בזק בינלאומי - פתרונות תקשורת, אינטרנט, מרכזיות ומחשוב לעסקים

 בזק בינלאומי – אינטרנט ומחשוב לעסקים, למשרדים ולעבודה מרחוק: מה יגרום לי לעזוב את ספק התקשורת?

מרכזיה עסקית

 בזק בינלאומי – סקירת שירותי האינטרנט, מרכזיות ומחשוב

 • בזק בינלאומית היא מובילת שוק (ודי מתחרה בחברת האם שלה: בזק). האם לנטוש את הספק הקיים שלי ולעבור אליה?

   

 • למה יש צורך לעבור כבר כעת ובדחיפות לחיבורי סיבים (FTTx) ברוחבי פס של עד 10 גיגה (G10)?

   

 • מהם החידושים, שבזק בינלאומי מציעה ללקוחותיה?

   

 • שבויים ב"חוזה דרקוני" ויקר של חיבור לאינטרנט? הכוח בידכם, כי השוק השתנה לשוק תחרותי, שיש בו כבר אופציה לחיבורי סיבים אופטיים ברוחבי פס מצוינים. אין שום סיבה, שתמשיכו להיות פראיירים!

   

 • כל השאלות והתשובות לשאלות המטרידות אתכם בתחום בחירת ספק חיבור לאינטרנט, ספק שירותי מחשוב וענן.

   

  📌 עם מי אפשר להתייעץ בתחום בחירת ספק שירותי אינטרנט ומחשוב לעסק שלי?

 

כל מה שהגולש, המנהל ובעל עסק צריך ורוצה לדעת על התחרות בשוק התקשורת והמחשוב ומקומה של בזק בינלאומי בתחרות הזו:

 

 1. מה התחדש בבזק בינלאומי בשנה האחרונה?

הרבה. נסקור בקצרה רק את ההתפתחויות המרכזיות:

א. בזק בינלאומי היא כעת חלק מקבוצה של 3 חברות.

הקבוצה כוללת את: בזק בינלאומי, פלאפון ו-YES. אמנם, כל חברה שומרת על שם המותג שלה, אבל לכל 3 החברות יש מנכ"ל אחד, הנהלה אחת והמערכות הפנימיות אחידות בכל חברות הקבוצה.

מנקודת ראות של לקוח הקצה: ניתן לקבל מבזק בינלאומי את כל השירותים של כל חברות הקבוצה (כלומר: טריפל מלא וקוואטרו מלא), תחת ספק אחד, חשבונית אחת ומוקד תמיכה אחד.

ניתן להוריד ולהוסיף שירותים של כל אחת מחברות הקבוצה, בפעולה קלה מול בזק בינלאומי, שמרכזת את כל השירותים והיכולות (גם קווי, גם סלולרי וגם טלוויזיה רב-ערוצית), תחת קורת גג אחת.

ב. בזק בינלאומי הוסיפה בסוף 2019 Data Center חדש ומתקדם.

חוות השרתים החדשה הוקמה בראש העין ומצטרפת ל-4 הדאטה סנטרים הנוספים של בזק בינלאומי -– בפתח תקווה ובתל אביב. רן גוראון, מנכ"ל החברה מסר: "נקים דטה סנטרים נוספים בעתיד".

חוות השרתים החמישית שלה, על שטח של כ-1,100 מ"ר ובעסקה מוערכת של כ-40 מיליון ₪, נמצאת בפארק אפק בראש העין, וזו גם, כנראה, הסיבה, שהיא נקראת אפק (Afek).

כאמור, חוות השרתים החדשה מצטרפת ל-4 הקיימות של החברה – 3 מהן בפתח תקווה ואחת בתל אביב. בסך הכל, תספק בזק בינלאומי שירותי אירוח במתקניה בישראל בשטח כולל של יותר מ-6,000 מ"ר. לצד החוות בארץ, החברה מפעילה 7 אתרים במדינות אחרות, שמקושרים באמצעות רשת תקשורת המבוססת על הכבל התת ימי שלה.

בחוות שלה מספקת בזק בינלאומי שירותי אירוח, שרתים וירטואליים, פתרונות ענן ושירותים מנוהלים תחת קורת גג אחת. בחברה טוענים, שהיא ספק הדאטה סנטרים הגדול בישראל מבחינת כמות הלקוחות, במגוון המגזרים: תעשייה, הייטק, חינוך, בריאות, תקשורת ומדיה, והמגזר הציבורי.

בין הלקוחות שלה נמצאים משרדי ממשלה, לאחר שהיא זכתה במכרז של החשב הכללי במשרד האוצר לניהול ההתאוששות מאסון של משרדי הממשלה.

הדאטה סנטר החמישי של החברה הושק לאחר שהיא חיפשה במשך שנה נכס, שיתאים להמשך ההשקעות ארוכות הטווח ברשת חוות השרתים שלה, ולאחר שהיא הצליחה למכור את כלל שטחי האירוח בחוות הקיימות. האתר בראש העין גבר על 9 אתרים אחרים באזור המרכז, והוא נבחר מאחר שמדובר במתקן במיקום מרכזי, נגיש, בעל תשתיות יציבות של אספקת חשמל, מיזוג מתקדם ויכולת התאמה לצרכים של בזק בינלאומי. לטובת האתר עמדה גם התאמתו הייחודית ל-Sub Data Center, מה שמאפשר ללקוחות ענק לרכוש אולמות אירוח פרטיים כחוות משנה בתוך החווה הראשית.

המתקן החדש בא בעיקר לתת מענה למציאות החדשה: יותר ויותר ארגונים עוברים לאחסון היברידי, בענן היברידי. השקת הדאטה סנטר החמישי של בזק בינלאומי באה על רקע המגמה המתרחבת בעולם לארח את ה-IT הארגוני הן בענן והן בחוות שרתים חיצונית. זאת, על מנת לייתר את הצורך להתעסק בתשתיות המחשוב ולפתור בעיות, לחסוך עלויות ולהקל עליהם להתמקד בליבת העסקים.

 

 1. מהם השירותים המרכזיים של בזק בינלאומי?

א. בתחום החיבור לבתים:

בזק בינלאומי מציעה חיבורי "באנדל" (ספק תשתית + ISP) במחירים אטרקטיביים, כאשר על תשתית בזק זה עד 100 מגה ועל תשתית הוט זה עד 500 מגה.

בנוסף, מוצעים מבצעי טריפל וקוואטרו במגוון אפשרויות, כולל טלפוניה, סלולר, טלוויזיה רב-ערוצית, בשת"פ עם החברות האחיות בקבוצה, כשכל אחד יכול לבחור לו את הרכב החבילה המתאים לצרכיו.

בנוסף, מוצעים מגוון רחב של אפשרויות ובכלל זה:

 • מסלול מיוחד לגיימרים, ולביצועים גבוהים בארץ ובעולם, לשרתי משחקים.
 • חבילות משולבות עם שיחות לחו"ל.
 • שירותי ערך מוסף לרבות בתחום הסייבר, הגנה על קטינים, שירותי גיבוי, שירותי דומיין, רשתות אלחוט ועוד מגוון רחב של שירותים.

ב. בתחום העסקי:

מגוון הפתרונות הוא אין סופי, לכל צורך, לכל סדר גודל של עסק וארגון.

השירותים הפופולריים ביותר:

 • שירותי עבודה מרחוק לעסקים ולארגונים, גם על בסיס WebEx של סיסקו וגם על בסיס Teams של מיקרוסופט. השירותים הללו מוצעים כעת בחינם (לכמות מוגבלת של משתמשים).
 • מערכות ענן לכל צורך: החל מטלפוניה (מבוסס ענן של LG וענן של סיסקו), דרך גיבויים, אופיס 365, התאוששות מאסון, שיתוף קבצים בענן, שירותי סייבר, ועוד.
 • שרתים וירטואליים בענן מבוססים על פלטפורמת VMware עם ניהול עצמי, תשלום ע"פ צריכה, יכולות ניהול עשירות וחסכון בעלויות. המערכת נקראת BI CLOUD.
 • שירותי Multi-Cloud  התופסים תאוצה בכל תחום.
 • שירותי אינטגרציה, תכנון והקמת פרויקטים של מחשוב וטלפוניה בכל תחום ובכל נושא, לכל סוגי הלקוחות, בכל סדר גודל.
 • הקמת ותפעול רשתות SD-WAN מאובטחות להוזלת וייעול הוצאות התקשורת.
 • שירותי טלפוניה ישראליים ובכל רחבי העולם, לכל הצרכים, כולל מוקדי שירות, הקלטות וכל צורך אחר.
 • פתרונות "תקשורת אחודה" ושירותים משולבים ב"תקשורת אחודה".
 • שירותי Help Desk בענן.
 • "שוק מקוון" – Market Place בשם IT Factory, שבו שותפותיה של בזק בינלאומי מספקות לקוחות הקצה העסקיים כל שירות אפשרי בענן, המוזמן בפורטל. המוצרים המבוקשים ביותר בענן הזה הם המוצרים של מיקרוסופט.

BEZEQ INT בזק בינלאומי LG Telephones-iPECS-IP מרכזיות טלפון

 

תשובות לשאלות נפוצות:

 

 1. למה צריך לעבור לחיבורי FTTx (ר"ת: Fiber To The X, כלומר: חיבורי סיבים לכל מקום) כבר כעת?

השתוללות מגפת וירוס הקורונה מחייבת עסקים וארגונים בכל העולם לעבור לגישת "העבודה מרחוק". עסק, שלא הכין את עצמו למעבר הזה, יקרוס די מהר. זה כבר קורה.

"עבודה מרחוק" משמעותה מאוד ברורה: הצורך ברוחבי פס גדולים לבתים ולמשרדים, שבהם ניתן ונדרש לעבוד מרחוק. רוחבי הפס הישנים אינם מתאימים לגישת העבודה מרחוק! למשל: רוב לקוחות בזק במגזר הביתי ובמשרדים, מחוברים בחיבורים של 100 מגה כשבפועל מקבלים מבזק בין 40 מגה ל-60 מגה בערוץ היורד, עם ערוץ עולה צר ביותר, ללא קצב מובטח. דהיינו, מדובר בחיבור לאינטרנט, שלא מאפשר עבודה מרחוק, במיוחד אם יש צורך להפעיל מולטימדיה (דוגמת שיחות ועידה ועבודה קבוצתית) ו-VPN, על החיבור הצר והרעוע ביותר הזה.

מכאן, שהמעבר ל-FTTx, שה-x מסמל את אחת מהאפשרויות של חיבורי סיבים אופטיים. למשל, החיבור עם סיב עד ממש לתוך הבית או המשרד ייקרא FTTH כשה-Home בא במקום ה-x. חיבור עד לקרבת הבית או המשרד ייקרא FTTC כשה-Curve – פינת הרחוב, מחליף את ה-.x כך הלאה והלאה. יש מגוון רחב של אפשרויות להבאת הסיב עד ליד או לתוך הבית והמשרד.

הגישה המומלצת היא להביא את הסיב ממש לתוך הבית \ המשרד ולכן מומלץ לבחור בספק המספק FTTH. יודגש, שכיום בזק לא מספקת זאת, אלא במקרים יוצאי דופן.

רוחבי הפס הנדרשים כיום הם מינימום 1 גיגה ורצוי ללכת על ציוד קצה וחיבורים התומכים ב-10 גיגה. תצורת החיבור המומלצת היא בנתב המחובר מצד אחד לסיב ב-10 גיגה ומספק חיבורים של WiFi לכל מכשיר קצה שיש בבית או במשרד ברוחב פס מינימלי של 100 מגה.

 

 1. מהם היתרונות בבחירת מערכת סיבים – FTTH שמספקת 10 גיגה (10G)?

מספר יתרונות חשובים:

א. המערכת מספקת 10 גיגה קצה לקצה, עם יכולת של 10 גיגה סימטרי (כלומר: גם הערוץ העולה וגם היורד הם 10 גיגה). כך, שהיא עונה על הצרכים של היום ומחר. כלומר: המערכת תספק את הצרכים של הבית \ המשרד \ העסק לפחות ל-5 שנים קדימה, ואולי אף ל-10 שנים קדימה.

ב. אין מגבלות של מרחקים, סיבים יכולים להיות מחוברים גם לעשרות קילומטרים. זאת, לעומת חיבורי אתרנט (חיבורי רשת רגילים) המוגבלים לטווחים של עד 100 מטר וחיבורי נחושת (בזק) או קואקס (הוט) המוגבלים לטווחים של כמה עשרות מטרים בלבד. הארכת הטווח דורשת מגברים ומערכות לא פשוטות ולא יעילות. כך, שמגבלת המרחק היא מאוד קריטית. התקנים של הכבלים (כבלי אתרנט) החדשים, שנפוצים כיום בשוק העולמי והישראלי, הם בתקני 1 ו-Cat8.2 (תקן Cat8 לא מתאים לישראל), כבלי אתרנט המספקים חיבורים של 25 גיגה או 40 גיגה לכל היותר, למרחק של עד 30 מטרים. זה הכל. על סיבים אופטיים יכולים להעביר כל סוג של תעבורה, ברוחבי פס טובים (עד 400 גיגה כיום), באמינות, שרידות ובבטיחות מכסימלית, למרחקים של עד 80 ק"מ. כיום, התעבורה הנפוצה ביותר ברשתות התקשורת כולל סיבים אופטיים היא מסוג אתרנט, בגלל הפשטות ועלות הרכיבים, שהם מאוד זולים וסטנדרטיים.

ג. החיבור מספק עד 10 גיגה לתוך הבית \ המשרד, מה שמאפשר שימוש במולטימדיה ובווידאו דו-כיווני באיכות מעולה (כולל4K ואף 8K), לצרכי שיחות ועידה, עבודה קבוצתית וכיו"ב.

ד. מאפשר שימוש בכל האופציות הקיימות בתחום המולטימדיה דוגמת: VOD, OTT, IPTV, באיכות מעולה (4K ואף 8K). כך, שבני משפחה יכולים לצפות בטלוויזיה איכותית ובסרטים במקביל ובלי כל הפרעה ל"עבודה מרחוק" של בן המשפחה העובד מרחוק או לומד מרחוק.

ה. רמת אבטחה ברמה הגבוהה ביותר. לא ניתן להאזין או לפרוץ לתעבורה העוברת בסיבים אופטיים.

ו. מערכות אמינות ביותר, עם שרידות מרבית, עם כמעט אפס תקלות.

ז. תמיכה מלאה בכל פתרונות IP משלימים, כולל מערכות "בית ומשרד חכם", מערכות אזעקה, סנסורים, מצלמות אבטחה, אינטרקום, מרכזיות, חיבורי סלולר, וכיו"ב. כל מוצר קצה מכל סוג העונה לתקן SIP, יכול להיות מחובר למערכת.

ח. העלויות של חיבורי סיבים לאורך זמן מבטיחים "החזר השקעה" – ROI. מדובר בהשקעה ממש לא יקרה, שמחזירה את עצמה תוך תקופת זמן קצרה ביותר. שלא לדבר על השדרוג העצום בחוויית השימוש וביכולות השימוש.

 1. איך יודעים אם הבית \ העסק שלי קרוב לחיבור של סיב אופטי פעיל?

כיום, כל החברות אינן מספקות מידע גלוי על חיבורי הסיבים האופטיים שלהן (למעט מפות חלקיות של IBC מהתקופה, שבה הייתה פעילה בחיבורי סיבים לבתים, עד לפני כשנתיים). בחיבורי "סופר פייבר" של סלקום ו"פרטנר פייבר" של פרטנר אין מפות פריסה מעודכנות וברזולוציה של פריסה עירונית והשיטה היא, שצריך לשאול אותן את השאלה הזו וכששואלים מקבלים תשובה ממש לא ברורה. דוגמה לתשובה הסטנדרטית של פרטנר, לכל מי שפונה אליה בשאלה אם יש צפי לחיבור הבית שלך לסיבים: "אנחנו בדרך אליך! לקוח יקר, כתובת המגורים שלך אינה מחוברת עדיין ל.Partner Fiber באפשרותך להשאיר פרטים ואנו נתקשר אליך ברגע ש-Partner Fiber תגיע אליך". בהוט ובבזק אין בכלל מידע זמין (זאת, לגבי חיבורי סיבים. לגבי חיבורי נחושת בבזק וקואקס בהוט, הכיסוי של שתי החברות הוא ארצי).

לכן, אם אתה מעוניין לקבל מידע אמין ומדויק לגבי אפשרות חיבור הבית \ העסק שלך לסיבים, זה אחד השירותים, ש-Telecom Experts  מספקת. לחץ כאן ליצירת קשר.

 כיום, למי שלעסק שלו לא מגיע חיבור בסיב אופטי מאחד מספקי הסיבים האופטיים הקיימים בישראל (בזק, הוט, פטנר, סלקום – IBC), הפתרון של הוט עסקים הוא הפתרון האטרקטיבי ביותר ברוחב הפס המוצע לעסקים ולפרטיים (500 מגה).

טיפ:

בעתיד הקרוב ובעשור הבא התחרות בתחום חיבורי האינטרנט תהיה בין חיבורים פיזיים בסיבים המגיעים לעסק, חיבורים אלחוטיים (מכל הסוגים, במיוחד סלולר 5G וחיבורי גלים מילימטריים) וחיבורים וירטואליים. לא יהיה מנצח אחד בתחרות הזו, כי תחרות זה דבר טוב לעסקים ולשוק התקשורת לאינטרנט. מכאן, שאסור להתחייב לספק מסוים ליותר משנה, כי השוק הזה נע מהר קדימה, משתכלל והמחירים רק יורדים.  

 

 1. איך בוחרים חיבור אינטרנט בסיבים – FTTH Fiber לעסקים ולמשרדים?

הבחירה חייבת להיעשות בכמה שלבים, ומומלץ לא לדלג על שום שלב:

א. לנתח מה צרכי העסק בתחום חיבורי העסק לטווח זמן של 2-3 שנים קדימה. אם למנהלי או בעלי העסק אין יכולת או ידע לבצע את התכנון הזה, מוטב שישקיעו ביועץ, שזו המומחיות שלו.

ב. לבדוק אם התשתיות הפנימיות של העסק \ המשרד מתאימות לחיבור לאינטרנט ולהעברת כל השירותים (לרבות טלפוניה ומחשוב) על הרשת הזו. אם למנהלי או בעלי העסק אין יכולת או ידע לבצע את התכנון הזה, מוטב שגם כאן ישקיעו ביועץ, שזו המומחיות שלו.

בשלב הזה יש לתכנן "איחוד תשתיות", כי בעסקים רבים יש כמה תשתיות במקביל. זה בזבוז כספי מוחלט של רשתות מקבילות דוגמת: חוטי נחושת, חוטי קואקס, חוטי רשת אתרנט, תשתית מתח נמוך (למשל: מערכת אזעקה, אינטרקום, מצלמות אבטחה, מערכת גלאי עשן ואש, סנסורים וכיו"ב).

ג. יש לקבל החלטה לגבי רשתות אינטרנט נוספות, האם הן נחוצות לעסק ובכלל זה:

1) רשת WiFi פנימית של העסק לצרכים שונים, ובעיקר לגלישה במכשירים ניידים מכל הסוגים ולחיבור למצלמות אבטחה ועוד.

2) רשת "בית ועסק חכם".

3) רשת סלולרית. רשת זו יכולה להיות הרשת העיקרית של חיבור העסק לאינטרנט, או כרשת גיבוי של העסק, במקרה והחיבור הקווי נופל מכל סיבה שהיא.

שוב יודגש, שאם למנהלי או בעלי העסק אין יכולת או ידע לבצע את התכנון וקבלת ההחלטות הללו, מוטב שישקיעו ביועץ, שזו המומחיות שלו.

 ד. לבדוק איזו תשתית מגיעה לעסק או שניתן לקבל אותה מהספק בטווח זמן סביר וקצר.

בגלל התחרות העזה הקיימת בשוק, יהיו ספקים, שישמחו לחבר כל עסק לתשתית שלהם, במיוחד אם מספר עסקים במיקום גיאוגרפי מסוים מתאגדים ביחד ומבקשים חיבור מספק חדש ותחרותי, שמעוניין להתרחב ולהצליח בשוק התחרותי הזה.

לעיתים, לבעלי עסקים בשכירות או במתחמי \ מגדלי עסקים אין יכולת בחירה כזו, כי מי, שביצע את ההתקשרות עם ספק שירותי האינטרנט, הוא בעל הבית של המבנה, או בעלי הקניון, או מתחם העסקים בו הם נמצאים. לכן, אם לעסק מסוים בתוך אותו מתחם יש רצון להתנתק מההסכם של בעל הבית ולקבל שירות מספק טוב יותר ו\או זול יותר לטעמו, עליו לבדוק זאת היטב גם מבחינה משפטית בטרם ההתנתקות והמעבר לספק אחר.

ה. לבצע תיחור בין הספקים.

אין לקבל הצעה רק מספק אחד. מומלץ לתחר (לקיים תחרות, מעין מכרז סגור) בין 3 ספקים שונים לפחות. זו מומחיות הדורשת אף היא היעזרות במי שמנוסה ובקי בתיחור כזה.

בתיחור יש לבדוק מפרטים של ההצעות ולהשוות ביניהן (לא להשוות רק את המחיר) והכי חשוב לוודא, שהספק מציע SLA (הסכם רמת שירות).

ו. לחתום על ההסכם, לאחר מו"מ. אין לקבל את ההסכם של הספק כ"תורה מסיני". חשוב לבדוק את כל האותיות הקטנות. ככלל אסור להתחייב ליותר משנה. אסור להסכים לקנסות יציאה דרקוניים ושאר תרגילי "כבילת הלקוח" לספק אחד לעולמים.

חובה לבדוק בזמן המו"מ מה מערכת השירות של הספק, האם הוא מספק תמיכה טכנית 24X7, האם הספק עצמו מוגן מפני נפילות והתקפות, האם יש לו מערך טכנאי תחזוקה ותיקונים, שיכולים להגיע לעסק בזמן סביר ומהיר (שיש צורך להגדירו בהסכם ה-SLA), איך ומתי מותר להעלות את המחיר, מה העלויות של שירותים נלווים ובכלל זה: IP קבוע, שירותי דומיינים, שירותי אבטחה, גיבויים ושרידות, שירותי דוא"ל, שירותי "עבודה קבוצתית", שירותי Office, ועוד, לאור ניתוח צרכי העסק להיום ולעתיד.

ז. להחליט על מערכות ההגנה, השרידות והגיבוי של החיבור לאינטרנט. בעת התקנת החיבור יש ליישם גם את המערכות הללו, או להחליט על רמת סיכונים ללא גיבויים והגנות. מי שלוקח על עצמו סיכונים כאלה, סביר להניח, שיותקף והעסק ייפול במוקדם או במאוחר.

 

 1. אני כבעל עסק מתלבט: האם לקחת חיבור אינטרנט פרטי ב"שוק הסיטונאי", או חיבור עסקי?

החיבור הפרטי, שמקובל היום בתחום שמכונה "שוק סיטונאי", הוא מאוד זול, סביב ה-100 ₪ של תשתית + ISP לחודש.

אולם, חיבורי "שוק סיטונאי" לא מתאימים לעסקים. הם מתאימים (אולי) לעסקים זעירים ביותר ברמת ה-SoHo – עסקיים קטנים הממוקמים בעיקר בבתים ובמשרדים קטנטנים. לעסקים יותר גדולים מ-SoHo, מומלץ לא לבחור בחיבורי "שוק סיטונאי", כי הקצבים לא יציבים, החיבורים לא מובטחים (אין SLA) ואלו מערכות לא מאובטחות מפני שום התקפה וללא כל שרידות, אלא אם משלמים בנפרד על אבטחה ושרידות.

כיום, חיבורי אינטרנט פרטיים, שאינם דווקא ב"שוק הסיטונאי", ובמיוחד בחיבורי סיבים לבתים ובחיבורי 500 מגה של הוט, או חיבורי סיבים של פרטנר וסלקום\IBC, מתאימים גם לעסקים מכל סדר גודל, במחירים טובים מאוד.

לעסקים, שחשובות להם האמינות, השרידות וההגנה על חיבורי האינטרנט שלהם, מומלץ שישקלו חיבורי MPLS, IPVPN ו-SD-WAN לאינטרנט. רוב הספקים הגדולים בשוק משלבים בין הטכנולוגיות הללו לפי צרכי הלקוחות. אין צורך להבין במונחים הללו, כי ממילא מומלץ להיעזר במומחה המבין בתחומים הללו.

 

 1. האם לבחור בחבילת אינטרנט משולבת (דאבל, טריפל או קוואטרו)?

בהחלט מומלץ. זה תלוי בניתוח הצרכים של העסק. בחבילות משולבות מקבלים הנחה על כל רכיב (2 שירותים – דאבל, 3 שירותי – טריפל, 4 שירותים -קוואטרו). מומלץ לעקוב אחרי המבצעים השונים של כל הספקים באתרי השוואות המחירים ברשת האינטרנט.

יש כיום שפע של חבילות דאבל, טריפל וקוואטרו, ומומלץ לתחר בין ספקי החבילות הללו, אם העסק בוחר ללכת במסלול של חבילות שירותים.

בעתיד הקרוב יהיו יותר ספקים עם חבילות מרובות שירותים, אפילו עד 7 שירותים בחבילה אחת), חבילה המשתלמת ללקוח של אותה חבילה. לכן, אין להתחייב לספק מסוים יותר משנה, כי ייתכן שבשנה הבא דווקא למתחרה שלו תהיה חבילת שירותים יותר אטרקטיבית לעסק.  

 

 1. האם צריך תשתית נפרדת למחשוב ולטלפוניה?

לא. ספקי השירות הוותיקים מעוניינים להנציח את המצב, שבו לעסק יש לפחות 2 תשתיות (למחשוב וטלפוניה).

כך, העסק ממשיך להיות "פרה חלבת" עבור הספקים הללו.

ספק, שאינו מציע לעסק לעבור לתשתית אחת אחודה, אינו ראוי להיות הספק של העסק. זאת, כי טובת העסק כלל לא עומדת מול עיניו. מעניין אותו רק זרם ההכנסות, שהוא יכול להמשיך לקבל לנצח מהעסק.

 

 1. האם לבחור בקו אינטרנט סימטרי או א-סימטרי?

כמעט לכל העסקים הקטנים עד הבינוניים מתאים קו א-סימטרי, שבו הערוץ היורד גדול יותר מהערוץ העולה. זה הקו הזול והנפוץ בשוק. מעט מאוד עסקים יזדקקו לקו סימטרי, בעיקר עסקים בעלי תעבורת אינטרנט יוצאת מהעסק בקצב גבוה.

אולם, כיום, עם המעבר לעבודה בענן, הצורך בקו סימטרי ירד, כי ספק שירותי הענן מספק ללקוחות הקצה של העסק ושירותיו כל קצב, שהם צריכים.

נמאס לכם לחפש פתרונות תקשורת ומחשוב ענן לעסקים?

 

אודות חברת בזק בינלאומי

 

חברת בזק בינלאומי היא אחת מספקיות האינטרנט הגדולות והמוכרות בישראל. היא הוקמה בשנת 1996 כחברת בת של חברת בזק, שנחשבת לתאגיד התקשורת הגדול בישראל. כיום מעניקה חברת  בזק בינלאומי שירותי תקשורת ופתרונות תקשורת כוללים לתחומים שונים כגון אינטרנט, תקשורת בינלאומית, תקשורת עסקית, IT וגם שירותי מחשוב בענן, אחסון, תקשורת נתונים, אבטחת מידע ברשת ועוד. כיום מחזיקה חברת בזק בינלאומי בפלח שוק משמעותי של כשלושים ושמונה אחוזים מלקוחות ספקי האינטרנט. חברת בזק בינלאומי מציעה ללקוחותיה מהירויות גלישה גבוהות בטכנולוגיות מתקדמות ובשנת 2012 השיקה החברה תשתית תקשורת, מבוססת סיבים אופטיים, לצורך יצירת תקשורת עצמאית המקשרת בין ישראל לעולם כולו.

פתרונות התקשורת של בזק בינלאומי המשווקים בארץ

 

חברת בזק בינלאומי מציעה לקהל הלקוחות העסקיים שלה מספר מתקני Data Center, אשר מבוססים על טכנולוגיה ירוקה, שנחשבת לאחת הטכנולוגיות החדישות והמתקדמות בעולם כולו. מתקנים אלה מאפשרים ללקוחות החברה להשתמש בשירותים כמו אירוח ואחסון אתרים וכמו כן גם מגוון רחב של שירותים מנוהלים ייעודיים. בנוסף חברת בזק בינלאומי מעניקה שירותים כמו קישוריות, ביניהן MPLS וVPRN. בנוסף מציעה החברה גלישה במבחר רוחבי פס, ביצוע שיחות טלפון על גביי תשתית האינטרנט, דבר שיכול לחסוך בצורה משמעותית בעלויות, שירות גיבוי וניטור לחומרים ומידע, בקרה ואפילו דיווחים שוטפים באופן פשוט. בנוסף חברת בזק בינלאומי מציעה שירותי הטמעה והתקנה של מרכזיות IP  מסוגים שונים בהתאם לצורך ולגודל העסק המדובר. בזק בינלאומי מציעה ללקוחותיה גם שירותי אבטחת מידע וגיבוי נתונים, אשר חשובים לכל עסק ועסק ללא קשר לגודלו או תחום עיסוקו. בתחום התקשורת הבינלאומית בזק בינלאומי מציעה פתרונות תקשורת שונים ביניהם שיחות מוזלות לחו”ל, מערכת מתגים מתקדמת, שירותי רשת נבונה ועוד.

פתרונות מחשוב ענן ו IT בבזק בינלאומי

 

חברת בזק בינלאומי מציעה ללקוחותיה גם תכנון והקמה של רשתות IT. כמו כן כחלק מהשינוי המתהווה בכל הקשור לנושא מחשוב הענן, גם בכך לוקחת חלק חברת בזק בינלאומי. החברה מציעה שירותי אחסון בענן, מרכזיות מבוססות טכנולוגיה זו ועוד. התחרות הגדולה כיום בשוק מאלצת את החברות השונות לייצר פתרונות תקשורת מתקדמים וחסכוניים יותר, כך שלמעשה הלקוח הוא המרוויח העיקרי מהתחרות הזו. כיום כל עסק ולו הקטן ביותר יכול להנות משירותי מחשוב וטלפוניה מתקדמים במחירים משתלמים.

בזק בינלאומי שירות לקוחות

 

משרדי חברת בזק בינלאומי פזורים ברחבי הארץ, כאשר המשרדים הראשיים ממוקמים ברח’ השחם 40, קריית מטלון, פתח תקווה וטלפון שירות הלקוחות של החברה הוא 5014* או 03-9203008.

לחברת בזק בינלאומי שותפים עסקיים רבים כגון סיסקו, אלאדין, נורטל / אוויה ועוד.

 בזק בינלאומי- מרכזיית 1000- LG iPECS SBG– לחץ כאן

 

נמאס לך לחפש מרכזיית טלפון IP מתאימה לעסק? לחץ כאן וקבל ייעוץ ובונוס חינם.

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעת מחיר עבור פתרונות תקשורת לעסקים – השאירו פרטים כאן

 

כנס TOP 100- כנס לקוחות עסקיים אסטרטגיים של בזק בינלאומי

 

 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים