SIP Trunk – Session Initiation Protocol?

.

SIP Trunk – Session Initiation Protocol הגל החדש?

חברות ועסקים רבים מגלים שהדרך לחסוך בהוצאות הטלפוניה העסקיות טמונה
במעבר ל-
SIP Trunk.

SIP Trunk היא טכנולוגיית העתיד ברשת האיתותים של שירותי התקשורת. מדובר בזניחת החיבור הישן ב- TDM בין מרכזיות, שיש בהן כבר IP ומעבר לחיבור IP קצה לקצה. חיבור  SIP TRUNK הנו חיבור חדש יחסית, שמאפשר הוצאה / הכנסה של שיחות לרשת המפ"א ללא צורך במתאם ובממשק PRI (ממשק ISDN) במרכזיה (= חיסכון משמעותי בעלויות). החיבור אפשרי ללקוחות עם מרכזיית IP, שתומכת בטכנולוגיית SIP, ומאפשר העברת שיחות VoIP מקצה לקצה ללא המרות, תוך שיפור איכות הקול.

הגדרת SIP – Session Initiation Protocol – למעשה הוא פרוטוקול איתות המשמש בעיקר לשליטה וניהול של שיחות זמן-אמת ברשתות IP,  עבור חיבור מרכזיות טלפון IP ברשת תקשורת בין מרכזיות טלפון.

SIP TRUNK

SIP TRUNK

ספקי אינטרנט - השוואת מחירים

למה SIP Trunk?

ה- SIP Trunk חוסך לא רק בעלות ההשקעה החד-פעמית ברכישת כרטיס PRI או במתאמים, אלא גם בעלות התחזוקה השוטפת, תוך ניצול אופטימאלי של רוחב הפס בין מפעיל התקשורת לחצר הלקוח. לדוגמא: בקו מסוג SIP Trunk ברוחב פס של 2 MB ניתן להעביר עד 60 ערוצי קול (תוך שימוש במנגנוני דחיסת קול), לעומת 30 ערוצים בלבד בטכנולוגיית PRI. והעיקר: ניתן לחזות מה יהיה חשבון התקשורת והטלפון החודשי, כי שירותים כאלו מסופקים לרוב ב- Fixed \ Flat Price. חברות לא מעטות מנצלות את ניידות המספרים כדי לבצע מעבר ל-  SIP TRUNK אצל ספקי התקשורת שמאפשרים זאת, בחיבורי מרכזיות וסניפים ישירות ב- VoIP.

עסקים קטנים מאוד (SoHo) יכולים לבחור בפתרון VoB Voice over Broadband מספקי התקשורת (אקספון-018, 012 סמייל, 013 נטוויז'ן, בזק בינלאומי, בקרוב – הוט-מירס, ועוד), פתרון שבו ניתן להעביר עד 3 קווים על חיבור פס רחב רגיל, כשרשת האיתותים היא כמובן SIP. דהיינו: על חיבור פס רחב במחיר ללקוח פרטי, ניתן לקבל עד 3 שלוחות קווי טלפון למרכזיית IP קטנה.

חיבורים מסוג SIP Trunk לעסקים מיועדים לחיבורים של טלפוניה עסקית מ-2 שלוחות ועד מאות ואלפי שלוחות בכל רחבי הארץ ובעולם. מערכת משולבת של טלפונית IP ושיחות ועידה באיכות, יכולה להוזיל לעסקים וארגונים עד 70% ולעיתים יותר מהוצאות התקשורת שלהם, מול חיבורי TDM\PRI הרגילים.

כיום, מנהלים דורשים מטלפונית ה- IP את כל מה שדרשו מהטלפוניה הקלאסית לצד שילוב של יישומי וידיאו, שיחות ועידה, מסרים מידיים וכמובן התקשורת הניידת. הערך השולט הוא העצמת המשתמש מתוך סביבת העבודה הרגילה שלו בכל מקום. זה בדיוק מה שטכנולוגיית ה- SIP Trunk מספקת.

SIP TRUNK – כיוון התפתחות השוק

העיקרון: העסק \ הארגון מקבל את כל הדרוש לו דרך האינטרנט מתי שהוא צריך ומשלם רק עבור השימוש בפועל. 'מחשוב ענן' הוא האפשרות לקבל גישה למשאבי מחשוב (גם חומרה וגם תוכנה), שמסופקים ע"י צד שלישי דרך האינטרנט.

הדוגמא הטובה ביותר למודל 'מחשוב ענן' היא השירות שהלקוחות מקבלים מרשת החשמל: מתחברים לשקע בקיר, מקבלים שירות עפ"י דרישה ומשלמים עפ"י הצריכה בפועל.

יותר ויותר ארגונים מבינים את היתרונות של 'מחשוב ענן': חיסכון במקום, בחשמל, בקירור ולא צריך להשאיר עודפי מחשוב לזמני שיא ו/או חירום. הארגון מקבל את כל הדרוש לו מתי שהוא צריך ומשלם רק עבור השימוש בפועל. אין צורך לדאוג לשום דבר הקשור בשרת (לא לחשמל, לא לקירור, גם לא לתחזוקה, לעדכונים, לאבטחת המידע או לגיבויים). את הכסף שהארגון חוסך אפשר להשקיע בדברים החשובים באמת לארגון: מחקר ופיתוח, שיווק, לוגיסטיקה, מכירות, תמיכה, ועוד.

מדוע חברות טלקום מעוניינות לספק שירות 'של מחשוב ענן?

אספקת שירותים של 'מחשוב ענן' מביאה לחברות הטלקום הזדמנות לנצל את ההשקעות האדירות שהן עשו במהלך השנים, בבניית תשתיות תקשורת רחבות פס ומערכי מחשוב גדולים, וכך לאפשר לגופים מסחריים לחסוך בעלויות התחזוקה ולהתחבר וליהנות מהמשאבים הללו. חברות הטלקום הן חברות עתירות מחשוב ומשאבי מחשוב. חברות הטלקום החלו לספק זה מכבר שירותי מיקור חוץ לעסקים וארגונים, למשל: IP-Centrex, שירותי Hosting, שירותי מידע, תקשורת נתונים, שירותי אבטחה, ושירותים רבים נוספים.

חברות הטלקום הגדולות לוטשות עיניים לעולם זה של אספקת שירותי מחשוב, מאחר שהוא מסומן ע"י מובילי שוק רבים כטרנד הבא של עולם המחשוב הארגוני.

'מחשוב ענן' עשוי להיות מנוע צמיחה חשוב אף יותר לחברות הטלקום במידה והתחזיות תתממשנה. יותר ויותר ארגונים צפויים לחפש דרך לחסוך בעלויות ה- IT ולפנות ל'מחשוב ענן' כדרך להשגת חיסכון בהוצאות התקשורת והמחשוב שלהן. כניסה למתן שירותי 'מחשוב עננים' מסתמנת כמנוע צמיחה חדש ומבטיח לחברות התקשורת.

SIP TRUNK – סיכום:

עסקים צריכים לבחון מעבר לשירותי תקשורת מנוהלים בענן, ומשולבים ב- SIP Trunk. זה כיוון ההתפתחות של השוק ובחירה בכל פתרון אחר היא טעות עסקית, שתעלה לעסק ביוקר לאורך שנים ותלכוד אותו אצל ספק אחד ללא כל יכולת התניידות.

לקבלת הצעות מחיר מספקי תקשורת / SIP TRUNK בחינם לחץ כאן!

לשיחה אישית ומיידית עם מהנדס תקשורת מיכאל פנחס חייג/י: 077-8123111

 What is SIP Trunk?


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
SIP Trunk – Session Initiation Protocol?, 8.6 out of 10 based on 5 ratings