שירותי אינטרנט לעסקים של 500 מגה – האם זו עסקה כדאית❓

שירותי אינטרנט לעסקים – חיבור עסקי של 500 מגה בהוט – האם זו עסקה כדאית?

תשתית אינטרנט לעסקים

שירותי אינטרנט לעסקים

✅ התחרות על חיבורי פס רחב לעסקים החלה לתפוס תאוצה בהכרזה של הוט על השקת שירות חדש של חיבור 500/10 מגה במחיר הנראה אטרקטיבי.

 

✅ האם זו עסקה כדאית?

 

לאחר שנים של נוכחות די מינורית במגזר העסקי, החלה קבוצת הוט בחודשים האחרונים "להסתער" על המגזר העסקי בחבילות שירות ותשתית חדשות. זאת, בעיקר כדי לבלום את כניסת Unlimited לשוק וכן לתת תשובה לשליטה הבלתי מעורערת של בזק (מעל ל-85% נתח שוק) במגזר העסקי הקווי, בעוד שבתחום המגזר הביתי הקווי הצליחה הוט להגיע לכ-40% נתח שוק מול כ-60% לבזק.

 

הוט יצאה בחצי השנה האחרונה ב-3 שירותים חדשים:

 

א. שירותי טלפוניה בשת"פ עם תדיראן טלקום לשירותי IP-Centrex.

ב. שירותי All-In-Box  לחיבור של 100 מגה סימטרי הכוללים שירותי טלפוניה ואינטרנט בקופסה אחת.

ג. שירותי טלפוניה ו-Unified Communications UC בענן בשם HOT Cloud על תשתית Lync של מיקרוסופט.

לאחרונה, יצאה הוט במבצע חדש, של חיבור על תשתית הסיבים של הוט בחיבור של 500 מגה בערוץ היורד ו-10 מגה בערוץ העולה. אך בחודש מאי 2014 הוט השיקה חיבור של 200 מגה (5 מגה בערוץ העולה) במחיר של 189 ₪ (כולל מע"מ). כעת, הוט משדרגת את רוחבי הפס בצורה משמעותית, הפעם בדגש על עסקים קטנים עד בינוניים.

השירות הזה החל במרכזי הערים הגדולות ובמהלך 2015 יורחב לכל הארץ. המחיר של חיבור 500 מגה בערוץ היורד הוא 279 ₪ לחודש המוצע כעת במבצע ללא עלות התקנה. כ"כ, הוט מציעה חבילות משולבות המותאמות לצרכי הלקוחות. למשל: חיבור של 500 מגה + 4 קווי טלפון עם 4,000 דקות שיחה בחודש בעלות של 399 ₪ לחודש (המחירים ללא מע"מ).

 

חיבור עסקי של 500 מגה בהוט – האם זו עסקה כדאית?

לקבלת הצעת מחיר עבור שירותי אינטרנט לעסקים – השאירו פרטים כאן

מה המתחרות מציעות?

אין למתחרות הוותיקות בהוט הצעות כאלו. החיבורים רחבי הפס לעסקים של בזק יקרים מאוד וכך גם החיבורים של קבוצת סלקום וקבוצת פרטנר. החיבורים אצלן כוללים גם דמי התקנה גבוהים, עלויות ציוד קצה ו"קנסות יציאה". העלויות של חיבורים דומים אצל המתחרות הללו הן בין פי 10 עד פי 15 מהחבילה החדשה של הוט. בחברות המתחרות בהוט, שילוב של פס רחב עם טלפוניה (דוגמת IP-Centrex) הוא מאוד יקר, ויכול להגיע עד פי 20 ויותר, מאשר החבילות החדשות הללו של הוט.

מכאן, שהוט מכוונת את ההצעה החדשה שלה בעיקר כדי לבלום את כניסת Unlimited בחיבורי סיבים לשוק העסקי. חברת Unlimited מציעה למגזר העסקי והארגוני חיבורים עסקיים לארגונים ועסקים לחיבור סניפים ושלוחות (עם קצבים בQoS- ו-(SLA של 100 מגה סימטרי ב-590 ש"ח לחודש, 200 מגה סימטרי ב-885 ש"ח לחודש ו-1 ג'יגה סימטרי ב-1,770 ש"ח לחודש. המחירים הם לספקי השירות, בפורטל החברות והשירותים של ,Unlimited  שתפרוס סיבים ללקוחות הללו בגישת ה .FTTH-מעל למחיר הזה יש את עלות השירות (למשל הטלפוניה), עלות הנתב ודמי התקנה חד פעמיים.

מכאן, שההצעה של הוט (הגם שאינה בחיבור סימטרי כמו ש-Unlimited מציעה, בגלל הטכנולוגיה השונה הקיימת בהוט), היא הרבה יותר אטרקטיבית. יתרה מכך, אין לעסקים כל יכולת לדעת מתי Unlimited תחבר אותם לרשת, בעוד שבהוט אפשר לקבל תשובה מיידית מתי ניתן להתחבר.

 

שירותי אינטרנט לעסקים

שירותי אינטרנט לעסקים – האם המעבר להוט כדאי?

עסקים קטנים, שהחיבור שלהם לפס הרחב אינו קריטי לצרכי העסק, יכולים כיום להתחבר בחיבור פרטי (שאין בו QoS), ולחסוך הרבה מאוד כסף. אולם, עסקים קטנים עד בינוניים, שהחיבור לאינטרנט חשוב עבר העסק שלהם, בהחלט יכולים לשקול את החלופה האטרקטיבית הזו של הוט, שמשאירה את כל מתחרותיה הרחק מאחור, עם מחירונים ישנים, שאינם מתאימים למציאות של שוק תחרותי.

אין ספק שההצעה החדשה של הוט למגזר העסקי היא רק "יריית פתיחה" בתחרות, שתלך ותגבר בשנה הקרובה והיא כרגע חלופה מאוד אטרקטיבית למגזר העסקי.

לסיכום: תחרות בעולם שירותי התקשורת הנייחים למגזר העסקי החלה. המחירים החלו להיות מאוד זולים, המודלים העסקיים הופכים להיות פשוטים יותר ויותר, הנגישות לשירותים בענן מאוד קלה והביצועים משתפרים כל הזמן. לכן, מומלץ לא להיות תקוע עם הסכם עסקי ישן ולא כדאי עם ספק תקשורת ולדעת לנצל את יכולות התמרון והבחירה הנמצאות כעת בידי הלקוחות.

 

 

לקבלת הצעות מחיר מספקי שירותי אינטרנט לעסקים >>>  לחץ כאן!

 

לקבלת הצעת מחיר עבור שירותי אינטרנט לעסקים שאירו פרטים כאן

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים