כ עד 8 רשתות במקביל, כשהרשתות הנוספות הן: רשת החשמל, רשת מתח נמוך, רשת קואקס, רשת הסלולר, רשת סנסורים (ל"בית ועסק חכם". זאת, בתקנים דוגמת: בלוטוס', ZigBee, NFC, או Z-Wave, מה שמכונה IoT) ורשת .WiFi

לא צריך להיות מומחה להנהלת חשבונות וכספים, כדי להבין, שריבוי רשתות הוא גם ריבוי הוצאות. המדובר בהוצאות ההופכות להיות בלתי נשלטות עם הזמן, עם תלות הולכת וגוברת באינטגרטורים וספקי תחזוקה רבים.

 

לכן, ככל שתשתיות התקשורת מסוגלות לספק יותר שירותים על תשתית אחת, כך החיסכון בהוצאות גדל והיעילות של הפעלת הרשת הזו גוברת.

 

 1. מהם היתרונות הנוספים של תשתית אחודה בעסק קטן עד בינוני?

מעבר לחיסכון הכלכלי הברור, ניתן לקבל שירותים חדשים ויכולות חדשות בתשתית אחודה. דוגמה הכי פשוטה: ניתן לעבוד על מסמך ולחייג לעובד אחר כדי לשאול אותו שאלת הבהרה, תוך כדי העבודה במסמך, מבלי שיש צורך לצאת ממסך העריכה של המסמך. דוגמה נוספת: ניתן לשלוט מכל סמארטפון על מצלמת האבטחה הקיימת בעסק.

בכל מקרה, תשתיות אחודות חדשות תעלינה פחות מ-2 תשתיות ישנות, שיש בהן כל הזמן תקלות. העלויות של תשתיות אחודות חדשות תלויות בתצורה של המבנה הפיזי, שבו העסק נמצא, תלויות בטכנולוגיה הנבחרת ותלויות באורך הכבילה הנדרשת.

בחירה ב"תשתיות אחודות" דורשת גם בחירה בספק תשתיות אמין וגם בבחירה נכונה בסוג התשתיות, כדי שתספקנה מענה לעסק כמה שנים קדימה. תשתיות בעסק לא מחליפים כל שנה וגם לא כל 10 שנים. "תשתיות אחודות" אמורות לשרת את צרכי העסק ליותר מ-10 שנים קדימה.

"כבילה אחודה" כדאי שתרוכז בארונות תקשורת המחשבים, כחלק מהארונות המיועדים למחשוב. כיום, מקובל להשתמש בכבילת אתרנט מסוג Cat6 ומעלה. ארונות הסעף של תשתיות תקשורת המחשבים קטנים וקלים יותר לתחזוקה (אם יש תקלות).

יש כיום גם יכולת להעביר זרם חשמל על תשתיות תקשורת המחשבים, בנוסף לטלפוניה. כך, שניתן לחבר מכשירי קצה רבים דוגמת טלפונים חכמים, מצלמות אבטחה חכמות וכיו"ב, בתשתית אחת, שמספקת למכשירי הקצה הללו הכל (כולל חשמל).

 

יודגש, שפריסת תשתיות אופטיות (סיבים אופטיים) יקרה יותר מתשתיות מבוססות אתרנט בתקני Cat6 או Cat7. אולם, לסיבים אופטיים יש רוחבי פס בלתי מוגבלים ויתרונות נוספים (דוגמת: חסינות מהאזנות, העברת התעבורה למרחקים גדולים, חיבורים פשוטים ואמינות גבוהה). 

 

אגב, המחוקק הישראלי אמר את דברו בעניין "תשתיות תקשורת אחודות", במסגרת תקנות תכנון ובניה, התקנת מתקני תקשורת, קובץ תקנות מס' 6898 מיום 21 ביוני 2010 וכל העדכונים, שנעשו במשך השנים, לתקן הזה. התקן הזה מפרט לפרטי פרטים איך בונים ופורסים תשתית תקשורת אחודה בבניינים, כולל בבניינים רבי קומות.

התקנות הללו הן חובה במבני מגורים והן רשות במבנים תעשייתיים ובמבנים, שאינם למגורים. למרות זאת, מומלץ להיעזר בתקן זה כדי להתקין "תשתיות אחודות" גם במבני עסקים ומסחר, לא רק בבתי פרטיים. זה הכיוון המומלץ לפריסת תשתיות בכל מבנה.

 

 1. אילו פתרונות תשתית חדשים נכנסים לשוק?

פתרונות SD-WAN (שהם פתרונות מבוססי תוכנה) הם הלהיט הנוכחי והעתידי. הפתרונות הללו ניתנים למימוש בצורה המיטבית על חיבורים מבוססי אתרנט קצה לקצה (כלומר: גם ב-LAN וגם ב-WAN). פתרונות החיבור הישנים, שמבוססים על פרוטוקולים דוגמת MPLS, מוחלפים בפתרון מהיר יותר, גמיש יותר וזול הרבה יותר.

ניתן גם לקבל "שרידות" ו"המשכיות עסקית" טוב יותר כשמחברים את תשתיות ה-SD-WAN בתקשורת הקווית עם חיבורי אלחוטיים ו \ או סלולריים. כך, שאם החיבור הקווי נופל, התקשורת עוברת אוטומטית לרשת הסלולרית או האלחוטית.

 1. אילו תשתיות צריך להכין מי שמעוניין לעבור לשירותי תקשורת עסקית בענן?

הכיוון של השוק הוא: Unified Infrastructure, "תשתית אחודה" לכל צורך. מכנים זאת בשם: xTTx, "תשתית לכל", החל ממתח נמוך דרך האינטרנט, כולל הזנת חשמל. כל מי שדורש להעביר ביטים של מידע לכל צורך ולכל מקום יכול העביר את הביטים הללו על כבל יחיד ללא הצורך, שהיה עד היום, לסלול לכל מערכת רשת נפרדת של תשתיות חיווט וכבלים בעסקים. זה נגמר.

"שיטוח" הרשת הפנימית בפתרון אתרנט "קצה לקצה" מוביל ליתרונות נוספים: כך, מבטלים את הצורך לרשתות נפרדות והיררכיה של רשתות לשימושים השונים. כל הרשת נעשית "שטוחה" באמצעות מתג בטכנולוגיית Campus Fabric (מתג רשת).

כך, כל הרשת מנוהלת במערכת אחת וקל לבצע בה שינויים והתאמות לפי הצרכים המתפתחים בעסק ללא צורך בטכנאי ומהנדסי רשת לכל שינוי. ה-TCO (עלות הבעלות הכוללת) של הרשת מוזל בעד 75% במעבר ל"רשת שטוחה".

לכן, ייעוץ מקצועי נדרש כאן לפני בחירת הפתרון, כי קל ליפול בפח מהסיסמאות של אנשי שיווק ממולחים, שהופכים, למשל, בהבל פה "שירות מרוחק" – Hosted או VPS, ל"שירות ענן".

מכאן, ש"צרכנות נבונה" היא שם המשחק כי הכוח נמצא כיום בידי הלקוחות העסקיים.

 

תכנון מערכות מתח נמוך לעסקים

 

 1. לאן הולך עולם פתרונות התשתיות האחודות?

כיום, תשתיות תקשורת ומחשוב של 10 גיגה נחשבות לעולם העבר. בהווה מצויות תשתיות של 25 גיגה, 40 ו-50 גיגה, כשברור לחלוטין, שהעתיד הוא בתשתיות של 100 גיגה ובמהלך עשור הנוכחי (ואולי אף קודם לכן, בגלל העלייה המהירה של צריכת רוחבי פס בתשתיות התקשורת) תשתיות של 200 גיגה ובעשור הבא (ואולי אף קודם לכן), תשתיות של 400 גיגה.

פתרונות של 100 גיגה ו-200 גיגה כבר קיימים בשוק (לרבות מחברות ישראליות דוגמת מלאנוקס טכנולוגיות). לדברי מלאנוקס, הפתרונות של החברה מתחילים בפורטים של 25 גיגה ומגיעים עד 100 גיגה, והיא רק בתחילת המהפכה הזו של המעבר ל-100 גיגה ו-200 גיגה. מלאנוקס מכוונת עצמה בעיקר לארגונים הגדולים, אך יש לה גם פתרונות לעסקים קטנים ובינוניים.

מלאנוקס מספקת לשוק כרטיסי רשת מכל סוג, החל ממחשבים וכלה בשרתים ומתגים. המוצר הנפוץ ביותר כיום (לפי מלאנוקס) הוא כרטיס רשת עם 2 פורטים של 25 גיגה, מה שהחליף את כרטיסי ה-10 גיגה, שהיו נפוצים בשוק עד השנים האחרונות.

היות והשוק רץ מהר קדימה, מלאנוקס רצה לא פחות מהר וכיום כל המוצרים שלה, כולל הכבלים והמחברים, הם כבר בתקן של 200 גיגה אתרנט. זה יהיה המוצר המוביל שלה בעולם. בשנה הבאה (לקראת 2020) מלאנוקס תציג לעולם את הפתרונות של 400 גיגה אתרנט קצה לקצה. לדברי החברה, הלקוחות כבר מצפים לזה בכל רחבי העולם וגם בישראל.

 

תכנון מערכות מתח נמוך – טיפ חשוב:

 

ההתפתחות הטרייה ואולי החשובה ביותר בשוק התשתיות של סיבים אופטיים לרשתות עסקיות מכונה בלשון המקצועית MSA (MultiSource Agreement transceiver).

הסכם MSA נועד לספק מגוון רחב של רוחבי פס ושימושים מכל הסוגים ומכל היצרנים.

המטרה המרכזית של הסכם MSA היא ליצור בשוק העולמי אחידות בין כל היצרנים. כך, שהלקוחות לא "יילכדו" אצל ספק ציוד אחד ויוכלו להשתמש ברשת במחברים מיצרנים שונים, בתאימות מלאה בין כל רכיבי הציוד, גם אם הוא מגיע מיצרנים שונים. מכאן, שיש לבדוק, שהציוד שבוחרים עונה להסכם MSA.

 

שורה תחתונה בתחום בחירת פתרון מתח נמוך לעסק הקטן עד הבינוני:

 

בבחירת פתרון מתח נמוך לעסק, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. יש לקבל החלטה אם מעוניינים ברשת מבוססת סיבים אופטיים (המומלצת כיום לעסקים ברמת ה-SMB  וה-SME) או במערכת אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו.

חשוב שכל פתרון שייבחר, יסופק עם הסכם SLA ("הסכם רמת שירות") מחייב וברור ושייענה על התקנים שיש בשוק ובמיוחד להקפיד על תאימות MSA.

 

יודגש, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, רשות מקומית, משרד של סוכני ביטוח ופיננסים, או של משרד רואי חשבון.

 

ליצירת קשר עם מהנדס תקשורת מומחה לקבלת יעוץ בתחום תכנון מערכות מתח נמוךלחץ כאן.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת מתח נמוך לעסק ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

 

סרטון: Nelysis Vanguard

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
חיפוש באתר

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך?שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn

קטגוריות