גיבוי בענן – השוואת מחירים – כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים ספק!

גיבוי בענן - השוואת מחירים

גיבוי בענן – השוואת מחירים –
כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים ספק!

 

השוואת מחירים בגיבוי בענן אינה משימה פשוטה. באמצעות גיבוי בענן נוכל להבטיח את המידע החיוני לניהול תקין ומקצועי של העסק שלנו בכל מצב.

 

מי ספק הגיבוי בענן המתאים (כלכלית) לעסק שלי?

 

השוואת מחירים בתחום הגיבוי בענן אינה משימה כל כך פשוטה. זאת, משום שהיקף הפתרונות הוא עצום.

אפשר לחלק את הפתרונות לכמה רבדים שונים המתומחרים שונה בכל רובד:

 

 • פתרונות גיבוי בענן בחינם או במחיר אפסי. זה אפשרי בכמה סוגי שירות מתחרים הקיימים באינטרנט (דוגמת: דרופבוקס, SugarSync, Box, אפל, Syncplicity, TresorIt, Actifile, CTERA, גוגל Drive, מיקרוסופט OneDrive ועוד) וגם בשירותים כאלה בישראל, למשל: גיבוי בחינם בבזק כשירות נלווה לשירות אחר של בזק (דוגמת טלפוניה של בזק). חברת CTERA רק לצורך ההשוואה (פתרון המוצע גם במסגרת בזק עסקים) מספקת גיבוי בענן במחיר חודשי של החל מ-55 אג' ל-1GB . המחירים של המתחרים הרבים במשבצת הזו, גם הם די אטרקטיביים ואפסיים.
 • שירותי גיבוי בענן של ספקי שירותי גיבוי, שהם אינטגרטורים של שירותי ענן (דוגמת: בינת עסקים, טלדור, תים, נס, טריפל-סי ועוד רבים).
 • שירותי גיבוי בענן אצל ספקי התקשורת. כל ספקי התקשורת בישראל מציעים שירותי גיבוי בענן. המובילה: בזק בינלאומי.
 • ספקי גיבוי בענן של ספקי ענן בינלאומיים ומקומיים. המובילה: אמזון – AWS.

 

גיבוי בענן לעסקים – בשביל מה ולמי זה מתאים?

 

אם אתה בעל עסק, שבו עוברים במהלך היום לקוחות ומוכנסים אל מחשבי החברה נתונים על לקוחות, על הוצאות והכנסות ועל כל נושא אחר הקשור לעסק, אתה זקוק לגיבוי קבוע. הסכנה באובדן המידע פירושה אי יכולת לשחזר דבר מהנתונים הכספיים או המנהלתיים הדרושים כדי לנהל עסק בצורה טובה ויעילה.

אובדן של נתונים על לקוחות פוטנציאליים, על פעולות שנעשו בתיקי לקוחות שונים ושל מסמכים חשובים וכד', פירושו מכה אנושה לעסק שלך וחוסר מסוגלות לתפקד. גם אם אתה חושב, שתוכנת גיבוי, שמותקנת על מחשבי החברה, יכולה לעזור לך במקרים אלה, היום ידוע, שדרושה בדרך כלל מעורבות חיצונית של חברת מחשבים, שמציעה גיבוי, כדי להבטיח הגנה מרבית על הנתונים, שהחברה מייצרת במהלך העבודה השוטפת.

קרוב ל-50% מהארגונים בישראל, נכון להיום, נפגעו באיזושהי צורה מ"וירוס הכופר" (Ransomware), והאיום היום רלבנטי מתמיד. ישנה הסכמה בין חברות אבטחת המידע בארץ ובעולם, שהפתרון היעיל ביותר להתגוננות מפני תוכנות כופר למיניהן הוא פתרון גיבוי מתקדם ומאובטח (שנוקה מעותקים רדומים של "וירוס הכופר"), ששומר על גרסאות עדכניות של המידע, זמין ומאפשר שחזור מהיר שלו במקרה הצורך, כדי לאפשר חזרה מהירה לשגרת עבודה.

למרות שישנן דרכים רבות ליצור גיבוי קבוע לעסק, בין אם באמצעות דיסק קשיח, דיסק תקליטור, דיסק און קי, סרט מגנטי ועוד, גם אלה עלולים למצוא את עצמם נהרסים, נגנבים, נשברים או מושחתים באמצעות פגעי מזג אוויר שונים. גם אם עבדת במשך שנים עם אמצעים אלה, תגלה, ככל שהזמן עובר והעסק "תופח", שאתה זקוק ליותר מקום אחסון ונפח גדול יותר של אמצעים, שיוכלו להכיל את כמות המידע העוברת בתוך מחשבי העסק שלך. בנוסף, אתה חייב למנות אדם, שתפקידו יהיה לגבות את הנתונים באופן קבוע, בכל סוף יום או כל מספר ימים. פירוש הדבר הוא להקצות משאבים מיוחדים של כוח אדם.

גיבוי בענן מתאים (מעצם תפקידו) לארגונים ובתי העסק הנסמכים על מאגר מידע ממוחשב. אין זה משנה אם הם ממוקדי טכנולוגיה בצורה חלקית, או נשענים על מדיה דיגיטלית מכל סוג שהוא בלבד.

המשתמע מכך הוא, שרובם המכריע של בתי העסק בעולם ובישראל כיום, ייצאו נשכרים משירות גיבוי בענן, במידה והם: 

 1. מחפשים פתרון יעיל לנושא ההמשכיות העסקית שלהם (BCP) ומבקשים להתכונן מראש לכל מקרה של סיכון אפשרי למאגר המידע שלהם.
 2. שואפים להתמקד בתהליכי הליבה שלהם ולהשאיר למקצוענים את “כאב הראש” הטכנולוגי הכרוך בניהול הגיבויים.
 3. מבקשים לחסוך משאבים אבל רוצים (או מחויבים) להישאר מעודכנים טכנולוגית, תוך שימוש בתשתית ייעודית המתאימה לצרכיהם באופן מדויק.

גיבוי בענן - השוואת מחירים

איך לבחור ספק גיבוי ענן מוביל לעסק? בחירה בין Azure, גוגל, אמזון ואחרים:

 

מבין ספקי שירותי הענן המובלים בעולם, שמספקים גם שירותי גיבוי בענן לעסקים מכל סדר גודל, ניתן למנות בשורה הראשונה את העננים של: מיקרוסופט Azure, גוגל Cloud ו-Amazon AWS.

יש בישראל עוד פתרונות רבים ובכללם: שירותי הגיבוי בענן של בזק, שירותי גיבוי אצל כל האינטגרטורים הגדולים (בינת, טלדור, תים, נס טכנולוגיות, טריפל-סי, TerraSafe, וכיו"ב), שירותי חברת CTERA הישראלית (שמופעלים גם בבזק), שירותי הגיבוי ושירותי הענן של Data Dimension ב-Med-1, שירותי הענן של IBM, שירותי גיבוי של נט-אפ, שירותי הגיבוי בכמה עננים ובהם סיסקו ורקספייס בחברת בזק בינלאומי ועוד. 

השיקולים בבחירת ספק גיבוי בענן יורכבו בעיקר מהפרמטרים הבאים:

 • מה תצורת הגיבוי המבוקשת בענן: PaaS, IaaS או SaaS. יש עלויות שונות לכל תצורה ומימוש שונה. אם בעל העסק או מי שאחראי עם נושא הגיבויים בעסק לא מבין את המונחים הללו, מוטב שיתייעץ עם מי שכן מבין.
 • האם יש חשיבות שהענן יימצא בישראל אם לאו? לא כל העננים העולמיים יש להם נוכחות פיזית בישראל. למשל לגוגל ולאמזון אין נוכחות פיזית של ענן בישראל, אבל זה לא מפריע בכלל ללקוחות רבים במגזר העסקי בישראל (בדומה לנעשה בעולם), לבחור בשירותים של אמזון – AWS.
 • מהירות היישום, רמת והיקף התמיכה בשירות.
 • האם הגיבוי בענן מגבה את כל סוגי האפליקציות העסקיות של עסק ואת כל המידע שהן מפיקות? אם לא, מה נדרש לעשות כדי לגבות אפליקציות ייחודיות?
 • מה תחזית גידול הביקושים לשירותי גיבוי בענן. האם יהיו עוד סניפים לעסק, שייעשה בהם גבוי לענן, והיכן הם ימוקמו?
 • האם יש צורך בעוד שירותים מספק הענן (כולל: איזון עומסים, שירותיDR ו-BCP, הפעלת אפליקציות, שירותי ניתוב, שירותי BI ו-Big-Data, חיבור מצלמות אבטחה, חיבור שירותיIoT, שירותי אבטחה והגנת סייבר, פיתוח אפליקציות ושירותים וכיו"ב)?

מבין הספקים הבינלאומיים, השירותים של אמזון הם הוותיקים ביותר (נולדו 5 שנים לפני שירותי ענן של גוגל ו-4 שנים לפני שירותי הענן של מיקרוסופט). מבין המתחרים העולמיים האחרים (שאינם אמזון, גוגל ומיקרוסופט), רק Data Dimension היפנית (מבית NTT) זוכה להצלחה ולצמיחה עולמית, כששאר המתחרים מצמצמים את ההשקעות שלהם בשירותי ענן, בעיקר בגלל הצלחה והצמיחה הענקית של אמזון וקצת של מיקרוסופט וגוגל. המתחרים הללו מתרכזים כיום בפתרונות נישה, בעיקר בפתרונות של גישה לשירותי עננים היברידים והנעת מידע בין עננים שונים, דוגמת הגישה החדשה של סיסקו ורקספייס לשירותי ענן.

בישראל, המובילים את שוק שירותי ענן וגיבוי בענן הם: אמזון-AWS, בזק בינלאומי, בזק עסקים, בינת עסקים ומיקרוסופט Azure (אצל כמה ספקים מקומיים). יחד עם זאת, השוק תחרותי ויש הצעות לא פחות מעניינות ואטרקטיביות אצל הספקים המתחרים.

טיפ בתחום השוואת מחירים ובחירת ספק גיבוי בענן לעסקים

 

חשוב לבחור חברה מקצועית ומוכרת בשוק, שיש לה ניסיון בתפעול של מערכות גיבוי בענן. למרות שמדובר בשירות שמסופק ע"י ספק חיצוני, בד"כ גדול, אין לסמוך רק על זה שהוא ספק גדול ומוכר.

כיום, פתרונות גיבוי בענן לעסקים (Cloud Backup) מאפשרים לכל עסק לבצע גיבוי מרוחק, מוצפן ומסונכרן של כל המידע העסקי ולהימנע מנפילות תוכנה וחומרה או אסונות כלשהם ואיבוד המידע העסקי היקר. מחקרים מראים, שיותר מ-80% מהעסקים, שאיבדו חלק נכבד מהמידע שלהם, נסגרו בתוך פחות משנה. אם אתה לא רוצה ליפול לסטטיסטיקה הזו, מומלץ שתיעזר בשירותי גיבוי בענן, שיעניקו לך מעטפת הגנה מלאה מפני אבדן מידע עסקי.

לכן, במידה ואתה שוקל לרכוש שירותי גיבוי בענן, מומלץ להכין רשימת חברות המומלצות ביותר לבחירה. רשימת החברות המומלצות ביותר מבוססת בד"כ על ניסיון אישי, ביקורות גולשים, מאפיינים, מחיר ונוחות שימוש בתוכנות הגיבוי. אולם, זה לא תמיד מספק.

חשוב לבחור בחברה, שיכולה לספק מענה של תמיכה טכנית בכל שעות היום, כי הצורך בגיבויי אינו מוגבל בשעות מסוימות. בנוסף חשוב, שהחברה תעניק אחריות לגבי נתונים, שהולכים לאיבוד או גיבוי, שלא יוצא לפועל ויוצר נזק באובדן מידע לחברה.

לכן, מומלץ, בכל מקרה, לקבל המלצות מלקוחות עסקיים, שכבר עובדים עם אותו ספק בתחום הגיבויים בענן, לחפש באינטרנט חוות דעת עצמאיות (גם של אנליסטים) על הספק הזה, לשאול על הספק בפורומים מקצועיים המצויים ברשתות חברתיות וכמובן להתייעץ עם מומחים בתחום.

 

שורה תחתונה בתחום השוואת מחירים ובחירת ספק גיבוי בענן לעסקים:

הפתרון של גיבוי בענן לעסקים זוכה כיום להצלחה רבה בשוק העולמי וגם בישראל. זאת, בגלל ההיקף הרחב של היכולות, שבעל העסק מקבל בחבילה אחת מקיפה, שתומכת באופן מלא בכל צרכיו. השוק רווי מתחרים והכוח נמצא בידי הלקוחות העסקיים. לכן, השוואת מחירים ע"י מומחה לתחום, היא חובה לכל בעל עסק, לפני בחירה בספק הגיבוי בענן.

לכן נשאלות כאן השאלות:

מה הבעיה הגדולה ביותר הקיימת בעסק שלך, שאתה מאמין, שתוכל לפתור בבחירת ספק פתרון מתאים ולא יקר של גיבוי בענן לעסקים? 

האם הפתרון של ספק גיבוי בענן חינמי או חצי חינמי הוא גם הפתרון המתאים לעסק שלך? 

במידה ואתה מפעיל כבר גיבוי בענן, ממה אתה לא מרוצה מהספק שלך ומהעלויות של הגיבוי אצלו? שתף אותנו. 

איך אתה חושב, שאני יכול לעזור לך לחסוך בהוצאות ולהתייעל ע"י שימוש בפתרון של גיבוי בענן לעסקים בחבילה המתאימה לצרכיך וליכולותיך הכלכליות?

אנו עומדים לרשותכם לייעוץ ולסיוע בתהליך ההחלטה החשוב הזה בטלפון 077-8123111.

מאמרים שיכולים לעניין אותך:

המעבר למחשוב ענן בתחום התקשורת
מרכזיה וירטואלית לעסקים

 

 Which Cloud is Best? – Cloud Storage Roundup 2016

 

השאר תגובה

פוסטים נוספים

איזו מרכזיית טלפון העסק שלך באמת צריך? שלא ימכרו לך ציוד מיותר!

לייעוץ טלפוני חינם ממהנדס מומחה ולקבלת הצעת מחיר - לחצו כאן

או התקשרו 077-812-3111

פוסטים אחרונים

View michael pinchas's profile on LinkedIn  

קטגוריות