גיבוי בענן השוואת מחירים, כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים ספק❗

גיבוי בענן – השוואת מחירים – מה יגרום לך לעבור לשירותי גיבוי בענן המתאימים לעסקים?

גיבוי בענן לעסקים

גיבוי בענן – השוואת מחירים – כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים ספק!

 

גיבוי בענן השוואת מחירים – תקציר:

✅ השוואת מחירים בגיבוי בענן אינה משימה פשוטה. באמצעות גיבוי בענן נוכל להבטיח את המידע החיוני לניהול תקין ומקצועי של העסק שלנו בכל מצב.

 

✅ מי ספק הגיבוי בענן המתאים (כלכלית) לעסק שלי?

 

כל מה שכל גולש, מנהל ובעל עסק צריכים ורוצים לדעת על בחירה ומעבר לשירותי גיבוי בענן בישראל ואילו שיקולים באים בחשבון כדי לבחור בפתרון הנכון, הכלכלי והמתאים לצרכי העסק:

 

 1. איך אני יכול להשוות בין מחירי הגיבוי בענן?

תחום הגיבוי בענן הוא תחום עם תחרות פראית עם כמות עצומה של ספקים, שרובם מספקים "מלכודת דבש" לציבור בדמות שירות גיבוי חינמי לתקופות זמן ארוכות או לצמיתות. חשוב לזכור, ש"אין מתנות בחינם" ובחירה בשירות חינמי יכולה להסתיים במפח נפש, או באבדן כל המידע ,שאוחסן באותו ענן, שייגנב, או יותקף ע"י האקרים ותקיפות סייבר.

לכן, הבחירה בספק ענן היא משימה לא פשוטה. אפשר להיעזר באתרים של "חוכמת ההמון". למשל, אתר HostAdvice, מספק השוואת מחירים למאות ספקי גיבוי בענן, השוואה שמבוססת על 19,766 ביקורות משתמשים אותנטיות (נכון למחצית מרץ 2020) מאת לקוחות משלמים, אודות 755 שירותי אחסון בענן שונים. באתר זה יש פירוט של מעל ל-4,000 ספקי שירותי גיבוי בענן והם מפולחים לפי נושאי הגיבוי. למשל, בתחום הגיבוי של אתרי אינטרנט לעסקים קטנים יש מעל ל-1,600 ספקי גיבוי בענן.

היות ואפשר לקבל סחרחורת רק מההיקף הזה של מתחרים, יש כאלה המשווים רק את הספקים הגדולים לשירותי ענן עולמיים דוגמת: מיקרוסופט, אמזון, גוגל, עליבאבא, אפל, ועוד, בתוספת ספקי הגיבוי בענן הגדולים בישראל דוגמת: MedOne, טריפל-סי, בזק, פרטנר, בזק בינלאומי, בינת ועוד, וכך ההשוואה נעשית מול כ-10 עד 15 ספקים. גם ביצוע השוואה כזו אינו פשוט כלל וכלל, בגלל ריבוי מסלולי הגיבוי האפשריים אצל כל ספק גדול כזה. בניית טבלאות השוואה הופכת כמעט למשימה בלתי אפשרית.

כלומר: אתה, כמנהל או בעל עסק, תקבל כאב ראש ודאי, לפני שתוכל להחליט מי ספק הגיבוי בענן המתאים לך מכל הבחינות (כלכלי, טכנולוגי, מענה על צרכים קיימים ועתידיים).

 לכן, השימוש ביועצים, שמתמחים בנושא, הוא הפתרון המועדף והמומלץ.

 

 1. כמה ספקי גיבוי בענן חדשים ומעניינים שנכנסו לשוק לאחרונה:

בין הספקים החדשים המעניינים, שנכנסו לשוק בתקופה האחרונה אפשר למנות את:

א. חברת Backblaze:

מספקת גיבוי אוטומטי וחכם לכל סוגי המחשבים ומערכות אחסון מידע מקומיות (לרבות כל סוג של VM ו-NAS), כולל גיבוי של לפטופים וסמארטפונים.

ניתן לשלב את השירות הזה עם כל שירות אחר, שהעסק כבר משתמש בו או מתכוון להשתמש בו דוגמת: אמזון, גוגל ומיקרוסופט.

ניתן להתנסות בשירות חינמי לתקופה מוגבלת. בכל מקרה ,מקבלים 10 גיגה בתים בחינם. אחרי ההתנסות (או בשימוש מעל ל-10 גיגה), המחיר הוא 6 דולרים לחודש לכל מחשב, להיקף בלתי מוגבל של גיבוי. ניתן לשמור את ההיסטוריה של קבצים ומידע (ולא רק את הגרסה האחרונה), בתוספת של 2 דולרים לחודש. בהחלט מחירים אטרקטיביים.

ב. חברת BigMIND:

מספקת גיבוי אוטומטי וחכם לכל מטרה, עם יכולות מתקדמות לניתוח ומיון מולטימדיה: תמונות, אודיו ווידאו, כולל יכולות מתקדמות של זיהוי פנים ויכולות נוספות מבוססות AI (אינטליגנציה מלאכותית).

השירות מאוד מתאים למי שעיקר המידע לגיבוי שיש לו הוא תמונות, אודיו ווידאו. לצרכים עסקיים ניתן לקבל יכולות נוספות דוגמת תאימות לרגולציות, ניהול מרוחק, הגנות משופרות, זיהוי ופענוח מסמכים, זיהוי חפצים, סריקת מסמכים, התאוששות מאסון ועוד.

המחירים העסקיים מתחילים ב-15 דולרים לחודש עבור 10 משתמשי קצה (מחשבים, לפטופים, סמארטפונים וכיו"ב), עם 100 גיגה בתים לאחסון וכל יכולות המדיה וה-AI.

לקוחות פרטיים או עסקים זעירים מקבלים 1 גיגה בחינם ל-3 מחשבי קצה, 100 גיגה יעלו 2.99 דולרים לחודש, עם כל יכולות המולטימדיה. החבילה הכי יקרה לפרטיים היא ב-12.99 דולרים לחודש עבור 5 משתמשים ו-15 מחשבים ולפטופים וסמארטפונים ללא הגבלה, עם כל יכולות המולטימדיה ותמיכה ברמה מלאה.

ג. חברת Kamatera:

זו חברה ישראלית המספקת שירותי ענן בממשק בעברית. חודש ראשון בחינם.

הלקוח בוחר לעצמו מהפורטל את סוגי השירותים בענן, שהוא זקוק להם, בצורה מאוד פשוטה, במחירים מאוד אטרקטיביים: החל מ-0.05 דולרים לחודש לגיגה.

מעל זה, ניתן להוסיף שירותים במחירי די אטרקטיביים דוגמת חומות אש, מאזני עומסים, רשת VPN, ענן מנוהל ועוד.

החברה מפעילה 13 חוות שרתים ב-4 יבשות ברחבי העולם לזמינות וביצועים מקסימליים.

 

 1. איך עוברים לשירותי גיבוי בענן המתאימים לעסקים?

התשובה משתנה בהתאם למצב מערכות המחשוב והתקשורת הנמצאים בעסק.

עסק חדש לגמרי, או עסק המחדש את מערכותיו, או עסק המשדרג באופן טוטלי את מערכותיו, יכול להתחיל מנקודת האפס ולקבל את השירותים, שהוא זקוק להם (אחסון מידע, עיבוד מידע, אפליקציות, שירותי תקשורת, שירותי אבטחת מידע וכיו"ב), כבר מהיום הראשון – מהענן. כלומר: מספק שירותי ענן, שהוא יבחר.

כאמור לעיל, השוק של ספקי שירותי הענן מאוד תחרותי בישראל ותהליך הבחירה בספק שירותי ענן המתאים לעסק, מתואר בהמשך.

בחירה ועבודה בשירותי ענן מנקודת האפס היא מאוד קלה, משום שכל אחד, שמחזיק סמארטפון בידו, משתמש בשירותי ענן בלי שירגיש, בקלי קלות, וגם יודע איך להניע מידע וקבצים בין שירותי הענן השונים בקלות, בלי להרגיש.

‍חשוב להדגיש, שספק ענן ציבורי אינו ספק Hosting. ענן זה לא Hosting ולא שרתי VPS. מעבר ל-Hosting או VPS זו תהיה טעות, טעות חמורה.

בהעברת התשתית לענן יש לך, כבעל העסק, 3 מטרות חשובות עיקריות:‍
הורדת המחיר, לכל מכונה וירטואלית.
קבלת ביצועים יותר גבוהים, לכל מכונה ולכל אפליקציה.
הגנה יותר נאותה ומלווה בשרידות והגנת סייבר מקיפה ואמינה.

‍אם הולכים להעלות מכונות VM לענן, יהיה צורך לבצע את 3 הדברים הללו גם יחד לכל VM. לכן, יש צורך בתכנון נכון, ניתוח נכון – מה יש ב-VM, להכין ארגז כלים מתאים ורק אחר כך להעביר את ה-VM לענן, ואולי בהזדמנות זו להפוך אותו לקונטיינר, או ל-Serverless. אין צורך להבין במושגים הללו, כי חשוב להבין שזה יותר טוב, יותר מהיר, יותר מאובטח ויותר זול.

אלו מטלות המתאימות לאנשי מקצוע אמינים ולא לחלטוריסטים, שיעלו לך את ה-VM ל-Hosting או ל-VPS ופשוט יגרמו לך נזק ארוך טווח, באחיזת העיניים הזו.

כלומר: בכלל לא בטוח, שיש צורך להעלות את מכונות VM לענן. ספקי ענן ציבורי מציעים ללקוחותיהם מגוון עצום של שירותים המייתרים את הצורך במכונות VM ובכל מיני כלים נוספים שצריך, כדי לעמוד בעומסים וביכולות מתקדמות של העולם העסקי הקיים והעתידי.

אם ניקח לדוגמא את עניין הקונטיינרים, כתחליף לרוב מכונות ה-VM הנמצאות בתשתית המקומית – תשתית קונטיינרים יכולה לגדול הרבה יותר מהר מתשתית מכונות VM, וכמות הקונטיינרים גדלה/קטנה ללא צורך בהתערבות אנושית. גם לא נצטרך כל מיני שרתי קבצים, כי יש שירות בענן המציע זאת ועושה עבודה הרבה יותר טובה מכל Storage מסחרי והוא ממש לא יקר.

‍כך, ניתן להגיע למצב, שבמקום "לזרוק" מכונות VM לענן, אפשר לתכנן בצורה מיטבית מאפס את הכל ולנצל טכנולוגיות עכשוויות גם לקבל ביצועים יותר גבוהים וגם לשלם מחיר יותר נמוך וכמובן – אבטחה הרבה יותר רצינית ומודרנית, ולא רק חסימה של פורטים ב-Firewall חינמי.

‍לאחר תהליך ההקמה, התשלום החודשי יהיה יותר זול והתשתית תהיה יותר מאובטחת, אמינה ושרידה, מאשר בשיטה של "לזרוק מכונות VM לענן פיקטיבי", שהוא בעצם Hosting או VPS, לא שירותי ענן.

4. 6 דברים שכדאי לדעת על שירותי ענן:

 

 • השירות בענן הוא למעשה שירותי עננים, ולא שירות ענן. זאת, כי אצל ספק שירותי הענן יש הרבה שרתים ואתה, בכל מקרה, תקבל שירות מהרבה שרתים וירטואליים, לא מאחד. חוות השרתים הללו גם מבוזרות על פני המדינה והעולם, מטעמים של שרידות, אבטחה וגיבוי. כך, שיש לדבר על עננים ברבים ולא ביחיד.
 • עננים לוקאליים מול עננים גלובליים (בינלאומיים). יש יתרונות לעננים מקומיים (יפעלו גם אם הקשר הבינלאומי יינתק). אולם, כיום לכמעט כל ספקי שירותי העננים הבינלאומיים יש עותקים מקומיים של השירותים הללו. כך, שניתוק מהעולם הוא אופציה לא ריאלית. מכאן, שהבחירה בין הספקים אמורה להישען על פרמטרים אחרים דוגמת התאמה לצרכים, מחיר, חוויית שימוש ועוד.
 • ענק פרטי מול ענן ציבורי. ההבדלים הם בעיקר בעלויות (ענן פרטי יקר בד"כ בהרבה) וברמת החרדה מפני אובדן מידע ופגיעה בפרטיות, שאולי יכולים להתרחש בענן ציבורי. זה פחד לא מציאותי, אבל קיים אצל לא מעט מנהלים.
 • האם הכל יהיה ברשת אחת בענן הציבורי? לא בטוח. זה תלוי בצרכים וביישומים. אפשר להשאיר מטלות מסוימות בענן פרטי, כולל בענן מקומי קטן בתוך העסק, או אצל ספק שירותי ענן פרטי.
 • שליטה וניטור מרחוק. בענן, הכל ניתן להיעשות מרחוק, גם השליטה והבקרה. מומלץ לשלב את כל מערכות השליטה ובקרה בשירותי העננים, לרבות מצלמות אבטחה, סנסורים, מערכות מתח נמוך, מערכות בקרת עובדים, מערכות אזעקה, רמקולים וכריזה, מערכות מולטימדיה, ועוד.
 • שירותי המרכזיה והטלפוניה עוברים לענן. שירותי הענן המודרניים כוללים כיום גם את התחום הזה. נעלם הצורך במרכזיה מקומית. השלוחות של המרכזיה בענן יכולות להיות טלפוני IP מתקדמים על השולחנות במשרדים, או הסמארטפונים, שבידי המנהלים והעובדים, או שניהם יחד.

 

 1. מתי כדאי לעבור למחשוב ענן וגיבוי בענן?

התשובה: כבר היום.

רשת האינטרנט הפכה להיות רשת התקשורת, הטלפוניה והמחשוב המרכזית של העסק.

בנוסף, כל המערכות העסקיות בעולם עוברות לענן, ומי שלא נמצא שם יגלה מהר, שהוא אינו מותאם לעולם התחרותי בו אנו חיים, עולם ,שבו "עבודה מרחוק" ו"עבודה קבוצתית" הן חובה ולא ניתן לקיים זאת ללא שימוש בשירותי ענן.

השוואת מחירים בתחום הגיבוי בענן אינה משימה כל כך פשוטה. זאת, משום שהיקף הפתרונות הוא עצום.

אפשר לחלק את הפתרונות לכמה רבדים שונים המתומחרים שונה בכל רובד:

 • פתרונות גיבוי בענן בחינם או במחיר אפסי. זה אפשרי בכמה סוגי שירות מתחרים הקיימים באינטרנט (דוגמת: דרופבוקס, SugarSync, Box, אפל, Syncplicity, TresorIt, Actifile, CTERA, גוגל Drive, מיקרוסופט OneDrive ועוד) וגם בשירותים כאלה בישראל, למשל: גיבוי בחינם בבזק כשירות נלווה לשירות אחר של בזק (דוגמת טלפוניה של בזק). חברת CTERA רק לצורך ההשוואה (פתרון המוצע גם במסגרת בזק עסקים) מספקת גיבוי בענן במחיר חודשי של החל מ-55 אג' ל-1GB . המחירים של המתחרים הרבים במשבצת הזו, גם הם די אטרקטיביים ואפסיים.
 • שירותי גיבוי בענן של ספקי שירותי גיבוי, שהם אינטגרטורים של שירותי ענן (דוגמת: בינת עסקים, טלדור, תים, נס, טריפל-סי ועוד רבים).
 • שירותי גיבוי בענן אצל ספקי התקשורת. כל ספקי התקשורת בישראל מציעים שירותי גיבוי בענן. המובילה: בזק בינלאומי.
 • ספקי גיבוי בענן של ספקי ענן בינלאומיים ומקומיים. המובילה: אמזון – AWS.

 

לקבלת הצעת מחיר עבור גיבוי בענן לעסקים ישירות למייל – הירשמו כאן!

גיבוי בענן לעסקים – בשביל מה ולמי זה מתאים?

 

אם אתה בעל עסק, שבו עוברים במהלך היום לקוחות ומוכנסים אל מחשבי החברה נתונים על לקוחות, על הוצאות והכנסות ועל כל נושא אחר הקשור לעסק, אתה זקוק לגיבוי קבוע. הסכנה באובדן המידע פירושה אי יכולת לשחזר דבר מהנתונים הכספיים או המנהלתיים הדרושים כדי לנהל עסק בצורה טובה ויעילה.

אובדן של נתונים על לקוחות פוטנציאליים, על פעולות שנעשו בתיקי לקוחות שונים ושל מסמכים חשובים וכד', פירושו מכה אנושה לעסק שלך וחוסר מסוגלות לתפקד. גם אם אתה חושב, שתוכנת גיבוי, שמותקנת על מחשבי החברה, יכולה לעזור לך במקרים אלה, היום ידוע, שדרושה בדרך כלל מעורבות חיצונית של חברת מחשבים, שמציעה גיבוי, כדי להבטיח הגנה מרבית על הנתונים, שהחברה מייצרת במהלך העבודה השוטפת.

קרוב ל-50% מהארגונים בישראל, נכון להיום, נפגעו באיזושהי צורה מ"וירוס הכופר" (Ransomware), והאיום היום רלבנטי מתמיד. ישנה הסכמה בין חברות אבטחת המידע בארץ ובעולם, שהפתרון היעיל ביותר להתגוננות מפני תוכנות כופר למיניהן הוא פתרון גיבוי מתקדם ומאובטח (שנוקה מעותקים רדומים של "וירוס הכופר"), ששומר על גרסאות עדכניות של המידע, זמין ומאפשר שחזור מהיר שלו במקרה הצורך, כדי לאפשר חזרה מהירה לשגרת עבודה.

למרות שישנן דרכים רבות ליצור גיבוי קבוע לעסק, בין אם באמצעות דיסק קשיח, דיסק תקליטור, דיסק און קי, סרט מגנטי ועוד, גם אלה עלולים למצוא את עצמם נהרסים, נגנבים, נשברים או מושחתים באמצעות פגעי מזג אוויר שונים. גם אם עבדת במשך שנים עם אמצעים אלה, תגלה, ככל שהזמן עובר והעסק "תופח", שאתה זקוק ליותר מקום אחסון ונפח גדול יותר של אמצעים, שיוכלו להכיל את כמות המידע העוברת בתוך מחשבי העסק שלך. בנוסף, אתה חייב למנות אדם, שתפקידו יהיה לגבות את הנתונים באופן קבוע, בכל סוף יום או כל מספר ימים. פירוש הדבר הוא להקצות משאבים מיוחדים של כוח אדם.

גיבוי בענן מתאים (מעצם תפקידו) לארגונים ובתי העסק הנסמכים על מאגר מידע ממוחשב. אין זה משנה אם הם ממוקדי טכנולוגיה בצורה חלקית, או נשענים על מדיה דיגיטלית מכל סוג שהוא בלבד.

 

המשתמע מכך הוא, שרובם המכריע של בתי העסק בעולם ובישראל כיום, ייצאו נשכרים משירות גיבוי בענן, במידה והם: 

 1. מחפשים פתרון יעיל לנושא ההמשכיות העסקית שלהם (BCP) ומבקשים להתכונן מראש לכל מקרה של סיכון אפשרי למאגר המידע שלהם.
 2. שואפים להתמקד בתהליכי הליבה שלהם ולהשאיר למקצוענים את “כאב הראש” הטכנולוגי הכרוך בניהול הגיבויים.
 3. מבקשים לחסוך משאבים אבל רוצים (או מחויבים) להישאר מעודכנים טכנולוגית, תוך שימוש בתשתית ייעודית המתאימה לצרכיהם באופן מדויק.

גיבוי בענן - השוואת מחירים

איך לבחור ספק גיבוי ענן מוביל לעסק? בחירה בין Azure, גוגל, אמזון ואחרים:

 

מבין ספקי שירותי הענן המובלים בעולם, שמספקים גם שירותי גיבוי בענן לעסקים מכל סדר גודל, ניתן למנות בשורה הראשונה את העננים של: מיקרוסופט Azure, גוגל Cloud ו-Amazon AWS.

יש בישראל עוד פתרונות רבים ובכללם: שירותי הגיבוי בענן של בזק, שירותי גיבוי אצל כל האינטגרטורים הגדולים (בינת, טלדור, תים, נס טכנולוגיות, טריפל-סי, TerraSafe, וכיו"ב), שירותי חברת CTERA הישראלית (שמופעלים גם בבזק), שירותי הגיבוי ושירותי הענן של Data Dimension ב-Med-1, שירותי הענן של IBM, שירותי גיבוי של נט-אפ, שירותי הגיבוי בכמה עננים ובהם סיסקו ורקספייס בחברת בזק בינלאומי ועוד. 

השיקולים בבחירת ספק גיבוי בענן יורכבו בעיקר מהפרמטרים הבאים:

 • מה תצורת הגיבוי המבוקשת בענן: PaaS, IaaS או SaaS. יש עלויות שונות לכל תצורה ומימוש שונה. אם בעל העסק או מי שאחראי עם נושא הגיבויים בעסק לא מבין את המונחים הללו, מוטב שיתייעץ עם מי שכן מבין.
 • האם יש חשיבות שהענן יימצא בישראל אם לאו? לא כל העננים העולמיים יש להם נוכחות פיזית בישראל. למשל לגוגל ולאמזון אין נוכחות פיזית של ענן בישראל, אבל זה לא מפריע בכלל ללקוחות רבים במגזר העסקי בישראל (בדומה לנעשה בעולם), לבחור בשירותים של אמזון – AWS.
 • מהירות היישום, רמת והיקף התמיכה בשירות.
 • האם הגיבוי בענן מגבה את כל סוגי האפליקציות העסקיות של עסק ואת כל המידע שהן מפיקות? אם לא, מה נדרש לעשות כדי לגבות אפליקציות ייחודיות?
 • מה תחזית גידול הביקושים לשירותי גיבוי בענן. האם יהיו עוד סניפים לעסק, שייעשה בהם גבוי לענן, והיכן הם ימוקמו?
 • האם יש צורך בעוד שירותים מספק הענן (כולל: איזון עומסים, שירותיDR ו-BCP, הפעלת אפליקציות, שירותי ניתוב, שירותי BI ו-Big-Data, חיבור מצלמות אבטחה, חיבור שירותיIoT, שירותי אבטחה והגנת סייבר, פיתוח אפליקציות ושירותים וכיו"ב)?

מבין הספקים הבינלאומיים, השירותים של אמזון הם הוותיקים ביותר (נולדו 5 שנים לפני שירותי ענן של גוגל ו-4 שנים לפני שירותי הענן של מיקרוסופט). מבין המתחרים העולמיים האחרים (שאינם אמזון, גוגל ומיקרוסופט), רק Data Dimension היפנית (מבית NTT) זוכה להצלחה ולצמיחה עולמית, כששאר המתחרים מצמצמים את ההשקעות שלהם בשירותי ענן, בעיקר בגלל הצלחה והצמיחה הענקית של אמזון וקצת של מיקרוסופט וגוגל. המתחרים הללו מתרכזים כיום בפתרונות נישה, בעיקר בפתרונות של גישה לשירותי עננים היברידים והנעת מידע בין עננים שונים, דוגמת הגישה החדשה של סיסקו ורקספייס לשירותי ענן.

בישראל, המובילים את שוק שירותי ענן וגיבוי בענן הם: אמזון-AWS, בזק בינלאומי, בזק עסקים, בינת עסקים ומיקרוסופט Azure (אצל כמה ספקים מקומיים). יחד עם זאת, השוק תחרותי ויש הצעות לא פחות מעניינות ואטרקטיביות אצל הספקים המתחרים.

טיפ בתחום השוואת מחירים ובחירת ספק גיבוי בענן לעסקים

 

חשוב לבחור חברה מקצועית ומוכרת בשוק, שיש לה ניסיון בתפעול של מערכות גיבוי בענן. למרות שמדובר בשירות שמסופק ע"י ספק חיצוני, בד"כ גדול, אין לסמוך רק על זה שהוא ספק גדול ומוכר.

כיום, פתרונות גיבוי בענן לעסקים (Cloud Backup) מאפשרים לכל עסק לבצע גיבוי מרוחק, מוצפן ומסונכרן של כל המידע העסקי ולהימנע מנפילות תוכנה וחומרה או אסונות כלשהם ואיבוד המידע העסקי היקר. מחקרים מראים, שיותר מ-80% מהעסקים, שאיבדו חלק נכבד מהמידע שלהם, נסגרו בתוך פחות משנה. אם אתה לא רוצה ליפול לסטטיסטיקה הזו, מומלץ שתיעזר בשירותי גיבוי בענן, שיעניקו לך מעטפת הגנה מלאה מפני אבדן מידע עסקי.

לכן, במידה ואתה שוקל לרכוש שירותי גיבוי בענן, מומלץ להכין רשימת חברות המומלצות ביותר לבחירה. רשימת החברות המומלצות ביותר מבוססת בד"כ על ניסיון אישי, ביקורות גולשים, מאפיינים, מחיר ונוחות שימוש בתוכנות הגיבוי. אולם, זה לא תמיד מספק.

חשוב לבחור בחברה, שיכולה לספק מענה של תמיכה טכנית בכל שעות היום, כי הצורך בגיבויי אינו מוגבל בשעות מסוימות. בנוסף חשוב, שהחברה תעניק אחריות לגבי נתונים, שהולכים לאיבוד או גיבוי, שלא יוצא לפועל ויוצר נזק באובדן מידע לחברה.

לכן, מומלץ, בכל מקרה, לקבל המלצות מלקוחות עסקיים, שכבר עובדים עם אותו ספק בתחום הגיבויים בענן, לחפש באינטרנט חוות דעת עצמאיות (גם של אנליסטים) על הספק הזה, לשאול על הספק בפורומים מקצועיים המצויים ברשתות חברתיות וכמובן להתייעץ עם מומחים בתחום.

 

שורה תחתונה: השוואת מחירים ובחירת ספק גיבוי בענן לעסקים:

הפתרון של גיבוי בענן לעסקים זוכה כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל בחבילה אחת מקיפה, שתומכת באופן מלא בכל צרכיו. השוק רווי מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות העסקיים. לכן, השוואת מחירים ע"י מומחה לתחום, היא חובה לכל בעל עסק, לפני בחירה בספק הגיבוי בענן.

 

לכן נשאלות כאן השאלות:

📌 מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת ספק פתרון מתאים ולא יקר של גיבוי בענן לעסקים? 

📌 האם הפתרון של ספק גיבוי בענן חינמי או חצי חינמי הוא גם הפתרון המתאים לעסק שלך? 

📌 במידה ואתה מפעיל כבר גיבוי בענן, ממה אתה לא מרוצה מהספק שלך ומהעלויות של הגיבוי אצלו? שתף אותנו. 

📌 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות ולהתייעל ע"י שימוש בפתרון של גיבוי בענן לעסקים בחבילה המתאימה לצרכיך וליכולותיך הכלכליות?

 

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה החשוב הזה בטלפון 077-8123111.

 

מאמרים בתחום גיבוי בענן שיכולים לעניין אותך:

המעבר למחשוב ענן בתחום התקשורת

 

התאוששות מאסון וגיבוי בענן לעסקים – האם זה כדאי לעסקים קטנים ובינוניים?

גיבוי בענן לעסקים – האם נוכל לנחש שניתן לבחור בפתרון מתקדם, עם אמינות של כמעט 100%?  

שירותי גיבוי בענן מנוהל – האם זה כדאי לעסקים קטנים ובינוניים? (מידע חדש וטיפים)

 

לקבלת הצעת מחיר עבור גיבוי בענן לעסקים ישירות למייל – הירשמו כאן! 

 Which Cloud is Best? – Cloud Storage

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים