מערכת בקרת כניסה ממוחשבת משולבת ביומטרי – במה לבחור?

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת משולבת ביומטרי – סקירת פתרונות חדשים

מערכת אזעקה לבית פרטי

מערכת בקרת כניסה

✅ שילוב יכולות ביומטריות ובראשן טביעת אצבע, הופכות את מערכות בקרת הכניסה לחסינות מפני טעויות.

 

כיום, מערכות בקרת הכניסה מתקדמות אחרי ההתפתחות בעולם המחשוב והתקשורת והגישה אליהן במערכות החדישות מתבצעת מכל מכשיר קצה, כולל מטלפון סלולרי, מכל מקום בארץ ובעולם.

 

📌 איך בוחרים ספק פתרון להתקנת מערכת בקרת כניסה חכמה, שמביא את הערך הכלכלי הטוב ביותר לעסק, בלי "ליפול בפח"?

 

בעידן בו המידע כ"כ חשוף וזמין מכל מקום ולכל אחד, חשוב לכולנו להגביר את רמת הביטחון האישי בסביבה הביתית שלנו ובסביבת העבודה. לכן שילוב של פתרונות ביומטריים בבקרת כניסה הופכים להיות מקובלים.

חברת טופ אודיו מהרצליה, שעוסקת בתכנון ובביצוע בתים ועסקים חכמים, רשתות מחשבים, מערכות שליטה ובקרה ומערכות אודיו-וידאו, השיקה פתרון חדש בתחום בקרת הכניסה ששמו Touch 2 של חברת INVIXIUM מקנדה, פתרון ביומטרי משודרג, המסייע בניהול מערך אבטחה קל ונוח במגוון רחב של יישומים בבית ובמשרד. מחיר המערכת (כולל הכל): 8,990 ₪ (כולל מע"מ). לחברת טופ אודיו יש עשרות משווקים מורשים, חנויות ומתקינים, בכל רחבי הארץ.

המערכת הזו היא, למעשה, מחשב קטן עם מערכת הפעלה אנדרואיד, כשהחידושים, שמציעה המערכת כוללים: אינטרקום חכם מובנה, מצלמה באיכות 5 מגה-פיקסל וחיישן ביומטרי בטכנולוגיית “Lumidigm”. המסך הצבעוני המובנה (מסך מגע) בגודל 2.4 אינץ' מבוסס על זכוכית “Gorilla Glass” דור 5 וחסין בפני חבלות. הזנת המכשיר יכולה להיעשות בשיטת PoE (ר"ת: Power over Ethernet). כך, שלא צריך שקע חשמלי קרוב. המערכת יכולה לאחסן בתוכה עד 10,000 משתמשים ועד 20,000 טביעות אצבע. כך, שהיא עונה על כל צורך קיים ועתידי.

היישום של הפתרון הזה מאפשר לדיירי הבית ולעובדים בעסק להיכנס הביתה למשרד ללא מפתח. מספיקה טביעת אצבע לפתיחה. אין צורך להסתובב עם מפתח; פשוט לפתוח עם האצבע. בנוסף ניתן להשתמש בפנל המערכת כאינטרקום לכל דבר – לשוחח עם האורח בדלת הכניסה, לפתוח עבורו את הדלת או לחילופין להתעלם ממבקר לא רצוי.

יישום חדש נוסף במערכת הזו: להגברת האבטחה של הכניסה המערכת הזו תומכת ב- Multi Factor Authentication, כלומר: אימות של האדם ביותר מצורה אחת. לדוגמה: אפשר לקבוע, שבנוסף לטביעת האצבע, אדם הנכנס לבית למשרד או לחדר המאובטח, יידרש גם להקיש קוד סודי, שידוע רק לו ולמי שמנהל את המערכת (וכך המערכת הופכת גם לקודן), או לקרב Smart Card (או כל "תג קרבה") למכשיר, כדי להכפיל את הזיהוי.

לצורך הגברת האבטחה ניתן לקבוע כי בכדי להיכנס לחלל הרצוי, לחדר מאובטח במשרד, לחדר הכספות, לחדר שרתים, או לכל אזור חשוב אחר, צריך להשתמש ביותר ממנגנון אבטחה אחד. ניתן להעניק אבטחה שונה לאזורים שונים. כך, ניתן לבצע נטרול גישה לחדרים ואבטחת כספות למורשה כניסה בלבד והכל במגע אצבע בלבד.

ניתן להזמין את המוצר גם עם סוללת גיבוי, שמסייעת בעת הפסקת חשמל. הסוללה מאפשרת לפנל הביומטרי לפעול מעל לשעתיים בזמן הפסקת חשמל, ובכך מאפשרת לקחת גיבויים ו / או לנהל הגדרות של בקרת גישה למקרה בו ההפסקה תתארך. הנתונים בטוחים וכך גם הבית והמשרד.

אחד היישומים המעניינים ביותר ב-Touch 2 הוא יכולת החיבור והאינטגרציה עם "הבית והעסק החכם". כך, "האינטרנט של הדברים" (IoT) מגיע אל פתח הדלת המשרד בפתרון משולב של מערכת בקרת כניסה עם בית משרד חכם.

דוגמה ליישום המשולב: בחיבור למערכת "בית חכם" מתוצרת Control4, ניתן לייצר תרחישים המבוססים על טביעת אצבע ספציפית. כך לדוגמא: כשבעל הבית או בעל העסק מגיע הביתה או למשרד ומניח את האצבע על הפנל הביומטרי, יופעל תרחיש הכולל: פתיחת התריסים, הדלקת התאורה, הדלקת המיזוג, הפעלת הטלוויזיה על ערוץ מסוים וכיו"ב. כשעובד מסוים מגיע ומניח את האצבע שלו או שלה, יופעל תרחיש אחר המועדף עליוה.

ב-Invixium מאמינים באימוץ הטכנולוגיות העדכניות ביותר ולכן מוצר הדגל Touch 2 מגיע עם יישומים של Wi-Fi ו-Bluetooth מובנים כבר במערכת, שמנגישים את השימוש במוצר ויכולת חיבור שלו למוצרים אחרים.

ה-Bluetooth מסייע בחיבור קל ומהיר של המערכת לסמארטפון או לטאבלט וניתן לשלוט במערכת מהסמארטפון (כי המערכת הזו מבוססת אנדרואיד). בנוסף, ניתן להעביר ולקבל קבצים באופן מידי (למשל קבצי טביעות האצבע והאישורים), להתאים רקע והתראות קוליות עפ"י הטעם, לשים את התמונה של בעל הבית או בעל העסק כתמונת תצוגה בכל פעם שמישהו מקבל גישה, לקבוע רמת אבטחה נוספת (מעבר לטביעת האצבע) ועוד.

ה-Wi-Fi מאפשר חיבור המכשיר לבקרה מרכזית ללא צורך בחוטים מסובכים ומבולבלים בעידן האלחוטי ולכל מערכת תומכת WiFi הקיימת בבית או במשרד, דוגמת מוצרי "בית ועסק חכם".

העיצוב המודרני של המערכת כולל מהירות משופרת, מעבד עם זיכרון רב יותר, תצוגות חזותיות מרהיבות, פחות חווטים, Bluetooth, Wi-Fi, יכולת זיהוי משופרת ואמינה יותר. מעתה הבית העסק החכם הופך חכם יותר עם תפעול קל מאי פעם.

לצפיה במערכת בקרת כניסה / שערים חשמליים וקרוסלות לשערים אוטומטיים של חברת CSP – לחצו כאן

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן


לאן הולך תחום מערכת
בקרת כניסה IP ממוחשבת?

המונח אינטרקום של היום כולל סביבו פתרונות חדשים, שכלל אינם דומים לאינטרקומים של העבר. בכלל זה אפשר לראות פתרונות של קודנים עם שלל אפשרויות לפתיחת השער (החל מהקשה על מספרים, חיוג סלולרי, צ'יפ קרבה, זיהוי ביומטרי, שילוב עם מצלמת אבטחה ועוד). ההבדל המרכזי בין קודן לאינטרקום הוא, שבקודן האישור לכניסה מתקבל מתוך המכשיר עצמו (למשל ע"י הקשת קוד, או טביעת אצבע) ואין צורך באישור מרחוק, או שיחת אישור, כמו שיש באינטרקום. לכן, שילוב של שני המוצרים בתוך מוצר אחד מספק רמה גבוהה יותר של מערכת בקרת כניסה.

במציאות ביטחונית וחברתית כמו זו הקיימת בישראל, מערכות "בקרת כניסה" לרבות מערכת אינטרקום (המשולבת במקרים רבים עם מצלמת אבטחה), הופכות להיות מצרך חיוני והן בהחלט ממדרות את המשרדים והעסקים מאורחים בלתי רצויים ומשמשות גם כ"בקרת כניסה" לעובדים, לספקים, לאורחים ולרכבים.

כיום, ניתן לרכוש ולהתקין פתרון מלא למערכת בקרת כניסה ממוחשבת לבתים ולעסקים מבוססת IP (פרוטוקול האינטרנט), כשיש אופציה (שמאוד מומלצת) להוסיף מצלמת אבטחה לאינטרקום, רצוי מאוד מצלמת אבטחה, שגם כן מבוססת IP ולבחון שילוב של קודן לכניסות עם צורך ברמת סינון גבוהה יותר. זאת, בשונה מהמערכות הוותיקות הקיימות בשוק, שהן מערכות קנייניות (פרטיות) עם פרוטוקולים פרטיים ואי יכולת להתחבר לרשת האינטרנט ולמוצרים חדשים הקיימים בשוק, דוגמת מצלמות אבטחה וסנסורים של "בית ועסק חכם".

תחום מצלמות האבטחה, שמתלווה לפתרונות של מערכת בקרת כניסה, התקדם במהירות ממצלמות אנלוגיות פשוטות למצלמות דיגיטליות מבוססותIP  (פרוטוקול האינטרנט) ובאיכות עד 4K (פי 4 מאיכות HD) ושכעת הן עוברות לקישור דרך הענן, ברשת האינטרנט. מצלמות אבטחה IP מתקדמות מגיעות כיום כחלק בלתי נפרד ממערכות אינטרקום ופנקודים, לשליטה על כניסות ושערים, בעסקים, במשרדים ובבניינים, שרוצים לפקח על הנכנסים דרכם.

ההמלצה הברורה היא להחליף את מערכת האינטרקום אחת ל-10 שנים. זאת, גם בגלל שמערכות אינטרקום מתקלקלות (כמו כל מכשיר אלקטרוני) וגם משום שמערכות האינטרקום החדשות מספקות מענה רחב וטוב יותר למשתמשים בהם. מומלץ לא לחסוך בכסף ולרכוש את המוצר הטוב והמשוכלל ביותר הנמצא בשוק.

מערכות בקרת כניסה ממוחשבת | access control systems

מהם הפתרונות החדשים בתחום מערכת בקרת כניסה ממוחשבת?

הכיוון של השוק היום הוא: "אינטרקום ללא אינטרקום". זו מערכת חדשנית בהישג יד של כל משרד וכל בעל עסק, ללא צורך בהתקנת מכשור במשרד או בעסק. אין צורך בהכנת תשתית בבניין ואין צורך להיות במשרד או בעסק כדי לענות. הפתרונות באים עם התאמת מוצרים אישית לצרכים של כל משרד ועסק.

ניתן בגישה זו לבצע פתיחת שער או מחסום מרחוק באמצעות חיוג מטלפון סלולרי, שהוגדר כמורשה לפתיחה, וניתן לחבר מצלמה קווית או אלחוטית לאינטרקום הזה, כדי לזהות ולתעד את הכניסה והיציאה של אנשים ורכבים דרך השער או הפתח הנמצא תחת השליטה של מערכת האינטרקום המתקדמת הזו.

במערכות אינטרקום חדשות רבות מורכבת מצלמת אינפרא-אדום, שמעבירה תמונה מלאה של מי שנמצא בצד השני של הדלת, גם בחשיכה, ללא צורך במקור תאורה. מלבד הקול (שקיים תמיד במערכת אינטרקום), מתווספת גם תמונה בכל תנאי תאורה (גם בחשיכה מוחלטת) וכך, נוצר זיהוי ודאי של האדם העומד מאחורי הדלת.

האם יש דרך להתקין אינטרקום בלי מערכות החוטים הישנות ולחבר אליו מצלמות אבטחה של בית חכם (או עסק חכם)? התשובה היא כן. זה נעשה באמצעות הסלולר (או האלחוט: WiFi, או Z-Wave, או במקרים מסוימים לאור צרכים ספציפיים, בטכנולוגיות אלחוט נוספות דוגמת: RFID ובלוטוס').

הפתרונות הללו מכונים בשם אינטרקום סלולרי, למרות שהן יכולות להיות מחוברות גם באלחוט, ולא בסלולר. למרות שניתן להתקין את מערכות האינטרקום החדשות הללו לבד, מומלץ, שההתקנה תיעשה ע"י מתקין מומחה בתחום.

לעיתים, בעלי האינטרקום (בעיקר בעסקים קטנים) יעדיפו אינטרקום ללא חוטים אך מבוסס WiFi ולא סלולר (לחסוך בהוצאות הסלולר). זה אותו פתרון בדיוק כמו החיוג הסלולרי, שכן הצורך בחיווט נעלם. אולם, יש כאן צורך להקים רשת WiFi במשרד, בעסק או בבניין, כדי להעביר את התשדורת מבחוץ אל הסמארטפונים, שבידי העובדים והמנהלים, או לחבר את רשת ה-WiFi לאינטרנט של המשרד העסק ולחבר את הסמארטפונים בשירות ענן דרך האינטרנט אל האינטרקום.

מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת –


מהם היתרונות של אינטרקום אלחוטי מחובר למצלמה של משרד חכם, כולל צפייה מרחוק במצלמת אבטחה מבוססת
IP?

 

 • המערכת ידידותית למשתמש ומספקת מגוון רב יותר של שליטה עם "חוויית שימוש".
 • אין צורך להתקין מכשור בתוך המשרדים.
 • אין צורך להיות במשרד כדי לענות (בסלולרי או באלחוט – WiFi).
 • מערכת האינטרקום מותקנת בכניסה לבניין המשרדים, מתחברת לפתיחה חשמלית ובכך תמה ההתקנה הפיזית.
 • אין צורך להמתין לטכנאי. הטכנאי מטפל רק במערכת אחת המותקנת בכניסה בשער החיצוני, מבחוץ. ניתן לבצע בדיקות ותיקונים גם מרחוק.
 • כמות הדיירים והעובדים בעסק לא משנה בכלל. המערכת יכולה לחייג לכל מספר. חסכון בעלויות ושדרוג ביוקרה ובאמינות.
 • איכות השיחה ותמונת הווידיאו היא כשל שיחת טלפון רגילה ולא של האינטרקום הצורמני והמוכר. וכיום המצלמות הן איכותיות (עד רמת איכות של 4K), ולא מצלמות שחור לבן, כמו שהיה בעבר.
 • מקבלים רמה גבוהה של מערכת בקרת כניסה. ניתן להתקין את המערכת בתצורת אינטרקום לשער כניסה (כולל לרכב) בכל פתח.
 • ניתן לשלב בפתרון הזה יכולות נוספות דוגמת: אינטרקום דיבור חופשי (ללא לחצני דיבור), אינטרקום טלוויזיה (צילום בצבע המשודר למסך המותקן בבית או בעסק), עם שידור הווידיאו לכל מכשיר קצה, כולל לטאבלטים ייעודיים, שבידי העובדים מנהלים שומרים.
 • שילוב במערכות וסנסורים חכמים אחרים אם יש במשרד או בעסק.
 • אפשרות לפתרון אינטרקום דיגיטלי אנטי-ונדלי, שעמיד גם בפני גניבות ובפני פגעי טבע (גשם, התזות מים, סופות חול, חמסין קיצוני וכיו"ב).
 • שילוב מערכות משרדיות: אינטרקום בין עמדות דיבור חופשי, אינטרקום מזכירה ושלוחות, אינטרקום IP, שילוב במרכזיות לרבות במרכזיות בענן, שילוב בטלפונים חכמים איכותיים, כולל בטלפונים עם מסכי צבע ומצלמות, שילוב במוצרים משלימים: פנקודים (קודנים יחסית פשוטים), קודנים מתקדמים מבוססי IP עצמאיים ומשולבים, קוראי קרבה, פתרונות NFC ובלוטוס', מנעולים אלקטרומגנטיים, מנעולי השהיה, פתרונות ביומטריה (זיהוי פנים, או זיהוי טביעת אצבע, או זיהוי כף יד), פתרונות מקוריים אחרים לכניסה לבית או למשרד.
 • החלפת הסיסמאות במערכת נעשית בקלות ובמהירות, כדי למנוע הפצת הסיסמה למי שאינם מורשים להיכנס לבניין למשרד, ללא קבלת אישור ספציפי ואישי.

 

מי מוביל את השוק של מערכת בקרת כניסה ממוחשבת?

אין כיום "מוביל שוק" בתחום המערכות המתקדמות הללו לבקרת כניסה. השוק הזה מפוצל בין כמה וכמה ספקים והעיקר: ניתן לייבא או לרכוש את הפתרון מיבואן או לרכוש באינטרנט, ולהתקין את המערכות הללו לבד, בבית או בעסק. אולם, בגלל הצורך באינטגרציה עם מערכות נוספות (לרבות הסלולר, או WiFi, או RFID, או מערכת ביומטרית), מומלץ, שההתקנה והתחזוקה תבוצענה ע"י מתקין מקצועי, שזו המיומנות וזה הניסיון שלו.

הספקים הקיימים בתחום הזה: תדאור טכנולוגיות, DVTech, יורוקום-פנסוניק, פוקוס טלקום, ITS, CSP, לדיקו, בזק, סינריון, וספקים נוספים רבים דוגמת: אינטק, קומקס, לוגיפון, קוקום, ויסוניק, וידרום, Chipzol, טופ אודיו, IDP, לנ-טק, מיתר מיגון, גטר-טק, אלקטיב, סינטל תקשורת, SpotCam (Video Doorbell Solution), בינת עסקים (מתמקדת במצלמות אבטחה בענן), מור מערכות תקשורת, סקיוריטי מערכות אינטרקום ועוד.

המחירים של המוצרים בתחום זה מאוד מגוונים, תלוי בהיקף היכולות הקיימות באינטרקום, במצלמה ובכל האביזרים והיכולות הנלוות. יש לקחת בחשבון, שאם מעוניינים להקליט את הווידיאו המופק מהמצלמות, יש לרכוש מערכת הקלטה (DVRNVR) למצלמה או למצלמות (מייקר את ההוצאה באלפי ₪), או לרכוש שירות הקלטות ממצלמות בענן (יותר מומלץ).

הספקים המובילים בשוק של הקלטת וידיאו ממצלמות אבטחה עסקיות הם: ארגוקום (מובילת שוק), פוקוס טלקום, נייס מערכות (באינטגרציה אפשרית של תדיראן טלקום), בינת מערכות יישום, לדיקו – בוש, יורוקום – פנסוניק, ,One1SaMBa סינטל תקשורת, AVcom, גטר-טק, NeoCam (מתמקדת בתחום מצלמות אבטחה בענן, פתרונות בית ועסק חכם בענן והקלטות בענן), Milesight, ריסקו, CSP, BGC, לנ-טק, iLANOT, קרמר (חברה ישראלית מאוד מצליחה), DM – Dedicated Micros, קרסטון –Crestron , ,Provision ,iCATCH ,HIKVISION B-Eye ועוד.

יש לקחת בחשבון, שאינטרקומים אלחוטיים (ללא מודם סלולרי וקו סלולרי), מבוססי WiFi או טכנולוגיות אלחוט אחרות דוגמת RFID, זולים באופן משמעותי מאינטרקומים מבוססי חיבור סלולרי, או המשלבים סלולר ואלחוט יחד. כ"כ, הקלטות וידיאו ממצלמת אבטחה בענן זולה בהרבה מהקלטה בשרת מקומי, או בהתקן הקלטה מקומי.

 

שורה תחתונה בתחום מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת משולבת ביומטרי:  

 

בבחירת ספק מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, יש להשקיע מחשבה ולקבל החלטות רק לאחר הבנת הצרכים של בעל העסק. קודם כל, יש לקבל החלטה אם בכלל מעוניינים במערכת מבוססת IP וטביעת אצבע, או בתצורה אחרת המתאימה לצרכי העסק, מנהליו ועובדיו. לאחר מכן יש להחליט אם בוחרים בפתרון שכולל את ניהול המערכת והקלטת הווידיאו ממצלמת האבטחה – בענן. ספקי פתרונות בענן לבקרת כניסה מספקים כיום פתרונות מתקדמים יותר מהפתרונות שאינם בענן. יש גם לקבל החלטה אם לשלב קודן במערכת להגברת רמת הבקרה על הכניסה ואיזה סוג של מערכת בקרת כניסה ליישם (בקצה העליון של הפתרונות מדובר בבקרה ביומטרית דוגמת: טביעות אצבע, זיהוי קולי, צילום רשתית העין, או צילום פנים).

יש לשקול גם את רמת האמינות של הספק והאם אפשר לקבל ממנו אחריות ושירות ברמה נאותה (SLA), בלי להיות כבולים אליו לעולמים ב"חתונה קתולית". מומלץ לבדוק באינטרנט חוות דעת על הספק שבו בוחרים ואם אין תלונות על רמת ההתקנה והשירות שלו. יש לזכור, שהצרכים של משרד עורכי דין אינם דומים לצרכים של חנות רהיטים, רשת מרכולים, חברת הייטק, או של משרד רואי חשבון.

 

לכן, נשאלות כאן השאלות:

📌 מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בתחום בקרת הכניסה לעסק שלך למשרד שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור באמצעות מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת משולבת ביומטרי?

 

📌 אם יש לך כבר מערכת מתקדמת לבקרת כניסה, ממה אתה לא מרוצה מהפתרון הזה? שתף אותנו.

 

📌 איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לבחור את ספק מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת משולבת ביומטרי המתאימה לצרכיך?

 

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 

לקבלת הצעת מחיר עבור מערכת בקרת כניסה IP ממוחשבת ישירות למייל – השאירו פרטים כאן

בקרת כניסה
Invixium IXM Touch 

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים